Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Размисли на глас...


Уки`

Recommended Posts

Мммм.... ако изневярата е с първата жена от улицата, бих се помъчил да дам едно обяснение, а ако е изневерил с най-готината колежка от офиса, тогава ще дам друго обяснение... или пък ако е с някоя бивша съученичка - трето обяснение... аз обичам да се обяснявам...

Гледай на теб да не ти се обяснят m131.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Емил от Льонеберя

Гледай го пък този малкия как ми е завъртял думите!!!

Алооооу, свалям очилата и ставаме на кълбета!!!

Панделката няма да я свалям, да ми пази вратлето.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Емил от Льонеберя

Аз си свалих очилата и моментално обърках темата...

Тука сме с Ворфакс преди да си изруся предните кичури...

Ех... а бяхме млади...

А за цветовете на моите текстове, ще напомня, че би трябвало всички да виждаме еднакво - при мен светът е в един цвят с полутонове, от време на време се появява някакъв странен нецвят, но не мога да си обясня на какво се дължи...

713731306.jpg

Линк към коментар
Share on other sites

Хм, и за мен изневярата говори за това, че любов просто няма, а само някакво подобие на любов.

Защо така аз пък съм чувала за повече изневери на мъже, отколкото на жени.Всеки си гледа от неговата камбанария.Случвало ми се е веднъж да изневерявам, но веднага след това прекратих връзката, защото си дадох сметка, че аз по- скоро изпитвам някакви смесени приятелско- майчински чувства към съответния човек, но не и такива като към моя половинка. Та лесно и безболезнено се разбрахме.Не съм му казвала, че съм му изневерила, просто се обясних какви чувства изпитвам към него, а именно гореспоменатите.Сигурна съм, че за един, два месеца ме е преживял.

Та това е единствения случай, в който действията ми малко изпревариха фактите.

Иначе съм абсолютно на мнение, че стигне ли се до изневяра любовта си е отишла.

И това са абсолютни глупости, че изневярата заздравявала отношения като брак и т.н.

Изобщо не вярвам в това. Трябва да има уважение, преди страстта и всичко останало.

Редактирано от Inatari
Линк към коментар
Share on other sites

За изневярата ,винаги съм се чудил ,може да съм консервативен и със стари разбирания ,кой както иска да го разбира но недоумявам как може ,когато си имаш сериозен приятел без значение мъж или жена ,да са склонни да изневерят ,тогава каква им е Любовта към човека неразбирам ,как можеш да мислиш за друг ,най вече го срещам при жените ,като ми казват че съм бил старомоден ,че имали големи сърца ,че това е нещо нормално .Пак ги разбирам донякъде де зависи от мирогледаим ,ценностната им система ,отношенията с половинката ,но все пак не ми се вижда нормално .Ако съм с някой който обичам съм с него и други не ме инересуват ,а ако не се разбираме няма смисал да сме заедно .

Ако сърцата им са толкова широки в разглеждания смисъл, може би не само сърцата им са широки... :D Имам предвид, че сигурно са им много широки и...разбиранията. :D Многото любов разширява човека.

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

Хаххахаха, ами изказах се и аз без много размисъл, явно....

Линк към коментар
Share on other sites

Из-не-вяра. Защо ли е такава думата?

Можем ли да приемем заради етимологията, че "из-не-вярата" е действие "заради/от - липса на - вяра"?

Линк към коментар
Share on other sites

Според мен етимологично думата изневяра указва местоположението на изневеряващия спрямо вярващите. Той е прекрачил един от законите на вярващите и за това се на мира из - невярата.Той е грешен .Леле, какво се получи...

Но според мен е напълно излишно да се прави такъв тип анализ.А по- скоро да се помисли, защо се стига да нея и какво носи тя след себе си. Това ми се струва по- сериозно от някаква заигравка с думата.

Линк към коментар
Share on other sites

А къде останаха кармичните уроци, които сме дошли да учим?...

Кой изневерил? Защо? А поради какви причини?...

И дали ние ако сме поставени в същите ситуации не бихме направили нещо не съвсем приемливо? А може би просто трябва да простим на себе си, че някъде в подсъзнанието си сме осъдили най-вероятно частицата от себе си, която би изневерила?...

Малко философско го завъртях, но е добре да не издаваме присъди. Лесно се хвърлят камъни. Човек никога не знае, какво го очаква в живота. Това от опит го казвам.

Сещам се за случки, когато при Учителя са отивали и са му казвали, че някой брат залюбил някоя сестра... Тогава Той отговарял-А вас какво ви засяга? Знаети ли дали не се решават кармични въпроси сега?... /преразказвам/

Тъй че, нека си има от всичко в живота. Тук сме да се учим...

Мисъл за деня - 11.07.2012г.

После, друго едно положение. Някой казва: „Вие трябваше да дадете ясни пояснения за обществения живот, за дома, за мъжа, за жената, за религията.“ За това казвам: Това не е моя работа.

