Jump to content
Порталът към съзнателен живот
Kornelia1

Предложения и Препоръки

Recommended Posts

За заключените - всяка от тях е била заключена по различни причини - не непременно заради бури.

Добре политиката на сайта е такава да се тушират евентуалните неприятни спорове или зараждащи се такива,но

сякаш умишлено се забрявя да се отключват темите си остават така за постоянно...

На мен не ми пречи, но така напрежението вместо да се тушира има обратен ефект пускат се същите теми подобни на заключените, те се заключват наново и бумеранг.

Някак неприятно е за четящите и не само че не се посочва причина: конкретен пост или част от пост

за затварянето им аз затова споменах че такива постове по-добре в коша,иначе остава усещането че никой никъде не е нарушил правилата и излиза че има цензура.Просто така виждам нещата, съгласен съм че е трудно да сте мод. в такъв форум малко е по-различно от на други места.

Сподели това мнение

Абсолютно съм съгласна с теб. Тук режима е едва ли не нацистки. Цензурата е жестока, необяснена и несправедлива. След като ми затвориха темите 3 пъти, аз едва ли не спрях да се вяскам тук. Явно това целят модераторите, защото това се практикува масово и с много хора. Мненията на посетителите говорят за това. Ето за пример един от най-популярните форуми в света www.curezone.com как изглежда тяхната посещаемост сайта им - като функционалност. - с тази графа го сравнявам с тозо форум за да погледат собствениците и да се учат. Явно има още доста мляко да се изпие докато влезем в крак с това което става масово по света - а то е: истината и само истината ще просъществува и тя не ще бъде стъпкана, независимо от всичко.

Сподели това мнение

Мисля, че вече се е обсъждало, че има правила в сайта. Тук не е приятно да се четат пропаганди. Мнение и споделяне е едно, а агитиране на определени възгледи, друго.

Все пак не сме на площада...

Колкото и близка да ми е дадена идея, колкото и запалена да съм от нея, не е нужно да смущавам другите с моите емоции.

Цеци много напористо се опита да ни завладее и не на всеки това е приятно.

Все пак преди да се регистрираме в сайта се съгласяваме с правилата :feel happy:

Сподели това мнение

Guest НиколаДамянов

Абсолютно съм съгласна с теб. Тук режима е едва ли не нацистки. Цензурата е жестока, необяснена и несправедлива. След като ми затвориха темите 3 пъти, аз едва ли не спрях да се вяскам тук. Явно това целят модераторите, защото това се практикува масово и с много хора. Мненията на посетителите говорят за това.

Ето за пример един от най-популярните форуми в света www.curezone.com как изглежда тяхната посещаемост сайта им - като функционалност. - с тази графа го сравнявам с тозо форум за да погледат собствениците и да се учат. Явно има още доста мляко да се изпие докато влезем в крак с това което става масово по света - а то е: истината и само истината ще просъществува и тя не ще бъде стъпкана, независимо от всичко.

Цеци от острите ти изказвания мисля,че ще ти е много трудно да се справиш със слънцеяденето...

Не за друго,но ще ти трябва много енергия...

Разсъждавай за цензурата тук от позитивната страна...Истината никога не може да се заглуши!

Истината не е нужно и да се защитава!

А ако разсъждаваме от окултна гледна точка отговорността на модераторите е ИЗКЛЮЧИТЕЛНО голяма,защото все пак това тук е форум с духовна насоченост,което значи че грешките в цензуриране и триене на мнения е доста отговорно нещо и се наказва доста строго за разлика от други форуми за забавления.

Аз също смятам,че модераторите допускат доста грешки,но нека не съдим...Да оставим това право на Друг ! :)

А ако беше отговорила на въпросите,които ти зададох /вместо да се сърдиш/ щеше да получиш доста светлина по въпросите,които повдигаш...

Най-лесно е човек да се откаже,но не е правилният ход това...

За мен да те баннат тук това е благословение ако си прав.Такова благословение ми се размина по нова година, /само ме предупредиха/ но дано следващият път имам късмет...

Успех!

