Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Лечение с прана


Recommended Posts

....Вторият, по-сериозният проблем, разбира се е кармичния. Лечителят трябва да е съвсем наясно с кармичните причини в резултат на които се е появила болестта.

Този метод, вероятно сте разбрали, че безопасно и без да доведат до непредвидени последствия могат да използват само много напреднали духовно хора.

За обикновения човек и за ученика, когато става въпрос за духовно лечение остава възможността само да бъде посредник за протичането на духовните сили, но без да ги направлява....

Съгласна съм със Станимир. Лечителят трябва да внимава, когато болестта има кармични причини. Затова трябва да се помоли за Божествено напътствие и защита и да бъде единствено посредник и инструмент за изцелението на пациента.

...

Мисля, че е лоша карма, ако можеш да направиш нещо за някоя Душа, а не го правиш.

Да почерпим от извора:

Събиране и изваждане. Запалване и изгасване на свещта. (Беседи пред Сестрите, 18.12.1925 16:00 Петък, София)

Беинса Дуно

http://www.beinsadouno.com/lectures.php?id=817

Една сестра казва: „Ти не разбираш какво нещо е говоренето на Духа” – и другата казва същото. Не, това е говорене на ходжата от минарето. Говори ли някоя сестра така, аз ще й кажа: „Да, сестро, ти говориш много хубаво, но хайде сега да отидем при един болен, да направим една молитва. Ти, понеже разбираш по-добре, ще ръководиш, а аз само ще пригласям, та дано помогнеш. Ти от по-дълго време служиш на Бога, направи каквото знаеш, пък аз ще донасям вода и ще пригласям.” А пък вие казвате: „Не, сестро, с такива работи не се занимавам – кармата на този болен още не е изтекла, няма какво да му помагаме.” Въпросът за кармата седи другояче: ти се притечи на помощ, пък не мисли за кармата на другите.

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

Едно е да лекуваш физическо, емоционално или умствено заболяване с физически, емоционални или умствени средства, друго е да ги лекуваш с духовни средства, т.е да използваш духовната енергия за постигане на материални резултати. Също, когато само си проводник на духовна енергия, без да я насочваш и да определяш начина по който тя ще действа е едно, когато я направляваш чрез волята си - друго. В единия случай не се намесваш в действието на закона на кармата, или поне не до степен която реално да е от значение; в другия случай се намесваш и то сериозно.

Линк към коментар
Share on other sites

Едно е да лекуваш физическо, емоционално или умствено заболяване с физически, емоционални или умствени средства, друго е да ги лекуваш с духовни средства, т.е да използваш духовната енергия за постигане на материални резултати. Също, когато само си проводник на духовна енергия, без да я насочваш и да определяш начина по който тя ще действа е едно, когато я направляваш чрез волята си - друго. В единия случай не се намесваш в действието на закона на кармата, или поне не до степен която реално да е от значение; в другия случай се намесваш и то сериозно.

Нищо не е само материално, както и нищо не е само духовно.

Материалният резултат (здраве) може да бъде стъпката, която създава лавина от духовни промени. Аз поне вече доста често съм свидетел на такива съдби. Но и преди тази стъпка има духовност - в състраданието и Любовта, необходими, за да лекуваш.

(Затова и стандартната медицина се счита по принцип за благородна професия, нищо че борави с физически средства.)

Но, Станимире, ти сигурно имаш сериозни аргументи, които да говорят в полза на твоето мнение и аз бих ги разбрала с удоволствие.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз съм на мнение, че абсолютно всяка намеса е ... намеса!

Аз мога да задам един още по-общ въпрос - Ако/когато сте се опитвали по един по-различен, да го нарека енергиен начин, да извлечете информация за някой човек, а той не знае за това и/или не е дал съгласието си, вие усещали ли сте, че това става някак трудно, нещо сякаш ни възпира ...?

Според мен, това е много добър начин да си заработим лоша карма! Или поне не е никак етично. А и ако случайно или нарочно с това навредим на човека карма "банковата ни сметка" ще набъбне доста!

Линк към коментар
Share on other sites

....Вторият, по-сериозният проблем, разбира се е кармичния. Лечителят трябва да е съвсем наясно с кармичните причини в резултат на които се е появила болестта.

Този метод, вероятно сте разбрали, че безопасно и без да доведат до непредвидени последствия могат да използват само много напреднали духовно хора.

За обикновения човек и за ученика, когато става въпрос за духовно лечение остава възможността само да бъде посредник за протичането на духовните сили, но без да ги направлява....

