Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Интересни ТВ предавания


Recommended Posts

Eдно от правилата в киното е зрителите да не остават безразлични към който и да е от героите - тоест те може дори да го намразят, но да останат безразлични - не! И, че любовта и омразата са двете страни на една и съща монета.

Да, идеята е, че никой персонаж (бил той действителен или измислен) не е нито само черен, нито само бял. Хората са изтъкани от добро и зло и техен е изборът на кое от двете начала да отдадат предпочитание във всеки един момент от своя живот. Тоест, те не са бели и черни, а са оцветени в различни нюанси на сивото.

От друга страна, в един и същи персонаж може да са съчетани черти на няколко личности (външният вид на двама, биографията на трети и четвърти и фобиите, маниите и фикс идеите на пети). Такъв герой трябва да бъде автономен, независим от всичките пет личности, на базата на които е бил създаден. Може в него да бъдат втъкани дори черти на създателя му.

Основният аспект на един персонаж е неговата мотивация. Без наличието на мотивация той е само част от декора. Мотивацията на персонажите може да се разкрие както при въвеждането им, така - и в течение на филма, а също може да бъде загатната и чрез външния вид, поведението, кореспонденцията или мислите на героя. Всеки герой има свой неповторим характер, външен вид и начин на мислене. Има и своите дълбоки чувства (любов, омраза, отмъстителност, воля и др.)

Редактирано от ISTORIK
Линк към коментар
Share on other sites

Конкретно за сериала "Седем часа разлика"...

„Седем часа разлика” е единствената българска серийна филмова продукция със сюжет, вдъхновен от реални събития.

Действието във филма се развива паралелно в два града – София и Ню Йорк. В двата града живеят членовете на няколко български семейства, чийто професионален живот е неразривно свързан с престъплението и наказанието. Разделението и личните конфликти между тях са породени не само от часовата разлика, но - и от разликата в поколенията, любовта и омразата, политиката и икономиката, корупцията, властта и пропастта между богати и бедни.

Сериалът е семейна сага, въпреки криминалните елементи. В основата й са личните отношения. А самият разказ е доста фабулен и пропускането на дори един епизод ще създаде проблем за улавянето на детайлите около всяка лична история.

Редактирано от ISTORIK
Линк към коментар
Share on other sites

Основният аспект на един персонаж е неговата мотивация. Без наличието на мотивация той е само част от декора...
Да, и това за мотивираността на действията също го чух.

Колкото до филма : аз два епизода съм изпуснал, пък съм разбрал какво става. Те често в началото на първия за вечерта епизод показват кадри от различни минали епизоди, в течение на филма се обсъждат неща станали по - рано.

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Гледах го на скоро.Емоциите варират от смях до сълзи във филма.Струва си.Особено, ако имате слабост към Еди Мърфи.

Редактирано от Inatari
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Не знам темата за коментари ли е, но много ми хареса нещо казано от Данаилов: Че отечество е там където е отеца ти, и не се има предвид физиологичния ти баща, защото той е имал друг баща, както той друг и така до началото, където срещаме Отеца като Бог. И така отечеството е планетата.

- Виновни ли сме, че не те разбираме?

- Ами да, естествено! Кой може да е виновен, че не разбираш, освен теб!?

Хубаво приказва момъка, даже ме е страх доколко да го приема насериозно, предвид баща му, който му е набил доста акъл и образование, за да бъде убедителен и в роля, както го и заподозряха, ама много неангажираща тая вяра бее... Ходи бос, не му пука, че хората го мислят за хахо, защото си е вътрешно освободен от предразсъдъци, пафка марихуана, получава просветление по времето когато взема халюценогенни, роднини го издържат с 10 сигурни лева дневно, с който даже и черпи непознати, за да им обърква вътрешния мир, вживява се в учител, който поучава, че насреща му не е хубаво много да се говори, а повече да се слуша, дели на слепи и прогледнали, има онова телешко в погледа, когато говори за нечие страдание свеждайки го до независещо от него и дело на Бог, превръщайки се в апатичен наблюдател, способен да приеме и нечия смърт като... и аз не знам.

- Наш'та работа е да ги виждаме в едно (доброто и злото) и се кефим от живота ни, не да се тормозим от тези неща...

Тук прозвуча и като хипи. Противоречива личност...

