Jump to content
Порталът към съзнателен живот
Kornelia1

Предложения и Препоръки

Recommended Posts

Порталът е уникален с това, че тук има място за всеки, който уважава другите въпреки и точно заради различията ни.

Само че има разминаване. Трият се теми избирателно. Трити бяха теми за Крия йога, за Сахаджа йога, мой отзив за участие в курс (не реклама, не обява!) не беше допуснат до съответната тема. Има отдръпнали се хора точно поради това, че няма достатъчно свобода. На мен лично също не ми се пише в последно време тук. Прекалено тесни станаха рамките.

Иначе знам, че не може и не трябва да се угоди на всички и че вършите чудесна работа, за което ви поздравявам, защото знам, че давате най-доброто от себе си.

Сподели това мнение

Guest Apocatastasis

Според мен, най-важното условие за Чистотата не е Свободата, а Истината. Свободата позволява и Мръсното, тъкмо защото е Свобода, но при Истината и Мръсното сваля дрехите си. Истината трябва да води нашите мисли, желания и постъпки. И тъкмо за това става въпрос тук - дали слугуваме на Истината или не.

Малко обърквате нещата. Тук не става въпрос за това кой как мисли или как разбира нещата. Става въпрос как се вършат нещата, какво се прави, как се постъпва. Не става въпрос за това дали аз или вие харесваме жените, или игрите, или пр., нито дали обичаме да гледаме реклами или да си лепим в къщи по стените обяви, а за това - дали да има реклами в този сайт, посветен на Учителя и дали да се сложат такива (в случая за се махнат, каква ирония). Какво ще си каже някой, който примерно не е запознат с Учителя и попадне на сайта, на форума, и види по стените му залепени реклами за жени, игри, пари, коли? Това ли е голямата духовност, това ли са белите дрехи, това ли са светлите умове и чистите желания, това ли е правата воля? Тук не става дума за това какво допускаме в нашите мисли и желания, а какво допускаме в нашите действия. Защото понякога нашите действия определят нечии други мисли и желания. И ние ще отговаряме за тях. Човек трябва да знае каква карма поема с делата си и какви последствия носят постъпките му, още повече когато делата му са в едно вече почти универсално пространство, каквото е интернет. За това става дума, според мен. За повече осъзнатост и смелост да следваш чисто пътя, който си поел.

И наистина, за каква уникалност говорите, когато има толкова закрити теми, толкова изтрити потребители, толкова модерирани теми, толкова позволени неща и също толкова непозволени, толкова правила и изведнъж толкова свободи. Значи може за едно да има правила, но за друго да се кичим със свобода? Трябва да бъдем искрени пред себе си, а не просто да отминаваме нещата с един прибързан идеализъм. :)

Поздрави от мен.

Сподели това мнение

Благодаря за отзивите и забележките. Тъй като бяха провокирани от моето мнение, ще се опитам да отговоря.

Форумът не е място за пропагандиране (това също е реклама) на мероприятия и школи с такса. Има си ред за това и на първа страница има линк за тази цел. Или пропагандата, рекламата не са забранени в сайта - към тях се подхожда принципно. Обратният вариант е форумите да бъдат заляти от вълна обяви и потребителите, които идват при нас да прочетат нещо интересно и съществено по темите, да се налага да ровят и въртят скрола на мишката докато открият това, което им е нужно. Същото важи и за разрояването на темите - отново с цел по-лесно намиране на всички мнения по темата, те се сливат, когато модераторите на съответния форум преценят за подходящо. Те са свободни хора, познават отлично форумите и спецификата на разговорите, и това, че решенията им не се харесват на някого, не е повод работата им (за която им благодаря от цялото си сърце) да се подценява или критикува.

Уважавам ученията от направлението йога, но си има сайтове, посветени на тях. Нашият форум и сайт са посветени на Учението на Беинса Дуно - Петър Дънов и представянето на другите учения за Любовта е нормално и разбираемо да става под формата на духовен мост между тях и Учението, което е в центъра.