Съгласна съм със Станимир. Лечителят трябва да внимава, когато болестта има кармични причини. Затова трябва да се помоли за Божествено напътствие и защита и да бъде единствено посредник и инструмент за изцелението на пациента.

...

Мисля, че е лоша карма, ако можеш да направиш нещо за някоя Душа, а не го правиш.

Да почерпим от извора:

Събиране и изваждане. Запалване и изгасване на свещта. (Беседи пред Сестрите, 18.12.1925 16:00 Петък, София)

Беинса Дуно

http://www.beinsadouno.com/lectures.php?id=817

Една сестра казва: „Ти не разбираш какво нещо е говоренето на Духа” – и другата казва същото. Не, това е говорене на ходжата от минарето. Говори ли някоя сестра така, аз ще й кажа: „Да, сестро, ти говориш много хубаво, но хайде сега да отидем при един болен, да направим една молитва. Ти, понеже разбираш по-добре, ще ръководиш, а аз само ще пригласям, та дано помогнеш. Ти от по-дълго време служиш на Бога, направи каквото знаеш, пък аз ще донасям вода и ще пригласям.” А пък вие казвате: „Не, сестро, с такива работи не се занимавам – кармата на този болен още не е изтекла, няма какво да му помагаме.” Въпросът за кармата седи другояче: ти се притечи на помощ, пък не мисли за кармата на другите.

Мисля си, че ако се превърнем в проводник на "Божественото лечение", помолим за "Божествено напътствие и защита" както пише по-горе Слънце за правилното лечение на този човек и това лечение да бъде осъществено по най-добрия за него начин и в точния момент ще сме най-безпристрастни и най-необвързани с резултата. Т.е. няма да се месим съзнателно в кармата на човека, а ще оставим по-висшите същества да преценят, кога ще дойде точното време и кой ще е най-правилният начин. А нашето желание и усилия да помогнем ще са двигателят, който ще побутне процеса да започне да се случва, но само ако трябва.

А що се отнася до карма - тя си работи дори и в почивните дни :thumbsup2: , така че ако правим или неправим нещо - просто правим карма :yinyang: . Една китайска поговорка гласи - Опознай законите, за да можеш да ги заобикаляш. А аз ще кажа: Опознай законите, за да можеш да ги прилагаш според времето и мястото, а това не изклячва карма. :)

Приветствам божественото във вас!

Това е един прекрасен поздрав в далечния изток. В оригинал звучи така: НАМАСТЕ!

Линк към коментар
Share on other sites

Аз пък мисля че така както злото се рекламира във всички филми,новини,книги

така и доброто трябва да се рекламира за да се

достигне да равновесие и хармония.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

По случай Коледните празници се предлага безплатно лечение с прана от сертифицирани пранолечители.

Място: София, ...

Дата: 23.12.2008

Време: от 11 до 20 ч.

Предварително записване!!!.

Допълнителна информация на лични.

Линк към коментар
Share on other sites

Мисъл на деня - 15 декември 2008 г.

”Има два начина за лекуване: стар и нов. Съвременните хора обикновено се лекуват по стария – с лекарства, с бани и т.н. Този начин на лекуване е бавен и дава микроскопични резултати. И аз лекувам по този начин... Обаче, аз не лекувам хората по новия начин. Защо? Защото те още не са готови. Новият начин е духовно лекуване. Ако излекувам някой човек по духовен начин, като не е готов да води чист живот, той ще греши още повече, а с това ще си създаде по-големи затруднения в живота. За онзи, който е готов, духовното лекуване моментално дава резултати. Достатъчно е да се даде на болния микроскопична част от еликсира на живота, за да оздравее моментално.”

Из Спасителни положения, Лекция, 16 март 1927 г.

http://www.beinsadouno.com/board/index.php...ic=5976&hl=

.... а може би е време за разяснение, щом и на пазара има толкова духовна литература.

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Аз пък мисля че така както злото се рекламира във всички филми,новини,книги

така и доброто трябва да се рекламира за да се

достигне да равновесие и хармония.

За разлика от всекидневните реклами доброто не се рекламира досадно и натрапчиво, защото не търси изгода за себе си, а за другия. Доброто знае , че другият може да се ползав от него, само ако е узрял. Затова то само благосклонно напомня за себе си и за това, че всеки от нас го носи в себе си. Пример - цитатът по-долу:

"Аз ако заболея ще се лекувам със светлината, аз се лекувам с топлината. Всяка една болест произтича от факта, че има малко топлина и малко светлина. Щом увеличите топлината и светлината, болестта веднага изчезва. Сегашните наблюдения показват, че свиването на капилярните съдове показва изгубване нормата на топлината. Изгубването на топлината е едно болезнено състояние. Изгубването нормата на светлината, потъмнее умът, ти не може да мислиш и тогава се зараждат нервните болести. Нервните болести се зараждат от малката светлина, органичните болести – от малката топлина. Това са данни. Следователно, всяка една болест в тялото показва, че имате малко топлина. Тогава и вашата Любов върви по същата категория. Малко Любов възприемате, малко живот имате. Ако сте нервен, малко светлина имате."

