Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Петиция за включването на вегетарианска храна в менюто на всички обществени заведения....


Recommended Posts

Ами Мона, то в тази петиция не става въпрос да обръщаме затворниците на вегетарианци, а да се дава право на избор на вегетарианците попаднали в затвора. За мен е чудно например как са оцелели последователите на Учителя, които по време на соца са прекарали години в затвора!

Линк към коментар
Share on other sites

Не виждам какво несоциално и неактуално има в петицията след като става въпрос наистина да се даде право на избор на хората. За затвора не само ,че е задължително,ами ще трябва и друга петиция или не знам по какъв друг ред да се въведе житен режим за хората с тежки престъпления като изправителна мярка. Нали точно това казва Учителя за житото,че има способността да променя и да пречиства хората от лошите мисли и ,че един ден затворниците така ще ги превъзпитават . В този смисъл може би нашето общество не е дорасло за тази идея,но не ни пречи да я прокарваме,да я говори,да създаваме инициативи под формата на петиции или по друг начин и така малко по малко хората колкото и да не разбират и да се бунтуват в началото с времето ще осъзнаят правилността на тази мярка и ще пристъпят към прилагането й. Какво да се прави- светлината много бавно прониква в съзнанието ни и тряба да сме толерантни към разбиранията на всеки.

Линк към коментар
Share on other sites

Подкрепям горещо! Най-драстичен е случаят с профилакториумите и санаториумите, където искат да заплати човек от 15 до 26 лева дневно храна от месо (за по-здравословно!), без да се интересуват, че няма да я консумира. Ако трябва да готвят пък за един-двама вегетарианци - не можели да улучат порциите, защото разчетите им били наедро. Див рекет и грозна дискриминация - хем си плащаш, хем ти подхвърлят някакви еднообразни неща, зле и набързо приготвени, хем не могат да ти покрият порциона, хем си и виновен. Добре е да се добави искане за отменяне на скъпия предплатен порцион в профилакториумите (специализирани болници за рехабилитация), който порцион е ненужен и безалтернативен най-често.

Отивам да подписвам! :thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

Ето например в Индия как се гледа на тези неща и как се върви.

Випасана и затворите в Индия:

http://tranz.it/load...Fo67ekZAB557643

Ники_, чак сега успях да гледам филма, но успя да ме заинтригува.

Ще ми се Випасана да се приложи и в българските затвори. И може би има надежда, щом е започнало прилагане и в САЩ.

И ще ми е и аз да се запиша на такъв курс :)

Редактирано от marinkov
Линк към коментар
Share on other sites

Извинете, вие имате ли досег реален с българските затвори?

Говорите, не искам да съм груба, но се налага ... Бил ли си в български затвор? Аз съм била,,, говорил ли си с тях, знаеш ли какво мислят и какво искат? Как така можеш да говориш от чуждо име???

Вегетарианството е последното, което ги интересува.

А една петиция или социална ангажираност свързана с това, все пак, се съобразява с тенденциите. За мен вегетарианството не е актуално, нито помага за промяна на социалния модел. Идете в един затвор и вижте с очите си.

После ще говорим :)

Линк към коментар
Share on other sites

Не съм бил в затвор, но мога да си представя какво ги интересува - да излязат от там или условията на живот/взаимоотношенията вътре да се подобрят.

Но не си ли съгласна, че месото води до по-голяма агресия?

Вегетарианството няма актуалност, това не е мода или някаква по-интересна прищявка на някакви хипита само за да са по-интересни от останалите.

А, и, ако не се вълнуват от храната, тогава какво против биха имали от една вегетарианска диета? :)

Редактирано от marinkov
Линк към коментар
Share on other sites

Не съм бил в затвор, но мога да си представя какво ги интересува - да излязат от там или условията на живот/взаимоотношенията вътре да се подобрят.

Не ги интересува това.

Интерсува ги дали има кой да ги обича вътре в затвора, дали има кой да ги слуша, дали ще имат парите - парите вътре в затвора са нещо изключително важно, повече отколкото навън; сексът е нещо изключително важно за затворниците, повечечто престъпления вътре в затвора са на сексуална основа. Дотук с това.

