Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Размисли на глас...


Уки`

Recommended Posts

Аз съм млада жена на прага на нов етап от живота си - студентството... току-що преживяла последната си вечер като ученичка и поредната случка,която ме кара да се замисля .. как се стремим да дадем на човека до нас най-доброто от себе си, да проявяваме безкрайно търпение,да приемаме всичко философски,за да ни боли по-малко.. и все пак пишейки тези редове мен ме боли много ... дали ме боли ,защото имам голямо и ранимо его ,или просто ме боли ,защото си мисля,че не съм достатъчно добра за да бъда обичана ,или съм още едно наивно дете,което си мисли,че е пораснало ,а всъщност не е ..

Водя се добър човек уж или поне хората около мен твърдят така.. усмихната,леко луда по своему, с много мечти за живот в любов,разбирателство и доброта, ранима душа,безкрайно романтична,музикант ,фотограф-любител ,планинарка... и все пак явно това не е достатъчно,за да получа малко любов.Не искам много нали.. любов и уважение ,а в замяна давам най-добрата част от мен.. любовта е всичко хора ! Само тя е от значение .Любов ако има всичко друго се нарежда ...

Думите ми може и да нямат смислова връзка ,но не целя това... просто исках да кажа това,което ми тежеше.Дори самата тема май не е за този раздел.Ще ме извините аз знам .Лека вечер :)

Линк към коментар
Share on other sites

Добре дошла,Уки.

Прекрасни въпроси...Ако продължиш да си ги задаваш,

а не затънеш в самосъжаления и липси или самоподценяване и неразбиране,

ще научиш много.

Любовта е всичко,само тя е от значение,любов ако има,всичко друго се нарежда....

Казала си го прекрасно.Оставам с впечатление,че търсиш не където трябва.

Защото в света на хората любовта е човешка,а тази,за която копнеем е Божествената любов.

Тя е вътре в нас.Когато я намерим светът става щастливо място.

Тя е съвършената.За нея важат онези хубави думи..

Пожелавам ти успех по пътя търсене на Божествената любов.

3d_002.gif Бих те попитала как попадна във форума?

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря Мария-София :)

От много време посещавам форума и сайта ,но все си мисля,че не съм живяла достатъчно ,за да давам моите коментари и съвети...Чела съм много неща за и от Учителя ,за Бялото братство,ходила съм на Рила,свиря музиката от Паневритмията.. но със срам си признавам,че не съм играла упражненията.

Въпросите си ги задавам винаги ,но отговора ,който получавам всеки път ме кара да задавам още повече въпроси и така до безкрай.. мъчи ме това,че няма с кого да споделям и съм като едно кълбо от потискани чувства.Не знам може би ме е страх,че ако споделя с някой близък няма да има никакъв ефект или просто няма да ме разберат.. знам ли ,май нищо не знам. Може би вие тук сте хората ,които най-много се доближават до моята философия изобщо и затова реших да ни "натоваря" с моите болежки.

Благодаря още веднъж за вниманието,което си ми обърнала .Лек ден :)

Линк към коментар
Share on other sites

Аз съм млада жена на прага на нов етап от живота си - студентството... току-що преживяла последната си вечер като ученичка и поредната случка,която ме кара да се замисля .. как се стремим да дадем на човека до нас най-доброто от себе си, да проявяваме безкрайно търпение,да приемаме всичко философски,за да ни боли по-малко.. и все пак пишейки тези редове мен ме боли много ... дали ме боли ,защото имам голямо и ранимо его ,или просто ме боли ,защото си мисля,че не съм достатъчно добра за да бъда обичана ,или съм още едно наивно дете,което си мисли,че е пораснало ,а всъщност не е ..

Водя се добър човек уж или поне хората около мен твърдят така.. усмихната,леко луда по своему, с много мечти за живот в любов,разбирателство и доброта, ранима душа,безкрайно романтична,музикант ,фотограф-любител ,планинарка... и все пак явно това не е достатъчно,за да получа малко любов.Не искам много нали.. любов и уважение ,а в замяна давам най-добрата част от мен.. любовта е всичко хора ! Само тя е от значение .Любов ако има всичко друго се нарежда ...

...

Чета те и се връщам на твоите години.

И аз се чувствах така.

Имах много въпроси и както казва Мария-София, продължавай да си ги задаваш и да търсиш.

За любовта ... ще дойде, просто в теб се прокрадва едно "не заслужавам" и това я отблъсква да кацне на рамото ти.

А ти, разбира се, че заслужаваш. Всички заслужаваме. Дала си и даваш най-доброто от себе си, но дали на подходящия човек, дали той оценя какво даваш, забелязва ли въобще ...?

Докато не обикнем себе си, не можем да обичаме другите, не можем и да получим любов от другите.

Успех в новия етап от живота ти!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Уки `:dancing yes:

Ето че си намерила подходящи събеседници. До колкото разбирам даването и получаването се разминават за теб.

