Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Размисли на глас...


Уки`

Recommended Posts

Guest Емил от Льонеберя

Не очаквай от мен да тръгна да обяснявам подобни работи.

Има един друг потребител, който има интелектуален ресурс за подобни дискусионни теми...

Ма аз съм си вет`ринар... вет`ринаааар... акушира и кастрира... вет`ринаааар!!!

Линк към коментар
Share on other sites

Това за петимата мъже, кой го е казал?
В Портала съм го срещал преди години. Не съм сигурен, ама май Орлин го беше писал. Пак казвам, че съм твърде несигурен, да не излезе, че лъжа. Може и друг да е бил. Беше казано нещо от типа на :"тя може да е много добър човек, но когато става дума да върви по духовния път, за предпочитане е да не е била с повече от петима в живота си". В един сибирски форум един почитател на Лазарев беше писал за бройката и целомъдрието при жените - не съм сигурен дали е споменал цифрата пет. Наскоро в един тангристки форум пак прочетох това за пет и за усложненията след пет (беше даден линк за някаква книга, но не я отворих, защото ми се докладва като опасна връзката). Та това е.

П.п.: Абе ако един грешник спи с една или повече светици, това ще му се отрази ли благотворно?

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

Ако го е казал Лазарев, което беше първото ми интуитивно предположение, няма какво да го обсъждаме. Сякаш предчувствах, че името му ще бъде намесено. Различните хора по една или друга причина разполагат с различно количество психична енергия. Също така те я възстановяват с различни темпове. То е ясно, че тази енергия се пилее при многобройните връзки, но как и доколко ще бъде изчерпана зависи от множество фактори.

Линк към коментар
Share on other sites

Не само Лазарев. Някакъв български автор също е писал. Тангрист май спомена нещо от сорта на "из окултната литература" - тоест явно се разпространява тази идея. Пък и във форума е споменато - макар че може от Лазарев да е взето. Ами то ако разпиляването зависи от честотата и чистотата на контактите, може с 10 човека да разпилееш по - малко енергия, отколкото с един. Макар че с десет рисковете от различен характер са по - големи...

Линк към коментар
Share on other sites

Сигурно една от причините да се забрани изневярата е да не бъде наранен другия човек. Но той ако не разбере, няма да бъде наранен. Ако не бъде лъган - няма и лъжа. Ако не му се лепне някоя болест - добре, пак няма грях. Ако изневярата се извърши анонимно и не се дава пример за развратност - пак май няма грях. Колкото до разпиляната енергия - тя се пилее без значение дали с партньора или с любовник. Не призовавам и не оправдавам нищо, просто търся отговори, разсъждавам.

П.п.: Стан, благодаря за линка. Ще го видя.

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

Христо, ако си убеден, че човек не просто една съвкупност от кокали и месо, а има и енергийно излъчване, всяка близост би следвало да оказва своето влияние. А какво остава пък за такава по-специална близост, какъвто е половия контакт.

От древността има поговорка - С какъвто се събереш, такъв ставаш. Защо е така? Забелязала съм, че се получава в някакво отношение дори физическа прилика при хора, живеещи заедно; по-голяма, ако партньорите споделят едно легло и по-малка такава, ако спят на различни легла, още по-малка, ако в различни стаи.

Линк към коментар
Share on other sites

Както казвам, не проповядвам или не отричам нещо, просто си питам. Тези неща, в каква точно връзка ги казваш? Чел съм, че се увеличава не само рискът от болести, но и този от кармична мръсотия. Или ми отговаряш на въпроса :

П.п.: Абе ако един грешник спи с една или повече светици, това ще му се отрази ли благотворно?
:3d_146:
Линк към коментар
Share on other sites

Казвам го съвсем буквално. Имам предвид да спят в един креват, само да спят, а не нещо друго. Това са около 8 часа - доста време, през което неусетно и несъзнателно си бил облъчван и ти облъчваш този, с когото си само на педя-две разстояние.

А е ясно, че при сексуалне контакт се стига до още по-силно въздействие.

Замислял ли си се за думата "чистокръвен"?

Линк към коментар
Share on other sites

Ами ако живееш с някой на квартира без да правите секс, това сигурно не особено силно влияние или е ?

"Чистокръвен" - свързва се с определени гени.

Линк към коментар
Share on other sites

Точно :D

Но няма страшно, както казваш ти, някое попче, ще ти върне неприкосновеността :)

Линк към коментар
Share on other sites

Супер силно. Същото като при сексуален контакт. Край, осквернен си вече и няма връщане назад.

Уплаших се направо.:D

Всъщност, ти си ми казвал, че влиянието от такова съжителство е нищожно, но исках да видя какво евентуално ще кажат други хора. Май жегата не ти действа добре. Или може аз да съм те заразил, което си е повод за гордост.:D

Но няма страшно, както казваш ти, някое попче, ще ти върне неприкосновеността :)
Къде съм го казал?

Емил :

Ти поне сега разбра кой е в кухнята и дъвче здраво.
В смисъл ? Да не би Стан да е дъвкал марихуана.:D
Линк към коментар
Share on other sites

Е, не, марш в Разговорки :D

П.П. И на четиримата имам предвид.

Редактирано от Диана Илиева
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...