Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Лечение с прана


Recommended Posts

После мислено разговарях с всички клетки на тялото си, благодарих на всеки орган и молех да ми простят... (по това време чантата ми беше пълна с всевъзможни хапчета, чиито имена вече забравих и носех винаги със себе си инхалатор за астмата си и спрей за алергичния ринит.) След това визуализирам как въздухът и светлината, които попиват в мен, влизат във всяка клетка и я изпълват с любов и светлина, успокояват я и тя постепенно се изчиства от отровите... После се вглеждах в тревичките и дърветата, опитвах се да се свържа с тях...С ръце поемах светлината на изгряващото слънце и се "обливах" с нея.

Е това е супер. Ти си доказала, че човек може да се самоизлекува. Незнам дали молитвите са ти помогнали, или твоето вътрешно убеждение, което казваш, че си почувствала със сърцето си.

Линк към коментар
Share on other sites

Че какво лошо е написал Орлин - в градовете, като няма човек друга възможност, точно това може да прави. Аз също обичам да излизам на балкона (южен е :) ) сутрин, дишам, радвам се на слънцето, радвам се на цветята си и наистина се успокоявам и зареждам с енергия; а и когато имахме котка, тя наистина ми създаваше проблеми като вървеше по перваза (2см широк) и .... после трябваше да си я искам от комшиите, защото аз не можех като нея :P

Това, което описва Донка също съм го правила и е чудесно, но ми се случва рядко, защото ме домързява :lol: . А и сега живея в центъра, където сградите ми идват малко в повече, дървета има, но няма зелени полянки. Слава Богу няма да е за дълго, надявам се още тази година да се пренесем близо до реката, че центърът нещо не ми понася с това стълпотворение от хора и сгради.

Тук ми прави впечатление нещо, което дори ме смущава. Хората, които по някакъв начин са ангажирани със занимания с прана доста енергично се отграничават от другите подобни методи, като рейки например. Биха ли ми обяснили защо? На тях някак им става обидно, когато някой каже, че праната приличала или е много подобна на нещо друго.

Моите убеждения са, че нещата са такива, каквито са и няма да се променят ни най-малко от това, че ние ги наричаме по различен начин: чи, прана, ки, рей-ки или нещо друго с по-български корен, примерно енергия, лъчи и др.п.

Линк към коментар
Share on other sites

Мммдаааа, влюбването е едно от най-върховните изживявания! Мен ме е държало с години! Мислите и чувствата се насочват само към обекта на обич, а такова насочване е една о тосновните средства в бхакти йога да речем!

Но не бих казал, че дава сила. По-скоро закипяваш отвътре като шампанско. Хормонално процесът е идентичен на дрогирането! Обаче е едно от най-хубавите неща в малките ни смъртни животи - така е! ;)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

За това дали прана-лечителите се разграничават от другите или не - не мога да обобщавам. Аз самата не познавам достатъчно такива хора, не познавам добре и рейки-лечители, за да правя преценка дали поведението им се дължи на заниманията или на личностни особености.

За себе си мога да кажа, че съм "шило", дето в торба не стои, вечно трябва да научавам нещо ново, да търся, да прилагам, да виждам резултат.

Всички начини на лечение , които не оставят отрицателни натрупвания като медикаментите, добити по химически път, ме привличат. Още повече, ако допринасят с особеностите си за духовна промяна в болния човек. Затова се стремя преди всичко да ги опознавам, да търся ефективното, като имам предвид, че за различните хора различен метод може да се окажат най-подходящ. Уважавам многообразието, което Бог е създал, радвам му се и се стремя да го опозная.(Особено ефективни са няколко метода в комбинация, например билки+енерголечение+диета+молитва+..., но съчетаването трябва да се прави внимателно.)

За наименованието прана / ци / ки.

Харесвам наситената със смисъл българска реч. Затова по-горе избрах цитат, в който Учителя дава български еквивалент на прана - Яна. Далеч съм от идеята, че той ще се приеме в цяла България поради течащото в цял свят унифициране на езиците. Много по-оживени днес са и международнита контакти на всички нива и гореизброените чуждици на практика са интернационални термини, добре известни в Сев. и Южна Америка, в Европа. Думата енергия също е добра, но и тя не е българска по произход, освен това е обобщаваща за многото видове енергия в ежедневието ни, един от които е прана/ки/ци....която също се дели на подвидове. Освен това, когато някой избере за ползване китайския или индийския термин например, неговият слушател автоматично се насочва към школата, с който говорещият е запознат или следва, а това носи допълнителна инфо и ускорява процеса на общуване.