източник:

" За малката топлина и малката светлина"

http://www.beinsadouno.com/board/index.php...amp;#entry80273

От настоящия си опит разбирам, че Учителят е обяснявал с думите "топлина' и "светлина" праната с нейните различни характеристики,с които тя може да се ползва за лечение на различни болести. Този начин на обяснение от една страна е достъпен, от друга минава не през студено разсъдъчната, а през емоционално-духовната същност на човека, което насочва към правия път за хармонизиране и лечение на себе си.

Линк към коментар
Share on other sites

Тъй като праничното лечение е тясно свързано с цветовете, ето един линк за хора, които могат да прилагат цветовете в живота си, без да имат специални познания:

http://www.bratstvoto.net/vehadi/menu/b3/cvetove.html

http://www.sf3.mikc.bg/node/347

и един за хора с по задълбочени интереси:

http://www.maxima.bg/bg/library/lechenie/l...s_cvetove/I.htm

:) Най-сърдечни пожелания за здраве и хармония!

Аз съм на мнение, че познанията на всеки са специални. Всеки сам прилага наученото по свой начин.

Само да вметна за лечението с цветна прана - когато експериментирате, а това не е никак лошо, използвайте само много светли или пастелни нюанси. По-тъмните нюанси на някои видове цветна прана са силно РАЗРУШИТЕЛНИ на физическо ниво! Особено, когато се прилагат върху очите и мозъка!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Благодарение на информацията в този форум и лични впечатления от уменията на "късметче" (за което и благодаря!) се ентусиазирах и преминах две нива от

ЛЕЧЕНИЕ С ПРАНА

Искам да споделя отличните си впечатления от провеждането. В много приятна атмосфера, заобиколени от чудни картини и кристали , праподавателката Дафинка Зарева ни запозна със системата на Мастър Чоа Кок Суи. По време на практическите упражнения тя имаше изумителната способност да следи и насочва всички по един много внимателен и деликатен начин.

С редовни упражнения и медитации, смея да твърдя че се постига резултат макар и не толкова бърз, колкото ми се ще. Макар и бавно вече ми е възможно да си премахна едно главоболие например.

Само един "недостатък " има тази практика, а той е че определено не е за мързеливи хора. :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Информация от общ характер за Праничното лечение на Мастер Чоа Кок Сюи

В хода на духовното развитие на човечеството се появява интуитивният копнеж на отделния човек да изучи други алтернативи на хуманното , цялостно лечение.

Процесът на изцеляване се простира не само върху физическата, но също - при това в голяма степен - върху енергийната ни същност, тъй като материалното явление "болест" често е само индикатор на душата и ни подтиква да станем здрави - изцелени - цялостни.

Начин да постигнем това ни посочва праничното лечение, което което практически работи с чиста жизнена енергия.

Поглед върху един революционен метод

Синтезираната от филипинския лечител, инженер и бизнесмен Чоа Кок Сюи "Наука и изкуство на лечението с прана" е най-старата форма на естествено лечение. Тя почива върху познанието за законите на космическите жизнени енергии, наречени прана, чи, пневма или "жизнен дъх".

Тази жизнена енергия се съдържа във всяко човешко тяло и е необходима за самоизлекуването и запазването на здравето. Без нея животът е невъзможен. Това е естествено и щадящо лечение

-без докосване на тялото

-без странични ефекти.

Жизнената енергия се приема от нашето фино енергийно тяло (аура) и се разпределя чрез енергийните центрове (чакри). Когато тази енергийна система излезе от равновесие, например при стрес, неправилно хранене, отрицателни емоции и мисли, тогава и физическото тяло заболява.

При лечението с прана се отстраняват без докосване най-напред блокадите и праничните натрупвания в аурата, а после се насочва нова жизнена енергия към засегнатите участъци. Така се подпомага и забързва процесът на естествено самолечение на организма.