Изтритите потребители съвсем не са толкова много - броят се на пръстите на едната ръка. Имало си е сериозни причини да се прекрати участието им във форума и решението е взето след обсъждане в модераторския и администраторски екип. Подобни решения не подлежат на обсъждане във форума - Екипът на сайта е поел изцяло отговорността за тях. Ако на някого му харесва да чете и участва във форум с непрекъснати разправии, сред които се губят съществените теми и мнения, губи се спокойната, добронамерена атмосфера на разговор - нетът е пълен с такива "вълнуващи" места.

Както има и чисти места в смисъла, за който споменават Апокатастасис и Васил.

Уважаваме правото на избор на всеки къде да чете и пише, запазваме си свободата да работим спокойно и с любов без да се насилваме да се харесаме на всички или да покриваме нечии нормативи за правилност и чистота ...

Сподели това мнение

Отдавна се каня да напиша нещо, което ме вълнува в тази тема. Още когато преди Нова година на първата страница излизаше една реклама с полугола жена за някакво евтино бельо. B) Но знам, че веднъж сключен договорът с рекламодателя – избор няма. :( Все пак се надявам да не изкочи в заглавната страница някой ден Азис по бикини? :P Не че имам нещо против него, но в този му вид ми е трудно да го преглътна. :rolleyes:

От написаните мнения май най-близо до моето е това на Васил:

Не знам, не знам дали е удачно във форум като този, да има реклами за запознанства от типа сайт "sexy women".

Чистотата е нещо доста съществено. Естествено, че не е удачно от гледна точка на окултната хигиена в място с по-високи вобрации да бъдат допускани грубите вибрации на рекламите. Това е и една от основните причини навремето да спра да участвам активно. И все пак, този сайт е частна инициатива, а частната собственост, съгласно конституцията ни, е свещена. Нека си даваме свобода - участието е доброволно, а местата в Интернет са достатъчно много и постоянно възникват нови.

С Донка съм абсолютно съгласна по отношение на модерирането. :thumbsup:

Но това, че „ Рекламите са и нашето изпитание за безусловната ни любов, разбирането, приемането на различията, въздържанието от осъждане, чувството ни за хумор... “ ми е малко трудно да приема. :huh: В този сайт влизат различни хора. Едни са запознати с учението на Беинса Дуно, с неговите принципи и в една или друга степен „издържат“ на всякакъв вид реклами. Успяват да пресеят нещата. Но влизат и хора, които за първи път чуват за Петър Дънов /Беинса Дуно, Учителя/. Какво заключение си правят тези хора за неговото учение, виждайки някой постер, рекламиращ неща, които са в пълно противоречие с казаното в беседите? Може би решават, че това е поредното учение в което едно се казва, а друго се върши в действителност. :(

От реклами има нужда. Още повече, че този сайт не се финансира от някоя организация, а е напълно свободен и това му е най-хубавото. Но проблемът тук е все пак как да се пресяват някои реклами? И той е доста сложжен май. :hmmmmm:

Apocatastasis, много ми допада това което пишеш. Напълно те разбирам. :feel happy: Разбирам и другите ученици на Учителя (членове или не на бялото братство), които май повече четат в този форум отколкото пишат. Много пъти ми се е искало да ви попитам – защо избягвате да пишете в подфорума „За Учителя“? Та вие най-добре познавате учението му. Запознати сте с неговите беседи. Защо тогава не споделите своите мисли в темите в които се разглеждат тези беседи или в темите с „мисълта за деня“? :)

Сподели това мнение

Апокастасис, мислите ти ме наведоха на размисли относно съвременния ученик (в смисъла на понятието въведено от Учителя). Докато ученикът има вътрешна борба против "мръсното", докато въобще го вижда прекалено често и се стреми да го изолира, дисоциира от живота си, това означава само, че това поведение е изходният резултат от една вътрешна борба против психоемоционални процеси от различно ниво в самия него. Казва се "не се борете против злото". Моят личен опит показва, че не борбата (която е другата страна на бягството), а използването на т.н. зло е методът, който наистина работи! Това важи за вътрепсихичните процеси, но оттам и за психосоциалните, включително в конкретния случай на този сайт!