Ето и моето основание за това. Домът, това е един завършен процес; общественият живот, това е един завършен процес; религиозният живот, това е един завършен процес. Това са завършени процеси, неща свършени, те не могат да се доправят. То е една работа свършена, какво ще поправяш ти?

Сега трябва нещо ново да дойде, съвършено ново. Старото аз не искам да го бутам, понеже се опасявам, може да падне някоя керемида или камъче, може да ме осакати. Старите работи аз не искам да ги бутам, даже и праха не искам да гълтам. Старото да си седи. Който го е направил, да го разваля. И който го е направил, да го оправи.

Чужди работи аз не оправям. Аз градя новото, за което съм пратен, нищо повече! А старото нека го оправят другите.

Ще се зарадва

Редактирано от Слънчева
Линк към коментар
Share on other sites

Предаността към Бог - това би било вярно, ако се приеме, че Бог наистина е дал тази заповед. "За да им е гадно", не звучи божествено. Възможно е и да има други причини.

Линк към коментар
Share on other sites

"За да им е гадно", не звучи божествено. Възможно е и да има други причини.

Неведоми са пътищата господни, чадо. А и Бог може просто да е бил в лошо настроение. Мхм, всъщност като се замисля, точно така е било.

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

Мнозина сигурно не са се трогнали особено. Бог и настроения - човешки фантасмагории. Като се замисля или има някакъв дълбок окултен смисъл (или не толкова дълбок, но важен), или има някаква его игра на този дето им е предложил заповедите. Може би целта е била да ги пази от венерически болести, или за да има повече ред в обществото, знам ли.

Линк към коментар
Share on other sites

"Правете любов, а не война." Всъщност като се замисля, възможно е Бог да е искал хората повече да воюват помежду си, пък ако може това да е заради неговото име - още по-добре. Защото ако са отделяли прекалено много енергия за секс е нямало как да бъдат пълноценни в битка. Мда.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Емил от Льонеберя

В Библията има доста кухи моменти, които са добавени с цел "регулиране" на обществото.

Или пък самите свещеници са си правили техни интерпретации, които да слагат обществото в калъп.

За такова общество, в което хората са в калъп, съм писал вече много, но да повторя - това е днешна Словакия, в която хората живеят според порядките от преди около 100-150 години. Друга такава държава не съм виждал.

...

Изневярата е била забранена, понеже... едно време не е било като сега - контрацепция и прочие - ами посетиш някоя госпожа - и хоп - дете.

А кой ще го гледа? Ако е разрешено мъжете да си ходят като свободни електрони, тия деца на чия грижа ще висят? На семейния бюджет?

Хм.

Както и за непорочността на девойките преди сватбата... що така е било неморално да е "виждала" мъж преди някаква дата, а след това е било неморално, ако не му роди деца?

Ми просто си представете обратното - можело е жената да има сексуални контакти преди сватбата... ама това в онези години означава ... и деца?

Кой ще ги гледа, а кой ще се ожени за жена, която има по едно-две деца вече? Много рехавата тая работа...

...

Да кажем - било разрешено да има сексуални контакти като сега - има си гаджета.... и както сега - на 30 години - и няма деца?

Ми нали трябва да се правят деца, тя църквата има нужда от плодящ се електорат, който да й дава кеш!!!

...

И става една такава работа - имаме забрана за сексуални контакти, обаче електоратът го сърби гъзЪ... и като стане на една възраст се жени заради този сърбеж... Родителите гледат да ги оженят като станат "за женене", че да не вземат да ги "опозорят" ... Няма да коментирам качеството на този избор, понеже то тогава изборът е бил плод на родителското тяло...

И... няколко месеца след сватбата жената спира с редовния си цикъл и навлиза в период от своя живот на редуващи се периоди на бременност и лактация...

Линк към коментар
Share on other sites

За жалост тези старозаветни "закони" още са в подсъзнанието на масата от хора. Щото ако моето дете изневери, потърси друг, за да е по-добре осигурено не е грях, Божии заповеди няма... Ама видиш ли ако друг кривне... лошо и е анатемосан...

Имам такъв житейски пример. Та за това причини много, а ние вече би трябвало "да обичаме ближния си, както себе си".... Което значи и да му прощаваме, да го разбираме, да имаме различни, общочовешки принципи...

Ама вглеждане в нас си е нужно... Да си извадим гредата от окото... :3d_097: Пък това май е най-трудно... :3d_133:

Редактирано от Слънчева
Линк към коментар
Share on other sites

Някой ще обясни ли по - подробно или поне да даде линк/заглавие във връзка с онова окултното дето по форуми съм го срещал : че жената не трябва да има повече от пет мъже в живота си ( било за предпочитане, особено ако иска да върви по духовния път - свързано било с плодовитостта и, духа и). Някой ако знае, да обясни.

П.п.: Станимир прояви чувство за хумор. :lol:

Ако е вярно това за петте мъже, жената може да си подбере петима и чиста работа ! :D Ще бъде задоволена и физически, и умствено, и емоционално, а може би и финансово. Ще се грижат за нея, няма да им изневерява, няма да са повече от пет. :lol:

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...