Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Значението на духовността на сценариста/режисьора


Recommended Posts

Или по-точно казано значението на личността на сценариста/режисьора.

Преди малко ми се случи да погледам малко от Комиците.

Мъка, голяма мъка, Тез си мислят, че като канят видни личности сред публиката и ще е смешно и интересно.

Голяма скръб.

Всяка заигравка със сексуалността в любовта в това предаване изглежда грозна, ама грозна.

Другите са Пълна Лудница и Аламинут.

Рачков понякога ми прилича на идиот, ама този, който води предаването явно има богата душевност и това се усеща навсякъде.

Явно душевността е много важна, каквото и да се опитваш да правиш. Да садиш пипер или да правиш забавно предаване.

Редактирано от БожидарЗим
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Приемам, Божидар колко е важна духовността на сценариста /режисьора за това, което стига до зрителя.Ако се замисля, май отдавна не ми са интересни този тип предавания.Просто дълбоко се озадачавам на какво да се смея, този хумор дали не е циничен, агресивен, на моменти доста грубоват.Наистина някои режисьори изпълняват нечия поръчка, понякога трябва да загърбиш морала си в името на известност, пари и донякъде оцеляване:thumbsup2:.

Линк към коментар
Share on other sites

:feel happy:Сина ми сега снима филм. От години е школа по тетатрално мойсторство и от сега вижда и хубави неща и комерсиализацията... Приеха го във ВИТИЗ. И сега започваме един такива разисквания. Често няма да може /все пак сме си в БГ/ да играе, каквото иска, да е стойностно и със смисъл. Защото и пари ще са нужни. Но го съветвам да трупа опит. Да наблюдава, да се учи... Може пък някой ден сам да прави нещо, това, което му харесва, и дано да има стойност, не само финансова.:feel happy:
Линк към коментар
Share on other sites

Аз почти не гледам шоу програми - грубият и циничен хумор насочен към конкретни хора не ми е по душа.

Ето какъв тип хумор харесвам:

http://vbox7.com/play:36df682b

Редактирано от granat1
Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 months later...

Горките сценаристи и режисьори ! Мисля,че е глупаво да се отваря цяла тема ,за да се заклеймят няколко предавания.

Не съм съгласна с повечето изказвания,които определят хумора на "Комиците " като груб и циничен ,или пък изказванята за Аламинут ,които са едни интересни миниетюди. Просто сме отвикнали да се забавляваме и си спомняме добрите времена от "голямото кино" и "театър" на Соц времената.

За мен нещата стоят точно обратното модерният театър и комично телевизионно предаване са много по- актуални за времето, в което живеем,съдържат и не малко критика към управляващите в сравнение с опростенческия работнически смисъл вложен в соц лентите . Смятам ,че и съвременното кино е доста по- интересно ,дори може да стане още по- съвременно. Стига вече с възрожденски теми и остарели идеали.

Редактирано от Inatari
Линк към коментар
Share on other sites

Театъра си го има и сега.

Горещо препоръчвам Полет над кукувиче гнездо:thumbsup1: и Дон Жуан:thumbsup: на Александър Морфов:rolleyes: ,и Сирано дьо Бержерак:whistling: на Теди Москов:sorcerer: .

Всички постановки на двамата режисьори са брилянтни.В последните няколко години театрите в София са пълни,и то с младежи,което е радващо.

.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...