Мисленето от типа добро/ зло, чисто/ мръсно освен това са проява на детско мислене. Нищо не е само мръсно или чисто, но е някъде между тези две понятия.

Относно йога ученията и пр. и присъствието им в сайта. Аз самият имам силно пристрастие към тези учения. Но Донка е права според мен, че това е сайт, посветен на Беинса Дуно - все пак! И в настоящия си вид е доста доста "ларж", тоест свободно приемащ и толерантен към различни учения. идеи, мнения - защото се доближава до сърцевината на учението на Учителя, която е интегрална на земно ниво, но изворна на духовно. Това означава, че учението приема всички школи на бялото братство, каквито са дори будизма и индуизма и даоизма и т.н. (защото сърцевинното им познание е същото), но поддържа своя си вибрация и линия на развитие, идваща от новото представяне на извечните духовни истини в съвременен вид. Има и известна обособеност около символиката на християнството, използване на неговите пнятия и т.н. - но по-скоро тези на Христос, на универсалния дух, а не на църковността. Тук някой казва, че учението на Беинса Дуно е езотерично християнство. Такова е в земния си, буквален смисъл, но в същностния си е учение на "бялото братство", а то е много по-широко от една библия да речем.

Както и да е, сайтът много точно се движи именно по насоките, дадени от Учителя! Въпреки рекламите. Или по-скоро с ппомощта на рекламите! А тях ги има, защото сайтът, както и ние, сме в този свят, какъвто е понастоящем. изисква се известен икономически и психичен резонанс с този свят на едно ниво, адекватност, която да позволи на по-фино ниво същинската духовна работа! Иначе като нищо да започнем обсесивно да си контролираме мислите, търсейки чистите само, което само да засили "мръсните". не е това начинът, а използването, употребата, приемането и впрягането на света. Той не е мръсен, а е неутрално "такъв, какъвто е" - включително рекламите.

Конкретно за тези реклами - ако някой компютърен специалист знае начин за филтриране на рекламите, може да го предложи на админите. Но аз не мисля, че е нужно!

Сподели това мнение

Знаем, че с духовност се занимават повече жени - по една или друга причина. Закономерно, чичко Гугъл също е разбрал за това. На един голям банер разположен долу, на два пъти съм засичал реклама на брачна агенция за чужденци. Идеята е че българките са добри съпруги. Даже н.в. американския мъж беше убеждаван, че са добра стока, наистина. Те си били културни, възпитани, чувствени и страстни. Обаче, в БГ нямали пари. И не само това - ниския стандарт- ами най-вече липсата на добро бъдеще ги тласкало в обятията на американските ергени.

Как подобна реклама, унижаваща всичко човешко в българската жена, може да работи за нещо добро? Може би- единствено като стане предмет на дебати подобен на този. Духовността е за издигане на чиовешкото в човека, на човешкото достойнство. Човек съдържа в себе си Божествен зародиш.

Обратно, не само описаната реклама, а 99.99% от рекламите явно - или още по-опасно - прикрито - потъпкват човешката свобода и достойнство, засилват потребителското и автоматичното в човека, засилват несъзнаваното робско начало в него.

Разбира се, Донка, че всичко се обръща в крайна сметка към добро. Ученикът на ББ обаче все таки има предопределена позиция в тези основни полярности. Това е категоричната ми позиция, породена от текущия ми житейски опит, не от нещо друго.

И разбира се - всеки има свобода, никой с никого не е длъжен да се съобразява. Свободата на участника в даден сайт е да участва или не в него, съответно. По този начин няма нужда от много думи, животът сам регулира всичко.

Редактирано от Васил

Сподели това мнение

Аз съм на същото мнение като Apokatastasis.

