Jump to content
Порталът към съзнателен живот

05.06 - „Горещо" представя проект, посветен на Петър Дънов


Recommended Posts

Гледах предаването. Хареса ми!

Езикът беше достъпен за разбиране, а и водещата подходи с голямо уважение според мен.

През цялото време звуча музика от Учителя, а кадрите от Рила и Паневритмия бяха много хубави.

Дано повече такива предавания да има.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз също го гледах, но на мен не ми хареса. Защо?

Твърде фрагментарен разказ - въпроси и отговори, разпокъсани във времето на дискусията. Самата журналистка не беше подготвена за подобен дискурс. Нямаше интервюта и живи образи от реалния живот на братството в България с днешна дата. Отвреме-навреме глас зад кадър звучеше като послание за задружен колективизизъм отпреди 10 ноември ...

Нямаше препратки, които да заинтригуват един страничен наблюдател - за какво иде реч: послания за езотерично братство и любов бълват отвсякъде днес - нямаше въпрос - къде са разликите и коя е уникалността на това учение.

А панславизмът далеч не е начин да се пробуди интерес или дискусия за мястото на Учителя в днешната съвременност.

Дано занапред да има по-подготвени хора в дискусията за Бялото братство - все пак той (Петър Дънов) не е от вчера известен и значещ.

Линк към коментар
Share on other sites

Разбира се винаги има какво още да се желае от едно подобно предаване. Нещата винаги могат да бъдат направени по-добре. Това обаче не бива да омаловажава труда на авторите. Не може да бъде обхванато всичко в едно такова кратко предаване. Акцентът беше върху личността П. Дънов, а самото учение остана до известна степен в сянка, но това е разбираемо. Важното е, че предаването според мене ще остави положителен отпечатък в съзнанията на немалко хора.

Линк към коментар
Share on other sites

Предаването и на мен ми хареса. За първи път от това, което до сега съм гледала, се създаде синтезирана и по-задълбочена картина за личността на Учителя, а и за самото Учение и хората, които го следват. Лично на мен неподготвеността на журналистката ми се понрави, защото това придаваше достъпност и непосредственост и за зрителите, и за онези, които биха се поинтересували от Учението.

Линк към коментар
Share on other sites

Ако се върна няколко години назад, със сигурност щях да задам същите въпроси като Венета Райкова.

Точно по тази причина, мисля, че предаването е подготвено добре. Сега, човекът който само е чувал нещо бегло, но не е имал възможност да се докосне до учението, би потърсил и намерил допълнителна информация.

Линк към коментар
Share on other sites

Добро предаване ,но е хубаво да има поне още няколко такива ,да се покаже величието на учителят ,за това какво ни е завещал ,да се убедят хората че именно тука в България е живял и работил такъв титан в духовно отношение .Ако успеят повече хора да отворят това богатство което ни го е оставил да разберът и приложат учнието му в личнят си живот ,съм сигорен че България може да бъде първа във всяко едно отношение ,разбирасе в положителен план .

Имаме уникален шанс да приложим учението му тука и сега ,да покажем едно истинско добро общество и да дадем пример с това на останалият свят .Малко е "кофти" че е оставил страшно много материал за работа ,докато примерно Толтеките имат бърза и трайна система за достигането на щастие ,между другото след като и от няколко години чета за тях и тяхната философия на живот ,ми е още по лесно да разбера по пълноценно лекциите на П.Дънов ,да оценя и разбера невероятната им сила която се крие в тях .

Линк към коментар
Share on other sites

Аз също го гледах и на мен също ми хареса.

Хубаво е, че какъвто и стил да има Венетка, какъвто и подход да има е отделено предаване за Учителя и Учението и нещата са показани реално, а не се говори като за секта и нещо подобно, както обикновено...Преди време тя наприв предаване и за Ванга.

Аз съм доволна, гледах го с интерес, мъжът ми също.

Линк към коментар
Share on other sites

Ето предаването:

част 1

http://vbox7.com/play:ea323def

част 2

http://vbox7.com/play:eb9112ce

Прекрасно е, че се акцентира именно кой в човекът, личността, създала това учение.

Добре е всеки да прави разлика както между Христос и християни (християнство),

така и между П.Дънов и последователите му.

Ето от тук Viki3 е дала връзка към предаването и можеш да го видиш Ива, а иначе след някой друг ден може да го качат и в www.zamunda.net! thumbsup.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

бих помолила да качите предаването в youtube, защото от страницата vbox7 не могат да се гледат клипове от чужбина или зареждането на клиповете от по 20 мин. трае часове. Благодаря!

Мария

Линк към коментар
Share on other sites

Обични ми приятели,

Днес, след като изгледах клиповете с участието на Андрей Грива в предаването "Горещо", научих поредния си урок (и друг път ми се е случвало) за това, че не трябва да съдим. Само 1-2 пъти съм гледала части от предаването на Венета Райкова и ме е отвращавало нейното бъркане с мръсни ръце в човешката душа. И съм я отписала от полезрението си. Преди малко мислено й поисках прошка, защото видях една съвсем друга Венета - почтителна, уважителна, като едно малко любознателно дете. Мисля, че това интервю е много важно и може да повлияе на някои хора от постоянната публика на г-жа Райкова. А това е прекрасно.