( следва продължение)

източник: http://prana-heilung.de/

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте Слънчица,

Намерих наколко интересни филмчета за лечението с прана, които могат да бъдат интересни на начинаещите лечители, а и не само на тях. Вярно, че са на английски, но се разбира и без превод - имат много добра анимация. Всъщност може да се пусне превод на БГ, но не е много точен. :D Щрака се на червената стрелка в дясно и се избира първо СС и после от малката стрелка в ляво от СС - Translate ...Beta.

Въведение е Лечението с прана - Част 1

Въведение е Лечението с прана - Част 2

">
" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="350">

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

Науката и изкуството на енергийното лечение без докосване

Алтернативните лечителски методи днес не са табу, напротив : наскоро изследване на Специална комисия на Европейската Общност потвърди:

неконвенционалните лечителски методи са търсени и в бъдеще също ще допълват по най-целесъобразен начин академичната медицина.

Прана се съдържа във всяко живо същество, тя е част от въздуха, слънцето и земята. В основата на метода стои разбирането, че тялото е саморегенериращ се организъм, който за разлика от мъртвата материя има способност да се лекува сам. Основният принцип на праничното лечение е предаването на енергия. Така силата на организма да се самовъзстановява се усилва значително и оздравителният процес може да бъде забързан, така че да изглежда като "чудо".

Праничното лечение се основава на прастари текстове и традиции на китайската медицина, езотеричното лечение и много други ориенталски техники на лечение. То представлява ясна и систематична техника, която се учи лесно и е изключително ефективна. Всеки, който има волята да помага, може с търпение и редовни упражнения да изучи този метод сравнително бързо.

(следва продължение тук)

източник:

http://prana-heilung.de/

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

"Лечението с прана", както и самият Мастър Чоа Кок Сюи препоръчва, а и много лечители с прана по света практикуват, може да се използва дори в Земеделието! Като изчистим почвата - по познатия начин!, семената, после растящите растения, и водата с която ги поливаме, и като се отнасяме към тях с любов те растат по-добре ! Опитайте и вие!

А ако направите същото с храната и водата за децата и себе си ефекта ще бъде по-добро здраве за всички около нас!

Линк към коментар
Share on other sites

Признавам, че този метод върши добра работа, и храната , и водата се усеща по=лека и по-приемлива след него, но не винаги ми остава време да го направя. :(

"Когато човек влезе в този Път, той трябва да намери именно онези целесъобразни методи, с които Природата си служи, за да може с най-малко труд да извърши повече работа и да му остане достатъчно време да се занимава с полезни неща в живота."

източник: Беседа "Сгъване и пречупване"

http://www.beinsadouno.com/lectures.php?id=846

Линк към коментар
Share on other sites

Лечението с прана се основава на познаването на невидимите енергийни тела, онова светещо енергийно поле, което от древни времена се е възприемало от ясно виждащите и е всеобщо познато пос името "аура". Това енергийно поле е на фино енергийно ниво съответства на нашето физическо тяло като негов отпечатък ( бел. прев. обяснението е опростено с оглед на уводния характер на статията).

Поради погрешно хранене, стрес , негативни мисли и натрупани емоции това енергийно тяло се замърсява и уврежда. Това се проявява като болест във физическото тяло. При пранично лечение физическото тяло въобще не се докосва.

Проблемните зони се почистват от натрупаната или замърсена енергия движения на ръката, наподобяащи избърсване. За прана-лечителите "болната" и "замърсена" енергия е също тилкова реална, както бактериите и вирусите. След това в засегнатите области се насочва свежа жизнена енергия. Прана-лечителят е именно проводникът на лекуващата енергия. Затова Мастър Чоа Кок Сюи призовава винаги към толерантност и скромност:

"Би било неразумно да се игнорират възможностите и достиженията на съвременната медицина."

Той пропагандира цялостна превантивна грижа за здравето, комбинираща здравословно хранене, правилно физическо развитие, конвенционална и алтернативна медицина и лечение с прана.

Междувременно лечението с прана се преподава в цял свят и се практикува от лекари, мед. сестри, лечители, както и от хора с всякакви професии и от всички народности. Особено в развиващите се страни, където официалната медицина е скъпа или недостъпна, то само по себе си може да бъде от голяма полза.

Особено важно е болният да бъде приема този метод, да съдейства съзнателно и да има категоричната воля да оздравее.

( http://prana-heilung.de/ )

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

Guest НиколаДамянов

...

Поглед върху един революционен метод

Синтезираната от филипинския лечител, инженер и бизнесмен Чоа Кок Сюи "Наука и изкуство на лечението с прана" е най-старата форма на естествено лечение. Тя почива върху познанието за законите на космическите жизнени енергии, наречени прана, чи, пневма или "жизнен дъх".

