Jump to content
Порталът към съзнателен живот
Kornelia1

Предложения и Препоръки

Recommended Posts

Милна и Благост, аз съм с 2MB ADSL (доста бърз нет) и повечето страници се зареждат за около 1-2 секунди. Така че най-вероятно проблема е в интертнета, който ползвате.

И на двете места, където ползвам нет е ADSL.

П.С. И сега определено не е 11часа и 7 минути :rolleyes:

Часовото време за форума е настроен правилно. Но всеки потребител има индивидуални настройки.

Много се смях на това :sorcerer: - Потребителят определено не знаеше, че има индивидуални настройки /не е лошо да живееш 2 часа "напред"/

Относно виртуалната книжарница. Добра идея може да се помисли, но въпроса е какво ще се предлага там.

Обикновено в книжарниците се предлагат книги и печатни материали :rolleyes: . Вероятно и други предпочитат да четат "на хартия", а не на монитора; би могло да има Каталог, чрез който да става избора. Практично и удобно е ползването на куриерски услуги, като плащането става чрез наложен платеж /поръчвала съм книги и речници - доставките са в рамките на ден/.

"Тематиката" - естествено, по ваше виждане.

П.С. Също бих се включила със скромен принос в открита банкова сметка.

Сподели това мнение

Постинги в темите и лични съобщения

Една от прчините за трудно разбраемите постинги

Обикновено пиша за всички и само при съвсем лични въпроси и отговори използвам опцията "лични". Старая се да не смесвам двата потока информация. Но виждам, че все по-често някои хора го правят. Дали пишат много или малко на "лични", това те ще си решат, но явно прекалено се вживяват в това, което пишат в "лични", така че не забелязват какво се получава. Това, което първоначално са започнали - вероятно правилно - като самостоятелен разговор, изведнъж се тръсва на нищо неподозиращите останали форумци и те, като незапознати с детайлите, в най-добрия случай не му обръщат внимание. А ако се впрягат, получават се неадекватности. При всички случаи се влошава качеството на открития диалог. Молбата ми е едновременно към модераторите и участнците - нека да поемем известен ангажимент или да изработим някакъв механизъм, за да се сведат до минимум тези преплитания в личните и масово достъпните диалози! Благодаря ви предварително! :3d_020:

Сподели това мнение

Guest Зара_

Заглавието на темата е УЧЕНИЕТО НА ДЪНОВ

Моля модераторите да не ми порменят заглавието!

Или форума ви е много личен и за ограничен кръг от хора, и можете да си правите каквото си искате?

Заглавието на сайта е свързано с Дънов,

така че много държа тук да се пише за неговото Учение

Съжалявам,Ваня, аз предложих заглавието на темата да се промени, понеже твоята формулировка по никакъв начин не предразполага воденето на разговор. Просто всички ще се съгласим, че учението на П.Дънов е велико и т.н. и темата ще си умре в зародиш.

Стори ми се, че именно приложимото и неприложимото на този етап на съзнание искаш да обсъдим - поне цитатът отпраща натам. Ако съм разбрала грешно, моля за извинение.

Модераторска бележка: мнението е преместено от тук.

Сподели това мнение

Разочарована съм

Разочарована съм от този форум.

Големи своеволия се правят от страна на модераторите - трият се мнения без причина,

променят се заглавия на теми по лично усмотрение на някой си,

заключват се теми,

и то теми посветени на Дънов!

Влизах тук, само защото сайта е с такова име

уважавам и обичам Дънов и учението Му,

но виждам, че съдържанието на сайта не отговаря на името

Затова обябявам този сайт за вън от моето фнимание! :3d_146:

А защо ли от всичките ви форуми и подфоруми няма един дори посветен на Учението на Дънов?

Само една тема се мъдри - за началните стъпки в ученичеството...