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

От темата: Заветът на Цветните Лъчи на Светлината

Указание за самолечение и запазване на здравето(по-подробно - в темата или книгата)

Понеделник - Луна - Зелени Лъчи - Вечният Дух

Вторник - Марс - Червени Лъчи - Духът на Любовта

Сряда - Меркурий - Жълти Лъчи - Духът на Мъдростта

Четвъртък - Юпитер - Сини Лъчи - Духът на Истината

Петък - Венера - Розови Лъчи - Духът на Животът

Събота - Сатурн - Виолетови Лъчи - Духът на Силата

Неделя - Слънце - Портокалови Лъчи - Светият Дух или Духът на Обещанието

Които са седемте духове Божии распроводени по всичката земя.

Източник: Завета на Цветните Лъчи на Светлината

Учителя П. Дънов

Невероятен пример за това, как фините енергии могат да бъдат носител на Духовност!

И още, съвсем схематично:

"Прана , или ци, е тази жизнена енергия, която поддържа тялото живо и здраво. На гръцки тя се нарича пневма, на полинезийски мана, а на староеврейски руах, което означава "дъхът на живота"....

Съществуват 3 главни източника на прана: слънчева прана, въздушна прана и земна прана. Слънчевата прана идва от слънчевата светлина. Тя укрепва цялото тяло допринася за доброто здраве....Праната, която се съдържа във въздуха, ... се приема с помощта на белите дробове в процеса на дишането или директно чрез енергийните центрове( чакри) на биоплазменото тяло....чрез дълбоко плавно дишане... или... през порите на кожата...

Праната, която се съдържа в земята...се приема през стъпалата. Това става автоматично и несъзнателно. Ходенето с боси крака.... Може да се научите и съзнателно да извличате повече земна прана...Прана може да бъде излъчена към друг човек с цел лечение. Хората с много излишна прана карат околните да се чувстват по-добре и по-жизнени. Хората, които са изтощени, несъзнателно приемат прана от други хора....Някои дървета...излъчват голямо количество прана..."

Източник: "Чудеса на лечението с прана" Мастър Чоа Кок Суи

Бих добавила, че при сегашното състояние на природата не е желателно да черпим сила от земята или дърветата. Ако сме здрави, бихме могли по-скоро да им даваме, но за това са необходими умения. В днешно време това се прави съзнателно от много хора по света.

Линк към коментар
Share on other sites

:feel happy:
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Като начало не прекалявайте със слънчевата прана! Това е сериозно. Може да си навлечете здравословни проблеми. Един път седмично - съзнателно използване - е програма махимум! Но всеки си знае!

Жизнена сила е по-нашенски звучащия еквивалент макар, че според мед е дошъл през английския. Но звучи някакси по-разбираемо и дава информация.

Иначе, ползвайте се! За сега поне е безплатна! ШЕГИЧКА! :thumbsup2:

С жизнена сила = прана, човек може да постигне много. Всичко е въпрос на знания и желание!

Дерзайте!

Редактирано от Аделаида
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

От 15. до 19. 05.08 в Хамбург се състоя 8. Световен конгрес на прана-лечението.

Над 800 лечители от над 40 страни от всички континенти, работещи по системата на Грандмастър Чоа Кок Суи.

Представете си партера и първи балкон на зала 1 на НДК, пълни с усмихнати, ведри лица, хора в светли и бели дрехи, спокойни и мили, а същевременно и толкова естествени.

Ето някои от шестте основни семинара, които включваха практическа и теоретична част:

Пранично лечение за дълъг и пълноценен живот - Master Steven Co, USA

Праничното лечение и класическата медицина - Dr. D.Ramesh, India

Възможности на ПЛ за терапия на клетъчната памет - Dr. Hasel Wardha, Australia

Праничното лечение и човешките взаимоотношения - Master Nona Castro, Kanada

Състояха се също кръгли маси и доклади за постижения в различни области, напр.:

-Компютърно регистриране на прана-енергия с цел диагностика и документално доказване.(Дрезден + руски комп. програми)

-Прана-лечението в официалното образование (в Колумбия то е част от програмата на Военно-мед. академия и др. университети)

-Доклад от пациентка - филмов продуцент, за документален филм за ПЛ, който ще се излъчи в нач. на 2008 г.(САЩ)

-Въздействие на ПЛ върху деца с нарушено развитие - резултати след 1, 3 и 6 месеца (Индия)

Беше организирана изложба-базар на книги, кристали и др.