Линк към коментар
Share on other sites

Понякога се смущавам от начина, по който се разисват напоследък някои свещени теми по телевизията, а и на други места - с една, как да кажа, лековатост - но после си обяснявам тези неща, които стават днес с нас и наоколо, със стиха от Библията:

"И твоят век ще бъде по-светъл от пладне; И тъмнина ако си, пак ще станеш като зора" (Йов 11:17)

Учителя също го е казал и предрекъл - новите космични енергии, които слизат сега, ще докоснат всяка душа без изключение, всеки ще се пробуди за някакъв нов живот, ще се устреми към нещо, което е по-висше от това, което е било и което е мислил досега, а вече как и в каква форма - зависи явно от самия човек.

Затова като цяло се опитвам да преглъщам всякакви по-противоречиви (поне в моите очи) изрази, афиши, пориви, напъни и т.н. на духовност, защото вярвам, че тази нова парадигма на човечеството, в каквато и да е форма, е по-добра и ще донесе при всички случаи по-добри резултати от предишната безбожност, владяла човечеството през почти целия 20-ти век. Всеки се мъчи сега да се настрои по един или друг начин на новата вълна, отвътре (и отвън понякога) ни мъчи това желание - трябва да се уважава този стремеж на всяка душа от всяка друга душа, и се опитвам да го уважавам къде с повече лекота, къде с повече самовразумяване...защото по-голямата част от нас сме все жабки от почти едно и също блатце :) че някой бил крякал повече, друг по-малко - да използвам една от метафорите на Учителя... :)...ох, още малко и накрая ще стигна до извода "всички сме маскари", затова спирам дотук :D Предполагам, обаче, че най-важното е след като покрякаме, кой колкото време иска и може, всички да скочим...

Редактирано от Преслава Петрова
Линк към коментар
Share on other sites

Аз пък гледайки горното предаване се замислих как неизползваната сексуална енергия направо като пара може да изпуши под формата на ....словоохотливост. Или блокиране, срам, вина - т.е. обратното. За всеки случай става видима и чуваема, когато се подпуши

:)

Истерия идва от "hystera", т.е. матка...

Редактирано от jul
Линк към коментар
Share on other sites

"Почивна станция" - гост Владимир Данаилов.

Готин е Владо! :) Получил е своето откровение/прозрение и го живее. Евалла(х)! Не че няма и още Път за Пътуване и още откровения за разкриване, но всичко с времето си.

Те, откровенията/прозренията се редят едно след друго и човек все по-ясно вижда същността на нещата.

Филипяни 1:6

като съм уверен в това истото, че онзи който е начнал във вас добро дело ще го свърши даже до деня Исус Христов;

Творецът не се крие от нас – скрива Го нашият егоизъм. От Него ни отделя противоположната природа. Как да приемем формата на Твореца? Как да стигнем до Него, съгласно свойството за подобие? Как да Го намерим, да открием, че Той се намира в нас?

За това са необходими определени действия. Кой ги извършва? Ние или Той? Ясно е, че трябва сътрудничество за това. Не можем да напредваме без висшата светлина – с Неговите „стряскания” Той иска от нас участие, което се нарича „свободен избор”. В това участие се състои цялата ни работа. Тук ограничения няма, тя е отворена за всички и се осъществява чрез изучаване на кабалистическите първоизточници.

Тези източници могат да станат ”еликсир на живота” или „смъртна отрова” – цялата работа е само в подхода ни.

Ако искам да разкрия злото начало и да го поправя, тогава мога да преуспея и науката кабала ще бъде за мен ”еликсир на живота”. Ще разкрия в себе си ”смъртта” – собствения си егоизъм – и ще искам да го поправя, за да се осъзная за живот.

Ако се уча заради егоистическите си постижения, ако търся знание, сили и величие, власт и т.н., тогава учението само засилва егоизма в мен и моят успех е противоположен на отдаването, при това даже не съзнавам това. Такова обучение се превръща в „смъртна отрова“.

Пътьом минаваме етапи на скриване и разкриване на Твореца. Скриването бива единично и двойно, а разкриването отначало проявява пред нас управление, посредством награждаване и наказание, а след това и вечно управление.

Всъщност, всичко зависи от моите желания. От страната на Твореца няма никакви ограничения, той не се крие и не се открива. Скриват Го моите собствени желания и ако правилно работя с тях, то постепенно те се поправят и в зависимост от това поправяне, разкриват Твореца. Така или иначе, аз сам го скривам от себе си.

Точно така в нашия свят разкриваме много явления, които по-рано не сме забелязвали: нови видове птици, нови видове творчества, нови видове животни… тези неща са съществували и по-рано, но не и за нас. Обаче с времето ставаме възприемчиви, благодарение на чувственото и умственото развитие, под въздействието на обкръжението, което възвеличава нещо в нашите очи, пробужда в нас страстта, властолюбието, тщеславието и ни кара да обръщаме внимание на онова, което по-рано не е имало значение за нас. Всички говорят, че това е важно – и аз попивам чуждите желания. Тава е достатъчно, за да сломя равнодушието: разкривам новите желания и излизам от прикритието относно даденото явление.

