Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Закони на Богатството


Иво

Recommended Posts

Разбира се, че парите са нужни, за да се направят много неща, но от друга страна не са нужни и за също толкова много неща. Приятелството, помощта от близък и щастието няма как да се купят с пари. Аз заставам на средната позиция или, че парите са нужни, но не изчерпват и не осмислят съществуването. Поне за мен е така. Получавала съм толкова много безценна помощ дори от малко познати хора и съм осъществявала мащабни за мен проекти с минимум бюджет, но разбира се не и никакъв. :))) Безценна е помощта дадена на време в точния момент и в повечето случаи нещата не опират до пари. Безценен е приятелският съвет и съпричастност, които дават криле и енергия и импулс за много други неща. Какво са парите, ако не средство? За някои те изчерпват смисъла им на съществуване. Познавам достатъчно такива хора, които живеят в света на материята и не могат да отлепят очи от лъскавите нови вещи и новите придобивки, а са толкова празни, толкова изкуствени, отдавна изгубили душата си. 

Линк към коментар
Share on other sites

В България дойде прототипът на "Вълкът от Уолстрийт" , за да изнася семинари как да правим успешни сделки, моля ти се ...Екзалтиран човечец , печелил милиони ...знаете филма .. Авоари, акции , мъни, мъни бяха най използваните му думи по интервютата , които даваше Не знам дали е имало шарани, които да го слушат на семинарите , но явно го е закъсъл там някъде между сделките.Просто американска прелест в най-уродливия вид. Много си беше повярвал човека -ахм  ! Нали там зад океана успех е равен на a lot of money .Само, че тук е добрата стара Европа със своите стариии ценности . Къщичка с градинка , любим човек , деца  , близки приятели на раздумка .и..що ти душа сака .

 

 

 

 

 

 

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 years later...

Най - големият закон на богатството е да седнеш на задника си и да бачкаш (колкото по - доходоносно е бачкането, толкова по - добре). Бачкане, бачкане, бачкане. И да живееш поне малко под възможностите си. В никакъв случай не и над тях, защото някой ден може на вратата ти да почука ЧСИ или направо мутри да я разбият и да те извлекат насила от банята (имаше такъв случай с длъжник към фирма за бързи кредити с греховно големи лихви).

Линк към коментар
Share on other sites

Богатството може да бъде и духовно, не само материално. Можеш да откриеш истината сред природата, в книгите и мъдрите мисли. Как се пееше там в песента на Тангра : един прозорец и безброй звезди...

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...