Тази жизнена енергия се съдържа във всяко човешко тяло и е необходима за самоизлекуването и запазването на здравето. Без нея животът е невъзможен. Това е естествено и щадящо лечение

-без докосване на тялото

-без странични ефекти.

Жизнената енергия се приема от нашето фино енергийно тяло (аура) и се разпределя чрез енергийните центрове (чакри). Когато тази енергийна система излезе от равновесие, например при стрес, неправилно хранене, отрицателни емоции и мисли, тогава и физическото тяло заболява.

При лечението с прана се отстраняват без докосване най-напред блокадите и праничните натрупвания в аурата, а после се насочва нова жизнена енергия към засегнатите участъци. Така се подпомага и забързва процесът на естествено самолечение на организма.

ОБЩЕСТВЕНО ИЗЯВЛЕНИЕ!

1. Лечението с Прана няма намерение да замества традиционната медицина, а да я допълва. Ако симптомите продължават или заболяването е сериозно, моля ви незабавно да се консултирате с лекар и Сертифициран Лечител с Прана.

2. Лечителите с Прана не са Лекари, но Лекарите могат да бъдат Лечители с Прана.

3. Лечителите с Прана не трябва да поставят медицински диагнози.

4. Лечителите с Прана не трябва да предписват Лекарства и/или Медицинско лечение.

5. Лечителите с Прана не трябва да се намесват в лекарските предписания или назначените от лекари лечения с медикаменти.

6. Това Обществено изявление трябва да бъде поставено във всички Центрове за Лечение с Прана.

Мастър Чоа Кок Суи

Основател на Съвременното Лечение с Прана

12 Януари 2006

Някой би ли разяснил по-съществени разлики на тази методика с тази на Джуна от 90-те години наречена безконтактен масаж ?

И там се борави с енергии, но не се нарича прана (разлика в терминологията). Също няма допир ...

Подобно "обществено изявление" е казано също и от Джуна и всеки неин ученик (дипломиран!) се задължава да го спазва.

Изобщо има толкова екстрасенси,които правят подобни и сходни неща (гледах клипчета на лекуващи, които правят паси около тялото на болния)... Къде и каква е разликата?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

... Поглед върху един революционен метод

Синтезираната от филипинския лечител, инженер и бизнесмен Чоа Кок Сюи "Наука и изкуство на лечението с прана" е най-старата форма на естествено лечение. Тя почива върху познанието за законите на космическите жизнени енергии, наречени прана, чи, пневма или "жизнен дъх".

....При лечението с прана се отстраняват без докосване най-напред блокадите и праничните натрупвания в аурата, а после се насочва нова жизнена енергия към засегнатите участъци. Така се подпомага и забързва процесът на естествено самолечение на организма.

ОБЩЕСТВЕНО ИЗЯВЛЕНИЕ!

1. Лечението с Прана няма намерение да замества традиционната медицина, а да я допълва. Ако симптомите продължават или заболяването е сериозно, моля ви незабавно да се консултирате с лекар и Сертифициран Лечител с Прана. ....

Някой би ли разяснил по-съществени разлики на тази методика с тази на Джуна от 90-те години наречена безконтактен масаж ?

И там се борави с енергии, но не се нарича прана (разлика в терминологията). Също няма допир ...

Подобно "обществено изявление" е казано също и от Джуна и всеки неин ученик (дипломиран!) се задължава да го спазва.

Изобщо има толкова екстрасенси,които правят подобни и сходни неща (гледах клипчета на лекуващи, които правят паси около тялото на болния)... Къде и каква е разликата?

Ще се опитам да отговоря на въпроса ти. Ако има неточности, моля, за извинение. Ще се радвам, ако някой ме поправи.

Хора като Джуна имат свръхсетивни възприятия (могат да сканират човешката аура много точно) и същевременно могат да излъчват с ръцете си лечебна енергия (прана), с която да лекуват. Тъй като нивото на излъчената енергия е високо, ефектите от лечението се наблюдават много бързо.

Лечението с прана се основава на същите принципи (лекува се с излъчена от ръцете прана), само че е пригодено да може да се използва и от хора без свръхсетивност и свръхенергия. Тя е разработвана в продължение на години и научно доказана с редица научни изследвания.

Прана е индийската дума за жизнена енергия, както в Гърция се нарича пневма, в Полинезия - мана, в Стария завет - руах, в Япония - ки, а в Китай - ци.

