Jump to content
Порталът към съзнателен живот
Kornelia1

Предложения и Препоръки

Recommended Posts

Така от всички ,които се нахвърлят като лешояди върху Мона и нейният форум ,/защото тя разви този форум и накара много хора да пишат и да се интересуват и най- вече да практикуват Таро/,се чудя тези злорадстващите и недоволните ,какъв им е проблема?

Кого искат да бъде санкциониран ,какво искат изобщо ?Няма да станат по- кадърни и по - разбиращи Таро като търсят дразгата и злобното нахвърляне.Ето това е махленският тон и махленското отношение към Таро.И дълбоко провинциално социално поведение.Не знам кой би могъл да им помогне по отношение на това.

Аз не мисля ,че във форум Таро се допуска този тон за който говори Диана.

Напротив ,много освободена и интимна е атмосферата в този форум .

Всички са си близки и не мисля ,че се иронизират новодошлите. Просто ,когато човек е некомпетентен или дори неграмотен ,хах по -добре да си замълчи и да се опита да поправи това.

Не да търси справедливост и санкции срещу тези ,които не могат да търпят умишленото неграмотно писане/това просто сваля нивото на форума.Това заради ,което Lifetime /това е правилното изписване/ е отправила забележка ,мисля ,че точно я е подразнило умишленото неграмотно писане. Освен това никъде никой не е споменавал бг мама и т.н.

По отношение на компетентността на Мона просто аз самата бях скептична ,но тя ми е доказала многократно огромните си знание и талант за Таро.Смехотворни са тези хора ,които не го разбират и оценяват.

Защото колкото и човек да чете за картите ,ако няма талант да усети връзките между картите ,комбинациите ,тънката разлика между едно съчетание и друго ,никога няма и да се добере до златният отговор на Таро ,който блести необезпокояван,само трябва човек да има очите да го забележи.Таро се учи цял живот ,също както един език ,защото Таро е един мистичен език .

И ако човек няма търпението ,а и вътрешна благородност да черпи и от опита и знанието на другите за него това ще остане една вечно непозната територия.

Аз искам да поздравя Мона ,Жур,Минотавър и Lifetime за това ,че винаги вежливо отговарят на зададените въпроси и се грижат за подържането на интереса и у четящите .Мона дори е прекалено либерална и толерантна към всички ,които проявяват интерес към Таро.И съвсем безкористно споделя ценния си опит,знание и талант за Таро. Останалите трябва да бъдат внимателни към този ,който знае,а не да търсят повод да го разпнат на кръст,защото това не е благородно ,а просто махленско.

Няма как с подобен тон да влезеш в Мистиката ,да отпиеш от чашата на вътрешното знание,която предлага Таро ,на всеки ,който иска да го опознае.

Редактирано от Inatari

Сподели това мнение

Имам един въпрос: дали потребителите в този форум организират медитации някъде в София?

Защото, мисля че в такива моменти (говоря за случилото се в Япония)... насочената мисъл на голяма група хора е в състояние да направи много! Да не говорим, че е приятно, полезно за всички... изобщо, много бих се зарадвала ако някой ме насочи към такива сбирки! (=

:thumbsup2:

Сподели това мнение

Аз какво да кажа, освен БЛАГОДАРЯ ТИ, Inatari!

Ти си, може би, единствената, която е усетила, доловила и разбрала атмосферата във форум Таро правилно, без предразсъдъци. Много държа да кажа нещо - ти имаше няколко зададени въпроса към нас през последните дни, на които получи негативни отговори. Това е моментът, в който почти всеки е склонен да се засегне и да нападне. За пръв път виждам толкова истинско и човешко отношение, при което истината се приема, каквато е, без да се налагат завъртяни обяснения, да се дават лъжливи надежди и да се говорят блудкави глупости за успокоение. Прие нещата както са и постъпи с достойнство и човещина. За мен това е уникално!

Shopkata, искам да те питам, това становище защо не го уточни, когато и ти получаваше помощ от Мона във въпросния чат и извън него, за всякакви въпроси, и по всяко време? Кой пък, точно теб, не те е поощрил и не ти е помогнал, и не те е насочил? Паметта май ще се окаже от женски род - к*рва. Много изменчива идва. Защо не пишеш тук? Отговорът не е заради отношението, ако говорим за отношение, твоето обидно такова и твоят език нямат аналог. Просто голяма част от хората не търпят авторитети и не могат да си позволят да са в нечия сянка, защото това убива всяка наченка на самочувствие в тях. Ти си такъв човек и това е причината така да нападаш Мона. Ела и покажи какво можеш и какви идеи имаш, никой не те спира. Ти просто не смееш. Това е масовото явление в Таро, някой идва за помощ, получава неудовлетворителни отговори, и след време се връща само, за да нападне в гръб.

И, ех, тая скука и тия майки, право под кръста дойдоха! Превръща се вече лафът в легенда... Мона както винаги уцели в десетката.

