Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Бойното изкуство от Бали


Recommended Posts

Айде, проучи ги къде кога. И аз ще проуча! ;)

Линк към коментар
Share on other sites

В сряда от 19ч., в читалище 'Веда". Къде е това читалище обаче - пишат, че казват повече във фейсбук групата си. Там обаче трябва да те кликнат, за да я четеш. Пратих, засега отговор няма, но аз с това фейсбук съм много зле... Някой знае ли къде е това читалище?

Ето адреса на читалището: тук.

Остава да го видим на картата и как да се доберем до там утре вечер! Ради, там ли сме?

Редактирано от Орлин Баев
адрес на читалище "Веда", където предполагаемо се провеждат тренировки по Санди Мутри
Линк към коментар
Share on other sites

Ето адреса на читалището: тук.

Остава да го видим на картата и как да се доберем до там утре вечер! Ради, там ли сме?

Сори, бях в Бургас, а следващата седмица съм в Испания 3d_076.gif

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Аз обаче не твърдя, че тази школа е черно изкуство. Нито пък, че е лесен път! Просто изразявам умерен и здрав скептицизъм. Разтворен съм за непознатото и безкрая! Но в същото време не ми е приятно да бъда лъган. Когато Иво Величков или този Тура или учениците му ме убедят наживо, тогава ще повярвам. Ако обаче мога да ги докосна и обявят, че го мога, защото не съм достатъчно извисен духовно.... но комент. :) Та, д - хубаво е да се организираме и идем на една демонстрация - нали има школа в София. Май са в стадиона ЦСКА. Не став адума за бой, нали. Става дума за атакуване с докосване и работа с енергиям, огледални неврони или както го наречеш там...

Ради, хайде да отидем някоя вечер!

Отбелязвам четири седмично мълчание по темата.

Неми...Немци... Тази седмица да не сте в Германия? :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Айде ако има желаещи, да се организираме. Ако не ги намерим, поне ще пием по бира...

Линк към коментар
Share on other sites

Айде ако има желаещи, да се организираме. Ако не ги намерим, поне ще пием по бира...

Съгласен съм, за другата седмица за сряда. Ако ги намерим по две ли ще пием?

Линк към коментар
Share on other sites

Някой ще ходи ли в неделя от 18.30 на стадион Левски?

Аз май съм навила няколко млади хора и бихме се присъединили. :)

Повече за да придобием представа като вас.

Пък и да разширим кръга запознанства.

И без това скоро не сме се срещали на живо.

Линк към коментар
Share on other sites

Съгласен съм, за другата седмица за сряда. Ако ги намерим по две ли ще пием?

О, какви ти две... Бира без водка, пари на вятъра, както гласи руската вековна мъдрост... Комбинацията е следната: взема се литър бира и литър водка. Смесват се. Употребяват се. После телата се разпределят равномерно под масата ;)

Сега какво, за кога? Късметче, тази неделя от 18.30 на стадион левски ще има тяхна демонстрация ли, що ли?

Линк към коментар
Share on other sites

Така пише в един линк по-горе.:

http://sandhi-murti....&id=2&Itemid=12 пуснат от mecholari.

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

О'к - аз съм "за"! Те ще си правят тренировка и административна работа - ще си избират координатор. Не знам дали ще има демонстрация...

Линк към коментар
Share on other sites

Някой ще ходи ли в неделя от 18.30 на стадион Левски?

Аз май съм навила няколко млади хора и бихме се присъединили. :)

Повече за да придобием представа като вас.

Пък и да разширим кръга запознанства.

И без това скоро не сме се срещали на живо.

Късметче, ако тогава ти е удобно, мога да дойда.

Чета го Орлин, и ми се струва, че е опитвал коктейла "снежанка и седемте джуджета".

Приказни фантасмагории. Детско любопитство. Който иска да заповяда.

Линк към коментар
Share on other sites

Това е висша форма на изкуството на самотбраната, но то е по-нисша от изкуството на Любовта.

Да, така е.

Имам въпрос към Кехлибар:

Как да тълкуваме това подзаглавие "Ключ към бога у човека".

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

С Късметче се срещнахме и гледахме заедно тренировка, и демонстрация на въпросното изкуство, миналата неделя, както си обещахме в темата. Орлин не присъства. Изследванията му остават в сферата на предположенията...

На мен един господин ми предложи да му ударя ръката . И аз успях на три пъти. Не много силно, защото си я дърпаше :D. Обясниха ми, че нямам лоши намерения, иначе неизбежно ще бъда отблъснат. Следователно, могат да бъдат пляскани добронамерено :D.

Принципно, лично се интересувах от една практика наречена "въртенето на светлините". Във филма на Ани Салич, беше споменато, че се извършва с цел освобождаване на агресията и вътрешно пречистване. Имаше кадри, където хората докато я извършват, изпадат в състояния с ефект физически подобен на предизвикания от холотропно дишане. Питах за тази практика, и ми беше обяснено, че бойното изкуство може да се тренира веднага след "инициализацията", докато "въртенето на светлините" идва на доста по-късен етап, след още около 2 "посвещения". От моя гледна точка, ако практиката е ефективна, наистина си заслужава. Може тя да е "ключът към Бога у човека".

Иначе тренировката беше доста атрактивна :3d_001: .

Линк към коментар
Share on other sites

...

Принципно, лично се интересувах от една практика наречена "въртенето на светлините". Във филма на Ани Салич, беше споменато, че се извършва с цел освобождаване на агресията и вътрешно пречистване. Имаше кадри, където хората докато я извършват, изпадат в състояния с ефект физически подобен на предизвикания от холотропно дишане. Питах за тази практика, и ми беше обяснено, че бойното изкуство може да се тренира веднага след "инициализацията", докато "въртенето на светлините" идва на доста по-късен етап, след още около 2 "посвещения". От моя гледна точка, ако практиката е ефективна, наистина си заслужава. Може тя да е "ключът към Бога у човека".

Иначе тренировката беше доста атрактивна :3d_001: .

