Jump to content
Порталът към съзнателен живот
Kornelia1

Предложения и Препоръки

Recommended Posts

Здравей Диана,

Благодаря ти за изказаното мнение! От дизайнеска гледна точка е хубаво целия сайт да е в една цветова схема / тоналност. По принцип има възможност да се поддържат няколко цвята и всеки потребител да може да си избира. Това обаче би изисквало много часове допълнителна работа и малкият ни екип в момента не може да си го позволи.

Жълтият цвят - на Мъдростта, който е фон на форумите, надявам се също да е достатъчно символичен за теб.

Сподели това мнение

Според мен всичко е супер :3d_051: Само дето ще се пообърквам / нали малко бавно загрявам технически/, но моля да ме извините за малки грешки :3d_059:

Сподели това мнение

Здравей Иво,

Аз не бих искала да ви създавам допълнителна работа, вие и без това правите достатъчно! Не съм дизайнер и на мен начинът, по който изглеждаха форумите преди ми допадаше много повече, пък било то и в два цвята. Прости ми, но за мен сегашния цвят е малко неопределен и аз не мога да го нарека жълт. Не знам, може и да греша, но той не е като цвета на жълтите рози или лалета, нито като листенцата на някой слънчоглед! Дано не ми се разсърдиш, но знай, че съм искрена. Все пак може и някой ден да приема, че става дума за жълт цвят, а вие пък може дотогава да решите и да го смените...

А и тия големи, анимирани иконки... Кому бяха нужни? Но хайде нищо, постарали сте се и сте се опитали да направите всичко по-добре! Моите поздравления! Само ви моля, следващия път като правите технически подобрения да не забравяте, че истината се крие в малките, простите неща. Форумите и без тия подобрения и преди отлично изпълняваха своята функция!

С усмивка!

Сподели това мнение

:) Здравейте, съФорумци ! Да продължа и аз по темата за обновата + жълтия цвят може да мине за цвета на старото злато :rolleyes: с новите големи иконки и при мен нещо не ми е хармонично + особено разделянето / разпръснато разположение на малките иконки + развеселих се и относно категорията Приятели :dancing yes: в обръщението тук първо написах "здравейте, приятели"...после го смених :whistling: но като цяло обновлянието е добро :thumbsup2: благодаря!

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Сподели това мнение

Здравейте!

Поздравления за промените във форума :thumbsup:

По-свежо е, а и аз лично предпочитам този неутрален фон пред синия. Но..все пак си мисля, че....каквато и да бе промяната от страна на модераторите, промените не са нещо, с което свикваме от раз понякога и пак щеше да има макар и минимално недоволство :dancing yes: а пък са си нужни.

Приятен ден на всички!! :feel happy:

Сподели това мнение

Здравейте и от мен! Благодаря на екипа за интересните промени. Прави ми впечатление бързината с която се отваря сайта. Преди беше по-бавен. Май доста сте поработили в това отношение? :3d_009: Харесват ми и добавените нови усмивки. :3d_137:

Аз също бях привикнала със синия цвят, но и този започна да ми харесва. :thumbsup:

Сподели това мнение

Но..все пак си мисля, че....каквато и да бе промяната от страна на модераторите, промените не са нещо, с което свикваме от раз понякога и пак щеше да има макар и минимално недоволство

Да, винаги би имало и доволни, и недоволни. Този цвят е по-слънчев от предния, но може би на някои им липсва стария като по-хладен, по-успокояващ... е, не може да се угоди на всички! Колкото до анимацийките, виждам, че старите си стоят, така че който иска, може да използва само тях, без да прибягва към новите... По-важното е, ако новата преработка е осигурила по-добра стабилност на сайта като цяло - дано е така!

Редактирано от Добромир

Сподели това мнение

е, не може да се угоди на всички!

Да

По-важното е, ако новата преработка е осигурила по-добра стабилност на сайта като цяло - дано е така!

Целия сайт би трябвало да е по-бърз и да се държи по-стабилно след последните промени. Надяваме си личи.