Конгресът беше последван от Уесак-фестивал на 20.05.

Oрганизацията на Немското дружество на прана-лечителите беше перфектна.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Късметче!

Много се радвам, че успя да видиш толкова много ведри и работещи за лечението с прана хора. Те са необятен източник на информация за света на фините неща и за това как да си помогнем използвайки енергията - прана. Кажи нещо повече за лекцията:

Възможности на ПЛ за терапия на клетъчната памет - Dr. Hasel Wardha, Australia
.

Предния път тя говори за "лекуване" или обработване на течните горива с прана и как това влияе върху разхода на гориво на автомобила и защо. Беше много интересно!

Благодаря предварително!

Линк към коментар
Share on other sites

Основно е следното:

Клетките имат своя памет, но се обменят през определен период от време. Когато старата клетка загине, новата е пак болна.

Матрицата,пресъздаваща болестта в една клетка, след като физическият носител изчезне, се намира във фините тела. Променяйки матрицата на болестта там, променяме и физическата клетка, изтриваме паметта за болестта и клетката бива възпроизведена здрава.

Това лежи на обща основа с Теорията за паметта на водата, която направи бум в света преди около година.

Чрез този метод може да се провежда и психотерапия, тъй като емоционалните преживявания и състояния се запечатват на физическо ниво в определен орган( и понякога, но не непременно довеждат до заболяване там). Например черният дроб запаметява гнева, бъбреците - страха , белите дробове - мъката...(Има и отделна тема за това във форума.) Изчиствайки етерното тяло на съответния орган, изчистваме матрицата на емоцията и я премахваме.

(Извинявам се, ако обяснението не е много точно. Лекторката използва някои термини и теории от квантовата физика, с която не съм добре запозната .)

-----------------------------------------------

Който се интересува повече от лечение с прана - в сп. "Всичко за жената" бр.186 (22.05.-04.06.)излезе втора част от интервю със съпругата на Мастър Чоа Кок Суи , а в бр.185 беше първата част.

Линк към коментар
Share on other sites

Да, много добре си обяснила.

И ние, и всичко около нас е енергия или енергийни системи, ако така ви звучи по-добре. А енергията от своя страна е носител на информацията. В този смисъл не само водата, но абсолютно всичко е носител на информация. Т.е по-правилно е да казваме не, че водата или каквото и да е друго нещо има памет, ами по-скоро че самото нещо Е памет - в смисъл запис на определна информация.

Съвременната наука все повече се доближава до тези езотерични до скоро разбирания.

Линк към коментар
Share on other sites

Мога да говоря от личен опит, понеже бях пациент на праничен лечител, с когото проведохме 3 сеанса през април, в момент когато имах болежки, които ме мъчеха повече от месец. Имах силни остри болки в гръдния кош, които не минаваха дълго време, не можех да вдишам и дълбоко от болка, не можех да правя йога, не можех да спя от болка, нищо не можех от болка. Още на втория сеанс болките отслабнаха забележимо, а на третия изчезнаха напълно и окончателно! Сеансите се роведоха в рамките на 4-5 дни. Това беше изключително. Ефектът беше очевиден за мен!

Линк към коментар
Share on other sites

Мога да говоря от личен опит, понеже бях пациент на праничен лечител, с когото проведохме 3 сеанса през април, в момент когато имах болежки, които ме мъчеха повече от месец. Имах силни остри болки в гръдния кош, които не минаваха дълго време, не можех да вдишам и дълбоко от болка, не можех да правя йога, не можех да спя от болка, нищо не можех от болка. Още на втория сеанс болките отслабнаха забележимо, а на третия изчезнаха напълно и окончателно! Сеансите се роведоха в рамките на 4-5 дни. Това беше изключително. Ефектът беше очевиден за мен!

Максим би ли обяснил по подробно как протече лечението ти!

Линк към коментар
Share on other sites

Ами дистанционно, по скайпа се уточнявахме за подробностите. :) Един сеанс траеше около 40-45 минути, през което време трябваше да съм прав или седнал на стол на около метър от компютъра, с изправен гръбнак, с ръце поставени на коленете с отворени длани, и с език поставен върху небцето. Преди сеанса и след сеанса трябва да изпия по 1 чаша вода. Имах и болки в зъбите, и те се повлияха, и бях отпаднал, също получих прилив на сили в определен момент. Много ефикасно беше лечението.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ти Максим, сигерно това което пишеш ще заинтересува много хора, както и мен самата.