Ами не знам как може от една духовна практика да се натрупва агресия, която да е необходимо да бъде освобождавана в последствие. А и това освобождаване на мен повече ми приличаше на обсебване. При всички случаи в него нямаше нищо съзнателно, а предимно животинско. В това емоциите (не бъркайте с висшите чувства) да владеят ума на човека не може да има нищо ползотворно. Низшите емоции е необходимо да бъдат заменени от духовните чувства иначе всичко прилича на християнското опрощаване на греховете: правиш престъпление и после отиваш при свещеника да се покаеш, след което вече си чист и знаеш, че каквито и неща да вършиш, винаги ще можеш да се покаеш. Та по същия начин с чистенето: можеш да трупаш безотговорно всякакви боклуци в себе си, но знаеш, че като ги изчистиш всичко ще бъде наред. Да, ама не.

Линк към коментар
Share on other sites

...

Принципно, лично се интересувах от една практика наречена "въртенето на светлините". Във филма на Ани Салич, беше споменато, че се извършва с цел освобождаване на агресията и вътрешно пречистване. Имаше кадри, където хората докато я извършват, изпадат в състояния с ефект физически подобен на предизвикания от холотропно дишане. Питах за тази практика, и ми беше обяснено, че бойното изкуство може да се тренира веднага след "инициализацията", докато "въртенето на светлините" идва на доста по-късен етап, след още около 2 "посвещения". От моя гледна точка, ако практиката е ефективна, наистина си заслужава. Може тя да е "ключът към Бога у човека".

Иначе тренировката беше доста атрактивна :3d_001: .

Ами не знам как може от една духовна практика да се натрупва агресия, която да е необходимо да бъде освобождавана в последствие. А и това освобождаване на мен повече ми приличаше на обсебване. При всички случаи в него нямаше нищо съзнателно, а предимно животинско. В това емоциите (не бъркайте с висшите чувства) да владеят ума на човека не може да има нищо ползотворно. Низшите емоции е необходимо да бъдат заменени от духовните чувства иначе всичко прилича на християнското опрощаване на греховете: правиш престъпление и после отиваш при свещеника да се покаеш, след което вече си чист и знаеш, че каквито и неща да вършиш, винаги ще можеш да се покаеш. Та по същия начин с чистенето: можеш да трупаш безотговорно всякакви боклуци в себе си, но знаеш, че като ги изчистиш всичко ще бъде наред. Да, ама не.

Ами когато човек зпочне да работи на ментално ниво, с ума си, той започва да приживява своето откровение и в последствие това, което в Библията е наречено "страшен съд", но преди той да настане, Дяволът (егоизтичното съзнание) доста се бунтува. Толкова енергия се натрупва понякога, а тя е електрическа, че човек буквално може да полудее. Тогава, а и преди това е добре да бъдеш в сърцето и да уповаваш на Бога, но ако си се заел "сам" да се издигаш духовно, тогава падението ти в тези бъдещи моменти не може да не е голямо. Плач, страх и скърцане на зъби.

:rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

Ами не знам как може от една духовна практика да се натрупва агресия, която да е необходимо да бъде освобождавана в последствие. А и това освобождаване на мен повече ми приличаше на обсебване. При всички случаи в него нямаше нищо съзнателно, а предимно животинско. В това емоциите (не бъркайте с висшите чувства) да владеят ума на човека не може да има нищо ползотворно. Низшите емоции е необходимо да бъдат заменени от духовните чувства иначе всичко прилича на християнското опрощаване на греховете: правиш престъпление и после отиваш при свещеника да се покаеш, след което вече си чист и знаеш, че каквито и неща да вършиш, винаги ще можеш да се покаеш. Та по същия начин с чистенето: можеш да трупаш безотговорно всякакви боклуци в себе си, но знаеш, че като ги изчистиш всичко ще бъде наред. Да, ама не.

Агресия (психология)

от Уикипедия, свободната енциклопедия

Агресията е понятие в психологията и психопатологията, с което се означава регистър от поведения, насочен към нанасяне на вреда на другия или на себе си. Джеймс Долард дефинира агресията като "отговор имащ за цел увреждане на жив организъм". Карл Шейвър я определя като "преднамерено действие, насочено към увреждане на друго лице". Тези действия или отговори могат да бъдат несъзнателни или Съзнателни[1]. Инстинктивният характер на агресивността се подкрепя от Зигмунд Фройд и Конрад Лоренц. Вторият обосновава схващанията си от етиологически позиции, тоест на базата на изследване на животни. Неговата "хидравлична теза" характеризира агресията като непрекъснато зараждаща се в организма и по този начин неизбежна[2].

В този смисъл се различават две основни форми: хетероагресия (или алоагресия) , когато това поведение е насочено навън от себе си, и автоагресия, когато е насочено към самия себе си.[3]

В терминологията на Десетата ревизия на Международната класификация на болестите първото се отбелязва като "нападение", а второто като "себенараняване" (себеувреждане).

Станимир, изглежда психолозите дълбаят и в несъзнателните, интуитивни импулси на човешката психика. Там където хората са си животни. Възможно е практиката "въртенето на светлините", да преобразува несъзнателните импулси на тази непрекъснато зараждаща се, неизбежна за организма агресия.

Колкото до бойното изкуство, там има един интересен идеен момент: "С агресия не можеш нищо да постигнеш".

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Разказ от личен опит при Тора в Бали!!!

Нищо лично!

Просто разказвам как точно и какво е било!

Който се чувства обиден или засегнат много му здраве!!!

