Jump to content
Порталът към съзнателен живот
Kornelia1

Предложения и Препоръки

Recommended Posts

Имаме добре оформени условия за участие във форумите на портала.

Имаме и разширяващ се модераторкси кръг, който да следи и контролира спазването им.

Моите наблюдения и аналитични отклонения ми показват, че в повечето случаи самата модераторска намеса сред чуждите постинги е съвсем протичворечаща на постулираните условия.

Доста често, напреженията които предизвикват тези вето-намеси са по-изразени от тези, предизвикани от причината за намесата.

Наскоро водех едни полемики относно огнищата на напрежение сред търсещи - оказва се, че те са по-обикновени в подобна среда, отколкото в друга. Нормално, защото истинския търсач е подложен да две враждуващи въздействия - на светлината и диалектиката. Обаче сублимния момент е свързан с реакцията, насочена към съответното огнище, от страна на останалите търсещи. В обикновените случаи се стига до ескалация, обхващаща и по-широк кръг от хора. А всъщност високомерието на търсещия не би позволило да види правилно картината и себе си - разпределящ вини и др. А помощта и хармонията са само етикети, които обича да пре-поставя на себе си. Това е така, между другото. Но така, между другото, е добре и да се позамислим по въпроса.

Толерантността не е графитен надпис в подлез. Границите и в нашата обична среда се определят от прояви някаква на йерархичност и въобще не говоря само за модератори, защото всеки, който се опитва да я определи се поставя в своята си реалност много над другите. Явно и аз сега го правя. Да не говоря пък за някой, който ще отрече това за себе си.

Хайде сега, някой да заяви, че има достатъчно любов в себе си.

И ако някъде в тази подреденост, изключваща всякакво равноправие от всяка субективна позиция, се появят мисли за различие в мотивите и в емоционалната зареденост, то пак ще е проява на човешкото високомерие, така присъщо на всички ни - нима виждаме ясно чуждите мотиви и заредености?

Сподели това мнение

Да, и си мисля, че Учителят би приветствал този форум - не би се обидил, макар и други да се обиждат от Негово име... По-скоро би предложил конкретни стъпки към по-нататъшното му подобряване - нещо, за което би било добре да работят сега всички, които Го уважават. Ако "горим заради бълхата юргана", това едва ли ще се получи...

Имам предложение да се изведе някакъв по-достъпен за сърфиращите между темите линк, чрез кйто да се отива направо в общия раздел на форумите. А така е лесно достъпен само разделът "Темите днес", заради което много по-често се зацикля в едни и същи теми, вместо пвече хора да разглеждат и да дават нов живот на стари, но неизчерпани теми...

Сподели това мнение

Имам предложение да се изведе някакъв по-достъпен за сърфиращите между темите линк, чрез кйто да се отива направо в общия раздел на форумите. А така е лесно достъпен само разделът "Темите днес", заради което много по-често се зацикля в едни и същи теми, вместо пвече хора да разглеждат и да дават нов живот на стари, но неизчерпани теми...

В заглавната страница на сайта, до линка "Темите днес" има линк "Форуми". Отделно от това в лявото меню има линкове към всеки форум поотделно. Така че човек може или да види последните активни теми, или да разгледа всички форуми, или да избере конкретен форум и да разгледа темите в него.

Сподели това мнение

И на мен ми е трудно, не само да видя какви теми има вече отворени, но дори и някоя конкретна да търся, в някои форуми направо се изгубвам, особено в "Други теми". Вече ви писах, че или е нужна по-добра структурираност - т.е да има повече на брой форуми или форумите да си имат подфоруми, или да няма толкова много теми със съвсем близко съдържание - просто модераторите при обявяването на нова тема да контактуват с инициатора на темата, ако се окаже, че има вече такава или поне с много близко съдържание.

Например като се позамислим малко по-дълго време по някоя тема, след няколко дена тя изпада от активните и ми се е случвало дълго да я търся, защото не си спомням точно нито заглавието, нито раздела - примерно дали е била в "Езотерика" или в "Духовни мостове"... И наистина повечето хора реагират предимно по активните теми от заглавната страница.

Редактирано от Диана Илиева

Сподели това мнение

:thumbsup: И аз имах подобен проблем докато не се досетих,че мога да използвам отметките в браузера - там, където могат да се запазват адреси на страници с тяхното име. После могат да се изтриват, за да не се претрупва списъка.