Сподели това мнение

Guest Мона

Независимо от всичко, дали даден форум е "духовен" или "светски" (относително казано), цензурата трябва да е незабележима, тя по-скоро трябва да е коригираща, а не кастрираща.

И още нещо - модераторския интерфейс не е работно поле за виртуална игра с различни и интересни бутони - изтрий, премести, премахни...

Властта трябва да е осъзната, не авторитарна.

По отношение на Цеци - сама си си виновна; биха те окачествили като спамер във всеки форум.

Редактирано от Мона

Сподели това мнение

Здраве желаем :D

прощавайте, че пиша тук, но сега видях че темата за препоръки е затворена...

имам едно кратичко предложение - за създаване на една тема в която да се слагат всички затворени / изтрити oще при самото им отваряне теми. Практиката не е нова - практикува се от др-те по големи форуми...

предложението е продиктувано от следното - вчера открих тема "Шибендо Лахири в БГ - Крия йога...дъра бъра"/в "Новини", днес виждам, че я няма...

така или иначе ще я публикувам пак/в др. форум, но ...време + усилия + неприятно усещане + трябва да я пиша пак...излишно е да споменавам, че нета ми е слаб и пиша на HTML...пробвайте да си го представите...

ще съм много благодарен ако разгледате предложението с необходимата сериозност, абстрахирайки се от страничните фактори

надявам се да не е прозвучало грубо - не е това целта

Поздрави

:феел хаппи: + :феел хипи: :v:

Сподели това мнение

Тук има ли място за различно мислещи хора?

мнения и препоръки

Истината е многолика - по който и път да тръгнем, все ще стигнем до основното. Защото в крайна сметка светът е един и същи. А можем да си помогнем, като бъдем толерантни към мнението на другите хора, защото то също съдържа частица истина, не повече или по-малко значима от нашата. Тъжен факт е, че в този форум няма място за различно мислещи хора...

Помислете си какво би казал Учителя, ако бе станал свидетел натези "чистки". Всеки път, когато вляза в този портал, си задавам този въпрос. Едно учение може да устои на времето и на съпротивата само когато предоставя свобода на хората да се присъединят към него, когато им помогне да извървят собствения си път към неговите истини. И никъде Учителя не е казвал да "изтриваме" хората, които не мислят като нас - а напротив, да ги възприемаме като души, които имат още път да извървят до нашето ниво, както и ние имаме още път да вървим до по-високо ниво. Щом сме на Земята, значи сме равни. Ако някой не мисли като нас, това не е причина да го "отпишем". Аз поне така мисля.

Лично за себе си мога да кажа, че идеите ми са близки до идеите на хората в този портал. Но тук, парадоксално, липсва всякаква толерантност, липсва свобода. И оттук със сигурност си отиват много ценни хора поради тази причина. Всяко мнение е застрашено от надвиснал меч. Както и това, което пиша в момента - не вярвам да просъществува дълго.

Но който го прочете, нека се запита наистина - какво би казал Учителя, ако беше сред нас тук и сега.

Сподели това мнение

Забелязвам, че когато някой зададе въпрос във форума и започне обсъждане се намира някой друг, който изказва мнение, че не е необходимо да обсъждаме нещата. Тогава какъв е смисъла на този форум.

Не е ли по-разумно , когато смятаме, че не можем да дадем мнение или не искаме да не се ангажираме с участие.

Извинявам се предварително но нямам впредвид нигого конкретно.

Сподели това мнение

Az предлагам да помислим да направим сайта международен! Нека пишем повече на английски и се свържем с хора от цял свят - нека създадем една ментална мрежа - мисълта е действаща сила!!! ОМ

Това е чудесна идея но мисля, че трябва да отстояваме на това, да се пише и говори на български. Това е най-точния език за разпространението на словото. Не съм го измислила аз. Всеки, който се е докоснал до Учението е решен да учи български. Поне моите познати го правят.

Сподели това мнение

На мен не ми се отварят падащите менюта на "редакция", "опции" и в блога "нова публикация". :(

Сподели това мнение

На мен не ми се отварят падащите менюта на "редакция", "опции" и в блога "нова публикация". :(

Специално за редакция може и като се кликне на "редакция" с десен бутон и след това се избере "open link", мисля че е най-отгоре.

