Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Закони на Богатството


Иво

Recommended Posts

Това е по-скоро формулата на процеса на обедняване.

Линк към коментар
Share on other sites

На богатите бедни им работят. Това е положението. За да си богат трябва да докараш другите до просешка тояга. Богат означава да експлоатираш.

Линк към коментар
Share on other sites

Каквото посеем , това после жънем - посеем ли просешки тояги, после се стоварват на нашия гръб, всичките наведнъж. Може и на гърба на децата ни, няколко поколения наред. Може да имаш милиони в банката и в душата ти да играе просешка тояга. Парите не правят богатството - прави го усещането за щастие с това, което е животът ни.

Линк към коментар
Share on other sites

На богатите бедни им работят. Това е положението. За да си богат трябва да докараш другите до просешка тояга. Богат означава да експлоатираш.

Това не е ли малко черногледо казано? Може да си богат на идеи, на вдъхновение, на любов и светлина и д аможеш да конкретизираш идеите си в този свят, какъвто е той. Тогава вътрешното богатство се материализира до външното - и това е цялостност и доброто положение на нещата, според мен. Такъв богат човек не експлоатира. Той дарява заетост, предлага професионално развитие и финансово обезпечение на служителите си. Може да има добрина в богатството и резонанс с хармонията на Живота! това е богато мислене!

Сега, че далеч не всички богати отвън хора са богати и отвътре, е очевиден факт - дори по-често е обратното. Но може и иначе...

Редактирано от Орлин Баев
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 years later...

Първи закон - смелост. Приемай 500 лева като 5000, като 50 000.

Защото разлика, няма.

Примай и 50 000 лв като 500 - всичко отива някъде и нищо не остава за съхранение.

Най-големият проблем на желаещите да имат пари е да ги имат на сметка някъде - това убива парите, те обичат мощно движение и тласък. Пари в сметка, чакащи лихва са тъжни пари. Това не са инвенстирани пари в движение и живот, а дадени пари на смъртта и на сатуквото.

Досега не се е родил милиардер с влог, който да чака лихви, сиреч - да очаква натрупване от мъртви капитали.

 

Парите искат да бъдат харчени, да бъдат употребявани, да бъдат онова, което са - енергия, но не кинетична.

Не си влагайте парите в имоти и не се борете за етажи от къщи или семейни апартаменти ... Не мислете парите за фиксирани богове и за индулгенции.

 

Вложете парите в живия си живот и ще видите как богатството идва към вас и тогава наистина парите са само средтство, не са цел.

 

Страхът е враг на парите. Тъпите сметки също.

Богатството обича смелите хора, за които парите са начин да докоснат още едно тъжно удоволствие.

И това не е крайна цел, то е път.

 

Богатството е естественото сътстояние на умния човек.

 

 

 

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 weeks later...

За съжаление удоволствието от материалните придобивки е кратко . Ще рече загубена кауза .То е като женитбата . Радваш се една година и после се чудиш как да се отървеш от задълженията :)

Това да имаш повече пари не е богатство . То е въпрос на характер и способности .Напр. възможно ли е да си собственик на голяма преуспяваща фирма , Ако не можеш да управляваш собственото си семейство ( не да го командориш) .Или , да не ти стига заплатата .Това че тя не стига не е въпрос на цифри .То е въпрос на отношението ни към себе си . С какво се идентифицираме .С този когото трябва да задоволяваме .Или със , изследователя тръгнал да опознава света . Тя не стига и защото сме недоволни . Да . Недоволни , не успели и правим грешката да се съгласим с това , харчейки парите си в търсене , заместител на успеха . Някакво временно удоволствие , вместо да впрегнем възможностите си .

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Важно уточнение: имаш всичко и само това, което може да се купи с пари.... 

Линк към коментар
Share on other sites

Аз не обичам да говоря за пари -наистина .

И в реала ги поставям на място такива събеседници, които 

въртят , сукат и само пари са им в устата .