Редовно се обединяват нови теми със стари, когато съдържанието им е близко по смисъл - за това дори не е необходимо да се иска съгласие на авторите, защото темите наистина са много и е нормално отварящият нова тема да е пропуснал или да не е успял да намери старата със същото съдържание.

Поради нарастващия брой теми във форумите предложението за допълнително структуриране в рамките на отделните форуми е много навременно - благодаря! Приемам предложения на лични и в тази тема... :whistling:

Сподели това мнение

Guest irenastoyanova

Тези дни съм в почивка и доста попрочетох от форумите. Мога да кажа, че няма нещо, което да не харесах. Просто невероятно! Мисля, че почвам да разбирам, че сред българите или българоговорящите са се родили най-напредналите хора. Та кои други биха могли да възприемат наглед простичкото Учение, което ни предаде Учителя? Впрочем за него, Той казва, че то е наука и религия.

Успех в думите и делата! :thumbsup2:

Сподели това мнение

Ами на мен много ми харесва този форум, но защо няма подфорум за самите хороскопи и как се съставят?

Здравейте, има промени в сайта и за мен е малко объркващо, но ще свикна. Дано да е за добро, за повече прегледност... има и реклами, но това е необходимо. Важно е да има дух и разбиране и всеки да намира необходимото... :3d_039:

Сподели това мнение

Нямам нищо против върху цитатите без коментар. Аз също ги ползвам много често. Мисълта ми беше защо никой почти не смее да задава конкретни въпроси върху конкретни беседи ?
линк

Присъединявам се към този въпрос и си мисля ,че това е друга от причините нещичко малко да куца .

:rolleyes:

Сподели това мнение

Здравейте! :feel happy:

Тук съгледах едно ЧУДЕСНО предложение от Aorhama, към което се присъединявам изцяло!!!! :thumbsup2:

Keith Jarrett

С тези два кратки текста Кийт Дж. представя соловия си Виенски концерт, който в този момент слушам. (Издаден е преди 15 г. и е един от най-непопулярните, поне у нас).

Ако екипът на портала даде акъл как да стане, мога да го предоставя за "качване" и да се слуша онлайн. Идеята е добра и за други албуми. Ако в "музика за слушане онлайн" се качат албуми от също тъй висок клас, най-малко може да се очаква повишена посещаемост. Това някак си би могло да се отрази положително и на финансовите перспективи на сайта. Всъщност, ако идеята бъде приета, сайтът би могъл да си направи цяла онлайн фонотека. Предполагам, че мнозина биха предоставили с радост редки албуми.

Много бих се радвала да получи отглас и от други страни:) Това дейстивително би било прекрасно и полезно за всички!

Редактирано от jul

Сподели това мнение

Guest Еси

Много бих се радвала да получи отглас и от други страни:) Това дейстивително би било прекрасно и полезно за всички!

Имаш отГЛАС и от мен ;)

Сподели това мнение

Здравейте! :feel happy:

Тук съгледах едно ЧУДЕСНО предложение от Aorhama, към което се присъединявам изцяло!!!! :thumbsup2:

Ако екипът на портала даде акъл как да стане, мога да го предоставя за "качване" и да се слуша онлайн. Идеята е добра и за други албуми. Ако в "музика за слушане онлайн" се качат албуми от също тъй висок клас, най-малко може да се очаква повишена посещаемост. Това някак си би могло да се отрази положително и на финансовите перспективи на сайта. Всъщност, ако идеята бъде приета, сайтът би могъл да си направи цяла онлайн фонотека. Предполагам, че мнозина биха предоставили с радост редки албуми.

Идеята е хубава, но предпочитаме да не нарушаваме авторските права....

Сподели това мнение

Guest Мона

Искам да попитам нещо.

В много други портали, форуми и т.н. има опции за премахване/изтриване на акаунт от самия user, тука няма такава.

Възможно ли е тя да бъде създадена и в това виртуално пространство, в този сайт?

Сподели това мнение

Това е само администраторска опция. При подобно желание, съответния потребител може да пише на администратор.

Редактирано от Иво

Сподели това мнение

Липсва ми предишният бърз достъп до дневния хороскоп :unsure: .Беше добър ориентир в началото на деня. Макар и със закъснение - благодаря, благодаря ,благодаря на тези, които се трудиха и се трудят за трасировката на нашия път.

Сподели това мнение

Guest georgi_nz

Искам да попитам нещо.

В много други портали, форуми и т.н. има опции за премахване/изтриване на акаунт от самия user, тука няма такава.