Сподели това мнение

Guest irenastoyanova

Напоследък, когато разглеждам темите във Форума си мисля, че много от тях нямат място под името на Учителя - да не забравяме, че сайта е: "beinsad(o)uno.com" /няма да споменавам нарочените от мен теми, защото не искам да засегна никого/. За да възприемем съвършено нов живот трябва коренно да се преобразим /според Учителя/ - в мислене, в чувстване, в постъпване. А коренната промяна започва с Истината. За съжаление, като че ли не истината се търси, а по-удобния и по-приятния живот! Това е една от причините, както сега да не се говори за това, че паневритмията, която в момента се играе е тази на братята и сестрите, а не тази на Учителя /просто защото така е по-лесно и защото ни е приятно, и весело в момента/, така и от Форума в този сайт словото на Истината да се "съчетава" с модерни, весели и забавни неща от живота, които сами по себе си имат смисъл, но не тук им е мястото. Защото" хубавия живот" понякога се дължи на опиването, което никога не може да бъде от истината, а както знаем махмурлука "хваща" чак на другия ден! А другото - за "примесите" и светските излишества във Форума - нали за всяко нещо си има място? Ако отидете на аудиенция при президента нали ще се облечете, държите и говорите по подобаващ за случая начин? Разбира се, "облеклото" трябва да е не само външно, но и вътрешно, но докато се постигне това, поне външно човек трябва да спазва правилата, иначе няма да бъде допуснат, приет. Знаем, че Новото Учение е само за здрави - духовно здрави, умни - мислещи и възприемащи добре знанията на новото, добри и силни хора. Затова, ми се иска да се очисти това, което стои под името на Учителя.

Сподели това мнение

... словото на Истината да се "съчетава" с модерни, весели и забавни неща от живота, които сами по себе си имат смисъл, но не тук им е мястото. Защото" хубавия живот" понякога се дължи на опиването, което никога не може да бъде от истината, а както знаем махмурлука "хваща" чак на другия ден! А другото - за "примесите" и светските излишества във Форума - нали за всяко нещо си има място? Ако отидете на аудиенция при президента нали ще се облечете, държите и говорите по подобаващ за случая начин? Разбира се, "облеклото" трябва да е не само външно, но и вътрешно, но докато се постигне това, поне външно човек трябва да спазва правилата, иначе няма да бъде допуснат, приет. Знаем, че Новото Учение е само за здрави - духовно здрави, умни - мислещи и възприемащи добре знанията на новото, добри и силни хора. Затова, ми се иска да се очисти това, което стои под името на Учителя.

Смисълът на живота е да постигнем щастие и хармония със себе си, разделяйки се със зависимостите си. Това може да стане доброволно и принудително, както всички знаем. Робинзон Крузо не е имал избор, но се е справил, будистките монаси имат избор и го реализират. Ние също имаме избор - да се откъснем от света, в който живеем, или да живеем в него. Тук е добре да се запитаме защо е такъв нашият свят - и тогава ще разберем, че природата е твърде съвършена, за да допуска преразход на енергия. А дали не е такъв, за да ни направи по-добри - не изолирайки се от него, а научавайки ни да го приемаме в реалния му вид?

Ако аз имам сексуална зивисимост, мога да се скрия в манастир и там ще се справя с нея - принудително. Но ако остана в света, в който от всяка реклама, от всеки филм, от всяка книга ме облъчва секс, ще се справя ли? Да, ако имам убеденост, че това е добре за мен, и воля да го направя. Следователно, светът ни ни предлага неимоверно повече възможности да преборим "дявола" в себе си - да заровим главата си в пясъка, не е решение. Решението е да се научим да приемаме реалността, каквато е, да дадем право на света да съществува в цялото му разнообразие и да направим избор за себе си - какво точно искаме ние да дадем и да получим от него.