Сподели това мнение

Guest Мона

Относно цвета, между жълто и охра; или като цяло оранжево-златно, би трябвало да стимулира мисленето и творчеството. но както виждам, това не се случва. Предишния интерфейс беше по-адекватен. В реално време, без отваряне на други прозорци, се виждаше кой, чете, кой пише и т.н. Сега не е така.

Пак се връщам към цвета - той зависи от разделителната способност на монитора ви. Колкото е по-чувствителна и висока разделитенла способност на гамата, толкова цветовете ще са по-ярки, наситени, както е при мен. И цветът преминава към тъмна охра, не особено подходящ цвят за такъв вид форум. Съвременните дизайнери прибягват към различен вид активност на цвета и от студената гама или използват пастелни тонове от топлата гама. Емотиконите вероятно са могли да бъдат повече и по-различни преди, тъй като, сървърът има достатъчно място за тях.

Сподели това мнение

Относно подобренията в бързодействието, при мен основната страница на форумите ми се зарежда за по-малко от секунда. Преди беше за около 8-12 сек в добрия случай. Заглавната страница на портала при мен сега се зарежда за около 2,5 сек, а преди беше за около 20 секунди в добрия случай. Разликата е в пъти. Към браузъра си имам опция, която засича точните секунди за зареждане.

Относно цветовете, наистина може би ако е малко по-светла тази охра, ще е по-добре. Но това - при повече време по-нататък, не го смятам за приоритетно. Има много друга работа сега.

Относно това, че сега не се виждат потребителите в реално време - тази опция и някои други са временно изключени, тъй като допълнително натоварват сървъра. Вече един път ни предупредиха от хостинг компанията, че ако сайта продължава със същото натоварване и разрастване, ще трябва да го спрат или ще трябва да минем на друг план, който изисква 150-200лева месечно. Това естествено е непосилна сума за екипа ни в момента.

Сподели това мнение

И на мен ми харесва, че сайтът е по-бързо достъпен.

Моят цвят в живота е син, но не може всичко да е в синьо, нали? :3d_130: Новите цветове са съчетани по-добре със заглавната страница. А и усмивчиците си ги бива! :3d_137:

Най-важното е, че отново сме заедно. :3d_053:

Много слънце и усмивки на всички през тази седмица!

Сподели това мнение

Много ми харесва новият облик на форума, но лошото е че при мен поне сайта е доста по нестабилен - много бавно ми се зареждат страниците и отделно се разтягат - не знам дали се сещате какво имам в предвид. Иначе имам много високоскоростен интернет и едва ли е от това.

Сподели това мнение

Буболече, странно е, че при теб се зарежда бавно. Пиши ми ЛС, къде точно се намираш и какъв ти е нета.

По-напред в темата споменах за ситуацията, пред която екипът ни е изправен или ще бъде изправен скоро. Ако искаме сайта да продължи да се развива, да съществува и да работи бързо, трябва да се прехвърли на собствен сървър. Това изисква първоначална инвестиция + сериозна месечна такса. Обмисляме различни варианти как да стане това...

Сподели това мнение

Едно предложение от мен тогава. Тези от нас, които имат желание да подпомогнат сайта да продължи да се усъвършенства, могат да го направят и с незначителни ежемесечни подкрепления от материален характер, ако има подобни затруднения. И понеже тук са в наличност доста духовно търсещи и некомплексирани относно връзката духовност - пари, мисля, че това не е никакъв проблем, поне за повечето, които пишат активно. Добрите хора наистина не разполагат с много пари, но много добри хора с малко пари могат да направят нещо заедно по въпроса.

Сподели това мнение

Да, аз определено не смятам, че добрите хора непременно не разполагат с достатъчно пари. Иначе имам желание да помогна с някаква сума за първоначалната инвестиция, а по принцип съм съгласна и за въвеждането на месечна такса. Може да се помисли кой колко да дава, според възможностите на хората.

Сподели това мнение

.... много бавно ми се зареждат страниците и отделно се разтягат. Иначе имам много високоскоростен интернет и едва ли е от това.