Но не си ли съгласна, че месото води до по-голяма агресия?

Вегетарианството няма актуалност, това не е мода или някаква по-интересна прищявка на някакви хипита само за да са по-интересни от останалите.

Не, не съм съгласна: сред убийците на деца или на възрастни няма статистика колко са били вегетарианци и колко не са били, това е въпрос на психическа предиспозоция, не на месоядство, поредната заблуда на вегетарианците е, че неядейки месо, са по-благородни и по-неагресивни, това е твърде елементарно съждение за съвермието, в което живеем.

Подобни теории обслужват своего рода веге комунизъм, но не и реалности.

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Не, не съм съгласна: сред убийците на деца или на възрастни няма статистика колко са били вегетарианци и колко не са били, това е въпрос на психическа предиспозоция, не на месоядство, поредната заблуда на вегетарианците е, че неядейки месо, са по-благородни и по-неагресивни, това е твърде елементарно съждение за съвермието, в което живеем.

Подобни теории обслужват своего рода веге комунизъм, но не и реалности.

Аз нямам заблуда, че вегетарианците по правило са по-благородни и по-неагресивни, но имам наблюдения, че сред вегетарианците процентът духовно стремящи се или пък чувствителни хора е много по-голям, както и че преобладават висшисти.

Неяденето на месо не те прави по-добър по презумпция, но това, което ти пречи да ядеш месо е състраданието към животните и болката, която те изпитват при убийството. Децата са най-чувствителни към насилие и те реагират най-силно на убийството на животни пред очите им (аз съм такъв пример)... Повечето свикват с времето, може би чувствителността им загрубява или пък това, че ядат месото, купено от магазина, не ги кара да си мислят как касапина му реже гърлото и кръвта му изтича... Но други не свикват и това остава в тях. Например, ако са убили твоят любим приятел, с когото си си играл преди десетина минути... Някои биха нарекли това състрадание, други слабост. Ти как би го определила?... Между другото, състраданието за някои също е слабост.

А за затворниците... да, предполагам, че взаимоотношенията са най-важни за тях. И може би випассана би могла да помогне в това отношение?

Как може да им се даде любов? Как да бъдат променени съзнанието и чувствата им?

Редактирано от marinkov
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 months later...

Интересно, какво стана с тази петиция!?

Предстои ми поредното плащане на куверт за поредния празник и поредната разправия за менюто.

И понеже този път заведението е в малък град изумените погледи са просто неизбежни. Не че ме притесняват, но при положение че плащам 50-100 лв куверт, мисля че е задължително да имам избор.

Линк към коментар
Share on other sites

Държавните институции искат доказателства за нарушаване на правата на тази основа.

Така, че ако имате подобни доказателства ще се радваме да ги предоставите.

Между другото съвсем наскоро излезе новина, че полски затворник будист е успял да осъди Полша в Европейският съд, че затвора не му е осигурил веге меню и по този начин му е нарушил религиозните права. Доколкото знам и в България има затворник, който е успял да го направи, но за съжаление нямаме повече подробности.

Това доказва, че целта ни е постижима.

Линк към коментар
Share on other sites

Линка не е актуален,не успях да се подпиша,скоро имам банкет,дадох половината от сумата ,дано не ми купят кайма с тях,днес ще заръчам на шефа да не ми купува животни и алкохол.

салата салата и вода и да ме пускат да спя,рано,че и дим мн пускат тези хора :>

Линк към коментар
Share on other sites

Линка не е актуален,не успях да се подпиша,скоро имам банкет,дадох половината от сумата ,дано не ми купят кайма с тях,днес ще заръчам на шефа да не ми купува животни и алкохол.

салата салата и вода и да ме пускат да спя,рано,че и дим мн пускат тези хора :>

Аз и целият сайт не отварям.

Явно имат някакъв проблем.

Опитай по-късно.

:)

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...