Линк към коментар
Share on other sites

Приветствам божественото във вас!

Благодаря ти Максим за интересния разказ!

Най-важно е когато човек се подлага на лечение с пран или друг вид енергийно лечение, та дори и масаж - да го прави съзнателно. Ако по време на лечението използвате една простичка формула "С желание и с благодарност приемам цялото количество лечебна енергия. С блогодарност и с пълна вяра! Благодаря!", това ще повиши възприемчивостта ви т.е. това отваря вашата енергийна система и лечителя получава "пълен достъп". И след това ще си кажете "Леле колко е велик!". Но ако вместо това сте скептично настроен или просто си кажете, че не желаете да бъдете лекуван, тогава край. И най-великият лечител няма да може да "прескочи" вашата воля. И тогава най-вероятно ще си кажете: "Хм! Лечител!"

Когато човек желае нещо, то се случва. Причината е една - "Енергията следва мисълта". Затова е казано: "Внимавайте какво мислите!"

Дано да ви бях полезен.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Ето още малко за конгреса - текстът е на английски, но пък снимките също говорят много:

http://www.hamburg2008.com/

http://www.hamburg2008.com/1.html

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

"...Учителят...разсъждаваше:...И ако излекувам всички болни хора, какво съм направил? Представете си, че взема едно прасенце, измия го, изкъпя го и го пусна. Какво ще направи то? Ще отиде пак, ще се потопи в гьола и пак ще се изкаля. Така е и с всички хора, които страдат от различни болести. Болестите са резултат от техните грехове и престъпления в миналото и ако аз ги излекувам, без в тях да се е пробудил стремеж към духовен живот, те иде продължат да си живеят в своите грехове и още по-лоши болести ще ги сполетят. Има ли тогава смисъл да лекувам такива хора? За да се лекуват хората, преди всичко трябва да стане пробуждане на тяхното съзнание и да изменят начина на живота си. Значи, в умовете на хората трябва да се внесат нови идеи, които да преобразят техния живот."

източник: http://www.beinsadouno.com/board/index.php...ic=3981&hl=

Това е смисълът на праничното и др. видове енергийно лечение - чрез собствените си сетива в процеса на оздравяване болният да се пробуди, да осъзнае, че има друго извън грубата сетивна материалност, че има какво още да опознава, да се усъвършенства и да изпълни предназначението си, при което човек изпитва несравнимото блаженство на току-що оздравелия.

Линк към коментар
Share on other sites

А и когато помогнем на някой, поне за малко човека изпитва благодарност. А дори и неизказана тя все пак съществува. Това помага на хорта да стават по-добри. Силно се надявам!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

късметче, благодаря :feel happy: за този линк. Правя от известно време това упражнение. Определено се чувствам по-добре, по ми е леко на главата :). Отнема само няколко няколко минути, а ефектът е поразителен. :thumbsup:

Напълно споделям казаното от prana_plovdiv по-нагоре. Трябва да се отвориш към човека, който ти помага. Ако нямаме доверие в неговият опит, мъдрост и искрено желание да помогне, нещата не се получават.

Понякога пациентите си мислят, че това е просто ей-така - дарба, която трябва да се прилага и толкова. Но сякаш не осъзнаваме колко е натоварващо всичко това за самите лечители. Болшинството от тях ходят на работа, имат семейство. Много е трудно в това динамично и натоварено ежедневие да си изчистен. Поинтересувах се как точно става? Оказа се, че ако днес имат работа с пациент сутрин се правят специални упражнения. Молитви, дишане и не е 1-2 минутки, а понякога часове. Преди самото лечение пак се отделя време за подготовка.

Отделно пред всеки лечител стои и отговорността да прецени дали може да се занимава с един пациент или не бива да се намесва. Огромна отговорност.

Тези, които ме познават, знаят че имам импланти - изкуствена клапа и пейсмейкър. В случаи като моя трябва много внимателно да се подхожда. Точно затова споменах за огромната отговорност. Най-хубавото е, че човекът, който ми помага се поинтересува дали може да се прави лечение с прана в моя случай. Благодарна съм за отделеното време и споделеното знание. Оказа се, че може само да ми се 'подава' енергия, ако имам нужда. Което направихме веднъж.

