Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Как да изберем психотерапевт


Recommended Posts

Какви хормонални механизми работят,при пмс могат да кажат много хора - лекари или просто интересуващи се и питали гугъл... Което аз мога да кажа от опита си е, че в практиката ми доста жени са с повишена тревожност преди цикъл. Има и много други, при които не повлиява особено. Когато повлиява, работата по сваляне на тревожността, е предимно психическа - стрес мениджмънт чрез спорт, йога, дишане, медитация, приемане, доверие и извличане на потенциалите от "рудата" на страха, превръщането им в златото на опитността. В контекста на индивидуалния характер и посока, спрямо задействаните базисни вярвания. 

За хипнотерапията и въобще, психотерапията (защото делението е винаги условно) онлайн - когато е през компютърния екран, се губи известна част от присъствието, от силата на личната енергия. Възможно е, правят го много колеги. Когато решаваният казус е модериран до умерен по тежест, е някакъв начин. Когато обаче, както в моя случай, се работи предимно с по-тежки случаи, тъй като се губят едни 30-40% от силата на въздействието, поради липсата на лично присъствие, допир, телесна работа, ефективността намалява. Но е възможен вариант, при по-леки случаи, когато терапевтът си позволява лукса да е по-слабо резултатен. 

Благодаря за добрия отзив за мен и Тодор! 

Орлин :)

Редактирано от Орлин Баев
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...
  • Отговори 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mоже ли да ми кажете какво означава да приемем страховете си?Да обичаме себе си какво значи също,това съм чела постоянно.Аз мисля,че обичам себе си,но  пак имам проблеми.Моля,някой да ми разясни тези неща..

Линк към коментар
Share on other sites

,,Mоже ли да ми кажете какво означава да приемем страховете си? "--------Да не ги отхвърляме като нещо непотребно . Да ги изучаваме  .

,,Да обичаме себе си какво значи също,това съм чела постоянно.Аз мисля,че обичам себе си,но  пак имам проблеми.Моля,някой да ми разясни тези неща.. "------------твоето тяло , твоят ум са такива , каквито ти си ги съградила ,съзнателно и несъзнателно .Ако се обичаш ги приемаш каквито са в момента . И започваш да  усъвършенстваш това което не ти допада .Те са инструментите чрез които живееш в света .Не да изпитваш любовен трепет :)  ,  Да се грижиш и ги усъвърщенстваш добросъвестно , е твоя отговорност .............

пп ----твоето тяло , твоят ум е най доброто което си успяла да направиш , за сега .

 

Редактирано от АлександърТ.А.
Линк към коментар
Share on other sites

  • 11 months later...

Здравейте,бих искала да ви помоля за координати на добър психотерапевт в Бургас или околноста.Изминаха вече 3 години смяна на антидепресанти,доктори и т.н. не мисля че има смисъл да пиша цялата история проблема няма да се разреши.Нужна ми е помощ сама няма да успея все се връщам в изходна позиция.Благодаря Ви предварително.

Линк към коментар
Share on other sites

 http://psiholozi.com/намери-специалист/?city=30&last_name=&page_result= - тук са поне 50. Кой е истински резултатен обаче, за това ще е нужно да се поинтересуваш, да намериш начин да се свържеш с бивши клиенти, както и да почувстваш човека си.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...
Здравейте аз съм момиче на 24г. Миналата година ми се случи да изпадна в състояние което не помня нищо,  имах на моменти проблясъци това е в рамките на 2 седмици. През това време моя приятел дойде да ме види в първия момент си спомням че е той и след това какво сме си говорили не знам. Разбрах от него че съм говорила някакви неща които аз не помня. Близките ми ме заведоха на психятър който ми е изписал хапчета и състоянието ми се подобри. Проблема ми е че когато посещавам докторката не ми дава точност каква ми е диагнозата. На амбулаторния лист пише биполярно разстройство. Последния път когато ходих попитах могат ли да се направят изследвания на мозъка за по сигурно и има ли гаранция пак да ми стане така и тя отговори че няма. За това хапчетата трябвало да се пият продължително време. Искам да ви помоля за съвет и помощ какъв доктор да посетя за правилно лечение. Благодаря предварително 

 

 

Линк към коментар
Share on other sites

В 2.06.2010 г. at 21:35, д-р Тодор Първанов каза:

Не приемайте отговор „не знам.”

Супер често ходя на едно място, на което ми забраняват да казвам "не знам".  :D

Редактирано от Кон Круз
Линк към коментар
Share on other sites

Довери се на тази докторка, права е, няма какви изследвания да се направят и никой не знае, дали състоянието ще се повтори или не.

Линк към коментар
Share on other sites

Диляна Колева - сърцата и знаеща колежка е! Успехи!

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...