И аз въпреки всичките си философии, доста от които и тук съм споделила, все още си изяснявам този проблем. Той или е с партньора или с приятелите или с роднините, все на някой нещо не му достига или на нас все ни се иска, ей от този там да получа повечко, сякаш не достига малко.

И в това няма нищо лошо. Човек се учи в движение. По -важно е да има хора край теб, с които да можеш да преживееш даването, получаването, очакването, разочарованието и всичко друго, така необходимо за възникването на всички въпроси, които водят човека към по- горното стъпало на неговата духовно развитие.

От постовете ти лъха спокойствие и много добре подредена мисъл. Вероятно ще намериш доста от отговорите които търсиш по- скоро от колкото предполагаш. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Диана, благодаря ! :)

Относно за правилният човек..вече наистина се замислям дали е той ,този с който съм в момента. Не знам защо се получава така постоянно ме кара да ревнувам,все ми казва "няма да коментирам,за да не те обидя" ,понякога критикува неща свързани с мен ... чудя се къде съм сгрешила по трасето ??? От 6 месеца сме заедно ,за пръв път с него почувствах ,че обичам .За съжаление сме от различни градове ,но това уж не пречеше ..след около 2 месеца това ще се промени ,защото отивам да живея в неговия град ,който е свързан с учението ми .Старая се да бъда толеранта към него ,търпелива ,много пъти съм преглъщала неща,които ме обиждат...не знам къде сгреших.Кара ме да се чувствам така все едно не съм на неговото ниво , а когато го питам какво има отговорите или отсъстват напълно или са "не знам,все ми е там, няма да коментирам.."

Много ме боли ,защото съм емоционално обвързана и май влюбена ..

А дори не знам дали аз означавам за него една стотна от това,което той означава за мен.

didi_ts здравей :)

Май в нашата връзка само аз съм тази,която дава ...затова и се радвам като малко дете на всяко внимание или заинтерисованост от негова страна.Странното е ,че искам да му давам още ,но някак си усещам една преграда ,която той слага и не ме допуска изцяло до себе си .. а как да го обичам тогава ?Трябва да ме допусне до себе си ,но вече губя надежда ..мисля си вече,че не съм аз човекът за него,което ме кара да страдам и плача ..

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, Уки!Радвай се, че си достигнала до най-същественото нещо в живота-Любовта, Любовта във всичките й проявления!Това е най-важното!А дали човекът до теб ще вземе това, което искаш да му дадеш-си е негова работа. Защото "можеш да заведеш коня до реката, да пиеш вода вместо него, но дори тогава той пак нямада утоли жаждата си!"Само не изпадай в отчаяние и в чуство за вина!Нещата, които трябва да се случат ще се случат!Мисля, че това ще го разбереш, когато бъдеш в неговия град и сте повече заедно!За да не те боли толкова от неразбирането от негова страна, приеми вашата връзка като урок. Живота е едно училище и всеки трябва да научи своя урок-както ти , така и въпросния човек. Ето ти вече учиш един урок- Любовта, която е същността на съществуването. Може би ще има и други. А човека-остави го с "преградата", ако има смелост да я махне -добре, ако не- приеми че пак е добре. Любовта е за смелите. Вероятно този човек се страхува от това , което ти изпитваш към него. Защото Любовта е отдаване, а за това се иска смелост, да свали преградата, маската и да видиш Същността...Живота е прекрасен сам по себе си, но ние хората, които искаме от него нещо непрекъснато. А ти си осъзнала, че и малките неща доставят повече радости от големите. Така че , Уки , радвай на живота и го живей осъзнавайки!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей и на теб Brilliance :)

Благодаря за съветите,които си ми дал !

Наистина се старая да приемам всяко нещо като урок ,който трябва да науча ,за да продължа нататък.. А за Любовта - на едно мнение сме - само тя си заслужава!Но е гадно когато си преизпълнен с нея и искаш да даваш ли ,да даваш ,да видиш радостта в очите на любимия си човек ,да знаеш ,че е щастлив...а всъщност получаваш едно не безразлично,ами някак си прекалено нормално отношение...което не се връзва с това,което очакваш от половинката си...

Колкото до преградата.. ужасно е да стоиш пред вратата като неканен гост и да те е страх да почукаш,защото не знаеш стопанинът как ще реагира.

Тъжно ми е ,душата ме боли ,че става така ...аз съм много любвеобилен и емоционален човек ,и преживявам всяко нещо като нещо голямо..

Благодаря още веднъж за вниманието !

Линк към коментар
Share on other sites

Не е важно кой колко е живял,а с каква мъдрост е дошла душата му в това въплъщение.

Опитай да си намериш духовна група,която да посещаваш.Информация за такава можеш да получиш на Изгрева за града,в който ще отидеш да учиш.Подкрепата в група е страхотно преживяване.

Не те съветвам да споделяш с познати,освен ако не сте си толкова близки,че да си сигурна.От това,което пишеш изглежда,че нямаш такива.

Трябва да поработиш върху потиснатите чувства.Намери хоби или спорт.