Възможно ли е тя да бъде създадена и в това виртуално пространство, в този сайт?

Наистина това е важна опция за форума. Считам че трябва да я има. Причината е че всеки решил да се оттегли да може сам да освободи пространството от себе си.

Например след заключването през последните дни на няколко теми в този портал, без обяснение защо и от кого, теми особено интересни за мен - считам за важно да мога да си изтрия профила. Понеже осъзнавам че това място тук не е подходящо за мен, чувствам се чужд и нежелан идеологически. Не от форумците, а от екипа оформящ изгледа на сайта. Разбира се идвайки тук - не съм имал големи очаквания, но е редно всеки да може да си заличи даните при несъвместимост.

Дано има някакво развитие по въпроса.

А ако не - моля да ми бъде изтрит профила. :thumbsup2:

Редактирано от georgi_nz

Сподели това мнение

Проблеми с форума ли? Кементари? Въпроси? Предложения за подобрение?

Ето и моите:

- Проблем: Не мога да качвам снимки в галерията си

- Проблем: Не мога да редактирам постовете си

- Проблем: Когато търся под определена дума, не се появават резултати от затворените теми

Въпроси:

- Въпрос: На база на какво се затварят теми, когато има куп висящи и не-отговорени въпроси?

- Въпрос: На какво основание се затвори темата за хранене чрез светлина например?

- Въпрос: Защо се затварят теми изобщо?

Коментари:

- Коментар: Моето лично мнение е че тук има прекалено много модератори които си позволяват да цензурират без основание много често.

- Коментар: Повечето участници прибягват до ласкателство за да изтъкнат проблем. От какво се страхувате? Да не ви премахнат поста или затворят темата?

- Коментар: Сайта е все още труден за навигиране. Не е ясно как да се създаде блог, лутам се в много функции а аз съм компютърен специалист и не би трябвало това да го има.

Предложения за подобрения:

- Не затваряйте горещи и интересни теми

- Не цензурирайте функционални дискусии

- Направете сайта по юзър-френдли, така да се каже.

Благодаря. С това аз лично се оттеглям от форума защото не бих могла да постигна каквато и да е дълбочина в дискусията си, при секнати теми от администраторите. Ще търся по-благодатна почва за изява. Съветвам всички участници във форума да изявяват мненията си по-директно при тези сериозни проблеми с функционалността.

Цеци

Сподели това мнение

Защо няма recycle bin ?

bee_bg, не разбирам въпроса, моля уточни го на лични.

Липсва ми предишният бърз достъп до дневния хороскоп. Беше добър ориентир в началото на деня....

След промените направени по навигацията наскоро, в заглавната страница има секция "За ДНЕС". От там има препратка към дневния хороскоп.

Искам да попитам нещо.

Наистина това е важна опция за форума. Считам че трябва да я има. Причината е че всеки решил да се оттегли да може сам да освободи пространството от себе си....

А ако не - моля да ми бъде изтрит профила.

Както споменах и преди, в този сайт няма такава опция и не планираме да програмираме такава скоро. Има далеч по приоритетни неща и технически проблеми за решаване. georgi_nz, моля потвърди ми своето желание на ЛС и акаунта ти ще бъде изтрит веднага.

tsetsi, задала си много въпроси. Разбирам емоционалния ти пост. Ще отговоря накратко. Ако имаш някакви конкретни проблеми с навигацията и техническата част, пиши ни на ЛС или от тук или в тази тема. При свободно време и възможност ще ти отговорим. Сайта постоянно се развива и подобрява, поддръжката му не е лесна. Инструкции за активиране на личен блог има тук. Доколкото виждам личния ти блог е вече създаден: тук

Затварянето на теми е по преценка на модераторите и според правилата за участие, с които сте се сългасили преди да се включите в този форум.

Всеки, който иска да остане да пише в този форум трябва да се съобразява с тези правила и с модераторските решения. Приемаме конструктивни критики и предложения на ЛС, както и в тази тема, но не и опити за спор, заяждане, както и иронични, подигравателни, заплашителни мнения в темите или на ЛС. Такива акаунти закриваме. Времето ни е много ограничено...

Разбира се всеки може да се чувства свободен да участва или да не участва във форумите - периодично или за постоянно.

tsetsi, georgi_nz, Мона и bee_bg, ако имате каквито и да е други уточняващи въпроси - пишете ни на ЛС, да не разводняваме тази тема, която е за кратки мнения и конструктивни предложения.

