Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Ти си мислиш, че обичаш, а то …


Recommended Posts

Бих казала, че духовните школи са за растеж, а не за самочувствие, че си нещо по-така от ... когото и да било.

Хареса ми идеята, че каквото виждаш у другите, това си ти. Не просто харесвам тази идея, ами напълно я споделям.

Получих обяснение на една случка преди няколко дни. Бях изпълнена с положителна нагласа към света край мене, а един чичко едва не ме напсува. Имах тежест в сърцето сигурно цял час след това.Недоумявах защо на моето невинно и положително отношение получих това. Благодаря, разбрах евентуалната причина. Има логика.

Не се чувствай раздразнен, че някой те квалифицира в някаква си група. Важното е ти как се усещаш.

Линк към коментар
Share on other sites

...

Не се чувствай раздразнен, че някой те квалифицира в някаква си група. Важното е ти как се усещаш.

thumbsup.gif Абсолютлишън skype-10.gif. То тез изпитанийца от разни чичковци и прочие идат да ни видят какво ще направим с мислите и чувствата си в такъв момент. Какво сме научили, какво сме усвоили, как го прилагаме, ще се разклатим ли и т.н... Много пъти съм се проваляла на тоз изпит, но постепенно започнах да се справям.

P.S. Не ми обръщайте внимание на правописните грешки в момента съм на музикална вълна на на нана на на...whistling.gif3d_004.gif

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

E, че кой е казал, че съм раздразнен от чичката?! :) Освен това го разгледах и усетих някакъв огромен товар дето носи ма раменете си.

Друга е идеята на темата, не разни чичковци, чинки и лели :)

Редактирано от БожидарЗим
Линк към коментар
Share on other sites

Слънчо, ами нали описаната случка с чичкото показва изпитанието за мене: "Ти си мислиш, че обичаш, а то..."/заглавието на темата/.

Не се получава нещо с разбирането. Сякаш съм с фередже и някои си мислят, че изглеждам по някакъв техен си начин. Една от причините за липсата на разбиране е в нежеланието за комуникация поради непозитивно отношение.

"Като ти дават - вземай, като те гонят - бягай!"

RUN!3d_084.gif

ПП. А ти мислиш ли, че обичаш?! /риторичен въпрос/

Редактирано от latina
Линк към коментар
Share on other sites

Аз например имам интерес към духовното,защото нищо друго не можа да ми задържи интереса и да е толкова основателно ,че да ме накара да правя нещо.Да има го момента, в който човек започва да си мисли как е по извисен от другия,но щом започнеш да обръщаш внимание на тези неща, неизбежно започваш да виждаш и своите грешки.И понеже контакта с другите е краткотраен,а със себе си си прекалено близък и непрекъснато ,се оказваш не до там добър човек спрямо който и да е.Не зная при вас как са протекли нещата ,но аз съм на този етап.А това за обичам те,без значение дали ще ме напсуваш ми беше далеч по-лесно и бързо.

Линк към коментар
Share on other sites

Та нека знаем, че сме стъпили на пътя, но това не означава, че сме го извървели.

Мда, така е, някои са стигнали други са стъпили и вървят, а тебе що ти е - казва Христос, ти върви след мене (по памет). По пътя благославяй, благодари и върви напред без да се обръщаш назад и настрани -

Правила и мерки за избягване на всички погрешки

Линк към коментар
Share on other sites

Всеки от нас минава през фазата на "гладния дух".

Това просто е неминуемо.

От страни погледнато, Божидаре, твоята жена е права.

Но, нали разбираш, че за този "глад", после се плаща.

Защото Човек, независимо от формата, в която пребивава на Земята,

е сит по начало. Въпросът е в центрирането. И - в себенамирането.

И докато се центрираме - дали жени, или мъже, винаги "гладът"

ни преследва.

Но всеки се променя, всеки расте.

Всеки расте нанякъде.

И докато е гладен и расте, човек си трупа грешчиците,

за които после трябва да прощава и да си прощава.

А прошката изисква приемане на себе си и на другия.

А няма да приемеш нещата по този начин,

ако в теб не проговори тихия глас на Бога.

Няма как да се случи по друг начин.

Любовта, заложена в нас, трябва да проговори.

И тогава няма да става дума за "Обичам те!",

а за мълчаливо и топло приемане.

Но,

събирането ни в групи, които се титуловат "духовни", е начин за развитие.