Тъй като не видях такъв форум, реших поне една тема да посвета на УЧЕНИЕТО НА ДЪНОВ

и тя беше изтрита (променена и заключена)

Правете си изводите...

Сподели това мнение

Guest Зара_

Ваня, ако наистина влизаш тук само заради името на портала, много жалко. В такъв случай може би наистина няма какво да ти дадем. Желая ти успех и дано преосмислиш мотивите си да си тук , защото мисля че са много повече и по-дълбоки от името на сайта :hmmmmm:

Сподели това мнение

:rolleyes: Мисля, че обобщенията на Ваня са пресилени и определено не отговарят на истината. Един изолиран случай не означава стандартна практика. При това редакцията е направена с цел уточняване на темата и насочване на разговорите в конкретна посока. Разбира се в подобни случаи се взема разрешението на автора, но то не винаги е определящо...

За мен също като за Ваня заглавието на сайта (името) и учението на Дънов също са главната причина да съм тук, но не и единствената. Точно защото името на сайта е името на Учителя, би следвало имената на темите да не го дублират, а да го развиват и конкретизират за съвременния живот и начин на мислене. Във всички теми досега сме имали предвид и Учението на Дънов, и най-вече него....

Сподели това мнение

Да, и си мисля, че Учителят би приветствал този форум - не би се обидил, макар и други да се обиждат от Негово име... По-скоро би предложил конкретни стъпки към по-нататъшното му подобряване - нещо, за което би било добре да работят сега всички, които Го уважават. Ако "горим заради бълхата юргана", това едва ли ще се получи...

Редактирано от Добромир

Сподели това мнение

Разочарована съм

Разочарована съм от този форум.

Големи своеволия се правят от страна на модераторите - трият се мнения без причина,

променят се заглавия на теми по лично усмотрение на някой си,

заключват се теми,

и то теми посветени на Дънов!

Влизах тук, само защото сайта е с такова име

уважавам и обичам Дънов и учението Му,

но виждам, че съдържанието на сайта не отговаря на името

Затова обябявам този сайт за вън от моето фнимание! :3d_146:

А защо ли от всичките ви форуми и подфоруми няма един дори посветен на Учението на Дънов?

Само една тема се мъдри - за началните стъпки в ученичеството...

Тъй като не видях такъв форум, реших поне една тема да посвета на УЧЕНИЕТО НА ДЪНОВ

и тя беше изтрита (променена и заключена)

Правете си изводите...

Имаш право да си разочарована, но това си е твоето субективно мнение. Моето субективно мнение е, че модераторите си вършат добре работата. Дори според мен са прекалено толерантни и е нужно мааааалко повече да администрират, но най-вероятно са прави (обсъждала съм вече този въпрос с тях на лични). И друг път сме коментирали подобни изявления като твоето, но се оказва, че 99% от участниците считат сайта за добър.

Ако обаче можеш да предложиш (както каза Добромир) конкретни и конструктивни предложения сайта да се подобри - супер! Всички ще сме доволни, включително и модераторите :thumbsup2:

Между другото има много теми, посветени на различни аспекти на учението на Учителя Дънов, погледни съдържанието в разделите Езотерика, Духовни мостове, Здраве, Богатство. Вярно, името на Учителя може да не присъства в заглавието, но ако отвориш и прочетеш - обикновено първия постинг е откъс от словото на Учителя и нататък следват нашите коментари. Ако случайно в първия постинг липсват Негови думи, именно модераторите, най-вече в лицето на Иво, само след няколко постинга вмъкват подходящ цитат от Неговите беседи.

Освен това, ако човек влиза тук само за да прочете няколко цитата от П. Дънов, ами по-добре да си вземе негови книги и да си ги чете у дома на спокойствие сам. Форумите предполагат всеки да сподели своите лични знания, опит, мнения, прозрения, включително въпроси, неясноти, проблеми както относно неговото Учение, така и по много други съпътстващи въпроси, касаещи нашата действителност. Именно това е важно, интересно и съществено за мен.