Сподели това мнение

Защо няма recycle bin ?

bee_bg, не разбирам въпроса, моля уточни го на лични.

С две думи място(кошче) където да се местят :

неподходящи теми ,мнения

спам, простотии, обиди и други глупости, автоматично затривани в неписани дни,

където потребителите само четат и то до седем дни примерно.

Има теми затворени из секциите просто ''висят''

според мен такива трябва да са коша или ако има напрежение

и е преминало да се отключат,но това си е вашо право... идеята ми е за повече прегледност.

Виждам има тема ''Разговорки'' приемливо донякъде ,но не е решение за цели теми.

Сподели това мнение

Понякога чрез нечий личен профил или чрез списъка на потребителите на Форума случайно разбирам за теми, за които не съм подозирала, защото никой вече не пише по тях, но са интересни. Има ли начин да се стига лесно до тях? (Освен чрез търсене на ключова дума)

Идва ми идея за "библиотека" към всеки подфорум - ако по темата не се пише 2 - 3 месеца, да мине там, а ако някой реши да пише по нея, да може пак да я "съживи"/обнови.

Така няма да се формулират 2 - 3 теми с припокриващи се заглавия, същевременно ще се проследява в по-дълъг период развитието на мислите по някакъв проблем.

Редактирано от късметче

Сподели това мнение

:thumbsup: Всъщност точно на този принцип са подредени темите в отделните форуми:

Форуми

Ако отворите всеки от линковете, например Здраве, ще можете да прочетете списък на дискутираните теми. Наистина вече са много и дори за нас модераторите понякога е трудно и отнема време за търсене докато открием старата тема, към която да присъединим нова със същото заглавие. Обмисляхме преразглеждане на списъка и сливане на някои неактивни вече теми със сходно съдържание, но при сливането мненията ще се "сплетат" по хронологичен ред на публикуване и ще се изгуби нишката на дискусията. Не можахме и да намерим тема, която вече заслужава изтриване - ако на нас тя не ни е нужна, може би един ден някой ще прочете мнение, написано преди години, но важно за него?

И решихме да ги оставим така - засега - ако имате някоя интересна и полезна идея - пишете тук - ще сме ви благодарни.

Сподели това мнение

Не можахме и да намерим тема, която вече заслужава изтриване - ако на нас тя не ни е нужна, може би един ден някой ще прочете мнение, написано преди години, но важно за него?

И решихме да ги оставим така - засега - ...

Ок ясно

ще си седят заключени въпреки,че е минала ''бурята''.

Идеята за библиотеката е удачна, може да се направи списък на темите в колонка нещо като съдържание

и само с един поглед да се виждат всички теми във всеки един подфорум така няма да е нужно да се рови в задните страници а само с едно кликване върху линка заглавие и човек ще е отворил търсената тема.

Няма да заема никакво място а само една страничка в някоя от забодените теми най-горе, проблема е че си е доста играчка докато се вкарат всички заглавия през пълен URL.

Ето пример на теми намиращи се на трета страница в подфорум Човешките взаимоотношения:

Видове поведения и роли във форумите

Личното пространство

...............................

Засега страниците във подфорумите

не са повече от три или четири, но колкото по рано толкова по добре.

Сподели това мнение

Благодаря за идеята - програмисткият екип ще реши дали и как може да се осъществи.

Ок ясно

ще си седят заключени въпреки,че е минала ''бурята''.

Не съм имала предвид заключените теми, а тези, които отдавна не са били активни.

За заключените - всяка от тях е била заключена по различни причини - не непременно заради бури. Ако някой има желание да публикува нещо в тях, моля да се обърне към някой от модераторите и посочи заглавието на темата.

Често темите се заключват, защото започва да се повтаря вече написаното - ние имаме склонност повече да си кажем нашето мнение, и по-малко търпение да прочетем какво са писали други преди нас. Особено ако това са повече от 15 страници....Когато след доста време се появи нова тема с подобно заглавие (случаят със секса) в момента преценяме дали да я слеем със старата или да я оставим да се развива отделно... Няма правила... :rolleyes:

Сподели това мнение

Направете си регистрация или влезте в акаунта си, за да коментирате

Трябва да сте регистриран участник, за да можете да оставяте коментари

Направете регистрация

Регистрирайте се в Портала. Лесно е!

Нова Регистрация

Влизане

Вече имате регистрация? Влезте тук.

Влизане Сега