Човек винаги търси вариации, защото в него е заложена промяната.

Самото моделиране в групите, е част от онзи несъзнат стремеж,

който ни води до такова обединяване.

Всичко си е на място и на време.

Въпросът е в осъзнаването.

Линк към коментар
Share on other sites

Всеки от нас минава през фазата на "гладния дух".

Това просто е неминуемо.

От страни погледнато, Божидаре, твоята жена е права.

Но, нали разбираш, че за този "глад", после се плаща.

Защото Човек, независимо от формата, в която пребивава на Земята,

е сит по начало. Въпросът е в центрирането. И - в себенамирането.

И докато се центрираме - дали жени, или мъже, винаги "гладът"

ни преследва.

Но всеки се променя, всеки расте.

Всеки расте нанякъде.

И докато е гладен и расте, човек си трупа грешчиците,

за които после трябва да прощава и да си прощава.

А прошката изисква приемане на себе си и на другия.

А няма да приемеш нещата по този начин,

ако в теб не проговори тихия глас на Бога.

Няма как да се случи по друг начин.

Любовта, заложена в нас, трябва да проговори.

И тогава няма да става дума за "Обичам те!",

а за мълчаливо и топло приемане.

Но,

събирането ни в групи, които се титуловат "духовни", е начин за развитие.

Човек винаги търси вариации, защото в него е заложена промяната.

Самото моделиране в групите, е част от онзи несъзнат стремеж,

който ни води до такова обединяване.

Всичко си е на място и на време.

Въпросът е в осъзнаването.

thumbup2.gifthumbup2.gifthumbup2.gif

pic_10014090_0521702.jpg

Линк към коментар
Share on other sites

:3d_064:Та нека знаем, че сме стъпили на пътя, но това не означава, че сме го извървели.Божидар.

По пътя има много самота и събирането в групи е неизбежен процес.

Друг е въпроса ,че всеки търси нещо там според нивото си на еволюция.:3d_046:. 00030.jpg

Редактирано от Мария-София
Линк към коментар
Share on other sites

Много забавен пост, Божидар :)

Тези духовни школи до една са си светски организации и в тях си има хора за всичко, навярно, с всякакви намерения и цели. Но има и които вършат работа сред тях... мисля че ако не веднага, след време човек се научава да различава и разпознава. Групата е опора по пътя, подкрепа, и е страшно да си сам в група, от друга страна е досадно да не можеш да си сам. Път. Може ли да не е различен във всеки един момент, а често дори и да го няма. На мен лично групи и тълпи засега ми тежат. Но зная че това ще се промени, неизбежно е... Защото нали Пътя ни променя... :)

Линк към коментар
Share on other sites

... Като говорим за обичане известно време правех следното. На всеки човек, когото срещам или задминавам по улиците му казвам „Обичам те”. Всичко чудесно, но понякога странни реакции. Някои се обръщаха и ме гледаха страшно, а веднъж един чичка се обърна и направо почна да ме псува.

Хе-хе, когато предлагаш на някого нещо, без да ти е поискано, стават и такива работи. biggrin.gif

Твоят експеримент ми напомня за световната кампания "Free hugs". И в България имаше, и навсякъде по света. :feel happy:

<object width="640" height="385"><param name="movie" value="

name="allowFullScreen" value="true"><param name="allowScriptAccess" value="always"><embed src="
type="application/x-shockwave-flash" allowfullscreen="true" allowscriptaccess="always" width="640" height="385"></object>

А колкото за духовните школи и кръгове, естествено е да търсим компанията на близки по вибрации хора, независимо мъже или жени.

Редактирано от Теодора Андреева
Линк към коментар
Share on other sites

... Като говорим за обичане известно време правех следното. На всеки човек, когото срещам или задминавам по улиците му казвам „Обичам те”. Всичко чудесно, но понякога странни реакции. Някои се обръщаха и ме гледаха страшно, а веднъж един чичка се обърна и направо почна да ме псува.

Хе-хе, когато предлагаш на някого нещо, без да ти е поискано, стават и такива работи. biggrin.gif Това ми напомня на световната кампания "Free hugs"

Мислено го казвах драга, мислено. Не знам как може да си представиш, че съм го казвал на глас :) :) :3d_146:

Но интересно гледище. Значи направо да предлагам бой, че е ясно ще си го искат :) :) :):3d_161:

Линк към коментар
Share on other sites

Мислено го казвах драга, мислено. Не знам как може да си представиш, че съм го казвал на глас :) :) :3d_146: Но интересно гледище. Значи направо да предлагам бой, че е ясно ще си го искат :) :) :):3d_161:

О, какъв хитрец! Не беше споменато, че е мислено! Защо да не мога да си го представя?! Хората се прегръщат по улиците из цял свят ,защо не "обичам те"!