Явно обаче форума е нужен и на теб, защото ако не беше така, досега вече да беше спряла да пишеш (и да четеш) без дори да си правиш труда да предупреждаваш, че имаш намерение да го сториш.

Сподели това мнение

Дънов би приветствал форума.

Дъновал не би приветствал активното участие на негови последователи в него.

Модераторите понякога наистина си позволяват нетолерантни волности. Те обаче не показват зоркост на съблюдаването на определени ползотворни правила, а силно изявената им субективност към отделните съфорумци, а в частност показват и известно въздействие на странни (за съзнателността) фактори върху тяхната преценка. Това ясно си личи в отношението им.

Името на Дънов би могло да бъде дълбока, или недълбока причина за привличане към настоящите среди. Зависи единствено от самата възприятийност на лицето. Със сигурност, обаче, привлечените от дълбоката причина ще останат разочаровани от форума, понеже той е само форма и то форма, с ярко изразена контрастност.

Така или иначе същността на учението на Дънов не би могла да се намери в каквато и да е форма на материали. За някои няма да е тайна ако спомена, че сам той, към изхода на земния си път е заявил, че известни резултати са постигнати, но не и същностно. Какво остава за миряните-следовници, та същността не е в учение, а в Истината, на която той наистина беше проповедник, но...

За някои няма да е тайна и че той е искал да разкрие повече на света, но света не е бил готов...

Който желае източници да си ги търси!

Който желае Източник - желая ти най-чистата изява на Любовта в сърцето ти!

Който не желае нищо - пожелай ми най-чистата изява на Любовта в сърцето ми!

Който желае бъбрене - да бъбри.

Който желае търсене - да търси, но да не се ограничава във формата.

Който желае да обича - да премахне центъра си на възприятие за да се разтвори във виртуалността и да получи реално усещане за всесвързаност, а не да създава привързаности.

Който желае да е съвършен - това желание най спира пътя към самоосъществяването си. Съвършен е Бог. Да станеш като него не можеш, но можеш да възобновиш връзката си с него. Доста са тези, които заявяват, че са го постигнали - едно само запомнете от мен - никой от тях не е!

Благодат и Мир и до нови срещи!

Сподели това мнение

Дънов би приветствал форума.

:v::hmmmmm::thumbsup::)

Интересно хрумване на Венци. И на мен ми минава понякога подобна "еретична" мисъл.

Наистина форумът е посветен на Учителя Беинса Дуно, наистина голяма част от участниците цитират негови мисли. Но много рядко има разсъждения върху тях. Нима всички сте абсолютно наясно с неговото учение, нима никой няма въпрос, мнение?

Четейки беседите на Учителя непрекъснато се сблъсквам с въпроси. Не бива да забравяме, че той е говорил на хора живяли все пак в малко по-друга епоха. Тези беседи са стенографирани, а не са писани от Учителя лично. Защо тогава темата предложена от Ваня "Приложимо и неприложимо за днешното ниво на съзнание" беше светкавично затворена?

Не може ли когато една тема се затваря да има заключителен пост от модератора, в който накратко да се обясни причината за затварянето и?

Сподели това мнение

Наистина форумът е посветен на Учителя Беинса Дуно, наистина голяма част от участниците цитират негови мисли. Но много рядко има разсъждения върху тях. Нима всички сте абсолютно наясно с неговото учение, нима никой няма въпрос, мнение?

Какво означава да има разсъждения върху тях? Та учението на Учителя Дънов е всеобхватно, то включва цялостния живот. Ние тук не разсъждаваме ли върху най-различни аспекти на живота? С това не влизаме в разрез с неговото учение, просто защото то включва всичко.:) Иначе всеки може да има свое тълкуване на неговите мисли, нека си истане това за лични размишления. Не мисля, че е желателно тук да се дискутира къде и какво е искал да каже той. Съчувствам на Ваня, но не знам подробности и не мога да изкажа мнение по случая, а и не е редно. Все пак постинга й не е изтрит, само е с променено заглавие, само нямам представа защо темата е заключена. Сигурно са обяснили в лично съобщение, мен винаги са ме уведомявали коректно при нужда от някакви корекции.