Физическата дейност подпомага трансформирането на голямата умствена и емоционална такава.

00066.jpgПомни,че си една прекрасна душа и единствения важен път е нагоре И НАВЪТРЕ към СВЕТЛИНАТА.Там е онзи,за който копнееш.3d_045.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Отново благодаря Мария-София за подкрепата :)

Информацията ще получа на Изгрева на града.. това не можах да го разбера .А града е София .Много ще се радвам ,ако попадна в такава група .

Хоби си имам или по-точно професия - музикант съм :) Карам и колело ,както и тичам .Но определено музиката помага повече ,особено тази на Учителя ,с която имам доста интересни преживявания ... за които може би някой път ще разкажа и тук .

Лека вечер от мен и бъдете усмихнати :)))

Линк към коментар
Share on other sites

С музиката си направо благословена.Музикалната дарба е връзка с по-висшите нива.

За Изгрева ти писах на лс.

00011.jpg

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Уки, поздрави на всички.:)

Уки, след много търсене и вътрешни противоречия, след обвинения и самообвинения осъзнах, че не е важно дали някой ме обича. Важното е, че аз обичам. И, че се чувствам щастлива от това. Проявите на Любовта са много и различни. Във всеки момент Тя ни носи нещо, казва ни нещо.

И най-важното, сега знам - има Един, който ни обича и точно, когато сме най-сами, в тъмното Той ни проговоря, хваща ни за ръка и ни повежда...:angel:към Светлината...

Вярвай, в себе си и в онова неизменно Добро, което е навсякъде, в Живота...:yinyang::sorcerer:

Истинският човек

Редактирано от Слънчева
Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Слънчева :)

Много пъти съм достигала до този извод, че не е важно да си обичан ,а да обичаш ..и съм се захващала за него като за спасителен пояс .Може би и там ми е грешката ,че не го приемам като нещо истинско и вярно ,а като нещо ,с което се примирявам ,като утешителна награда ..

Старая се да вярвам в себе ,но не е достатъчно май..

Колкото до Добротата и Любовта в живота - за това живея ,колкото и наивно да звучи ,аз съм човек на Любовта :)

P.S. Статията е чудна

:)

Редактирано от Уки`
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 years later...

Здравейте,искам да ви попитам за мнението ви относно изневярата,отстрана на партнъора,докато е пиян,оправдавате ли я или не?Показва ли истинската си същност или прави неща,които неиска под въздействието на алкохола?

Линк към коментар
Share on other sites

Алкохола може да премахне задръжките и в нетрезво състояние да се постъпи така, както не бихме в трезво. Щом го е направил няма как да не го е искал. Дали морала му/и би го/я въздържал(а) в трезво състояние и защо е толкова слаб(а) в нетрезво, това си е индивидуално.

Не очаквай по-конкретен отговор от това, защото не би могло да съществува за непознат човек.

Линк към коментар
Share on other sites

Алкохолът е само оправдание.

Някой се е напил и после изнверил на партньорчето си...

А защо например в "пияно" състояние не е скочил от някой мост? Не е имало мост наблизо, така ли?

Линк към коментар
Share on other sites

Алкохолът е само оправдание.

Някой се е напил и после изнверил на партньорчето си...

А защо например в "пияно" състояние не е скочил от някой мост? Не е имало мост наблизо, така ли?

Любовта е по-силна :3d_052::dancing yes:;)

Линк към коментар
Share on other sites

За изневярата ,винаги съм се чудил ,може да съм консервативен и със стари разбирания ,кой както иска да го разбира но недоумявам как може ,когато си имаш сериозен приятел без значение мъж или жена ,да са склонни да изневерят ,тогава каква им е Любовта към човека неразбирам ,как можеш да мислиш за друг ,най вече го срещам при жените ,като ми казват че съм бил старомоден ,че имали големи сърца ,че това е нещо нормално .Пак ги разбирам донякъде де зависи от мирогледаим ,ценностната им система ,отношенията с половинката ,но все пак не ми се вижда нормално .Ако съм с някой който обичам съм с него и други не ме инересуват ,а ако не се разбираме няма смисал да сме заедно .

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,искам да ви попитам за мнението ви относно изневярата,отстрана на партнъора,докато е пиян,оправдавате ли я или не?Показва ли истинската си същност или прави неща,които неиска под въздействието на алкохола?

каквото се иска да бъде направено, рано или късно ще бъде направено, по какъвто и да е начин

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Емил от Льонеберя

Мммм.... ако изневярата е с първата жена от улицата, бих се помъчил да дам едно обяснение, а ако е изневерил с най-готината колежка от офиса, тогава ще дам друго обяснение... или пък ако е с някоя бивша съученичка - трето обяснение... аз обичам да се обяснявам...

Линк към коментар
Share on other sites

А пък вие веднага анализи и сериозност. Нека има и малко по-лековато отношение. Все пак е по-добре да се стигне до секс, а не до убийство или самоубийство. Макар и понякога причините и за двете неща да са еднакви... :3d_146:

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...