 

Преди време се наложи за кратко да поживеем на квартира 

във кв.Лозенец (София)

 

Хазяйката беше стара бабичка , която беше изоставена 

от внуците си , въпреки, че им е дала много пари .

Държеше да си плати и за отиването ми до аптеката 

да и купя лекарства .За нея всичко беше пари .

Тя не предполагаше , че някой може да направи и нещо от човещина.

Цепеше стотинката , взимаше ни висок наем , но на празниците ми казваше 

" вземете при вас , във вашия край , искам да съм сред хора, ще си платя"

"Ето , това ти е грешката , мислиш си че всичко се плаща' и казвах 

Случайно или не , когато ми разказваше -"ето в тази къща живее тази оперна звезда,

в тази еди коя си актриса" ...И всичките с по едно дете , детето после се развежда и 

единственото дете, което ражда -също се развежда .

 

Мда ...не искам да съдя хората , но за мен това е сбъркана ценностна система .

Кариера , пари ....и самота .

Една необразована и селска жена създала и съхранила здраво семейство ,

семейство в което има обич и уважение е в пъти по мъдра в моите очи.

Линк към коментар
Share on other sites

Златен телец ---------------изчезва , когато парите се слеят сред инструментите  на тезгяха ми . До като парите са по ценни от мотиката , ще има презрение и страх към нямащите ги и завист и недоволство към имащите ги .

Ето един разпространен абсурд -----По добре богат и болен , отколкото беден и здрав ---- когато го чух за първи път не можах да разбера , дали това бе демонстрация , силата на парите или закачка (дразнене)......Тогава само се усмихвах и кимах разбиращо на всичко . Бе ми все едно , само да не ми пречат на работата  .

За да се разбере казаното от някого , не е достатъчно да чуеш недвусмислено факта .Трябва да погледнеш с очите на говорещия . Макар всеки да си го е записал това ,не го може . А смисъла е в практикуването .

пп

:)   интересно само за пари пишем , а темата е за богатство ? :)

Редактирано от АлександърТ.А.
Линк към коментар
Share on other sites

Парите никога не са достатъчни за да задоволят човешките желания. В същото време те задоволяват някои базови наши потребности. А границата между действително необходимото и желаното е доста неясна. В същността си желанието да имаш костюм Армани и желанието на детето да има гумено пате с което да си играе в банята са еднакви. И двете са еднакво ценни от гледната точка на желаещия ги и еднакво ненеобходими от нечия друга гледна точка. 

Линк към коментар
Share on other sites

 

Случайно или не , когато ми разказваше -"ето в тази къща живее тази оперна звезда,

в тази еди коя си актриса" ...И всичките с по едно дете , детето после се развежда и 

единственото дете, което ражда -също се развежда .

 

Мда ...не искам да съдя хората , но за мен това е сбъркана ценностна система .

Кариера , пари ....и самота .

Една необразована и селска жена създала и съхранила здраво семейство ,

семейство в което има обич и уважение е в пъти по мъдра в моите очи.

 

По тая логика в циганските гета всички се радват на преизобилно щастие - никой не се развежда, нямат пари, раждат до припадък и всички са нискообразовани. 

Редактирано от Лиула
Линк към коментар
Share on other sites

братята цигани са отделна, паралелна вселена .

Там логика не се търси , но си имат своя чар тези 

деца на природата .

 

Сега не ми се мисли , че ми почва мача Реал : Атлетико ...оле 

Линк към коментар
Share on other sites

О, заблуждаваш се, че нямат пари. Ела да им видиш къщите, ланците, пръстените и обичаите по сватбите. И там е на принципа който има, има много, който няма, няма нищо. Друг е въпроса как ги изкарват парите си. И съвсем друг за какво ги дават. Както казва Василена - това е друга вселена с други закони на богатството. Сега се замислям, че вместо ние да им внушим етичните и интелигентни закони на Богатството, май стана обратното - от тях научихме разбойническите закони за измамите, мръсната търговия, черните каси, юмручните аргументи и влияние... и кичозното харчене.