Личното ми убеждение, е че човек може да превъзмогне дефицит на характера си само тогава, когато първо му позволи да се прояви. Ако човекът, имащ проблем със сексуална зависимост или зависимост от храна, не й се отдаде изцяло и не почувства, че това му вреди, то той никога няма да почувства в себе си, че иска да превъзмогне тази зависимост - напротив, ще се чувства като наказано дете, на което е отказана играчка и то само не разбира защо, а само страда. Това потискане на желанието води до задълбочаване на психологичния проблем, а не до решаването му. Нали всички сме съгласни, че душата ни при раждането си знае какво я очаква? След като сме се родили в този момент, в тази страна, при тази култура - значи точно от това сме имали нужда. След като този сайт е такъв, значи такъв трябва да бъде - и това е прекрасно, защото ще привлича повече хора, с повече идеи, ще дава повече гледни точки и ще бъде в помощ на повече хора.

Да не забравяме, че прекален светец и Богу не е драг.

И Учителя не е искал учението му да се превръща в догма. И той се е оттеглял в уединение, за да се отстрани от учениците си и се е чудил как да направи така, че учениците му да разбират идеите му, а не да идеализират личността му. И никъде никога аз не съм чела да е говорил за "очистване" и "прочистване" и "избрани ученици". Словото му е насочено към всички хора и всеки в него може да открие своята истина. Нека бъдем толерантни и да оставим всеки да следва своя път.

Сподели това мнение

Днес за втори път опитвам да прочета тема (и двата пъти различна тема), но не ме допуска, явно темата не съществува или е преместена. Не е ли по-добре, когато ще триете или реорганизирате теми вече да не се визуализират в портала, за да не "удряме на камък"?

Сподели това мнение

Guest Apocatastasis

Мечтая си за един форум, където:

- темите да бъдат по-концентрирани около заглавието на сайта "BeinsaDouno.com"

- рекламите да бъдат не всякакви и дори такива, каквито са в противоречие със самата концепция на сайта и форума, а такива, които да насочват към нещо съзнателно и духовно

- потребителите да бъдат по-възвисени и будни, и в него да не пишат нарочно хора, които нямат никакво отношение към Учителя и неговото Слово, и които само се надсмиват над останалите, спорят и се дуелират с тях, омесвайки бисерите с попарата

- потребителите повече да пишат отговори, отколкото да задават въпроси

- всеки да намира тук пристан за топлота, взаимност, споделимост и хармония

- всеки искрено търсещ и добронамерено питащ да намери подслон и разумни отговори

- не се страхуваме да променяме виждането си по дадени теми, жертвайки старото си аз за новото си аз, което всеки съзнателен момент създаваме в себе си

- Душата на Форума да излъчва едни от най-светлите духовни лъчи в мировото пространство

Сподели това мнение

Guest НиколаДамянов

Здравейте!

Моето предложение е за преосмисляне на политиката на сайта относно откриване на нови теми …

Да откриеш нова тема е голяма отговорност във форум за съзнателен живот, какъвто е този. Най-малко се изисква някаква цел и сериозен мотив, ако човека е мислещ, (разбира се!)... и съответно не е решил да търси различни забавления за „убиване” на свободното си време !

В този ред на мисли всяка създадена нова тема е малка фиданка, която може да доведе четящите, към дадения момент до размисли и нови идеи...Тази фиданка може да се развие и да стане стабилно „дърво” – място където може да се подслонят конструктивно мислещи хора и да творят, например… Посредством такива новите теми всички форуми „ДИШАТ” , което значи че са живи и се развиват… Форуми без нови теми са своего рода на „реанимация” !

Защо казвам всичко това? - Защото от лични наблюдения и опит установявам едно „задушаване” на форумите ТУК, следствие стремеж за обединяване и триене на теми, които още не са се развили.

Примери ? – Ще се огранича в последния един месец за три случая

1. - Темата „Лошите” навици, ценностната система и духовното развитие…?” беше обединена с „Навиците, Тяхната роля в нашия живот” – ОК ! Благодаря на didi_ts, за мотивацията (тук) относно сливането, че „…в тези форуми конкретните дискусии обикновенно приемат общ характер”. На практика (от 15.12.2008г. до днешна дата) няма развитие на толкова важни въпроси при водене на съзнателен живот като „вредните” навици ! …Та нима решаването на тези въпроси не са основа на всяка духовност и разумен начин на живот ? … А какво ще кажете за въпросите повдигнати там относно родителите и децата? – системата на сливане ги заплеска и не видяха „бял свят” !