Много е лесно да измениш да идеите на Учителя, като представиш причини, поради които извиняваш действието, в случая неудачните реклами. Умът е хитър и дори не се усещаме кога залитаме встрани от пътя. Подобно обяснение е просто опит да се излезе от ситуацията. Един вид политика. Има нещо, което забравяме. Има качества на природата, или гуни. Има среда и среда. Има влияния и влияния. Всяко нещо има различна вибрация, и някои от вибрациите са несъвместими, или могат да повлияят на съзнанието на човек, и на цялостната атмосфера на дадено място, в случая форума. Има правило: ако се движиш в чиста среда, в среда където хората се стремят към духовно развитие, към познание, тогава и ти ще станеш подобно, те ще ти повлияят положително на твоето развитие. Но ако попаднеш в среда, в която има съперничество, амбиции, трескавост, страсти, тогава и ти ще станеш такъв, тези същите нежелани качества ще се проявят и в теб. Ако попаднеш в среда с инетрност, глупост, тогава и ти ще станеш такъв щеш не щеш. Няма такова понятие като непроницаемост или умение да избегнеш негативното. Обикновения човек е податлив дори и да се опитва да се предпази. Затова трябва да избягва определени среди, и определени неща. Никаква хармоничност не може да има с такъв род реклами в такъв сайт. Забравете.

По същия начин, щом има сайтове за йога, и мога да ходя там, щом тук не може, по същата логика има сайтове за реклами, ако искам да гледам реклами или сайтове за запознанства ще отида там, няма да трябва да ми се набиват в очите тук, където идвам за друго.

Казвате, че нищо не предлагаме. А трябва ли нещо да предлагам, не може ли да кажа какво не се харесва и не е удачно или конструктивни мнения като това не се броят? Затова и отказах да се включа в администрирането на форума, въпреки поканата от Иво.

И още, когато пусна отзив след поредня Братски събор, заедно със снимки, всички се радвате, но когато пусна отзив след йога, пак със снимки, се модерира и спира. Аз съм същият Максим, а вие теглите с различен аршин. Това ли е истинския ви сайт с исниска духовност? Истинската духовност не дели, тя има широта, тя не е пристрастна...

Сподели това мнение

Благодаря ви за искреността, приятели :) Оценяме я високо и си ви обичаме по същия начин - не ви мерим, нямаме аршини за хора. Нямаме претенциите да съдим кой от какво се е отклонил, нито какъв Трябва да бъде Пътят ви. Оставяме си свободата и да не се влияем от подобни действия спрямо екипа на сайта.

Събрахме се преди година - всеки от нас воден от духа на мира, обичта и уважението към хората и към света ни - духа, който ни завеща Учителя.

А той ни завеща и да не се криткуваме един друг, а да си помагаме; да не недоволстваме и да се опитваме да разтъкаваме това, което са натъкали нашите братя, а да втъчем нашата уникална нишка в платното на общия ни красив добър свят.

Личният ми житейски опит ме убеди, че съвсем не е необходимо да бягаме и да се изолираме от не-духовни неща - ако ние носим в себе си силата на Любовта, можем да ги одухотворим и впрегнем на работа.

Всеки от вас е свободен да не влиза, да не чете и да не участва в сайт и форум, които внасят дисхармония в душата му. Има много други прекрасни сайтове, посветени на Учителя и учението - ние сме само едно малко парченце от мозайката.

Тъй като въпросът за рекламите започна да се разисква в другата тема, а осъждане на модераторската работа на екипа не е прието в този сайт и форум, тази тема се затваря временно. Моля публикувайте вашите предложения (не критики - те не се броят за предложения) тук.

Ако все пак имате сериозни основания за публикация в тази тема, моля пишете ни лично съобщение.

Редактирано от Донка

Сподели това мнение

Възможно ли е да се "направи олекотена" версия на сайта, предназначена за мобилни телефони? И тъй като изпитвам затруднения да задам въпроса си на съответният технически език ще дам пример с електронните пощи - имат и версия за мобилни телефони (не визирам т.нар смартфони или тези с операционна система).

Предварително благодаря за отговора!

Сподели това мнение

обръщам се към модераторския/ администраторски екип на този форум,

поводът е коментар от една от редовните потребителки на подфорума за карти таро. Проблемът е, че има тенденциозно и очевидно толерирано ( след като не е цензурирано навреме ) отношението към рязък тон и доста грубо отношение. Ако разгледате темите в подфорума назад ще можете да видите доста хора, които са били обидени от отношението и поради това Порталът губи от своите читатели. По- голяма част от обидените се отдръпват без да ползват потребителските си права във форум, който има заявката за толерантност, подкрепа, обучение.