:huh: Къде и каква е разликата? B)

А що се отнася за ОБЩЕСТВЕНОТО ИЗЯВЛЕНИЕ. Никой няма да си сложи "таралеж в гащите" като каже, че може да излекува всичко и всеки. Това се отнася както за Джуна, така и за всеки лечител с пранична (ки, ци ...) енергия. От друга страна, много често хората се чувстват по-спокойни, когато си имат предписано и конвенциално лекарство. Но и това е доста общирна тема. :rolleyes:

Както можем да прочетем в предходния пост, Лечението с прана "подпомага и забързва процесът на естествено самолечение на организма". То не пречи на медицинското лечение, а и вече в доста клиники (западни и източни) има медицински работници, който редом с обичайната медицина използват и лечението с прана.

Хубавото в случая е, че по този начин може да се използва медицинското оборудване за по-точно изследване състоянието на пациентите.

Надявам се това да отговаря на въпросите ти. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Guest НиколаДамянов

...

Лечението с прана се основава на същите принципи (лекува се с излъчена от ръцете прана), само че е пригодено да може да се използва и от хора без свръхсетивност и свръхенергия. Тя е разработвана в продължение на години и научно доказана с редица научни изследвания.

...

Благодаря слънчице за отговора ! :)

Значи методиката на Джуна е една и съща с тази методика, само че тук вече могат да се включат и по-обикновени хора... Разбрах!

Но знаеш ли колко много дипломи се раздаваха преди време (10-15 год.) по методиката на Джуна и то на хора без особени дарби и възможности. Стига да имаш пари (основно и най важно нещо) и да издържиш "научния" тест , тоест да ти "греят" малко ръцете от 2-3 сантиметра и си готов екстрасенс (дипломиран до няколко седмици!). В следствие на придобитата диплома, вече спокойно можеш да размахваш ръце и да лекуваш съгласно определения собствен ценоразпис.

В този ред на мисли излиза, че и двете методики са почти идентични...тоест лекуват "обикновени" хора като изключим създателите на методиките.

Апропо би ли споменала за научните доказателства, постигнати с редицата научни изследвания ...? Книги ? Литература? Разкажи нещо повече ?... Късметче някъде спомена за "фините енергии, които безспорно са факт", но не доуточни фактите, ...а Станимир спомена за "етерна материя, която хвърлила сянка", но пък източниците му не са много надеждни ...

Ти би ли споменала за твоите източници и доказателства, защото съм решил да снимам етерната енергия и да докажа нейното съществуване ? :)

Поздрави.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря слънчице за отговора ! :)

Значи методиката на Джуна е една и съща с тази методика, само че тук вече могат да се включат и по-обикновени хора... Разбрах!

Но знаеш ли колко много дипломи се раздаваха преди време (10-15 год.) по методиката на Джуна и то на хора без особени дарби и възможности. Стига да имаш пари .....

В този ред на мисли излиза, че и двете методики са почти идентични...тоест лекуват "обикновени" хора като изключим създателите на методиките.

Апропо би ли споменала за научните доказателства, постигнати с редицата научни изследвания ...? Книги ? Литература? Разкажи нещо повече ?... Късметче някъде спомена ..., но не доуточни фактите, ...а Станимир спомена ..., но пък източниците му не са много надеждни ...

Ти би ли споменала за твоите източници и доказателства, защото съм решил да снимам етерната енергия и да докажа нейното съществуване ? :)

Поздрави.

Много ти благодаря, че ми зададе този въпрос! :thumbsup:

Много хубав въпрос! Ще ти отговоря с удоволствие! :dancing yes:

Не, не са еднакви методиките, не знам защо реши така. Просто се използва една и съща енергия, енергията, която може ВСЕКИ ЧОВЕК да излъчи с ръцете си, без значение колко е "(не)обикновен". :3d_075:

Обикновено, след пранично лечение, човек може веднага или до няколко часа да усети ефекта от лечението. За някои по-тежки заболявания, резултатите идват по-бавно, затова ефектът може да се прояви като цялостно подобраване на състоянието на пациента, подобряване функциите на други органи и системи и т.н. и едва после да се наблюдава ефект върху лекуваното заболяване. :king:

По въпроса за измамниците: Не можем да затворим капенците на банките, защото някой пуснал една серия фалшиви банкноти. :rolleyes:

:3d_016: Тъй като искаш факти и книги, може да прочетеш на първо време книгата на Мастър Чоа Кок Сюи "Чудесата на лечението с прана" (Miracles Through Pranic Healing). В нея има цитирани доста научни изследвания. До края на месец трябва да излезе и книгата "Лечение с прана за напреднали" (Advanced Pranic Healing). Ако знаеш английски или друг език, можеш да прочетеш някоя от следните книги: Pranic Psychotherapy, Pranic Crystal Healing, Psychic Self Defense for Home and Office, Superbrain Yoga, The Origin of Modern Pranic Healing and Arhatic Yoga, Possible Miracles (about Pranic Healing) и др.