Линк към коментар
Share on other sites

и кичозното харчене. -------------това е на марсиански :)  .

Някой от вас участвал ли е в празнична почерпка ....Влизаш в стаята . Голи варосани стени , по края насядали сколо десет човека  . Направо на дъсчения под , облягайки се по стените . Някои са изпънали краката си напред . Седят и мълчаливо си подават едно шише .

от тях научихме разбойническите закони за измамите,  ----------не мисля . Всички се държим се според обстоятелствата . И тогава и сега оцеляваме и това ни стига .

Редактирано от АлександърТ.А.
Линк към коментар
Share on other sites

Говорим за тези, които се наричат състоятелни... Кич - озен означава да се дават парите за скъпи предмети без никаква естетическа или потребителска стойност, но с единствената цел да се демонстрира богатството.

Някой от вас виждал ли е циганска богаташка сватба? А да сте забелязвали колонадите и финтифлюшките по замъците на техните барони? Или премените и златното изобилие върху жените? За съжаление културата на полюсите - много богат - много беден стана и наша култура. 

Линк към коментар
Share on other sites

Говорим за тези, които се наричат състоятелни... Кич - озен означава да се дават парите за скъпи предмети без никаква естетическа или потребителска стойност, но с единствената цел да се демонстрира богатството.---------------Да , но има идруга страна .Това е  радоста , че си постигнал нещо , измъкнал си се .

Линк към коментар
Share on other sites

Последен закон: имаш ли пари, имаш всичко. 

 

Ще се повторя пак, имаш ли пари, имаш всичко. Може да нямаш лична карта някъде за нещо, имаш ли пари, всичко се оправя.

За мен животът е практичност, не инвенция. 

А още повече, че и ми се е случвало.

 

Да видя някой ентусиаст - без документи и без пари как точно ще се оправи? Никак. 

Линк към коментар
Share on other sites

Възможно е :) Случвало ми се е. Тогава осъзнах в колко добър свят живея. Всъщност като се замислих сега, в най-критичните за мен ситуации, точно без пари съм се оправяла. Но ако човек живее в света на парите и вярва само в тяхната сила, в света на приятелството и любовта той наистина е като изгубен... 

А колко ли струва един "случаен" съвет за преодоляване на  упорита кашлица?  :3d_059:

Линк към коментар
Share on other sites

Възможно е :) Случвало ми се е. Тогава осъзнах в колко добър свят живея. Всъщност като се замислих сега, в най-критичните за мен ситуации, точно без пари съм се оправяла. Но ако човек живее в света на парите и вярва само в тяхната сила, в света на приятелството и любовта той наистина е като изгубен... 

А колко ли струва един "случаен" съвет за преодоляване на  упорита кашлица?  :3d_059:

 

Колкото и всеки друг съвет.

 

А продуктите за преодоляване на упорита кашлица отново се купуват с пари, не с усмивка. 

Линк към коментар
Share on other sites

О, нямаше да струват и стотинка, само да живееше по-близо, както и на мен не ми струваше стотинка твоята и на Дани безценна помощ в критичен за мен момент! Благодаря!

Линк към коментар
Share on other sites

О, нямаше да струват и стотинка, само да живееше по-близо, както и на мен не ми струваше стотинка твоята и на Дани безценна помощ в критичен за мен момент! Благодаря!

 

Разбира се, в този смисъл - да. 

Но е добре човек винаги да има пари, никога не се знае какво може да се случи в най-неочаквания момент. 

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

И да има пари пак може да се случи нещо неочаквано. Вече имам видения как Ивета стои над ковчеже жълтици и ги брои с удоволствие :) Което пак не пречи да й се случват неочаквани неща.....

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...