Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Recommended Posts

Аз днес направих печени тиквички със сирене. Нарязани на дълги филийки , отгоре поставих сирене, наредих ги в тавата и ги залях с малко олио, запекоха се много бързо на 200 градуса и днес ядох само това, много приятно сравнително леко ядене, което ви препоръчвам.

Сподели това мнение

Аз ги нарязвам на много тънки колелца и слагам в тавичка заедно с няколко скилидки чесън и много копър, пека ги почти до препичане, карамелизират се много приятно заради чесъна...стават фантастични, който желае може да си ги залее и с кисело мляко! Добър апетит!

Сподели това мнение

Мусака от тиквички

3 - 4 бр. малки тиквички

3 - 4 бр. средно големи картофа

(съотношението тиквички/картофи е по избор, но е по-вкусно, когато тиквичките са малко повече от картофите)

1 - 2 бр. моркова

1 - 2 стръка пресен чесън

(ако няма пресен - 3 - 5 скилидки стар)

копър (на вкус)

Тиквичките се настъргват, картофите се режат на кубчета, морковите на кръгчета. Добавят се нарязания чесън и копър.

Посолява се на вкус. Добавя се мазнина - олио или зехтин, отново на вкус. Всичко се разбърква и се долива вода, колкото леко да се вижда.

Пече се на средно силна фурна.

Заливка: 2 - 4 яйца, 300 - 500 гр. кисело мляко, брашно (на 2 яйца - една супена лъжица). Всичко се разбива и се посолява на вкус. Добавя се настъргано индийско орехче.

След заливане, ястието се пече до зачервяване на коричката.

Много е вкусна студена. Може да бъде поднесена с кисело мляко.

:3d_135::thumbsup2: Много е вкусна. Приготвих тази рецептата. Всички в семейството много харесаха мусаката. Благодаря Лъчезарна !

Щях да пропусна да споделя ,колко приятно се изненадах ,миналата събота ,от превъзходния вкус на сурова млада тиквичка ,с която ме почерпи Донка. Тук по-горе прочетох ,че Ирина ги препоръчва.

Редактирано от Розалина

Сподели това мнение

Преди няколко дни приготвих задушени тиквички с киноа, получи се страхотно, вкусно и здравословно ястие. Ето го резултата:DSC03230.JPG

А сега рецептата:

1 каф. ч. киноа

2 бр. средно големи тиквички
1 бр. морков
1 стрък пресен кромид лук
1 с. л. зехтин
хималайска сол с билки

1. Киноата се поставя в цедка и се измива добре под течаща вода.
2. Слагаме на котлона да заври вода. Тук съотношението е същото, както при ориза 1:3, но аз поставих 5 каф. ч. След като кипне водата, добавяме киноата и оставяме на слаб огън, докато се свари. 
За ~15 min е готова. Изсипваме я в цедка.
3. В друг съд слагаме 1 с.л. зехтин, нарязаните на кубчета тиквички, настъргания морков, лукa, добавяме ½ каф. ч. водичка и поставяме на котлона. 
Периодично разбъркваме, докато се задушат и омекнат продуктите. След като зеленчуците са готови добавяме сварените зрънца, разбъркваме и махаме  от котлона.
4. Посоляваме. Аз използвах готова смес от хималайска сол с 20% билки.

Ястието е готово за сервиране :)

Сподели това мнение

Жена ми прави кюфтета на фурна : 1 кг. варени настъргани картофи ; 0.5 кг. настъргани , посолени и отцедени тиквички ; 2 сурови яйца ;0.2 кг. сирене ;магданоз , сол и копър . Всичко се омешва и готовите топки се редят в намазана с олио тава ; приплескват се леко като от горе се оформя малка дупка . В нея се слага парченце масло . Маже ги с жълтък и се наръсват с настърган кашкавал  . Пече ги на ниска фурна

приятен апетит :)

Има подобна рецепта с картофи и прясна коприва .

Редактирано от АлександърТ.А.

Сподели това мнение

Направете си регистрация или влезте в акаунта си, за да коментирате

Трябва да сте регистриран участник, за да можете да оставяте коментари

Направете регистрация

Регистрирайте се в Портала. Лесно е!

Нова Регистрация

Влизане

Вече имате регистрация? Влезте тук.

Влизане Сега
Sign in to follow this