2. - Темата „За наказанието и грешките …” вчера беше слята с „Карма. Що е карма?, видове карма и как се работи с нея” … ОК ! Благодаря, на Станимир, че ми обясни своето и не само своето мнение в ЛС : „…По-добре обемисти теми, отколкото множество по-малки и разпокъсани. Това последното не е само мое виждане.” Приемам това решение, но определено не мога да се съглася с него и повдигам въпроса, ако може да бъде преразгледано … В мнението ми (тук) е очевидно, че дори не се споменава думата „карма” …Ясно е, че може да се правят аналогии, но сливането на двете теми „тушираха” развитието на свободната мисъл в насока на разграничаването на „незнанието”, „несъзнателно поведение” и видовете наказания при „ неразбиране на вина” … Елиминира се и евентуална дискусия за паралел между Божественото право и Човешкото право … Та нима това не е основата на разумност в много по- голям мащаб , за която си заслужава да коментираме ?

3. - Изтрита темата на потребителя Търсач , който преди време си позволи да рекламира дейността на школа (САХАДЖА ЙОГА ) тук, като „зарибяваше” със сърцераздирателно писмо на „сестра” от Бялото Братство, която е намерила просветление в споменатата школа. Защо са много полезни такива теми, дори когато са заключени, но не изтрити? – те дават облика на твореца им … Всеки търсещ и новодошъл ТУК във форумите, като прочете някакви откровени глупости както онази тема, би си направил много правилни изводи и би спестил много лутания … В този ред на мисли искам да помоля администраторите да не трият шедьоври на глупостта, ако срещнат такива в бъдеще …По добре е те да се „заключват” и да стоят за справка за децата, които тепърва се учат да четат и нямат възможност да различат измамата към днешна дата !

Малко дълго стана мнението ми, но това е така защото „зрее” от отдавна! :)

Нека горните примерите да не се смятат за критика, защото определено това не е така… Целта ми е само да предизвикам размисли в тази насока и това да служи за по-правилно вземане на бъдещи решения!

Накрая ще се позволя и един съвет… Когато има нови теми, дори и с дублираща насоченост е добре да не се сливат, а да им се дава възможност за развитие. Работата на модератора е по-добре да се насочи към ЗАГЛАВИЕТО НА ТЕМАТА, което е най важно, защото при търсенето на информация всеки използва т.нар. „ключови” думи и се радва да открие повече теми, зад тези думи,… а не една тема от около 1000 мнения, в която не е толкова трудно да се „отсее плявата” - ДА! ... Опасността е в това, че може да не се забележат бисерите, за което поне аз се упреквам често използвайки този несъвършен начин на комуникация – форумно общуване!

Поздрави и Светлина в работата на всички администриращи сайта .

Сподели това мнение

Не знам, не знам дали е удачно във форум като този, да има реклами за запознанства от типа сайт "sexy women". Докато чета тема и най-отдолу на доста голямо пространство ми се появи реклама за този сайт. Знам, че сигурно носи пари и помага за издръжката на сайта, но на тази цена ли и не се ли отдалечаваме от същината, която ни е завещана от учителите?