Сподели това мнение

Максим, имам предвид не разсъждения върху различни аспекти от живота изобщо, а конкретно върху някоя беседа от Учителя.

Когато се закрива някоя тема, причината за това вълнува не само този който я е отворил, а и останалите участници в нея.

Редактирано от Бина

Сподели това мнение

Максим, имам предвид не разсъждения върху различни аспекти от живота изобщо, а конкретно върху някоя беседа от Учителя.

Когато се закрива някоя тема, причината за това вълнува не само този който я е отворил, а и останалите участници в нея.

Разбрах и точно в този контекст беше отговорът ми. Темата не е закрита, а е с променено име и заключена. Има разлика.

Сподели това мнение

голяма част от участниците цитират негови мисли. Но много рядко има разсъждения върху тях. Нима всички сте абсолютно наясно с неговото учение, нима никой няма въпрос, мнение?
Според мен е твърде лесно да се докаже безпочвеността на това твърдение като се изчисли процентът на цитатите и на разсъжденията във всички постинги. Почти във всеки пети пост има въпроси - ние споделяме това, което ни вълнува и се опитваме сами да търсим отговорите - НО заедно, вслушвайки се един в друг! Дори с просто око, дори само със скрол на мишката по тях се вижда истината - убедете се сами.
не разсъждения върху различни аспекти от живота изобщо, а конкретно върху някоя беседа от Учителя.
Ами хубаво ще е да си спомним темите за разсъждение, които учителят сам е давал на учениците си на времето - те не са по неговите беседи, а именно върху различни аспекти на живота изобщо. За справка:

Теми за писане

и тук Двата пътя - особено финалния и параграф!

Разсъжденията на огромната част от хората, участващи във форума ни, са били и продължават да са много, много ценни за мен и моето израстване и осъзнаване - независимо доколко са били близки с моите собствени позиции и дали съм променяла нещо в себе си под тяхно влияние. Благодаря ви на всички! Мислех си сега да цитирам имена, но нахлуха толкова много изведнъж, че май е по-добре да ви препратя към Members

О, едва сега видях колко много хора четат без да пишат! А техните разсъждения? Това, че не ги чуваме или четем, съвсем не означава че няма такива!

И откъде сме толкова сигурни да говорим от името на друг човек - не, от името на Учителя! Щом сме тук и разговаряме и растем заедно - Учителят ни е събрал за това. Но с присъщата му Любов към учениците си, той ни е оставил свободната воля всеки от нас да бъде такъв какъвто е и да казва каквото мисли в момента - защото като Мъдрец той знае,че само това е начинът да се учим един от друг и от опита си. Включително и от всичко написано в тази тема от нас самите....

Предлагам темата да се отвори като се раздели на две:

Приложимо и неприложимо за днешното ниво на съзнание

Всеки човек има в себе си едно малко слънце

Мисля,че имаме какво да обмислим и по двете поотделно.

Благодаря на Ваня за интересните идеи!

Сподели това мнение

голяма част от участниците цитират негови мисли. Но много рядко има разсъждения върху тях. Нима всички сте абсолютно наясно с неговото учение, нима никой няма въпрос, мнение?

Аз цитирам когато не мога да кажа това което искам по начина по който е написано. Няма значение дали е от Учителя или някой от участниците в портала. Когато не оборваш с доводи против, значи, че си съгласен с това което цитираш. А не виждам смисъл, след като съм съгласна с нещо отново да го преповтарям с повечко думи.