ДЕН 1След близо 2 дена по летища и самолети,на летището в Денпасар ни посрещабратът на Тора-Агун и ни отвежда до къщата им с колото си.В къщата заварваме Ибу- жената на Учителя и двама младежи в ъгъла надвора,които един час нещо сочеха към облаците и махаха с ръка настрани всеедно ги мърдат.Пихме чай,говорихме си общи неща,подарих и красивастатуетка на божеството Ганеш. Не знаех,че имат дъщеричка,която искашесъщо подарък.Питаме с какво се занимават тези в ъгъла и ни отговарят,че местелиоблаците над някакво училище,което днес имало празник и Тора бил помоленако е възможно над училището да не вали.Питаме това шега ли е?-Агун ни отговаря,че не е шега и че това евентуално можем да го видим какнад нас нямало да вали,а отстрани щяло да има порой,само че на Учителятова му струвало скъпо понеже му трябвали много дърва и какво лине.....така и не разбрах и подминахме тази тема.Настаниха ни в близост до къщата им в нещо като хотелче тип 7 бунгала доедно миризливо блато с милиони врякащи жаби в доста миризливо и снаводнени улици кварталче.Казанчето в тоалетната не работи,нямахавлия,сапун,каквото и да било,климатика работи само на максимум,в другиядвор грачи някаква огромна птица.Влажен горещ климат,потим сезверски.........викам си няма проблем,не за удобства сме дошли я!!!След като си взехме душ,тръгнахме с Агун да ни води да хапнем нещо.Месна кръчма в кварталчето-за ядене има изключително и само пържено,лютивои ориз.....хляб имало по по-туристическите места.Както и да хапнахме товаонова и после случайно спряхме пред неговата работилница за коли.Там сместните младежи пихме чай и свирехме на китара и тарамбука-позабавлявахмесе и се прибрахме да почиваме в „хотела".Седя си на двора и записвам втефтера преживяното и всички мисли,които съм уловил в главата си.Комаритесе опитват да ме вдигнат от шазлонга.Лягам да спя вече-уморен съм страшноот летенето!ДЕН 2Нямям много за разказване от този ден-спомням си,че няколко пъти ходехмедо къщата и не намерихме никой и общо взето се шляехме през деня.Почивахмев хотелчето и разговаряхме много с Българката,която беше пристигнала предиседмица и живееше в съседната стая.Говорихме за Рейки,Кастанеда и какво лине-все теми,които ни обединяваха по някакъв начин.Тя беше получилаинициация вече и решихме да пробваме дали ще почустваме нещо при удари вдланта при стегнат кончиян от нейна страна.Нищо не почуствах.Към 19.00 часа отново отидохме в къшата им и този път ги заварихметам.Казахме здравей на домакина Тора,той също каза здравей,подмина ни иповече не се показа през цялата вечер.Надълго и нашироко си говорехме сжена му Ибу.Някакво странно чувство ни обзе всичките по поведението нажена му още от самото начало,че първо тя преценя хората и узнава повече затях и тогава ги допуска до учителя.Незнам..........сърф учител съм от 10години и съм свикнал да гледам хората в право в очите-очите казватвсичко,или поне лично аз разбирам много за човека по очите му.Не съм билподлъгван от вътрешното си усещане и тук в тази къща,още от първите срещинещо ми казваше,че нещата имат две страни.Дори си размишлявах вътрешно поповедението на домакините,че тука има нещо божествено в единия и нещосвръх материално насочено виждане в другия,което всъщност подтискашепървия и му осакатяваше първичната чиста идея.Незнам какви са тезиразмисли в главата ми и откаде накаде са в главата ми-уловил съм ги и съмги записал.Дали нещата са така,ще проследим по-нататък в разказа.ДЕН 3ИНИЦИАЦИЯТАГрубо казано,денят премина в ходене до къщата им за да си вземем обещанитеколелета под наем за да можем да се придвижваме евтино и лесно.Домакинитес удоволствие ни помогнаха и ни уредиха колелета.Дойде ред за инициацията:Тъмна стая,заставам с гръб към Тора,нещо отзад си мърмори и след товаполучавам шамар по гърба с последващо незабавно забиване на двата мупръста в някаква точка в гръбнака ми.Усещам или си въобразявам(но намомента беше много реално това усещане),че нещо като светкавица мепронизва през сърцето...точно в същия момент са казах наум-Искам да станапо добър!!!Обливат ме с ледена вода три или четири пъти,едвам си поемамвъздух.Другото момче каза,че при него водата е била топла....водата е еднаи съща в една вана и разликата между моята и неговата инициация беше 5минути-не знам...не знам...просто споделям всяка мисъл и всеки разговорпомежду ни.Влиза и колегата да го ударят по гърба,излиза и сядаме в кръг надвора-тече тренировка,има около 10 човека.Вир вода съм и мръзна адски.Ставам да ме нападат:Хора летят наляво надясно.......нищо не чувствам като енергия или някаквополе. Инстинктивно се дърпам първите пъти назад-ония пак падат на земята!Сядам си в кръга....думите на колегата след тренировката бяха:-Като си седна,видях пълното ти разочарование и погледа ти станапразен.Седеше уникално спокоен и съкрушен!Мислено започвам да се смея на себе си.Става колегата-хора летят твърде нескопосано във всички посоки.Оказва сеслед това,че той не разбрал и си стегнал еднократно корема преди атаките,аслед това не го е стягал.Седна си и той-гледам напушва го на смях....едвамсе сдържаме да не се засмеем,което обаче се случи след ставането наколежката дошла преди седмица.Смеха се прониза през зъбите-добре,че никойне чу.Не искахме да обиждаме домакините!След тренировката седнахме всички и си говорехме с местните ученици.Странно...все едно бяха подбрани всички-(7-8 човека) с добър английски!Единия ме пита:-За какво си дошъл до тук?Отговарям искрено-Един ден искам да стана добър лечител и след инициациятами в Рейки виждам за първи път в живота си,че тези енергии действителноработят и може да се помага на хората.Дошъл съм да вдигна енергията втялото си да съм напълно защитен,поне това ни показват в България,че ставатук!!!Какво е Рейки,ме пита той?Енергия,която те зарежда с любов и спокойствие казвам,а и затварярани,спира кръвотечение за секунди.