Тук е поводът, но съвсем не изолиран случай на подобно поведение; http://www.beinsadouno.com/board/index.php?showtopic=11194&pid=139601&st=0&#entry139601

Сподели това мнение

поводът е коментар от една от редовните потребителки на подфорума за карти таро. Проблемът е, че има тенденциозно и очевидно толерирано ( след като не е цензурирано навреме ) отношението към рязък тон и доста грубо отношение. Ако разгледате темите в подфорума назад ще можете да видите доста хора, които са били обидени от отношението и поради това Порталът губи от своите читатели. По- голяма част от обидените се отдръпват без да ползват потребителските си права във форум, който има заявката за толерантност, подкрепа, обучение.

Тук е поводът, но съвсем не изолиран случай на подобно поведение; http://www.beinsadou...=0

Ехооо, аз не съм виновна, че нямаш елементарни познания по граматика, правопис и пунктуация на БЪЛГАРСКИ ЕЗИК, и на всичко отгоре се засягаш от забележки! Значи моята забележка не трябва да се толерира, а твоята неграмотност - да? Някак си не е даже и учтиво да операционализираш намеренията си под претекст "форума опустява", защото и аз мога да операционализирам моите под претекст "форума изпростява", след като ти например не знаеш къде се слагат запетайки и т.н.

Сподели това мнение

Вятър*, моля дай конкретни примери на постове, с които според теб други участници в Таро са в нарушение на правилата за участие.

Перфектен български език и граматика не са нужни, за да участваш в този форум и за да можеш да споделяш мнение и виждане по отворените теми.

Сподели това мнение

Вятър*, моля дай конкретни примери на постове, с които според теб други участници в Таро са в нарушение на правилата за участие.

Перфектен български език и граматика не са нужни, за да участваш в този форум и за да можеш да споделяш мнение и виждане по отворените теми.

Иво, аз съм съгласна с теб, но някак си е безумно да пишеш за Висша истина, Ключове в Таро, магии, учението на Дънов и т.н., без да си направиш труда да сложиш в текста една главна буква, или една запетайка. И да имаш претенции и да се обиждаш, че някой е саркастичен към теб.

Разбира се, че всеки допуска грешки, дали от бързане, дали по невнимание или незнание, нормално е, но не е нормално да пишеш по такива сериозни теми, при положение, че културата ти на писане е на ниво детска градина. Това в някакъв смисъл е и обида към останалите участници и поне аз така го приемам.

Нямам никакво намерение да съм съдник на някого и да се опитвам да налагам стандарти, но нямам и намерение да си мълча при такова отношение. В крайна сметка и аз споделям мнение и не мисля, че точно тук истината и откровеността са подходи, които би трябвало да засегнат някого.

Сподели това мнение

Тук е поводът, но съвсем не изолиран случай на подобно поведение; http://www.beinsadou...=0

Щом прочетох въпросното мнение, го модерирах (всъщност изтрих). Това, че не е навреме според представите ти, няма да го коментирам – когато имах възможност прочетох мнението и го изтрих. Всички претенции свързани с ненавременността, тенденциозността и др. под. са излишни и безполезни.

Сподели това мнение

А не е ли необходимо някои мнения да не се цензурират или изтриват, а да бъдат премествани в отделна тема, наричана стената на срама? Разбира се, след изричното съгласие на засегнатия. По този начин участниците ще могат да градят по-правилно мнение за другите. А това е и шанс на изцепилия се след време да има възможност да се ...извини.

Сподели това мнение

А не е ли необходимо някои мнения да не се цензурират или изтриват, а да бъдат премествани в отделна тема, наричана стената на срама? Разбира се, след изричното съгласие на засегнатия. По този начин участниците ще могат да градят по-правилно мнение за другите. А това е и шанс на изцепилия се след време да има възможност да се ...извини.

Няма ли да ни върне тази стена на срама към социалистическото ни минало?:)

Кои сме ние та да съдим някого за изказванията му?

