Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Илюзиите на мозъка, очите, сетивата


Recommended Posts

:rolleyes: "виждам" я единствено и само по посока на часовника /т.е. надясно/

Въобще не мога да схвана "обратното" движение :P

Здравей! Пробвай с последователно затваряне ту на едното око, ту на другото. Гледай само с едно от очите, после смени и гледай с другото.

Променяй дистанциата точно, когато краката и се намират в съвпад.

:thumbsup:

Редактирано от Ники_
Линк към коментар
Share on other sites

Здравей! Пробвай с последователно затваряне ту на едното око, ту на другото. Гледай само с едно от очите, после смени и гледай с другото.

Променяй дистанциата точно, когато краката и се намират в съвпад.

:thumbsup:

Само я накарах да се върти по-бързо :rolleyes: - както и да е, явно съм раз~половена...

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!Първоначално като я гледах се въртеше само и само по часовниковата стрелка.След като си фокусирам погледа на долното и стъпало,обаче, то леко избледнява тя се завърта обратно. От там мога да сменям посоката на въртене.

Линк към коментар
Share on other sites

:rolleyes: "виждам" я единствено и само по посока на часовника /т.е. надясно/

Въобще не мога да схвана "обратното" движение :P

И аз в първия момент реших, че е по часовниковата стрелка, после се загледах по-надолу в краката и посоката се смени, но за мен изглеждаше съвсем обективно, погледнах нагоре и продължаваше убедително да се върти в обратна на часовниковата стрелка. После слязох с маркера по-надолу на екрана, така че да прочета коментарите и без да искам от балерината останаха да се виждат само долната част на краката. Пак погледнах към тях и се оказа, че вече мога да си я връткам накъдето си искам. Дори може да ти е по-лесно, ако се вижда само едното ходилото - решаваш, че се върти надясно и превърташ екрана нагоре, за да я видиш цялата; после пак надолу до ходилото, гледаш, но решаваш, че се върти наляво, поглеждаш пак нагоре - получава се :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

http://www.michaelbach.de/ot/mot_rotsnake/index.html

http://www.michaelbach.de/ot/index.html

http://en.wikipedia.org/wiki/Optical_illusion

Дали да вярваме на очите си? ...

Редактирано от Орлин Баев
Линк към коментар
Share on other sites

Наистина се върти красиво!

Нали съм с очила /кьочо-кокорчо/ в първия момент ми си стори , че променям посоката на въртенето си след премигване. Мигах -мигах . :3d_159: Не е с премигване .

При мене посоката се променя когато сменя наклона на главата си -на ляво /на дясно :3d_095:

P.S= :3d_023: Малка подробност --Завъртането на главата трябва да стане в момента в който танцьорката е в профил и сътветно да внимавате на къде се върти в момента ,за да наклоните главата си в противоположната посока :thumbsup2:

Пък зайците -туй червеничкото -муцунките ли им са .Не ги виждам много ясно :3d_146:

Редактирано от добрина
Линк към коментар
Share on other sites

Това са две големи зайчета,обърнати едно към друго.

Линк към коментар
Share on other sites

:feel happy:

в началото по часовника - като се позагледаш в глезенчеот почва обратно

после - на където искам

и най накрая - хванах един момент на "засичане" - до полувинката на танца/най -дясното/ -по часовника, после обратно/при най лявото и после пак :3d_146: и си казаха - айде, счупихме матрицата ... :3d_146:

:feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Опитах всички "техники" на гледане описани от вас и не се получава да я завъртя на ляво - само на дясно.

Здравей, Еси!

Опитай да се загледаш в областта на коляното на опорния крак.

:3d_137:

Линк към коментар
Share on other sites

вервай ми че опитах :))

в мозъка ми се върти, мога да я нарисувам съвсем точно :)

В "последният" миг/част от секундата окото ми "хваща" по стърчащият и крак и оттам идва,

т.е. не мога да се съсредоточа само в-ху коляното/глезена на опорният и крак

Линк към коментар
Share on other sites

А то там, върху коляното на опорния крак е необходимо. Има една точка на пресичане в която става обръщането.

А и не си представай обръщането, нито пък си позволявай насочване на вниманието извън точката на концентрация.

Това е хубав метод. Прави го докато не се получи.

Поздрави! :wub:

Линк към коментар
Share on other sites

Ей, не отделяйте на подобни опити повече от 10 - 15 минути дневно (или максимум два пъти за деня). И след това си осигурете време за релаксация на очите.

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

може да пробваш със сянката на крачето...

:feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

И аз започнах да я "въртя" на където си искам и да спирам въртежа и. :thumbsup:

счупихме матрицата ? :3d_146:

Линк към коментар
Share on other sites

:feel happy: ...скоро... :feel happy:
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...