Аналогично се получава и при мен...

Една малка идея - виртуална книжарница /с определена тематика/...

П.С. И сега определено не е 11часа и 7 минути :rolleyes:

Редактирано от Milena

Сподели това мнение

:feel happy: хармоничен ден на всички желая

.... много бавно ми се зареждат страниците и отделно се разтягат. Иначе имам много високоскоростен интернет и едва ли е от това.

:lol:и при мен е така :1eye:

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Редактирано от Благост

Сподели това мнение

Милна и Благост, аз съм с 2MB ADSL (доста бърз нет) и повечето страници се зареждат за около 1-2 секунди. Така че най-вероятно проблема е в интертнета, който ползвате.

П.С. И сега определено не е 11часа и 7 минути :rolleyes:

Часовото време за форума е настроен правилно. Но всеки потребител има индивидуални настройки. Времето за твоя профил/акаунт можеш да настроиш като влезеш в контролния си панел, или като кликнеш тук.

Относно виртуалната книжарница. Добра идея може да се помисли, но въпроса е какво ще се предлага там.

Сподели това мнение

При мен също страниците се зареждат малко бавно и се разтягат. В предишната версия на форума нямах никакви проблеми. С други форуми също нямам проблем. Интернетът ми е добър, доставчик е Интернет Сървиз. Не разбирам каква е причината за разтягането и забавянето, сащо така не мога да върна предишна страница, трябва всеки път да избирам порталът за да влизам отново. А с новия вид иконки може би страницата става по-тежка и тегли повече трафик, а моят е ограничен и това е допълнително неудобство.

Сподели това мнение

Едно предложение от мен тогава. Тези от нас, които имат желание да подпомогнат сайта да продължи да се усъвършенства, могат да го направят и с незначителни ежемесечни подкрепления от материален характер, ако има подобни затруднения. И понеже тук са в наличност доста духовно търсещи и некомплексирани относно връзката духовност - пари, мисля, че това не е никакъв проблем, поне за повечето, които пишат активно. Добрите хора наистина не разполагат с много пари, но много добри хора с малко пари могат да направят нещо заедно по въпроса.

:thumbsup: :thumbsup:

Предлагам екипа на сайта да даде номер на сметка, в която можем да изпратим дарения по наше желание и преценка.

Сподели това мнение

При мен също страниците се зареждат малко бавно и се разтягат. В предишната версия на форума нямах никакви проблеми. С други форуми също нямам проблем. Интернетът ми е добър, доставчик е Интернет Сървиз. Не разбирам каква е причината за разтягането и забавянето, сащо така не мога да върна предишна страница, трябва всеки път да избирам порталът за да влизам отново. А с новия вид иконки може би страницата става по-тежка и тегли повече трафик, а моят е ограничен и това е допълнително неудобство.

Странно наистина. Нямам обяснение. Все пак ми пиши на ЛС, какво точно имаш предвид под "разтягам"... както и какъв Интернет ползваш.

Относно иконките и в случай, че интернета ти е бавен, можеш да забраниш за твоя профил покзаването на иконки / лични картинки и други. Това става в Контролния Панел, секция "Настройка: Форуми". Има и други настройки - това е директен линк.

Предлагам екипа на сайта да даде номер на сметка, в която можем да изпратим дарения по наше желание и преценка.

Благодаря за предложението! Смятаме наистина да открием такава сметка и като сме готови ще дадем координати.

Сподели това мнение

Аз съм ЗА, с колкото мога ще помогна :thumbsup:

Добрите хора наистина не разполагат с много пари, но много добри хора с малко пари могат да направят нещо заедно по въпроса.
Редактирано от xameleona

Сподели това мнение

:feel happy::)

Сподели това мнение

Направете си регистрация или влезте в акаунта си, за да коментирате

Трябва да сте регистриран участник, за да можете да оставяте коментари

Направете регистрация

Регистрирайте се в Портала. Лесно е!

Нова Регистрация

Влизане

Вече имате регистрация? Влезте тук.

Влизане Сега