Същото засяга науката кабала и Твореца – тук действа същият принцип. Аз съм егоист и нямам достъп до нищо, освен до текущите ”животински въпроси”. И затова, ако искам нещо по-високо, трябва да вляза в съответното обкръжение, което ще ме тласка и направлява към нещо велико.

По такъв начин, всичко зависи от поправянето на желанията. Отначало, за мен не съществува каквото и да е било явление -остава в пълно скритие. След това започвам да разкривам някакво желание, устремено към него, и скритието по малко изчезва, докато не открия нещо ново.

На духовния път търся Твореца, но не като източник на наслада – искам да разкрия Неговото отношение към мен. Тъй като Той желае да се разкрие като Добър и Творящ добро. Работата не е в това, че ще получа от Него – За Него е важно да разкрия как Той се отнася към мен, за да видя Неговата доброта и да се въодушевя, и да се изпълня от това отношение. С това Той ме ”купува”.

Тоест всичките четири етапа на скритието и разкриването се отнасят към неизменното, добро отношение на Твореца, което постепенно разкривам в съответствие със своите съсъди за желания. Разкривайки доброто Му отношение, виждам, че то е съществувало и по-рано – само че аз в своята неизправност не съм усещал, не съм разбирал това. Съответно и сега, когато виждам далеч не във всичко доброто отношение на Твореца, трябва да направя разчет за скриване: нека в тези или в други неща да не виждам доброто отношение, обаче е възможно и тук то да присъства. Възможно е да съм виновен в това, че не виждам Неговата доброта.

Да разкриеш не подаръците на Твореца, а неговата доброта м. Лайтман

Два пъти родени - 28 март 1943 г.

Редактирано от Ники_
Линк към коментар
Share on other sites

Guest Христо

ворфакс :

пафка марихуана, получава просветление по времето когато взема халюценогенни,
Мисля че просветлението е получено след спирането на наркотиците.

има онова телешко в погледа, когато говори за нечие страдание свеждайки го до независещо от него и дело на Бог, превръщайки се в апатичен наблюдател, способен да приеме и нечия смърт като... и аз не знам.

Мисля че според него, всичко е резултат от действието на кармичния закон и затова го определя като Божие, Добро. Каза, че не става дума за апатичност, а за опит да се вникне в нещата, да се прозрат причинно-следствените връзки, да се видят работите в цялост.

Юл :

Аз пък гледайки горното предаване се замислих как неизползваната сексуална енергия направо като пара може да изпуши под формата на ....
Той каза, че секс прави, когато му се прави...Явно излиза, че не се подтиска. Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

Юл :

Аз пък гледайки горното предаване се замислих как неизползваната сексуална енергия направо като пара може да изпуши под формата на ....
Той каза, че секс прави, когато му се прави...Явно излиза, че не се подтиска.

Според мен, въпросът при него не опира до подтискане, а до липса на необходимост, в доста голяма част от времето, и до необходимост от секс, в по-малка част от времето. С други думи процесът по канализиране на сексуалната енергия при него продължава, въпреки, че до голяма степен този процес се е вече задействал, преполовил дори.

Който е пил от виното никога вече не ще и да чуе за друго питие.

Както казва Владо - сексът, той е нещо толкова нищожно спрямо любовта, въпреки, че от секс до секс си има разлика и че сексът в тантра, в дао, се ползва като метод са просветление, пък и не малко като начин за духовно и душевно споделяне, чрез сливането и разтварянето в безкрайния океан на Любовта.

Всичко е секс е казал Фройд, а даоските майстори учет, че когато човек прочисти трите кухини, трите цинобърдни полета, тогава изживява сексът нон-стоп, пък и не само него, а и Любовта, Мира. Мантак Чиа нарича това явление "мултиоргазмено", т.е. три вида кеф, на три нива, сляти, като един общ Кеф. :3d_053:

Дзин, Ци, Шън...

А в Будизма: Трикая

Калу Ринпоче дава следното обяснение: нормално чувстващите същества преживяват своето обичайно съществуване като три форми: ум, реч и тяло. При постигането на просветление отпадат всички воали на ума и тези непросветлени аспекти се преживяват съответно като Дхармакая, Самбогакая и Нирманакая. При отпадането на воала на погрешните възгледи се постига Дхармакая, при отпадането на воала на смущаващите чувства се постига Самбогакая и при отпадане на кармичния воал се постига Нирманакая.

