Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Паневритмията играна ментално


Recommended Posts

Сега, когато веднъж-три пъти седмично играя паневритмията, понякога спонтанно започва да ми се случва да я играя наум. Тоест по някое време на деня да визуализирам някое от упражненията, заедно с текста, музиката, настроението, аромата на поляната, усещанията. Знам, че ако продължа играенето, паневритмията ще се запамети силно в дългосрочната ми памет, с детайлите на различните възприятийни модалности - слух, визуалност, мирис, кинестетика. Засега това е в процес.

Визуализацията на паневритмията би могла да се ползва като терапевтична котва за предизвикване на желано състояние, като преди това упражнението е било правено физически. Различните упражнения имат различен смисъл и пораждат специфични преживявания: победа, подвижност, връзка със земята и небето, вземане и даване, полет и хармония... Това може да се ползва както от нас играещите през ежедневието ни, като визуален метод за индуциране на позитивно състояние, така и от терапевти в хода на хипнотерапията. Цялостният смисъл на паневритмията е богато поле за ползване от психотерапевти, педагози, коучинг специалисти, в тийм билдинга, както и от всеки от нас! Има много за разработване в паневритмията! Ние сме тези, на които това предстои да бъде направено - може би точно ти, който сега четеш това, си един от тези сподвижници!

Линк към коментар
Share on other sites

Чудесна тема, Орли!

Тъкмо на срещата в Априлци няколко души си говорехме нещо в този смисъл.

Ако човек не може да изпълнява движенията докрай поради някаква болка, поне да си представя как ги играе докрай и перфектно. Ако човек лежи болен и визуализира детайлно паневритмията, сигурна съм, че ще почувства прилив на сили и освежаване, дори ще приближи оздравяването.

Имам сериозни причини и практически опит, въз основа на които мисля така.

Казано с една дума - сила на мисълта, движение на енергиите чрез мисълта.

Линк към коментар
Share on other sites

Подобен метод се използва с изключителен успех в спорта, отдавна.

А Паневритмията е много повече от спорт.

В Шумен ходих три пъти на паневритмия. Тук в София къде може да се ходи?

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...