Стигнала съм до извода, че едва когато човек се отвори за такъв вид лечение - няма значение дали с прана или рейки, се появява човекът, който да му помогне. То си има обяснение, нали.

Та да разкажа как се получиха нещата при мен. Един ден толкова ме заболя в сърдечната област, че си помислих, че нещо не е наред. Имам много силна връзка със сестра си, след малко тя звънна и каза, че се нуждае от кардиолог. Реших, че е някакво странно съвпадение. Трябваше да се чакаме в болницата, а по пътя натам имах чувството, че ще стане беля. Успокоявах се, че поне лекарите са добри и ме познават. Малко след като се видяхме тя се успокои, при прегледа се оказа, че няма нещо обезпокоително. При мен също всичко беше наред. Накратко - оказа се, че аз съм й отдала енергия. Звучи много странно, нали? А аз не знам как точно да я възстановя за толкова кратко време. Прибрах се в офиса, но се чувствах много изтощена. И тогава по скайпа, сякаш по случайност :) се чухме с моята приятелка. Седнах по описания от Максим тук начин. Не отне много време. После се оказа, че съм много чувствителна, подавала ми е 'трошици', но за мен това беше достатъчно, за да се възстановя. Притеснявах се, че я натоварвам - отделя време, сили, но за нея това беше нещо напълно естествено. И съм й много благодарна, че по този начин ми помогна. Но това е трудно да се изрази с думи. :angel:

Линк към коментар
Share on other sites

За много хора е трудно да осъзнаят, че Енергийното лечение или Лечението с енергия - било то Лечение с Прана, Рейки, Лечение с молитва или друго, е нещо естествено. И всеки го може в определени граници. Ако реши да се научи да го прави съзнателно, тогава енергийния поток, който преминава през него и който човека може да използва, за да помага става огромен. Тогава границите, в които човек МОЖЕ стават по-широки.

По-важно според мен е да се знае, че със съвсем малко усилия, всеки може да използва енергията, за да помага или да вреди - въпрос на личен избор.

А кога всъщност вредим? Вредим дори когато просто имаме лоши мисли за нещо или за някой, а това дори не е целенасочено. Все пак добра или лоша енергия няма - има добри и лоши намерения - енергията е една.

Според мен всеки трябва да знае как да си помогне сам или да помогне на друг, особено в случаите когато става въпрос за секунди... Системата или начина са личен избор, но енергията е една и съща, а резултатът е най-важната част от всичко. Щом можем да го правим неосъзнато и успешно, защо да не го правим осъзнато и целенасочено, когато има нужда и можем да помогнем.

Няколко простички упражнения, малко дишане, правилни мисли и енергийното ни ниво може да скочи до небето! И после какво - обратно в любимия жесток свят - но по-силни и по-щастливи! А светът е просто такъв какъвто ние го искаме!

Линк към коментар
Share on other sites

Аз искам да попитам нещо.Замисляли ли сте се лекуването на друг човек какво може да му причини?Имам в предвид следното-вече се знае че болестите в човек идват от вътрешното му,душевно състояние.Какво значение има ако затвориш раната от вън след като тя продължава да расте от вътре?!Нали болестите "идват" при човека за да му помогнат да изправи мислите си,да се замисли за това дали има правилно отношение към себе си,околните,природата...Ами ако излекуваш тялото му ако душата му продължава да заболява все повече и повече, няма ли тази болест пак да се върне след време,защото човек не се е променил ни най малко.Не казвам че не бива да се помага на хората,но според мен те първо трябва да си помогнат преди всичко.

Линк към коментар
Share on other sites

Да, така е.

Не можеш да излекуваш трайно някой, без той да се е променил ни най малко. Разбира се, че болестта ще се върне или най-малкото ще се прояви под друга форма.

За съжаление много често човек е склонен да се промени едва тогава, когато положението е станало много лошо, толкова, че на него му е трудно да се издърпа сам от блатото (като барон Мюнхаузен :) ). Именно в този момент му е нужна помощ от страна на някой лечител. Колко и каква помощ, колко време ще продължи процеса на помагане? - това е строго индивидуално.

Но бих казала, че е важно да е една премерена доза помощ, защото е възможно, дори и когато лекувания е осъзнал доста неща, по една или друга причина да не желае да продължи да си помага сам, а да се "пристрасти" към своя лечител, съзнателно, а по-често несъзнателно, да си иска пак и пак своята "доза" помощ ...

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...