В интерес на истината, без да отправям комлименти, мисля че модераторите са много толерантни. И по отношение начина на писане, и за някои аватари, и за никовете. Пък който смята, че може да бъде по-безпристрастен, нека сам се предложи за модератор. Ще му се даде възможност, предполагам, да покаже какво може. Но когато хванеш гъбичката за триене, май се оказва, че не е толкова лесно да си модератор. Изисква се голяма обща култура, грамотност, толерантност, съпричастност към една идея, свободно време, огромен ентусиазъм, здрави нерви на моменти и още много. И за всичко това само едно 'благодаря' и критика, критика. Май в момента тук е мястото на притчата за магарето, стареца и детето.

Отчитам и факта, че за да прочетем нещо ново днес, то не се е появило за една нощ ей-така. Ако е книга за сваляне, прегледана е предварително, ако са филми или музика, към тях има и текст, ноти, подготвя се мисъл за деня. Примери много. Работата която изисква един активен сайт, като този, е огромна. Винаги трябва да си с 2-3 месеца напред в общата схема.

На всички участници в портала + модераторите + създателите желая да продължаваме да бъдем такива каквито сме, да не се променяме защото някой така е поискал и да даваме най-доброто от себе си.

:feel happy::3d_047:

Сподели това мнение

Според мен е твърде лесно да се докаже безпочвеността на това твърдение като се изчисли процентът на цитатите и на разсъжденията във всички постинги. Почти във всеки пети пост има въпроси - ние споделяме това, което ни вълнува и се опитваме сами да търсим отговорите - НО заедно, вслушвайки се един в друг! Дори с просто око, дори само със скрол на мишката по тях се вижда истината - убедете се сами.
Не става дума за общи разсъждения, а за такива върху учението на Учителя. Никой не е казал, че няма въпроси и ценни мисли във форума.

Разсъжденията на огромната част от хората, участващи във форума ни, са били и продължават да са много, много ценни за мен и моето израстване и осъзнаване - независимо доколко са били близки с моите собствени позиции и дали съм променяла нещо в себе си под тяхно влияние.

:thumbsup: И за мен е така и затова влизам тук.

Аз цитирам когато не мога да кажа това което искам по начина по който е написано. Няма значение дали е от Учителя или някой от участниците в портала. Когато не оборваш с доводи против, значи, че си съгласен с това което цитираш. А не виждам смисъл, след като съм съгласна с нещо отново да го преповтарям с повечко думи.

Нямам нищо против върху цитатите без коментар. Аз също ги ползвам много често. Мисълта ми беше защо никой почти не смее да задава конкретни въпроси върху конкретни беседи?

Колкото до модераторите, мисля че не съм казала чак толкова лошо нещо за тях. Просто дадох едно предложение.

Сподели това мнение

Не разбирам каква е разликата между "общи разсъждения" и "такива върху Учението". Може ли да дадете пример за едно общо разсъждение и едно върху Учението.

Преди време бях на събиране на хора от Братството. Едната група предпочете да прочете беседа и да коментира казаното от Учителя в нея. Другата предпочете да обсъжда състоянието на съвременното училище и перспективите му за развитие. Разбира се, всеки е свободен да си избира за какво да разговаря и всеки разговор си има своята ценност. Това че втората група не четеше цитати и разговаряше за съвременни проблеми с чисто практически уклон, съвсем не означава, че не прилагаше Учението...

И въобще, мисля, че много по-силен и траен ефект имат думите на Учителя, когато успеем да ги "сложим" в съзнанието на хората около нас без непременно да подчертаваме чии са. За мен особено ценен е човек, който носи духа на учението и го реализира в ежедневието си без да се нарича с неговото име и понякога дори без да подозира за това.

Съжалявам, че се отклоних от темата, в която пиша...