От този линк можеш да си изтеглиш редица документи - Научни изследвания и доказателства:

http://eng.pranichealing-mkd.com/research/

Ако го премахнат, ще ти го изпратя на лични. :3d_106:

Редактирано от слънчице
Линк към коментар
Share on other sites

Що се отнася за енергията на човека (аурата), хората вече от доста години я снимат, направени са филми по темата, а и книги не липсват. Нарича се Кирлианова фотография. Наскоро научих, че има изобретени вече и други методи за заснимане на човешката аура...

Ако искаш да снимаш филм, не чакай друг да ти даде доказателствата, търси и дерзай.

Ако тези книги и документи не са достатъчни, за мен не представлява проблем, ще ти изпратя и други.

Успех! :thumbsup: Ще се радвам да ми пратиш линк към твоя филм, естествено, когато го завършиш. :thumbsup2:

Поздрави. :3d_046:

Редактирано от слънчице
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Още малко видео за простите неща от живота, които могат да бъдат наше ежедневие и да ни сближат с природата, Любовта и Бог:

http://www.aiis.com.au/index.php/downloads/movies

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Цитирам от тема Моля, подкрепете напомнянето за деня за борба с наркотиците! , тъй като е по тази тема:

"Приветствам идеята!

Бих споделила някои свои размисли по нея.

Първо за борбата - макар че я подкрепям, борбата не е окончателно решение на проблема. Това знаят и проповяват всички истнски Учители. Дори да вкараме в затвора всички разпространители, те ще се свържат с други отвън и дейността ще продължи. Дори да унищожим всички халюциногенни видове растения, ще се произвежда по химически път.

Успешният ход е профилактичното заместване . Нямам предвид заместване с други продукти на съвременната химия, макар че и това е временно решение за тежките случаи на вече заболелите. Имам предвид заместване на опиатите с други начини да се постигне щастие, удовлетворение, просветление - по-трайни и наистина полезни, развиващи личността.

Спортове, хоби, облагородяване на околната среда, нови познанства и интереси, пътувания и опознаване на света, изкуства, духовно развитие - говоря познати неща, но защо като са познати, толкова малко се сещаме да ги включим в живота си и в живота на подрастващите преди да е станало късно.

Друго важно - информираността . Тук искам да кажа нещо наистина малко познато - явлението наркотична зависимост от енергийна гледна точка.

Енергиите на дрогата са много силни и въздействат по ужасен начин върху фините енергийни тела и енергийните центрове ( чакри).

Те замърсяват енергийните тела, с което пречат за обективно и правилно възприемане на света както на емоционално, така и на ментално ниво. Те блокират достъпа до по-високи духовни нива. Все едно да се опитвате да разясните на някого нещо през силно опушено стъкло и без да ви чува.

Особена вреда се нанася върту чакрите. Първо - техните защитни мембрани се разкъсват трайно - човекът е много по-податлив на външни въздействия, внушения, чужди идеи. Затова е много нестабилен - както в емоциите , така и в решенията си ( емоционално и ментално ниво). На духовно ниво това се изразява в пренебрегване на елементарните морални устои, на които се е крепил вътрешния му мир преди.

Това е като да разкъсате мрежата за комари на прозореца.

Самите вредни енергии, съдържащи се в наркотиците, са в толкова сгъстен вид, че наистина приличат на насекоми / паразити. Тези енергийни сгъстявания ( същности) се загнездват в енергийните центрове - най-вече в чакрите на слънчевия сплит, но също в челна, сърдечна и др. Те черпят оттам енергия за поддръжка на своята същност и сериозно пречат на работата на енергийния център, променяйки структурата му. (Представете си колело с липсващи спици/ липсваща цяла част от него или загнезден вътре възел от вериги). Това е истинската причина за промяната на житейските приоритети и решения ( сл. сплит), за промяната на чувствата (сърдечна чакра) и др. Тъй като тези матрици, управляващи живота ни на физическо ниво, са невидими за нас, ние напразно се опитваме да ги бомбардираме с химия или с решения на други личности, които въобще не достигат до болния. Дори по този начин да се постигне временен успех, "повредата" във фините нива е като променена програма, която - печално известно на всички - намира и най-малкия момент на слабост, за да се изяви отново с пълна сила. А и съществуването й само по себе си провокира слабост. Затова окончателно излекуване на зависимости не е познато на официалната медицина. Taка и ще бъде, докато проблемът не се дръпне от самия корен - фините енергийни нива - "програмата" на човешкото физическо тяло.