С цялят си моя глупост си слагам ръцетеоколо главата му(след като той пожела да пробва за малко).......отнякъдесе появи Тора,застана пред всички и каза,че всичките тези Рейки,Мрейки,Кришни са Бул Шед и ги отрече напълно.Не вярвам и питам ученика муда не би да има грешка в превода?Тора го потвърди още веднъж съвсемясно.Викам си ОК,значи бълнувам когато например дебелостенно стъкло сезаби в петата на жена ми скоро и шурна обилно кръв.........сложих сиръката на 5 см. разстояние и кръвта спря след 30 секунди......след 3 денанямаше и помен от раната!Как така спрях да пия алкохол,да яммесо,отслабнах с 18 кг.,започнах да медитирам,станах супер спокоен и не секарам с никой и никога...и тези промени се случиха веднага-още презпървите три месеца след Рейки инициациятя ми....факти на физическо ниво!!!После уж съвсем спонтанно Тора каза-ей сега ще видиш какво мога!!!Веднага му беше донесен фазомер от иначе перфектно чистата веранда накъщата му,където няма и прашинка а камо ли фазомер и то постоянно да етам,така че дори при спонтанно желание на мастера да покаже нещо, фазомерада е на лесно-объркващо нали?(объркващо за хора виждащи дребните неща)После ни накара да му стискаме ръката с колкото сила имаме.......викам азсъм в някакъв филм,това не може да е истина,каква е тази пубертетскапоказност?При инициацията искат от нас освен 100 евро,да напишем в тетрадката намембърсите трите имена на майка и на баща(с кой акъл написах имената им незнам,знам ли какви магии могат да направят на родителите ми поимената)Това в последствие вече ми минаваше през главата,след като на9-тия ден се отказах напълно от Бали,Тора,eнергийни защити и какво ли несвързано именно с тази къща!!!Друг е въпроса,който ми изплува също на по-късен етап:-Защо в сайта на Санди Мурти БГ официално тръбят за 20 000 мембърса,въвфилма на Ани Салич-Тора казват,че са 30 000 и защо моя номер в тетрадкатабеше 5067???Да не говоря,че преди мен имаше попълнени не повече от 10листа,като на страница има по към 10-15 имена.задавах си въпроса-Защопринципно се надува балон в бизнеса или в живота???Тогава,когато тези мисли за имената на родителите ми минаваха през главатами,разбрах колко глух и сляп съм бил,когато още преди заминаването ми заБали,приятели ми говореха:-Ти луд ли си?Моя позната едвам я оправиха разбирачи по енергиите следкато взе поаса.Разводи,разболяване за по месец,злоба,ненавист....и такиваима,казваха ми тогава.Съответно започнах да си мисля за какво пък ще са имтрите имена на баща ми и на майка ми.Именно тогава и някакси уж случайнополучавах мнения в кореспонденции,за това че с поасата ти връчват и магия.Взе да ме хваща полека лека страх,а пък и като не разбирам отмагии...става още по-страшно.Сега си давам сметка и пак се мъча да разгадая как мозъка действа в дадениситуации.Сега се радвам,че ни изгониха от къщата им и не стигнахме допоаса-ето как си представям евентуалното ни взимане на поаса:Намираш се вече седмица в абсолютно абсурдна ситуация,различни месниученици на лош английски ти обясняват грешно дори специалните дишания имантри,правиш все енергийни техники и като питаш защо не чувстваш нищо тиказват,че невинаги духовното израстване е свързано с енергии,започваш данападаш в тренировките и нищо-просто ги спукваш от бой,в същото времеслушаш много доволни и боготворящи учението хора,филма на Ани Салич ти еденонощно в главата и думите и видите ли веднага след ритуала ставатчудеса....Мозакът се разделя на две...ДА и НЕ,мислите и настроенията прескачат катопри скок във времето без обмисляне.Ако нещо не ти се получава ти секазва,да не задаваш въпроси,а сляпо да следваш.Ако докато нападаш ги удряшти се казва,че не си научен-макар че в желанието си да разбера и усетянай-накрая нещо,ударите ми бяха силни,злобни,представях си как му трошаръката и нищо!!!После пък в България те почват с темата огледалнинейрони-за които наверно Тора не е и чувал....Именно тогава нежно се подхваща темата за поасата и нейната сила в къщатана домакините.Уж случайно по това време полуваш информация от Българи,чебез поаса нямаш сили за тренировки(то не е случайно понеже самия ти питашименно за поасата)Така че съм убеден,че една случайна мисъл,похвала,препоръка в последнияден и не се знаеше кой от нас щеше да вземе поаса за да вземат нещата дасе случват най-накрая.А именно тогава(според хора с които съм си говорил)става и възможно чрез доброволно вричане и себеотдаване да ти връчатмагия-иначе не ставало.Не разбирам от магии-незнам!!!Тук спирам да следя дните и какво точно именно в кой ден се е случило.Ще има изречения,които навярно няма да имат пряка връзка-записвал съммоментално преминали през главата ми мисли и настроения.Няма обвинения и упреци към никой!Както Ани говори постоянно във филмаси-показвам ви уникално подготвен филм без задни мисли и с уникалникадри,преминах през инициацията и всичко останало обаче казва не знам,незнам дали е вярно(тук приложих доста ирония повярвайте)...че и азтака,споделям личните преживявания на малка групичка хора биле неотдавнапри Тора.......ама дали е вярно не знам :):):)Не помня другите къде бяха,но аз се оказах по обяд сам в къщата на учителяи си говорехме с жена му.Разговора започна с въпроса:-Ти харесваш ли си живота?Седях и си мислих,а сега де що за въпрос и каква е идеята.Помня,чеотговорих нещо несмислено.След дълъг разговор представляващ въпроси от моястрана и клишета от книги за духовно израстване от нейна,стигнахме домемнт в който очите и издаваха недвусмислено неприязън,злоба,нежелание инеумение адекватно да отговори на съвършенно прости детски въпроси....следкато я помолих с добри намерения да проверят информацията разпространяващасе в България-единствено информация свързана с чудесата слединициацията,енергии,защита на предмети,клипове с атаки и отбрана......