Форум Таро винаги е обект на нападки. А никой не си дава сметка, че ние помагаме, или поне полагаме старание, според възможностите си, на реални хора с реални проблеми, непрекъснато. Гледаме, отговаряме, даваме насоки, даваме съвети, отговаряме във форума, отговаряме на лични съобщения, сплотени сме. И мога да гарантирам, че всяка от нас прави това с огромно желание и при първа възможност. Винаги. И никой спрямо никого не е лицемерен. Само Inatari го разбра.

Всички оплаквания идват оттам, че хората искат да ги лъжат. Това не е наш проблем.

Сподели това мнение

Здравейте!

Преди време използвах "Карта на Мъдростта" и като съветник, получавах ценна информация по различни въпроси. За съжаление от известно време насам и понастоящем опцията за изтегляне на нова карта на мъдростта не работи и винаги излиза един и същ резултат. Ще се радвам, ако се върнат старите настройки и възможността да се получава случаен резултат от базата данни.

Харесваше ми сутрин да изтегля от тези карти с Мъдрост и така за започна деня си. В много отношения имаме нужда да се осъзнаваме и променяме, затова тези зрънца Мъдрост, макар и на случаен принцип, винаги са от полза.

Благодаря!

:thumbsup::sorcerer::hypocrite:

Сподели това мнение

Tъй като другата тема за финансирането на сайта е затворена, пиша тук.

Искам да попитам, защо само чрез PayPal-системата може да се изпрати дарение на сайта? Това е ограничаващо за доста хора според мен.

Сподели това мнение

здравейте,

Преди няколко дни БожидарЗим беше пуснал тема с въпрос какво мислим за някакъв астрологичен курс. Уважавам този потребител и отговорих на неговото мнение, защото имам сериозни познания по астрология, а също така познавам доста от практикуващите астролози. Днес установявам, че мнението ми е изтрито, а темата заключена. То не е съдържало нерелевантна, нито обидна информация и бих искала да зная каква е причината? За съжаление предполагам, че се дължи на циклично възникващия в таро форума конфликт и участието на Йорадн Анов в него. В случай, че не той е премахнал мнението ми в конкретно споменатата тема моля да ми бъде обяснено защо

Сподели това мнение

Получих уведомление на лични от Йордан Анов, че причината за изтриването на коментара и заключването на темата са поради технически причини. Също така ми беше писано, че съм била информирана за проблема отново на лични.

Не съм получавала споменатото писмо ( с други потребители кореспонденцията на лични не е била проблем по същото това време).

В темата за техническите проблеми виждам, че има налични и се надявам проблема в комуникацията да се дължи на тях.

Сподели това мнение

Може ли да се премахне съобщението за редакция на мнение, ако тя е изпълнена в някакъв период от време, примерно 10 минути?

Редактирано от vorfax

Сподели това мнение

Искам да съобщя че в този форум претърпях цензура от невороятен вид, до сега не съм срещала точно такава!

Да се навлиза в чуждото мнение от "духовно напреднали модератори" и да се изстриват изречения, а други да се остават....и да се променя цялостния смисъл на мнението на друг човек....?!?!?! Мове би това е някаква висша енергийна намеса.

И отгоре на това да ми се праща лично съобщение че трябва да приема, филтрирането и изменянето смисъла на мнението ми?!?!

Надявам се че сте разбрали как трябва да постъпвате в бъдеще, малко по справедливо - Всичко или нищо!

Сподели това мнение

Цензура се нарича изтриването и/или промяната на вашето мнение както и ограничаване на правото ви въобще да го споделите където и да било. В случая с темата, в която бяха модерирани ваши постове - Психеделичната култура - става дума за изтриване на цитати от книга и заместването им с линк към съответния източник. Това е стандартна процедура в нашия форум и е заложена в правилата ни. Ако не ви харесват правилата ни, нет пространството е широко и форумите са безброй - никой не ви е ограничил правото да участвате където и да било. Когато, обаче, се регистрирате в някакъв форум, четете внимателно правилата му, преди да натиснете бутона за съгласие.

Към вас проявихме уважение както към всеки друг наш потребител, което не може да се каже за вашето отношение към потребителите и екипа, който създава този сайт. Нападането на когото и да било в този форум и квалификацията му с лични негативни думи, също се забранява от правилата ни. Можете да пишете свободно, но докато сте в нашия форум, екипът преценя доколко и какво от вашите постове е подходящо за нас. Спазването на тези правила и модераторските решения взети не еднолично, а след консултация с администраторите и целия екип, не подлежат на коментар във форума.

Редактирано от Донка

Сподели това мнение

Цензура се нарича изтриването и/или промяната на вашето мнение както и ограничаване на правото ви въобще да го споделите където и да било. В случая с темата, в която бяха модерирани ваши постове - Психеделичната култура - става дума за изтриване на цитати от книга и заместването им с линк към съответния източник. Това е стандартна процедура в нашия форум и е заложена в правилата ни. Ако не ви харесват правилата ни, нет пространството е широко и форумите са безброй - никой не ви е ограничил правото да участвате където и да било. Когато, обаче, се регистрирате в някакъв форум, четете внимателно правилата му, преди да натиснете бутона за съгласие.

