Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Закони на Богатството


Иво

Recommended Posts

Единият от законите е "Давайте и ще ви се даде". Друг - искайте и ще ви се даде. Трети - търсете и ще намерите.

Много са.

В материалният свят е много важно човек да мисли, да бъде умен.

Линк към коментар
Share on other sites

Давайте и ще ви се даде... :thumbsup2: Да, ако например винаги даваш малко повече от колкото ти искат и ти ще получаваш повече от това, което искаш... даже повече от това, за което си мечтал. Пробвал съм го и работи.

Друг закон е: "Престани да се съсредоточаваш върху липсващото и насочи съзнанието си към благодарността за всичко, което си и което имаш в действителност." (д-р Уейн Дайър, Мъдрост за всеки ден)

Този закон е добре изразен в притчата - Богатство и бедност. (за справка виж също категория богатство)

Други закони и принципи?

Линк към коментар
Share on other sites

А относно негативната мисъл - за пореден път се убеждавам , че това си е (в повечето случаи) - наша воля! НА още по прост език това гласи "мисълта за това което нямаме, ни пречи да използваме това което имаме" (автор - Ницше май че бе)... което е една мизерна искрица, а има толкова огън и топлина, стига да сме добри към себе си и към другите, ще ни е топло и живо... една голяма усмивка към всичко.

Друг закон: "не чакай едно право, което ти принадлежи, да ти се даде - вземи го" спокойно (авторът бе един философ...). :)

"Давай, и ще ти се даде", също е много на място, защото колкото повече контакти имаш, толкова по-оптимални нещa за себе си ще намериш, а и е великодушно :), което e ... хубаво.

Това от мен, за други закони - от други хора. :P

Линк към коментар
Share on other sites

Богатството не може да е цел, то е следствие.

И в духовен аспект - богатство под формата на примерно свръхспособности, колкото повече се стремим, толкова по трудно ще стане придобаването им, ако просто вървим по пътя на истината, те сами идват.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 10 months later...

:):thumbsup::v: единомислие

Единият от законите е "Давайте и ще ви се даде". Друг - искайте и ще ви се даде. Трети - търсете и ще намерите. Много са.

В материалният свят е много важно човек да мисли, да бъде умен.

:) хареса ми и че "хлопането" по разните - човешки врати го няма...

:) Всяко нещо да е на своето Време + на своето Място и пр. .....винаги с Чиста Енергия.

:sleeping: то туй дето го написах май е Правило....каква беше разликата между ЗАКОН и ПРАВИЛО :sleeping:

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Редактирано от Благост
Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...

Много са източниците и затова не мога да цитирам, но основните правила са винаги едни и същи. Важно е не само да четем и знаем, но и реално да ги практикуваме. Тогава идват резултатите.

Основните неща са винаги мисъл-визуализация-действие, ! без очакване на резултат! Просто залагане на намеренията, осигуряването на една комфортна среда за израстването им. Приемането на всички несъвършенства като грешки - уроци. Неосъждане, търпение - знание. МНОГО БЛАГОДАРНОСТИ предварително за всичко, което ще имаме. Без вкопчване. То си е направо къртовски труд в духовно отношение - забогатяването, но какво да се прави като сме тръгнали по този път - не че имаме нужда от толкова пари. Имаме нужда от енергията на парите. :dancing yes:

Линк към коментар
Share on other sites

Според мен смисъла на това да имаш пари е да си свободен и да имаш възможност да работиш. Не да се трудиш и мъчиш, а именно да работиш. Богатството може да ни даде условия и възможност да добием истинския живот - ако не ни доближава до Бога, тогава за какво ни е?

Но за да има хармония и съответствие, то физически богатия трябва да е умствено и сърдечно богат. Иначе не е истински богат...

Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup: Елизион, Добре дошъл !

А според мен парите се дават не на този, който има нужда от тяхната енергия, а на този, който ще може да се справи с тази енергия. Не всеки издържа изпитанието, обаче... Само ако вече е усвоил добре законите, за които говорят Елизион и Ради. :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

:feel happy: Благодаря за посрещането!

Само искам да допълня, че когато изграждаме от нивото на по-дълбоките си душевни нужди, Вселената автоматично ни осигурява онова, от което се нуждаем на материално ниво.

Линк към коментар
Share on other sites

Само искам да допълня, че когато изграждаме от нивото на по-дълбоките си душевни нужди, Вселената автоматично ни осигурява онова, от което се нуждаем на материално ниво.