и чение тук също се занимаваме само с такива техники без ни най-малък резултатикъде е духовното,доброто питам се и как да успеем да прихванем нещо отучението?Гениалния отговор на Ибу беше:-Не винаги духовното е свързано с енергии!Нямах за какво да си говоря с тази жена повече и тя също повече не сиговореше с мен през следващите дни.Само я попитах преди това,защо приема въпросите ми толкова лично и катозлонамерени?Дошъл съм казвам с чисти намерения и седя пред теб катоотворена книга без задни мисли.Ако виждаш аурата ми ще видиш това иказвам.Това съм аз и все повече разбирам,че именно това съм аз и няма нищолошо да го осъзная и да си се радвам на себе си и да задавам въпроси.Не даживея като кон с капаци,воден от реклами по телевизията,сериали,всемирниспециално наложени на човечеството догми и ценности,въвличащи човечествотооще от деца дълбоко в материалния свят откъдето е трудно да виждаш когатогледаш нещо!!!Същата вечер беше иницииран и новодошлия ми приятел!Тази вечер ми мина през главата какво би било заглавието на разказа: САНДИ МУРТИ духовно израстване„Ще започна с думите на моя Рейки мастер и някои виждания на ОШО“-Не вярвай сляпо и не следвай сляпо никой!-Бъди осъзнат,помъчи се да видиш разликата между интелигентен иинтелектуален!-Пробвай да виждаш докато гледаш!ДЕН 7(така си мисля)Голяма сбирка на членове на Санди Мурти в къщата на Тора(25 човека).Спореднас(биеше на очи) се познаваха помежду си 7-8 човека и имаше още 15,коитобяха супер хърбави и бедни местни момченца,които странно дори не знаехаобичая в къщата да се поклониш като влизаш и да поздравиш всички.Тора си говори 2 часа на верандата с някакви хора,след което дойде и нещоим говореше на момчетата за уважение,толерантност и други неща.На нас нипреведоха,че пътя бил голям но за да се стигне до него се вървяло по малкипътечки.Та това бяха и единствените думи от него към нас докрая на престояни.Гледам в очите му-няма зеница,едно голямо тъмно черно петно.Струва ми седобър човек и вероятно има дадености от Бога и също така обаче още отначалото ни се струва на всички,че жена му ги върти някакви финансовисхеми на негов гръб(не знам защо така си мислим всички).Тя се представя заизключително духовно извисен човек,говорейки само с клишета от книги,коитосъм чел за духовното и представящата се за такава само защото е омъжена занего(което според мен не е достатъчно условие за да се извисиш).Да неговоря,че нито брат му,нито жена му или синът му се занимават с учението.Седя и си мисля какво всъщност правим тук,с какво конкретно се занимавамеи как да успеем да вземем нещо със себе си от това учение.Наблюдавамместните ученици и си давам сметка,че за Бали това начинание работидобре-намалява престъпността и дава на хората по-спокоен поглед върхустрашната бедност,която ги е налегнала!От друга страна констатирам за насси:-Дошли сме от 15 000 км.Седим с дни в ъгъла на двора.Нямаме абсолютноникакъв контакт с Тора.Някакви момчета скачат като петли около тебе ипадат по земята в тренировките,дори и специално да си си отпусналкончияна.При наши атаки не им сработват защитите дори и за миг(тримачовека сме и нанесохме хиляди удара).Различни местни ученици ни обясняватдишания и мантри с огромно разминаване по между си.Навсякъде в БГ сеафишира с енергията ЧИ в това учение.Занимаваме се в къщата им само сенергийни техники,като започнем от инициация,дишания,кати(джуруси) без нинай-малък(поне миниатюрен резултат).Питаш защо така и ти отговарят,че невинаги духовното израстване е свързано с енергии.Седя е продължавам да сераздвоявам между това,което се случва/неслучва тук и разговорите с доволнии боготворящи учението Българи.Мантрите,които първо бяха на санскрит-сеоказаха на чист балийски,след като не пропуснах да ги рецитирам на местнитаксиметрови шофьори и отговора им беше:-Браво,гут Бали спикинг!Както и да е..................Търся да намеря от какво са доволни и не мога да намеря нищо,продължавамда търся все още!!!Мозакът ти започва да пука по шевовете от абсурдната ситуация в която сенамираш и започваш да си вярваш и да не си вярваш сам на себе си на всекидва часа.Няколко дена жалиш парите,които си похарчил за да дойдеш,послепреминаваш през други фази,разколебание,започваш пак да се опитваш даповярваш и да учиш мантри.Да пробваш с часове да правиш защита на предметии да дишаш(от дишане вдигах температура всеки път за по половин час)Ако си сам при Тора си 100% всмукан като във вакум и просто се оставяш насляпото вярване.Същото си мисля се случва,когато си там с голяма групаБългари,повлиян силно от общото настроение и особено си мисля вприсъствието на Български хипнотизатори,дълбоко запознати с учението.Няма лошо-ако има променили се към добро хора,стига да не се окаже след 5години,че хората вкарали учението в България просто са се изнесли отРепубликата.(просто мои ненужни вам размисли)ДЕН 8Другите тръгнаха на екскурзия с един от месните ученици по острова поразни храмове,понеже днес беше някакъв много важен религиозен празник вБали.Аз реших да остана и да отида в интернет клуба да си говоря с някойот по-напредналите Българи.Не ми се слушаше вече как Тора ходел по водатаи спасил човек,как бутал багер с три пръста,как направил някой си Българинимпотентен-просто ми омръзна!!!Не ми даваше покой усещането,че ни правят на пълни тъпаци и че това бисработило само в България.Завърза се дълъг разговор с един от по-главните в йерархията вСМ-България(за който разговор и отделено време благодаря)След като онлайн човекът ме учеше поне час как да правя протекция напредмет,така че никой да не може да го пипне после,направих впечатление чезапочвам нещо да разбирам и усещам.Проявявах маниакален интерес на пръвпоглед.Човекът видя в мен силно запален достоен и вярващ член на СандиМурти и ми сподели някои неща сигурно с цел поощрение:-О каза,ти ще си също един от малкото преминали изпитанието.