Сподели това мнение

Абсолютно заставам зад мнението на Никола Дамянов. По мои лични наблюдения някои хора спряха да пишат след като мненията и темите им бяха не съвсем точно класифицирани и поставени в малко тесни рамки, ограничени. Те някак не успяха да изразят това, което имаха да ни кажат. Отдръпнаха се огорчени и сонователно.Съгласна съм, че темите се поддържат в много смислен и логичен ред и сайтът е в най-добър вид за разглеждане и четене. Но не и за писане. Знам от личен опит,че работата на администраторите и модераторите тук е свързана с много труд и пожертвано лично време и мисля, че с общи усилия ние градим един прекрасен духовен оазис във виртуалния свят.Имам си една моя теория по този въпрос, ама не мога да я обясня за съжаление с писане. Ако трябва, ще стане в жив разговор. При всички случаи сравнението на Никола на една тема или мнение с едва покълнало растение намирам за много точна. Една новородена идея изисква малко подкрепа и закрила докато "проходи". За да я видим на къде точно ще тръгне. Аз искрено и горещо призовавам администриращите и модериращит да изчакват няколко дни, поне 24 часа, преди да предприемат мерки по сливане/местене/триене и при всички случаи имат ли и най-малко колебание дали трябва да се намесят, да не го правят. Поне като експеримент за един месец, примерно.Мисля че е много по-добре едно несъдържателно, безсмислено мнение да се задържи ден-два, отколкото да бъде изтрито по погрешка някое добро послание. Знам че такова изчакване допълнително затормозява и утежнява поддържането на темите, да така е, обаче понякога наистина ще даде чудни плодове. Понякога не. Естествено, ако се появи фрапиращ случай на неуместни за този сайт писания не е нужно изчакване. Също както и Никола от доста време мисля за това, затруднявам се да го облека в думи, а и не искам да обидя хора, които всъщност много ценя. Труднопостижим е такъв баланс между строги правила и хаос.

Сподели това мнение

Аз мисля, че сайтът много прилича на един съвременен ученик - в света е, но не е от него! И това е точно както е завещано от патрона на сайта. Едновременно се създаде едно много стабилно сърцевинно течение от теми с мисли на Учителя и т.н., но успоредно с това има и реклами и др. теми. Другите теми са част от общата култура на един съвременен ученик, който се различава от такъв дори само преди сто години. А рекламите - ами всичко струва пари, поддръжката на сайта също. Веднъж и аз се оплаках за някаква реклама по черна магия, върху която кликнах от сайта. Иво ми отговори, че каква ще се появи не може да се контролира и сигурно е така. Съвременният ученик живее в този свят с реклами, с какво ли не, работи и печели - но в същото време сърцето му е във връзка с духовния свят! Така и този сайт! Съвсем на място си е всичко според мен!

Сподели това мнение

Guest Apocatastasis

Имаш право, Орлине, но има една особеност - ученикът или всъщност всеки един от нас, е в този свят, където са преплетени и доброто и злото, и хубавите и пошлите реклами, и този ученик (ние) може да избере дали да ги гледа или не, дали да бъде добър или лош. Докато обаче нещата със сайта не са точно така - сайтът не е точно пуснат и пребиваващ в света на виртуалното (интернет) от никъде, а е целенасочено - създаден, и като такъв той подлежи на - избор. Избор какво да съдържа, кой да се подвизава в него, кой да го модерира, организира и пр. Аналогията с ученика е правилна, ако сравняваш ученика не със сайта, а с Администратора му и аналогията е правилна, ако сравниш сайта с, да речем, стаята на Администратора, която той може да организира както сметне за най-добре.

Аз лично считам, че чистотата на сайта е от много важно естество. Не смятам, че в него трябва да има реклами, които да не отговарят на съдържанието му. Ако Учителят препоръчва черни магии, интернет-запознанства чрез "галерия с жени", печелене на пари, играене на компютърни игри с кръв и убийства, то съгласен съм да има и такава тематика в сайта, такива реклами, обяви, предложения и насоки. Но лично аз не мисля, че това е така, а ако греша, с неистово нетърпение ще се махна от този сайт, защото това няма да бъде сайт за Учителя, такъв какъвто мисля, че трябва да бъде.

Вярно е, че злото и доброто са преплетени в нашия свят, но не мисля за невъзможно да се поддържа сайта с пари, които идват не от Тъмната ложа, а от Бялата.

Лично аз, ще изкажа мнението си свободно, съм съгласен дори да давам на месец някакви пари (било дори лев-два по sms) за сайта, ако пиша в него, но да не виждам някакви подобни реклами, които замърсяват чистотата на сайта. Ама това е под достойнството ни, до там ли стигнахме?! До толкова ли е безсилен този форум за Беинса Дуно, че да не може да черпи средства от Бялата ложа, а трябва да ги черпи от Тъмната?!