:thumbsup2: мдам :thumbsup2:

Чак сега прочетох притчите, много са хубави - посочената от Иво, тази също много ми допадна, с подобен смисъл Да раздам ли всичкото си богатство

Линк към коментар
Share on other sites

Да :thumbsup1: Това е така, но все пак е необходимо човек по начало да е нямал собственическо чувство, иначе е много трудно да се откаже от него. Той по възможност трябва да израстне още от детството с такова съзнание. Тогава ще може с лекота да преценява какъв обем от материалните ценности може да стопаниства правилно и над какъв обем вече ще трябва да ги раздава или да назначава други да боравят с тях. Ако това е отношение, което се подразбира в цивилизацията, огромна част от нещастията, не само на физическо ниво, просто ще изчезнат. Сега се произвеждат над 1000 пъти повече материални блага, отколкото преди 300 години, а за това време броят на хората е нараснал само няколко десетки пъти! Това означава, че още сега бихме имали не мизерия, а свръхзадоволяване в световен мащаб, ако не бяха неизлечимо болни от алчност някакви си 2-3% от населението! :blink:

Линк към коментар
Share on other sites

Всичко, което има човек в живота си е плод на неговите мисли. Бях чела, че колкото злато има човек в материалният свят, толкова е и златото в кръвта му/в преносен смисъл/. С няколко думи мислите са тези, които привличат богатство или съответно бедност независимо дали в духовен или в материален аспект.

Линк към коментар
Share on other sites

Да, в Природата няма недоимък, всички блага са в изобилие. Друг е въпроса как ние ги разпределяме....

С мисълта си човек може да привлече нужното му богатство: материално, емоционално, духовно...

"Дето е Любовта, там е изобилието." - казва мъдрецът (НБ, Да се радват наедно, 12 01. 1930)

и още: "Хората на Любовта имат всичко в изобилие. Тя е магическа Сила. Щом човек влезе в Божията Любов, влиза във връзка с благата и от тях раздава на своите ближни. " (из "Изворът на доброто")

ето и един метод, закон на богатството: "Вземи петолевка в джоба си и като срещнеш един беден, извади, колкото се падне в ръката ти и дай, като държиш в ума си мисълта: "Аз мога да бъда щедър. Ще дам без мисъл, че много съм дал." И ще забравиш, че си дал. Тези действия не трябва да бъдат егоистични. Този закон е наречен: "Закон за Всемирното Изобилие." (из "Молитвеник", изд. Сонита-5 1995)

Редактирано от Иво
Линк към коментар
Share on other sites

Ние все още сме в материята и не сме ангели небесни. Свободата и робството са крайни понятия, но наистина совободата, която те могат да дадат, не може с нищо да се замени. Да се противопоставя материалното богатство на духовността изобщо, мнооооого комунистическо ми звучи. Парите са нещо чудесно.

Линк към коментар
Share on other sites

:) Та темата беше как прилагаме законите на богатството....

Не съм от богатите, но си имам достатъчно работа.... Забелязах на времето, че всеки път, когато предварително изчисля колко ученика ще дойдат днес и колко доход ще има школата, или започва грипна епидемия, или поне 5 човека имат рожден ден или заминават поголовно вън от града с родителите си.... :D:D:D

Сега сутрин си казвам на път за офиса - колкото дойдат (не ги смятам никога) с любов ще ги посрещна; тези дето не дойдат по някаква причина, благодаря им за почивката и свободното време, което ще ми дадат; на тези, които не са ме харесали и са се отказали - благодаря им, че ме освободиха от присъствието си :D .

Според мен парите НЕ дават свободата - свободата си ни е дадена изначално. А дали ще си я отнемем като се привържем към парите или каквото и да било друго в света ни - това е наш личен избор.

Редактирано от Донка
Линк към коментар
Share on other sites

Според мен парите НЕ дават свободата - свободата си ни е дадена изначално. А дали ще си я отнемем като се привържем към парите или каквото и да било друго в света ни - това е наш личен избор.

:thumbsup2::thumbsup::feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Донче, :thumbsup2:

Откога ли са се появили те, парите? Отдавна, много преди Христа. Без тях е невъзможен животът ни, макар че ги проклетисваме. Една наша мъдрост гласи: "Златото е жълто, но боядисва човешката душа с катран".....

.....Когато бащата на Константин Петканов-свещеник Никола, чува, че синовете му предлагат да си построят парна мелница в Каваклия, за да печелят повече пари за семейството, той им казва: "Синове мои, на мене не ми се печели, а ми се работи! Разбрахте ли какво ви казвам? На мене ми се работи..."

статия от в-к за жената

Богатство всеки има-ум, сърце, душа... Зависи кой за какво и с каква цел ги ползва. :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Ние все още сме в материята и не сме ангели небесни. Свободата и робството са крайни понятия, но наистина совободата, която те могат да дадат, не може с нищо да се замени. Да се противопоставя материалното богатство на духовността изобщо, мнооооого комунистическо ми звучи. Парите са нещо чудесно.

Парите не са чудесно нещо, те са си просто пари. А илюзията за свобода, която дават, е най - заробващото робство. Свободата нищо общо няма с тях.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...