От 200 човекасамо 20-30 тренират и са окей,а останалите 170 са с проблеми и не разбиратучението.След като ми разказа доста как човек може да види резултати оттова в което се съмнява,го попитах какво ще каже ако копирамкореспонденцията ни и я публикувам във форума.Отряза ме тотално с думите: -Ще ти кажа,че това ще бъде последния ни разговор.тази информация си есамо за теб!Общо взето имах много такива ситуации,в които ми се казваше че при СандиМурти всеки се спасява поединично.След разговора ни влязох във форума на СМ във Facebook,да видя каквиизказвания има след вчерашните ми въпроси и съмнения,които явно неотърваха на някои хора!Бях шокиран да видя същите тези много милихора(преди да дойда на Бали).......имаше хора съжалявайки и извинявайки сепред останалите,че ме познават,имаше дълги плеади на обръщане на думите мисрещу мен от добре подготвени психолози,които знаят как и какво да кажат!Имаше и лични заплахи дори от рода...Сега ще видиш ти,ще го почустваш сцялото си същество,край на приказките-започвам с действията.Викам си брей....тези добре им действа Санди Мурти!!!(ирония)Внезапно уловени размисли:-Защо този невзрачен хотел,в това миризливо кварталче до миризливото блатос милиони врякащи жаби и то на цена от 20$ за стая,като за 15$ си взимашапартамент тип бунгало на брега на морето,би трябвало да се пълни с хора?Защо ходят само Българи?Тези Българи са умело подтикнати към това спомощта на медиите и в последствие са обвивени,че са тъпи и не са готовиза това илите сами търсят и намират този учител и място?От къде тръгва цялата история?Кой ги насочва тези хора от България?Защо,който е на различно мнение след ходенето си бива просто забравен идори му се блокира достъпа до форуми и блогове?Защо няма обяснение с какво именно се занимаваме в Санди Мурти?Като неразбираш те премятат само от духовно към енергийно,от енергийно къмогледални нейрони(за които се съмнявам Тора да е чувал)Чие всъщност е товаучение и кой си развива идеите?Защо болшинството от хората с които сезапознах са в сферата на транс психологията?След разговора в интернет се прибрах и работих няколко часа върхупротекция на кутия цигари,като имах наставления нищо от разговорите иупражнениятя да не споделям с приятелите ми!Отказах се по едно време иседнах в медитация!След медитацията бях учудващо спокоен и тотално отказалсе от Санди Мурти ментално-мозъкът ми се освободи и съм заспал.Приятелите ми се върнаха доволни от видяното и ми пуснаха клипове,заснетипо време на екскурзията по храмовете.Имаше и видео с техни разговори сдълбоко почитан хиндуист,който говореше така:-Минах и през Тора!Не приех нито капка от учението му,понеже противоречи свижданията ми и здравия разум!Не мога и не искам да следвам някой сляпо икато задавам въпрос да бъда черна овца!Това е най-странното инефункциониращо взаимодействие между ученик и учител!Същата виждания,дори с намеци за шарлатанство ми споделиха трети лица заизказванията на лидера на гилдията на лечителите в Бали относно СМ!Нямам си на идея кой е прав и кой крив!!!Вечерта отидохме в къщата.Ибу ни пита отново и отново дали не искаме да сизакупим кимона.За мен знаеше,че нямам никакви пари и сега беше ред да сепритиснат останалите.След отговор от приятелите ми,че вкъщи имат по 5кимона и не им трябват повече,лицето на Ибу се промени и очите и пращахаискри!Не успя да се овладее и три пъти им повтори нервно,че тук хорататренирали с техни кимона!Направихме се,че не чуваме!Последва тренировка,в която тримата трябваше да удряме дланта на местенученик и да се учим да нападаме!Последваха 500 удара,кръв по ръцете ми(явно съм закачил ноктите му),къмкрая удари с истинско желание да му счупим ръката........при никой от насв повече от 500 удара нито веднъж не се случи нищо,никаква защита несработи.Единственото,което правеше младежа е да се надупва за да теоттласне да залитнеш назад,пипаше дали му е стегнат кончияна като сепипаше в района на слънчевия сплит,а не под пъпа и един път ме удари скрак в слънчевия сплит!ДЕН 9Странно.... след вчерашната тренировка и поредно разочарование, някак сиподсъзнателно очаквах сутринта да се появи същото момче,което гиразвеждаше по храмовете и което се появяваше винаги след някаквиразочарователни случки в къщата им.Иначе много приятно момче!!!Този наистина се появи от нищото рано сутринта.Седнах и започнах да следякъм какво ще се насочи отново разговора му с колегите.Пак се започна заходенето по водата на учителя,как другата седмица лично той(момчето) щялда подложи гърдите си на нашите удари.С усмивка и спокойствие муобясних,че няма смисъл,понеже само ще му строшим ребрата.....останабезмълвен и сведе поглед за секунди!Каза също,че и при него още не сеполучавало това със защитата на предмети но щял да работи по въпроса.Почти не го слушах вече....омръзна ми наистина,но се радвам за него,че енамерил как да стане спокоен и добър...било то с магия или сляпо вярване внещо!После започна да атакува колегите и падаше на земята.Викаше и мен-казахму,че съм приключил със Sandhi Murti и не желая повече да участвам в тозитеатър.Ако искаш викам аз да те понападам а?Няма проблем казва ама не сега и тук и нещо с ръка посочи обстановката вдвора,че не била оптимална.Няма да крия,че на няколко пъти леко бъзна с юмрук единия колега приотпуснат кончиян.Защо още първоначално ударът е отправен настрани,а ненапред не знам.Дали е съвпадение докосването и отпуснатия кончиян не знамсъщо!След това разбира се тръгна да им обяснява на кой му бил по-силененергийния център.Мисля си,така създава вътрешно раздвоение в групата ипоследващо себенавиване по темата от страна на похваления!Денят прекарахме в Кута-карахме сърф и беше страхотно.Толкова се смяхме итака се сприятелихме в групата,че още ми е хубаво на душата като сиспомня!