Това Не отговаря на истината, много е лесно когато въпросното мнение вече го няма, да се манипулира и да се пишат лъжи.

Именно сериозна част цитат от книгата беше оставен, ......а моето мннение беше изтрито!

Аз нямам нищо против да се изтрие мнението ми след като не ви допада или е извън определени приети рамки, имам против да се пишат и съчиняват лъжи. Ето това е поредната съчинена лъжа: цитат Донка: Нападането на когото и да било в този форум и квалификацията му с лични негативни думи...

Не съм нападала никой!!!

Нямам нужда от поучения какво е цензура, пак не е гледано. Написала съм цензура от невероятен вид, ....а не от стандартен

Най интересното ще бъде ако ми се спре достъпа, и след това се напише още някоя лъжа.?!

Сподели това мнение

Да, наистина е лесно да се пише, когато мненията ги няма. За ваше сведение - цитатите се отделят в специално каре, точно за да се избегне смесването им с личните ви мисли. Можете отново да си напишете личното мнение, но моля, без да го смесвате с цитатите.

Сподели това мнение

Да, наистина е лесно да се пише, когато мненията ги няма. За ваше сведение - цитатите се отделят в специално каре, точно за да се избегне смесването им с личните ви мисли. Можете отново да си напишете личното мнение, но моля, без да го смесвате с цитатите.

А за ваше сведение в този форум е честа практика цитати да не са в специалните карета и много трудно да се забелязва кой е автора, .....и на никой не му прави впечатление. Дори и цитати без кавички има ......и те не правят впечатление на никой.

В момента се търси под вола теле, моите цитати се различаваха много добре от личното ми мнение......и изобщо не са биле причина за объркване на някой.

Всъщност беше много лесна цялата процедура нещо от сорта "Не ни допада мнението ти" и толкова.....точно, ясно и конкретно!

Сподели това мнение

Тази тема се казва "Предложения", а не предположения.

Ако имате да кажете нещо лично, а не да цитирате онази книга, напишете си го, където му е мястото .

Ако сте намерили постове с неправилно сложени цитати, които се смесват с мненията, дайте линкове, за да ги модерираме.

Ако се надявате някой да ви се върже на тона, не се надявайте.

Сподели това мнение

Имам предложение. Да бъдат изтрити всички цитати във форума които са различни от такива на Петър Дънов!

Имам и МОЛБА!!! Виждам че са нужни повторения, за това пак ще я напиша. Донка, искам да се сложи край на лъжите по мой адрес!

95% от изтритото беше мое лично мнение, а не цитат...толкова лично, че няма на къде по лично!

Мисленето ми не влиза в рамките ви това го разбирам и премам, но манипулациите и пристрастния ви филтър не го разбирам.

Ако има правила на форума те трябва да са еднакви за всички, включително и за приятелския ви кръг!

Сподели това мнение

Искам да съобщя че в този форум претърпях цензура от невороятен вид, до сега не съм срещала точно такава!

Да се навлиза в чуждото мнение от "духовно напреднали модератори" и да се изстриват изречения, а други да се остават....и да се променя цялостния смисъл на мнението на друг човек....?!?!?! Мове би това е някаква висша енергийна намеса.

И отгоре на това да ми се праща лично съобщение че трябва да приема, филтрирането и изменянето смисъла на мнението ми?!?!

Надявам се че сте разбрали как трябва да постъпвате в бъдеще, малко по справедливо - Всичко или нищо!

Само да вметна, че аз като многократно банван, това "лично съобщение че трябва да приема, филтрирането и изменянето смисъла на мнението ми" го възприемам като любезно уведомяване. Иначе можеше и нищо да не ми кажат :)

Споко, след втория бан няма въобще да ти пука за самото мнение :) ха ха ха

Сподели това мнение

Аз пък съжалявам, че са пропуснали да модерират някои мои глупости и са останали за вечни времена...

За глупостите, които са модерирали, съм даже благодарна.

Тук свободата е голяма и възможността човек да се учи - още повече. С цитати от Учителя Петър Дънов се включват не повече от 5% участници. Останалите могат да се изявяват свободно в рамките на общоприетия онлайн - етикет.

Има хора, които са били баннати много пъти, но се връщат тук. Защо ли? Защото намират нещо, което е нужно на душата им. Най-малкото са намерили няколко приятели.

И аз се научих да не страдам, ако изтрият мое мнение. То пък голямата ценност!

След сто години няма да има значение...

:3d_030:

ПП. Един поддържан сайт е много приятен за посещения - с приятно, уютно, спокойно, позитивно, градивно усещане.

Редактирано от Латина

Сподели това мнение

Направете си регистрация или влезте в акаунта си, за да коментирате

Трябва да сте регистриран участник, за да можете да оставяте коментари

Направете регистрация

Регистрирайте се в Портала. Лесно е!

Нова Регистрация

Влизане

Вече имате регистрация? Влезте тук.

Влизане Сега