Сещам се и за едно откровение на Пако Рабан в една от книгите му. Той доста се е измъчвал, че ведно с духовните си стремежи и търсения, упражнява една професия, която е на отсрещния полюс - в панаира на суетата, който представлява висшата мода. Успокоил се е, когато е получил отговор "отгоре", че това е част от неговата мисия на Земята. Че, бидейки много известна публична личност, ще бъде чут със своите духовни послания от много повече хора.

Редактирано от НелиТ
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

бих помолила да качите предаването в youtube, защото от страницата vbox7 не могат да се гледат клипове от чужбина или зареждането на клиповете от по 20 мин. трае часове. Благодаря!

Мария

<br><br>&nbsp;Надявам се да можеш да го гледаш сега:

<br><br><a href="

http://www.bg-fen.com/ivo/1.flv">Част 1</a><br><br><a href="http://www.bg-fen.com/ivo/2.flv">Част 2</a><br><br>&nbsp;

<br><br><br><br>

Редактирано от ivail
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Гледах предаването и ми хареса.Браво на Грива!Отговаряше много спокойно и на достъпен език на въпросите на Венета,която искаше,като че ли доста от зрителите да възприемат идеите на Учителя /аз поне това долових/ !Имаше сериозност в предаването.Повече ,какво трябва....Мястото на Учителя ,Паневритмията,всичко беше подбрано и вълнуващо. Едно е ясно,часът не е избран уместно!22,30ч си е за повечето хора късен.Такова предаване,трябва да бъде представено в по гледаемо време.Препоръчах на мои приятели да го гледат,както и на мъжа ми,но уви,не всички са го дочакали..

Нека има повече предавания за Учителя!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

бих помолила да качите предаването в youtube, защото от страницата vbox7 не могат да се гледат клипове от чужбина или зареждането на клиповете от по 20 мин. трае часове. Благодаря!

Мария

<br><br>&nbsp;Надявам се да можеш да го гледаш сега:

<br><br><a href="

http://www.bg-fen.com/ivo/1.flv">Част 1</a><br><br><a href="http://www.bg-fen.com/ivo/2.flv">Част 2</a><br><br>&nbsp;

<br><br><br><br>

Безкрайно благодаря Иваил!3d_041.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Гледах предаването и ми хареса.Браво на Грива!Отговаряше много спокойно и на достъпен език на въпросите на Венета,която искаше,като че ли доста от зрителите да възприемат идеите на Учителя /аз поне това долових/ !Имаше сериозност в предаването.Повече ,какво трябва....Мястото на Учителя ,Паневритмията,всичко беше подбрано и вълнуващо. Едно е ясно,часът не е избран уместно!22,30ч си е за повечето хора късен.Такова предаване,трябва да бъде представено в по гледаемо време.Препоръчах на мои приятели да го гледат,както и на мъжа ми,но уви,не всички са го дочакали..

Нека има повече предавания за Учителя!

Привет!

Според мен, Бог се е погрижил за часа, защото от инфо за Учителя и за Учението имат няжда най-вече "болните":

Лука 5:32

Не съм дошъл да призова праведните, но грешните на покаяние.

Исая 53

10 Но Господ благоволи да го предаде на биене и на страдание.

Когато дадеш душата му приношение за престъпление,

Ще види семе, ще продължи дните си,

И волята Господня ще благоуспее в ръката му.

11 Ще види плодовете от труда на душата си и ще се насити;

Праведният ми раб ще оправдае мнозина чрез опознанието си,

Защото той ще се натовари с беззаконията им.

12 За то ще му дам дял с големите;

И със силните ще раздели корист,

Защото предаде себе си на смърт,

И с престъпници се счете;

И той взе на себе си греховете на мнозина,

И ще ходатайствува за престъпниците.

І Коринтяни 9

19 Защото, при все че съм свободен от всичките човеци, аз заробих себе си на всички, за да придобия мнозината.

20 На юдеите станах като юдеин, за да придобия юдеи; на тия, които са под закон, станах като под закон, (при все че сам аз не съм под закон), за да придобия тия, които са под закон.

21 На тия, които нямат закон, станах като че нямам закон, (при все че не съм без закон спрямо Христа), за да придобия тия, които нямат закон.

22 На слабите станах слаб, за да придобия слабите. На всички станах всичко, та по всякакъв начин да спася неколцина. 23 Всичко това върша заради благовестието, за да участвувам и аз в него.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Мили хора, все още се радвам, че има такива! Но аз съм донякъде обезверена, като гледам наоколо какво ме заобикаля. Понякога е трудно да останеш чист сред калта. Докато гледах филма с Дънов плаках , защото мисля, че ние хората, човеците или както искате сме доста меко казано "гаднички" способни на какво ли не. В същност не зная защо заслужаваме да живеем и защо ни се дава някакъв шанс за поправка , след като ние никога няма да стигнем нивото за разстеж, което се изисква от нас? Съжалявам явно съм доста объркана, зная, че е хубаво човек да бъде позитивен, но понякога не се получава.

Иначе филма е супер. :angel:

Направо ме е яд на мен, че живея в България, а още не съм отишла на гроба на ДЪНОВ, за разлика от Мадона. Ето това има предвид, а със сигурност не съм единствената.

Редактирано от velika
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...