Има правила във форума и те трябва да се спазват.:feel happy:

Сподели това мнение

Няма ли да ни върне тази стена на срама към социалистическото ни минало?:)

Кои сме ние та да съдим някого за изказванията му?

Има правила във форума и те трябва да се спазват.60.gif

Права си, но нямах това предвид. По-скоро акцента е след първото изречение. Идеята е в осъзнаването с какъв тип участници понякога се комуникира. Напр. ако на някой модераторите често му сменят памперса, без останалите да разберат, не е ли вече форма на подвеждане. Така форумът остава чист, но фалшиво чист и изкуствен.

Разбира се този дял може да се нарича не стената на срама, а помийната яма или нещо друго. Никои не заклеймява никого, много съм далеч от такава мисъл. Но една фалшива стерилност не ража нищо.

Сподели това мнение

Права си, но нямах това предвид. По-скоро акцента е след първото изречение. Идеята е в осъзнаването с какъв тип участници понякога се комуникира. Напр. ако на някой модераторите често му сменят памперса, без останалите да разберат, не е ли вече форма на подвеждане. Така форумът остава чист, но фалшиво чист и изкуствен.

Разбира се този дял може да се нарича не стената на срама, а помийната яма или нещо друго. Никои не заклеймява никого, много съм далеч от такава мисъл. Но една фалшива стерилност не ража нищо.

Леле, моето скромно мнение какви дискусии и идеи породи! "Стена на срама", "помийна яма"... :3d_146:

Добре, вие сериозно ли? Каква фалшива стерилност, тя се ражда в момента, в среда, в която едно конструктивно мнение не се зачита и освен това се критикува и напада, защото е саркастично! Това не е обида, нали правите разлика между целенасочена обида към някого, ирония, сарказъм и т.н., какъв срам, каква помия?? Искате да налагате някакви напълно излишни бариери, за да пощадите и поощрите нечия незряла психика примерно, хубаво.

И интересно ми е с какъв тип участници понякога се комуникира? Че май стана от мухата не слон, ами стадо слонове. С малки слончета.

Иначе аз бих го кръстила "Стена на смеха".

Живи и здрави, ама не сте прави.

Сподели това мнение

Когато напишете в търсачката таро на български, един от първите резултати е Порталът. Прегледен форум, организирана информация по темата особено за начинаещ. Интересуващите се от таро не са толкова много в бг интернет пространството и в случай, че интересът им се задържи стават редовни потребители на темите. За съжаление доброто впечатление от този таро форум не е за дълго поради резкия тон, сарказъм и санкциониране на новопоявилите се. Тогава интересуващите се започват да търсят други места в интернет за таро и биват окачествени като оскучали майки и маргинали. Много е лесно да се обидя и да не споделя впечатленията си или да не пиша поради страх от критика и да бъда пасивен читател (както са доста други конкретно за секцията на таро).

laiftime, чудя се кое е било нецеленасоченото на твоето мнение и тон в конкретната таро тема, защото сега ще излезе, че си говорила по принцип на неопределен субект. Администрацията не подкрепя в случая нечия незряла психика очевидно според теб моята, а заявка на потребител.

Сподели това мнение

Вятър*, единствените, които имат право да правят бележки относно начина ти на участие в този форум са модераторите (и по-конкретно модераторите на съответните форуми) и то само ако не спазваш правилата за участие.

Ако някой друг ти направи каквито и да е забележки относно начина ти на участие във форумите на портала, можеш да ги игнорираш напълно. Ако пак се случи, се обърни към нас, за да проверим случая и да изискваме от съответните участници да спазват правилата.

Разбира се от теб също се очаква да се придържаш към правилата, да спазваш дорбия тон и уважение и т.н.

Сподели това мнение

А, ти започна да пишеш добре! :thumbsup2:

Няма да обяснявам по 100 пъти, какво и защо съм написала, мисля че стана ясно, че няма целенасочена обида, а сарказъм, очевидно към теб, по конкретен повод, и е глупаво да се проточват такива безкрайни дискусии за едно и също нещо. Хайде вече, стига.