Ако искате създайте специална тема за рекламите, направете го на проблем - тези, които милеят за сайта, ще го решат по най-добрият начин! Направете гласуване за рекламите, направете анкета, тук му е мястото. Сайтът наистина е голям и трябва да се поддържа - ако искаме да ни е чисто, трябва ние да пометем и да се грижим за чистотата на мястото, което обитаваме. Иначе мръсотията ще ни залива отвсякъде!

Поздрави.

Редактирано от Apocatastasis

Сподели това мнение

Чистотата на сайта си я има, стига да я види човек, А човек вижда това, което резонира с "подводните" му психоналичности. Понякога човек се бори с тези наличности, понякога не ги вижда въобще... Чистотата не значи изолация и икономическа неадекватност. какво им е на рекламите за жени? Ами че жените и телата им са красиви... По логиката от по-горе ученикът е нужно да ходи с капаци и да не гледа нищо наоколо, жените да си сложат фереджета, а този сайт да се ограничи подобно на официалния сайт на братството изолирайки учението и свеждайки го до християнска секта... мхм

Сподели това мнение

Не знам, не знам дали е удачно във форум като този, да има реклами за запознанства от типа сайт "sexy women".

Чистотата е нещо доста съществено. Естествено, че не е удачно от гледна точка на окултната хигиена в място с по-високи вобрации да бъдат допускани грубите вибрации на рекламите. Това е и една от основните причини навремето да спра да участвам активно. И все пак, този сайт е частна инициатива, а частната собственост, съгласно конституцията ни, е свещена. Нека си даваме свобода - участието е доброволно, а местата в Интернет са достатъчно много и постоянно възникват нови.

Сподели това мнение

В минал период от участието ми в този сайта и аз мислех като тези, които са противници на рекламите. Дори си спомням,че изписах доста мнения с доказателства защо и как те ще навредят на атмосферата, чистотата и т.н. Животът показа, че това не се случи - благодаря много на всички обстоятелства и приятели, които ме опровергаха.

В нашия форум има една стара много хубава тема - Злото ще стане слуга на доброто. И понеже злото съществува само в нашите неразбиращи умове, това означава да осъзнаем кое в това, което днес ни се струва зло, е неузряло и неосъзнато добро. Може и така да го приемем.

Злото седи в това, ако човек отдели злото от доброто. При сегашните условия доброто, отделено от злото, няма никакво приложение. Ако злото е вън от вас, то има своето велико предназначение, вземете злото в неговата научна страна.

Из Разумният човек, 10а НБ, 7.II.1937 г.

Мисъл за деня-10 Януари 2008 г.

Факт е, че рекламите помогнаха на сайта да расте и да се развива без да зависи от финансирането на някаква организация, група или общество и съответно без да се налага да продава своята душа на нечии принципи и норми за правилно и неправилно. Така се запази най-важното условие за чистота - Свободата.

Рекламите са и нашето изпитание за безусловната ни любов, разбирането, приемането на различията, въздържанието от осъждане, чувството ни за хумор... Поне така ги приемам аз, когато сред тях се появи нещо предизвикващо "духовно възмущение". В такива моменти имам възможността да проверя себе си - дали ще успея да съхраня свободата на другите потребители в нета да плащат за нещо, което те намират за интересно и полезно, дали ще уважавам избор и път съвсем различни от моя личен?

Порталът е уникален с това, че тук има място за всеки, който уважава другите въпреки и точно заради различията ни.

Днес в книгата, която чета в момента срещнах следния съвет от Учителя:

познайте Бога, познайте Любовта във всички форми, в които се проявява. Търсете Го в силния и слабия, в учения и простия, в богатия и бедния, във всяко растение и животно.

Учителя за Библията - т.2стр. 94

Това, което не е от Бог, е осъждането, презрението....

Сподели това мнение

Направете си регистрация или влезте в акаунта си, за да коментирате

Трябва да сте регистриран участник, за да можете да оставяте коментари

Направете регистрация

Регистрирайте се в Портала. Лесно е!

Нова Регистрация

Влизане

Вече имате регистрация? Влезте тук.

Влизане Сега