Когато тези три кухини се пречистят и засветят, тогава се появява Елексира на Безсмъртието, който може да преобразува формата, тялото, преобразявайки го в нещо неземно.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Ако това е факт ,то големите кооперации енергийни и петролни ,ще се опитат да го предотвратят по всякакъв начин ,познат ни от много години а именно с пропаганда и войни ,това също много интересно се връзва и с обявяването война на Иран от страна на Израел ,като се мисли че най вероятно догодина Иран щели да разполагат с атомна бомба :) ,същият случай както с Ирак и най вероятно отново няма да намерят нищо подобно ,и едва ли е войната за ресурсите на Иран :) .

А за подобни технологии тип свободна енергия ,се говори че е било притежание на някаква военна организация над правителствена още през 50-те години .

Дано това е вярно и най накрая планетата ни си отдъхне и заживеем един по хармоничен живот .Макар че е доста трудно за вярване такова нещо да се случи за кратко време ,и цялата система ще се преобрне наопаки :) ,но пък ще се върже идеално и с 21.12.2012г. :)

Възможно е и да е някаква шега ,а също и някакъв вид политика от страна на Иран с цел да не ги нападат ,както също е и възможно и да е някаква игра на САЩ ,предстои да видим .

Редактирано от veselinvalchev1981
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте, днес се натъкнах на един кратък репортаж за едно момиче. Поне от казаното в него, в мен възникна въпросът дали Учителя не говори именно за тези "деца на бъдещето" - дошли не само с желанието, а и с вътрешната сила да проявяват Доброто? Споделям го, защото поне според мен има нещо ценно в него.

http://novanews.bg/n...нли-до-харвард/

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 3 months later...
  • 2 months later...
  • 1 year later...

Charlie St. Cloud / Чарли Сейнт Клауд (2010)

Charlie-St.-Cloud-Blu-ray.jpg

# Режисьор : Бър Стиърс

## В ролите : Зак Ефрон, Чарли Тахан, Аманда Крю, Аугустус Прю, Донал Лодж, Ким Бейсинджър, Рей Лиота, Дейв Франко, Мат Уорд, Майлс Чалмърс, Джеси Уилър, Дезире Зуровски

## IMDB : Линк към IMDB

## Оценка в IMDB : 5.0/10 (2,292 гласували)

## Официален сайт : Линк към официален сайт

## Държава : САЩ

## Година : 2010

## Времетраене : 99 минути

## Аудио : Българско

## Резюме : Свети Чарли Клауд е младeж, който се опитва да преодолее смъртта на по-малкия си брат. Толкова много че става пазач на гробището, в което е погребан брат му. Той има много силна връзка с брат си, като тя му помага да го види. Всяка вечер Чарли се среща с брат си, за да спази обещанието си - никога да не го остави. Но в живота на Чарлисе появява момиче. Сега той трябва да избира между брат си Сам или момичето, което обича.

 

 

Преводът на името на момчето е абсурден, но и написалият резюмето е човек несъвършен, както аз и вие.

Най - важна реплика във филма : "Никой не е изгубена кауза."

 

Линк за изтегляне :

http://zamunda.net/details.php?id=410938&fav=true

Редактирано от Кон
Линк към коментар
Share on other sites

"Last Day Of Summer / Последният ден от лятото / В плен (2009)" - комедия, драма. Има и мъдрост в този филм.                                             

 

Унижавано от шефа си момче, решава да му отмъсти. Красиво момиче, неволно привлича вниманието му и събитията взимат неочакван развой.

http://zamunda.net/details.php?id=412410&comments=1#startcomments

Редактирано от Кон
Линк към коментар
Share on other sites

"Seventeen & Missing / Седемнадесет годишна в неизвестност (2006)" Централно място в този филм заемат две неща : изчезването на едно момиче и силната интуиция на майка му. http://zamunda.net/details.php?id=159699&fav=true
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Това не е телевизионно предаване, но е радио предаване. Орлин Баев и Костадин Костов говорят за ОКР в предаването "Нощен хоризонт" : 

 

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 months later...
В 1.01.2012 г. at 21:23, Eлф каза:

Гледахте ли интервюто тази вечер с Лили Димкова? Разкошно беше, всичко запомних и го повторих на майка ми защото я нямаше в момента и веднага изпробвах метода който даде за очите с хладката вода. Разкош!

Какъв е този метод за очите с хладка вода?:) Бих искала да го изпробвам.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...