Не че излекуването на такива пациенти от енергийната медицина е лесно - то дори е опасно за лечителя, защото възможността за зараза ( както и при други психически заболявания) е много голяма... и доста неприятна, бих казала.

Но - на това ниво е единственото възможно цялостно и окончателно изчистване! И тук фундаменталната, незаменима роля е отредена на Любовта. Лечителят може да се справи, само ако е с извисено съзнание, изпълнен и посветил се на мисълта за Служене, Единство с вселената и Любов към всичко съществуващо. Такива личности са малко в съвременния свят.

Приветствам идеята!

Бих споделила някои свои размисли по нея.

Първо за борбата - макар че я подкрепям, борбата не е окончателно решение на проблема. Това знаят и проповяват всички истнски Учители. Дори да вкараме в затвора всички разпространители, те ще се свържат с други отвън и дейността ще продължи. Дори да унищожим всички халюциногенни видове растения, ще се произвежда по химически път.

Успешният ход е профилактичното заместване . Нямам предвид заместване с други продукти на съвременната химия, макар че и това е временно решение за тежките случаи на вече заболелите. Имам предвид заместване на опиатите с други начини да се постигне щастие, удовлетворение, просветление - по-трайни и наистина полезни, развиващи личността.

Спортове, хоби, облагородяване на околната среда, нови познанства и интереси, пътувания и опознаване на света, изкуства, духовно развитие - говоря познати неща, но защо като са познати, толкова малко се сещаме да ги включим в живота си и в живота на подрастващите преди да е станало късно.

Друго важно - информираността . Тук искам да кажа нещо наистина малко познато - явлението наркотична зависимост от енергийна гледна точка.

Енергиите на дрогата са много силни и въздействат по ужасен начин върху фините енергийни тела и енергийните центрове ( чакри).

Те замърсяват енергийните тела, с което пречат за обективно и правилно възприемане на света както на емоционално, така и на ментално ниво. Те блокират достъпа до по-високи духовни нива. Все едно да се опитвате да разясните на някого нещо през силно опушено стъкло и без да ви чува.

Особена вреда се нанася върту чакрите. Първо - техните защитни мембрани се разкъсват трайно - човекът е много по-податлив на външни въздействия, внушения, чужди идеи. Затова е много нестабилен - както в емоциите , така и в решенията си ( емоционално и ментално ниво). На духовно ниво това се изразява в пренебрегване на елементарните морални устои, на които се е крепил вътрешния му мир преди.

Това е като да разкъсате мрежата за комари на прозореца.

Самите вредни енергии, съдържащи се в наркотиците, са в толкова сгъстен вид, че наистина приличат на насекоми / паразити. Тези енергийни сгъстявания ( същности) се загнездват в енергийните центрове - най-вече в чакрите на слънчевия сплит, но също в челна, сърдечна и др. Те черпят оттам енергия за поддръжка на своята същност и сериозно пречат на работата на енергийния център, променяйки структурата му. (Представете си колело с липсващи спици/ липсваща цяла част от него или загнезден вътре възел от вериги). Това е истинската причина за промяната на житейските приоритети и решения ( сл. сплит), за промяната на чувствата (сърдечна чакра) и др. Тъй като тези матрици, управляващи живота ни на физическо ниво, са невидими за нас, ние напразно се опитваме да ги бомбардираме с химия или с решения на други личности, които въобще не достигат до болния. Дори по този начин да се постигне временен успех, "повредата" във фините нива е като променена програма, която - печално известно на всички - намира и най-малкия момент на слабост, за да се изяви отново с пълна сила. А и съществуването й само по себе си провокира слабост. Затова окончателно излекуване на зависимости не е познато на официалната медицина. Taка и ще бъде, докато проблемът не се дръпне от самия корен - фините енергийни нива - "програмата" на човешкото физическо тяло.

Не че излекуването на такива пациенти от енергийната медицина е лесно - то дори е опасно за лечителя, защото възможността за зараза ( както и при други психически заболявания) е много голяма... и доста неприятна, бих казала.

Но - на това ниво е единственото възможно цялостно и окончателно изчистване! И тук фундаменталната, незаменима роля е отредена на Любовта. Лечителят може да се справи, само ако е с извисено съзнание, изпълнен и посветил се на мисълта за Служене, Единство с вселената и Любов към всичко съществуващо. Такива личности са малко в съвременния свят.

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...