Едно предложение по нея. Очевидно има нужда от форум или поне теми, в които да се коментират беседи и творчество на Учителя без да се правят "общи разсъждения". Може би екипът на сайта има някакви идеи или вече е отварял подобни теми, които са "заспали" и тези, които проявяват интерес не могат да ги открият. Мисля, че проблемът е лесно преодолим. :thumbsup:

Редактирано от Донка

Сподели това мнение

радвам се, че предизвиках такава дискусия :)

Не може един сайт с гръмкото име на Беинса Доуно да няма във форума си ъгълче, посветено на Неговото учение

Защото според правилата на самите модератори, с които се опитват да ми запушат устата,

името на форума не отговаря на съдържанието и трябва да се промени (по думите на админа, който изтъкна този довод за закритата ми тема) :D

Сподели това мнение

Не може един сайт с гръмкото име на Беинса Доуно да няма във форума си ъгълче, посветено на Неговото учение

Защото според правилата на самите модератори, с които се опитват да ми запушат устата,

името на форума не отговаря на съдържанието и трябва да се промени (по думите на админа, който изтъкна този довод за закритата ми тема) :D

Че какво му е на името на форума? Форумът се намира в портал с името Порталът към съзнателен живот. Не е ли така? Според мен много подходящо и правилно. В този контекст съдържанието съвсем си отговаря на това заглавие, защото всеки тук се стреми към съзнателност. А що се отнася до наименованието на адреса на сайта beinsadouno, то в портала има достатъчно много материали които са посветени на неговото учение-музика, беседи, видеофилми и още какво ли не. Ако на това му казваш че не е ъгълче посветено на неговото учение, здраве му кажи. То не е просто ъгълче...:)

Сподели това мнение

:feel happy: молба към съфорумците да не се поддавате на неаргументирани + несправедливи + всеобобщаващи + поредни предположения относно какво може + какво не може да се случва в този чудесно развиващ се духовен сайт + за модераторската намеса/ненамеса също + това е отново поредна провокация/ дразнене + от опит знам колко катарзисно е поне едноседмично Смирение + Размишление върху собственото форумско поведение + преди да започнеш да предизвикваш / изцепваш :dancing yes: "що не ми пуснаха великата тема + що ми спряха гениалното мнение + ... " + ОПИТАНО + ПРОВЕРЕНО + УБЕДЕНО искам да споделя че за РАЗСЪЖДЕНИЯ върху всяка една от беседите на Учителя Беинса Дуно може да бъде открит отделен форум т.е. около 10 000 + след време може и да стане + та вместо все теми да откриваме МОЖЕМ във вече откритите теми да ЗАПОЧНЕМ да разсъждаваме + разработваме определена стойностна ИДЕЯ/ МИСЪЛ + смея да споделя от опит, че всяка една от беседите най най най - добре е да се поне ТРИ пъти ПРОЧЕТЕ за всеки един оттрите свята / физически + духовен + Божествен / + та тогаз да се разсъждава и прилага без отлагане + знайно е че спонтанните изблици / уж разсъждения мнооого рядко са бисери / диаманти + още повече материализирни писмено + а битуващото емоционалното отношение / квалифициране никак не е чисто разсъждение + е подвеждащо / привлекателно за инертните его съзнания :whistling: много се изписа / изчете / изкоментира и за ЦИТАТИТЕ :feel happy: диамантено твърдо ЗА цитатите съм + била съм и ще бъда + ще ги ползвам независимо от настроенията / предубежденията субективни + защото подходящите цитати пестят време в търсене на източниците + разширяват познанието + ускоряват осмислянето + различаването +осъзнаването ми ( бързо отклонение/вметка - не са ти приятели тези човеци, които задържат духовна информация имайки я + те пращат да си я търсиш сам + все едно да не ти дадат хляб когато си в нужда / гладен/ объркан )+ дайте да разумеем че всички ЦИТАТИ от Словото на Учителя са винаги + абсолютно винаги на време и на място :thumbsup2: доста четящи нашия форум нямат наличните средства да си купуват всичките многобройни беседи + представете си даже нямат достатъчно време да четат както някои от нас + но са жадни за тази "информация "= жива вода + може много / малко да четеш + важното е ПРИЛОЖЕНИЕТО да следва четенето и разсъждаването +знайно е че на които много се дава + от тях и много се изисква + сега малко относно НЕПРЕКЪСНАТОТО ОТВАРЯНЕ НА ВСЕ НОВИ И НОВИ ТЕМИ + показателно / знаково е + скоро темите ще станат май повече от членовете :dancing yes: аааа ако вече не са станали + туй е за ПОДСЕЩАНЕ + филтър + ууудържане + профилактика на ЕНТУСИАЗИРАНОТО + СПОНТАННО ОТВАРЯНЕ НА НОВИ ТЕМИ и темички + без да си се запознал средно задълбочено с НАЛИЧНАТА ТЕМАТИКА + да си чел + разсъждавал + вдъхновявал :rolleyes: знайно е че МОДЕРАТОРИТЕ са доказали разумното си + справедливо отношение + поведение + имат преизобилно страх от Бога + който не го е разбрал да чете из форумските писания + губим само времето им + оперирайте егото - своенравието си + какво тук значи някаква си диалектична личност + може и без нея + не плашете / ПОЗИРАЙТЕ щото прозира не само желание да споделяш, а и желание да се налагаш в изявяването си + на когото нещо не му е хармонично + да се поудържи да хвърля камъни + да си преосмисли настройките :sleeping: на кривата ракета и космоса и е тесен :sorcerer:

:feel happy: Верни + Истинни + Чисти + Благи винаги да сме! Амин

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Сподели това мнение

Отдавна обмисляме идея да отворим един форум за обсъждане на конкретни беседи и лекции. Може примерно всяка тема да започва с резюме на лекция/беседа от Учителя написана от един или повече участници и след това да има обсъждане. Нещо като виртуален клас.

Трябва обаче да има достатъчно желаещи за това и сериозно отношение. Преди някоя и друга година отворих една такава тема-предложение, но нещо нямаше голям ентусиазъм.

А относно темата на Ваня. Беше временно затворена, докато уточним ще има ли друго име или не. По-добре е това уточнение да става на ЛС с екипа ни или в настоящата тема за предложения и препоръки. От днес сутринта е отворена отново. Хубаво е имената темите да имат конкретна насоченост и да имат пряка връзка с началния пост.... и без това подредеността във форумите трудно се поддържа.

Сподели това мнение

от опит знам колко катарзисно е поне едноседмично Смирение + Размишление върху собственото форумско поведение

:thumbsup: Ще опитам този съвет. :rolleyes::hypocrite:

Сподели това мнение

.........

( бързо отклонение/вметка - не са ти приятели тези човеци, които задържат духовна информация имайки я + те пращат да си я търсиш сам + все едно да не ти дадат хляб когато си в нужда / гладен/ объркан )+ дайте да разумеем че всички ЦИТАТИ от Словото на Учителя са винаги + абсолютно винаги на време ..........

.............

Дааа... така си е .. + верно е+ Душата не се храни само с "+" -сове , а тялото плътско се храни с джобна математика.

Така където трябва + вижда се кой взима на гладен хляба и задържа Духовна информация.

Отговор : -- Който има, той задържа.

+ ако в джоба има / може и в душата да няма/ + може и без лекциики в магазина + ако в Душата има + може и в джоба да няма и пак ще има, да завиждат цяла дузина.

Право е казано за човеците които не били приятели, какво правили.....

Ще послушам Бина и отивам да се катаризя/чистя + полезно било за джоба.

Сподели това мнение

Направете си регистрация или влезте в акаунта си, за да коментирате

Трябва да сте регистриран участник, за да можете да оставяте коментари

Направете регистрация

Регистрирайте се в Портала. Лесно е!

Нова Регистрация

Влизане

Вече имате регистрация? Влезте тук.

Влизане Сега