Никой не те спира да пишеш където си поискаш! Но колкото и да е свободен форума, има някакви стандарти. Аз не се бутам да пиша в темите за кърменето, например. Като нямам компетенция, естествено, че няма да се включвам с празни приказки и няма да драматизирам ако някой ми разкритикува мнението. Критиката за мен винаги е била нещо абсолютно градивно и нормално. И като гледам по начина ти на писане, може да има ефект!

По този повод - за незрялата психика, ми sorry, обаче да стане такъв грандизен проблем, защото съм се подразнила от нещо очевидно дразнещо, има ли смисъл да коментирам?

Сподели това мнение

Когато напишете в търсачката таро на български, един от първите резултати е Порталът. Прегледен форум, организирана информация по темата особено за начинаещ. Интересуващите се от таро не са толкова много в бг интернет пространството и в случай, че интересът им се задържи стават редовни потребители на темите. За съжаление доброто впечатление от този таро форум не е за дълго поради резкия тон, сарказъм и санкциониране на новопоявилите се. Тогава интересуващите се започват да търсят други места в интернет за таро и биват окачествени като оскучали майки и маргинали. Много е лесно да се обидя и да не споделя впечатленията си или да не пиша поради страх от критика и да бъда пасивен читател (както са доста други конкретно за секцията на таро).

laiftime, чудя се кое е било нецеленасоченото на твоето мнение и тон в конкретната таро тема, защото сега ще излезе, че си говорила по принцип на неопределен субект. Администрацията не подкрепя в случая нечия незряла психика очевидно според теб моята, а заявка на потребител.

Според мен всичко това е адски излишно. Когато започнах с Таро, този форум за Таро ме прикова, чела съм също и Бг мама, както и още един, в който пишете Вие, който уж сте изгонени от тук и обидени, мислех да не пиша, но не се сдържах, щото съм от тези, които пишат в ТОЗИ форум и съм тук да се уча, НЕЗНАМ НЯКОЙ ТУК ДА Е СПИРАН ТОЧНО ЗА ТОВА. И нещо друго си мисля, тук има човек с реален опит с картите - Мона, а забелязвам, че точно нейните мнения, са критикувани и оспорвани. Аз лично това не го разбирам.

Знаеш ли, аз имам регистрация от 2009 година в този портал, конкретно в Таро. Нито за секунда не съм се почувствала нито обидена, нито санкционирана, в началото.

И за какъв страх от критика говориш? Аз нямам кой знае какъв опит и не ме е страх от критика, приемам я и продължавам. Нормално е, това е сфера която аз не познавам

Мен нещо, като не ми харесва го подминавам, ако е форум не пиша, не чета и т.н. Другите форуми за Таро не ми харесват, не мисля, че там има Таро, и затова не съм и там, а съм ТУК. Нормално е.

Пак повтарям всичко това е адски излишно, което става, прилича ми на оплакване, но от какво и от кого не ми е ясно.

А относно грамотността, около която се завъртя май всичко това, ами и на мен ми е трудно, да те разбирам Вятър* какво искаш да кажеш понякога.

Форум Таро няма отдавна вече модератор, а според мен е много важно да има.

Сподели това мнение

Според мен всичко това е адски излишно. Когато започнах с Таро, този форум за Таро ме прикова, чела съм също и Бг мама, както и още един, в който пишете Вие, който уж сте изгонени от тук и обидени, мислех да не пиша, но не се сдържах, щото съм от тези, които пишат в ТОЗИ форум и съм тук да се уча, НЕЗНАМ НЯКОЙ ТУК ДА Е СПИРАН ТОЧНО ЗА ТОВА. И нещо друго си мисля, тук има човек с реален опит с картите - Мона, а забелязвам, че точно нейните мнения, са критикувани и оспорвани. Аз лично това не го разбирам.

Знаеш ли, аз имам регистрация от 2009 година в този портал, конкретно в Таро. Нито за секунда не съм се почувствала нито обидена, нито санкционирана, в началото.