Вечерта пак в къщата,вече на тренировка в която трябваше да нападаме фулконтакт.Беше неделя-в неделя винаги се провеждаше тренировка!Дойдоха,учудващо за неделя само 5 човека.Тора извика единия и играха около4 часа шах.Към 23.00 часа изпрати чакащите по живо по здрави да си ходим.Няколко пъти бяхме говорили с Ибу,че искаме да сменим хотела заради шумаот строителните работи отзад и си искахме парите,които не знам защо ни гиискаха всичките още в началото.И тази вечер тя се скри и не се показа.Незнам...не ме интересува но:Хотела уж не беше техен,а тя се разпорежда с парите и решава ще бъдат ливърнати или не.В хотела криеха кой е собственикът и не ми даваха телефонаму,след като исках да разбера от него какво да правя с всичките сиунищожени дрехи,които бях дал да ми изперат срещу заплащане.Дрехите ми гивърнаха в петна от ръжда и какво ли не и миришеха силно на сапун-дрехиодщо за около 500 евро.Писна ми от тези двамата на рецепцията,които така ине ни смениха чаршафите и мини бара за 10 дена,а само се криеха посвободните стаи и се целуваха по цял ден.Казах им,че искам номера натуристическата полиция да си реша проблема с дрехите!Бях на много места в Бали,но никаде не видях същата комплектация и моделитоалетно казанче,душ и теракота.....както в хотелчето и къщата на Тора.В този ден се и заинтересувах какво строят отзад зад хотела.....оказвасе,че бизнеса се разраства и се застрояват площи с басейн за още поне 20човека.Питам се....кой по дяволите ще отседне до блатото с жабите,в улица която имесните таксиметрови шофьори не искат да влизат заради огромнитедупки(диаметър 5 метра),вонящото наблизо сметище...заради бъдещоразрастване на учението в България ли?Естествено ще бъда оборен с думите- Ти сам си избра да живееш там.Откадеда знае новопристигащия?Естествено пита във форума и хората му казват,чеима и вариант близо до къщата на Тора и,че домакините с удоволствие ще сенагърбят да помогнат.В последствие разбирам от много запознати хора с цялята история околовлизането на това учиние в България още в зората му,че хотела не билтехен,а взимали огромни комисионни над 30%.Което всъщност изобщо не ме интересува като подробност,но все повече менавлича на идеята за дългосрочен бизнес и нищо повече.Дали е така не знам(както казва Ани във филма си)(отново пиша сирония)....възрастни хора сте,преценяйте сами и ако желаете отидете в Балипри Тора!ДЕН 10-БягствотоСутринта,колегите отиват рано в къщата им за да си получим паритеобратно(280$)и да се местим-тук не можехме да останем повече.Не бяхме сенаспивали 10 дена,отслабнахме като скелети,искахме и да сме близо до плажаи сърфа.Аз останах да пазя багажа,който вече беше по терасите!След час се върна единия колега,треперещ и гневен.Казва,не можах даиздържа на тъпотиите на Ибу и си тръгнах.Обвини ме казва,че съм заплашвалхората в хотела с полиция и те живеели сега в стрес.След като много ясносе знае кой е говорил за полиция и единствено аз съм с дълга коса(за менполиция означава приятел на гражданина и в никакъв случай не и заплаха илиопасност,но на кой както му отърва нали знаете),та тези обвинения по неговадрес означават само едно-прехвърляне на вината върху друг и то така,че дасе получи вътрешна кавга в групата!Да ама не-излязохме пичове и серазбрахме помежду си!!!В този момент,към мен се приближава жена отговаряща за стаите и иска да минаправи снимка(откъде накъде)-да ми имали снимката!!!Отказвам и директно с обяснение,че не желая да ми направят магия поснимката!Веднага звъня на брат ми да ми влезе в профила във Facebook и дами блокира профила и всички снимки!Интересно,че всичко ставащо в Бали се знаеше в България моментално иобратното,тук знаеха за всяка наша стъпка по форуми и кореспонденция сБългария с хората от СМ.Пък и се наслушах за магии на Бали!!!Връща се и втория колега(нолежката беше си заминала за България преди двадена)-колелото и стоеше още в къщата на Тора,не бяха го върнали на човекаот който ги рентираме(ако има въобще такъв)Колегата вика,мани..мани...без пари е сме и сме изгонени на улицата.Ибуказа,че няма да ни върне парите и затръшна вратата след себе си.Докато другите се размотаваха им викам,момчета давайте да се махамебързо!Като не знаем в какво сме си завряли пръста и колко е голямото,давайте да действаме като просто изключваме вероятностите да си гоотнесем!Да грабваме багажа и да се махаме моментално-после ще мумислим!Така и направихме.Стигнахме до главния път и помолихме една продавачка в лавка да ни извикатакси.Едното момче от хотела дойде на близо с моторчето си и остана давиди какво ще правим и на каква кола ще се качим.По пътя решаваме да сменим таксито.Не е смешно,в чужда страна си,слушашсамо за магии,не знаеш в какво си се забъркал и какво могат да тинаправят....Стигаме до Улувато(някой от нас каза,че това е едно от най-известнитеместа в света за сърф),стоварихме багажа на земята и те двамата тръгнахада търсят стаи под наем.Пфууууу...нямаше ги вече час,притесних се,минахами мисли-ние хубаво сменихме такситата ама не сменихме фирмата.Стигаше дасе преиграе малко ситуацията от страна на домакините и с едно звънене вБлю Такси веднага да разберат къде сме точно,звънене примерно под предлогче сме откраднали нещо.Лудница пълна....какво ли не ми мина презглавата,особенно след няколко позвънявания от „скрит номер“.Дойдоха и ме заведоха в прекрасен къмпинг с 8 къщички,палми,усмихващи сеискрено собственици и балкон с удобни кресла.Ето го Рая!!!Изпих една бира и се препарирах върху едното кресло-мозъкът ми изпусна пара!За следващите пет дена няма какво да пиша-пратиха ни пари от България и сезанимавахме само със сърф,хапване,разходки,гмуркания и смях!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Това е висша форма на изкуството на самотбраната, но то е по-нисша от изкуството на Любовта.