Какъв парадокс! Нищо по-обикновено от това някой да те напсува на улицата, но някой да ти каже, че те обича - немислимо?!,

Има един принцип много правилен според мене "давай, ако ти поискат", и че когато даваш, без да ти е поискано, можеш да навредиш, вместо да помогнеш, но няма да споря върху него. И не, не става дума за физически контакти в случая като бой и пр.tongue.giflaugh.gif Може би боят спада към нещо, което ти дават, без да си го поискал? g.gifbiggrin.gif Зависи от гледната точка. ph34r.gifblink.gif

И друго! Бил ли си абсолютно искрен когато си се обяснявал в любов на чичката? Защото ако е имало малко фалш или несигурност, може да го е доловил и за това да те е напсувал. hypocrite.giflaugh.gif "Ха сега като те напсувах, пак ли ме обичаш?" Изпитанийце! Ако се почувствуваш наранен, значи суетатата ти е в повечко, отколкото благонамереността. Ако не трепнеш - значи си железен. :dancing yes:

Редактирано от Теодора Андреева
Линк към коментар
Share on other sites

Ха ха ха ха,

Да ти кажачестно, това няколкото човека тука, които ме почнахте с "а ти как си издържал, а? Опънаха ли ти се нервичките, а? Изпитанийце, а? А ти как реагира, а? А. а. а?" е мноооого по-голямо изпитание :)

Още повече, че от описаното от мен се вижда какво е станало :)

P.S. Не че не си права за случаите с фалш, но моето усещане беше друго. Когато казваш на някой "Обичам Те", то това е толко пропито от взаимност, че другия трябва да ти отговори като даде поне частица любов. А, ако не може да го направи и се фрустрира.

Редактирано от БожидарЗим
Линк към коментар
Share on other sites

  • 9 months later...

„Люби Бога!” Люби Бога в човека! Докато не дадеш пълна свобода на човека, Бог да се прояви в него, както Той разбира, ти не го обичаш. Даваш ли му правила как да живее, как да обича, какво да прави, кого да гледа, това е човешка любов. Остави Бога свободно да се проявява в човека и за нищо повече не мисли. Може някои работи да не ти харесват – това нищо не значи. То е твое разбиране. Оставете Бога в себе си и в своите ближни свободно да се проявява, както Той знае. Това значи свобода. Как, по какъв начин ще се прояви Той, това е Негова работа. Бог сам ще си проправи пътищата. – „Ама как да обичаме?” – Това не е ваша работа. Любовта не е ваша. Бог е Любов, а не човекът. Вие трябва да разбирате Живота правилно, да се оставите на Бога, Той да работи у вас, както иска. Страданията и мъчнотиите, които хората преживяват, се дължат на факта, че те искат да се наложат на Бога, да се освободят от Неговото влияние. Как ще се освободят? – Каквото и да правят, те не могат да се освободят от Любовта. Божията Любов не търпи никакъв закон.

Основни черти на новото, стр.277, Новият живот /Съборно слово 1922-24/, Бяло братство 2009

Петър Дънов, Учителя

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 months later...

Бих казала, че духовните школи са за растеж, а не за самочувствие, че си нещо по-така от ... когото и да било.

Хареса ми идеята, че каквото виждаш у другите, това си ти. Не просто харесвам тази идея, ами напълно я споделям.

Получих обяснение на една случка преди няколко дни. Бях изпълнена с положителна нагласа към света край мене, а един чичко едва не ме напсува. Имах тежест в сърцето сигурно цял час след това.Недоумявах защо на моето невинно и положително отношение получих това. Благодаря, разбрах евентуалната причина. Има логика.

Не се чувствай раздразнен, че някой те квалифицира в някаква си група. Важното е ти как се усещаш.

Ами ако си пресякла на червено или си го настъпила, изглежда някак логично да си изпусне нервите и да се напсува, макар да не бива да се псува. Пък Божидар ако е гледал мъжете любовно, те може да са изтълкували грешно намеренията му и затова чичката да го е напсувал.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...