И за какъв страх от критика говориш? Аз нямам кой знае какъв опит и не ме е страх от критика, приемам я и продължавам. Нормално е, това е сфера която аз не познавам

Мен нещо, като не ми харесва го подминавам, ако е форум не пиша, не чета и т.н. Другите форуми за Таро не ми харесват, не мисля, че там има Таро, и затова не съм и там, а съм ТУК. Нормално е.

Пак повтарям всичко това е адски излишно, което става, прилича ми на оплакване, но от какво и от кого не ми е ясно.

А относно грамотността, около която се завъртя май всичко това, ами и на мен ми е трудно, да те разбирам Вятър* какво искаш да кажеш понякога.

Форум Таро няма отдавна вече модератор, а според мен е много важно да има.

Всички сме по форумите за да обменяме опит и да се учим чрез това. Аз съм една от тези които престанаха да четат този раздел на Портала и то точно заради махленски тон който се налага там.Не оспорвам дългият опит на участниците ,които видно начинаещите го нямаме ,но наистина тонът и начина на "предаване на знанията " е меко казано странен и е ...как да кажа ,подобен на ситила на професор Вучков. (дано да не предизвикам нова полемика за достойнствата на този български корифей:rolleyes:) .Общо взето през около 5 -10 поста някой се нахвърля върху някого които се е осмелил да изкаже мнение различно от това на редовните 5 човека и почват лозунги от типа как таро не е за всеки ,че е кощунство такива разномислещи да се докосват до карти и т.н.,че таро не е за любовни въпроси ,че не сме се родили с тесте таро в уста и колко презряни трябва да сме за това....и т.н и т.н. Посещавам български форуми ,както и всички възможни англииски, кандски австралииски и мога да твърдя , че такъв тон и толкова примитивизъм няма никъде , дори и в така презряния от вас Бг-мама, (в който между другото доста от редовните тук списвачи участват ,но с други никове,както и там дето пиешеме Ние. Кои сме ние и вие - не е ясно обаче. В това, че някои са вече майки няма нищо лошо и ви уверявам ,че това достойнство няма нищо общо със скуката и дано скоро се уверите сами в това.) Отказа ми да посещавам този раздел за таро датира от времето на чата на Мона в който тя призоваваше подръжничките си да не отговарят на нито един от постовете на Азбуки...Тогава си обясних защо много от мойте (да не кажа всички ) и на много други новорегистрирали се момичета въпроси остават без коментар и се игнорират целенасочено...Формулата беше очевадна-ако искаш да получиш нещо от отпита на Мона-трябва да я аплодираш непрекъснато и да припяваш в хора благозвучни за ухото й рефрени. Иначе за мен начина на изразяване на Мона и сие ,е доста по-неразбираем от този на Вятър. Говори се около темата ,никога по нея . Все си мисля ,че ако искаш хората да те разбират- добре е да се изразяваш разбрано.... Ако не искаш -тогава просто пази знаието за себе си. В това няма лошо.Просто е добре да ориентираш околните какво всъщност могат да очакват от тебе- предаване на знания или демонстриране на словестна еквилибристика.

Сподели това мнение

Така е, искам да подкрепя Вятър* и shopkata.

Както и braman, много беше удачно това:

Напр. ако на някой модераторите често му сменят памперса, без останалите да разберат, не е ли вече форма на подвеждане. Така форумът остава чист, но фалшиво чист и изкуствен.

По незнайна причина, само и единствено във форум Таро се допуска (да не кажа толерира) неприятен тон, иронични, саркастични и всякакви подобни изказвания и ми е чудно кой би се изказал ирочнично/саркастично по нечий адрес с желание примерно да го поощри, или похвали, или насърчи, а не с цел да го обиди?!?

На мен ми е интересно Таро, бих искала да науча повече за картите, но явно няма да е оттук.

Сподели това мнение

Направете си регистрация или влезте в акаунта си, за да коментирате

Трябва да сте регистриран участник, за да можете да оставяте коментари

Направете регистрация

Регистрирайте се в Портала. Лесно е!

Нова Регистрация

Влизане

Вече имате регистрация? Влезте тук.

Влизане Сега