Легендата за Бодидхарма, основателя на Шаолин е, че той поради състрадание, към монасите, които били репресирани от армията на тогаващния император на Китай, взел че навлязъл в медитативно състояние и така цели 9 години.

През това време към него се спуснало учението познато днес като Кунг-Фу, или У-шу. За кратко време Бодидхарма обучил монасите на тези техники за самоотбрана.

Когато на следващата година императорската армия пак дошла за да дири "своето", няколко монаси, въоръжени единствено с тояги, защото до тогава будизма забранявал насилието и оръжието, не само удържали на напора на войниците, а даже ги победили.

Бодидхарма пък докато ги "биел" ги лекувал! Правил натрапниците кротки, като агънца. За Бодидхарма се носи слух, че бил мек, като памук.

http://www.youtube.c...eos=3s4WDmlJjWk

http://www.youtube.c...eos=d_x1mMcgSug

http://www.youtube.c...eos=RbOWZGoLxSs

http://www.youtube.c...eos=_y_rvQ_cvBE

http://www.youtube.c...eos=wjBjdBi-CQY

В последният клип, показват Майстор, който наистина е майстор, но психичните му сили не могат да се спряват с този от следващия клип. Същия Майстор среща достоен противник, който го... понатупва леко:

http://www.youtube.c...feature=related

http://www.youtube.c...feature=related

Та тези неща са напълно възможни и всеки който се занимава поне малко с медитативни практики, който познава до някаква степен енергийната система на тялото и който е развил Ци, може да ги ползва, обаче

Зебележете!

Истинсксия Майстор никога не влиза в бой!

За него няма нужда от агресия, от това да доказва каквото и да е. Той няма врагове, нито такива с които да се съревновава. Той е в Царството на Любовта, а тя... е напълно достатъчна и за "защита" и за "нападение".

:yinyang:

В биографичната книга за Т. Т. Лян от Стюарт Олсон, издадена наскоро се споменава една апокрифна история свързана с големия майстор на Тай-Дзи Чън Манчин. Лян и Чън участвали в голяма демонстрация на Тай-Дзи в Тайван, в началото на миналия век. Демонстрацията минала блестящо и майстор Чън Манчин вече с основание се считал за "№1 в Тай-Дзи". На демонстрацията присъствали като наблюдатели и няколко стари майстори на Тай-Дзи, които не афиширали своето изкуство, но по него време се били отделили от Ян фамилията, тъй като считали, че оглавилия школата Ян Ченфу не е достоен приемник и не обладава необходимото майсторство.

След като демонстрацията приключила, един от тези майстори се приближил до Чън Манчин, поздравил го за доброто представяне, след което го потупал по рамото и си отишъл.

На другия ден Чън Манчин се почувствал много зле, рамото и ръката, където майсторът го "потупал" били отекли и блокирали. Заедно със своя ученик Лян те се досетили, че му е било приложено Тиен-Сюъ (изкуството на смъртоносното докосване). Потърсили стария майстор и му се извинили за непочтителното отношение. А той се усмихнал и казал на Чън следното: "Добре, че дойдохте навреме, защото след още два дни щеше вече да е късно!… Трябва да бъдеш по-внимателен и самокритичен относно изкуството. Ти не само не си №1 в Тай-Дзи, но не си и №100!…" След това майсторът го излекувал чрез точков масаж (анмо) и втриване на билкови балсами.

След този случай майстор Чън Манчин имал огромен респект към Тиен-Сюъ и старите майстори. Когато се готвел за втория си двубой с известния майстор У Менся, той се обучавал в продължение на 5 години в Тиен-Сюъ при двама известни майстори.

Тиен-Сюъ (букв. "посочване на гроба") е известно също и като Дим-Мак на Кантонски диалект. Тиен-Сюъ е известно още като "изкуство на смъртоносното докосване" или "отровната ръка" в китайското У-Шу. Това изкуство идва още от древни времена и е свързано с традиционната китайска медицина и акупунктурата.

...

По принцип основните точки в акупунктурата са 365. От тях за целите на У-Шу се използват около 108 витални точки, като в отделните стилове техния брой е лимитиран до 20 - 30 центъра. В У-Шу се различават три нива на въздействие върху виталните точки:

  • Обикновено физическо въздействие чрез удар, защипване, натиск и др.
  • Енергийно въздействие чрез "докосване".
  • Въздействие от разстояние ("чудесен меч").

Линк към коментар
Share on other sites

Тай-Дзи

Това е бойно изкуство но много по-различно от всички останали. То е създадено на принципа на самоусъвършенстването на тялото и енергята. Който се занимава със тези практики променя много и светогледа си. Ако ни погледне някой когато изпълняваме движенията характерни за тези практики може да каже че по-скоро танцуваме. Но основното при Тай-Дзи е интуативността и бързината целта не е да влизаш във контактна битка ами да надвиеш нападателя използвайки и насочвайки неговата енергия срещу него самия.:3d_094:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Ники_ :

Казват му "усмивката" заради жизнерадостността и любовта, която излъчва. Гледал съм някои негови мачове и съм меко казано възхитен. Мани е доста вярващ човек - християнин. Удивително е, че той се усмихва твърде често по време на боевете. Даже ми се струва, че люби своите противници!

http://en.wikipedia..../Manny_Pacquiao

И аз съм бил наричан "усмивка". :D

nasrandimurti
А този потребител, писал по - горе...има интересен ник...хмм... :lol: Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...