Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Закони на Богатството


Иво

Recommended Posts

Всичко се купува с пари.

Това което не се купува с пари се купува с много пари.

Ако не можеш да го купиш с много пари значи не си дал достатъчно.

:3d_126:

Редактирано от Вендор
Линк към коментар
Share on other sites

Вендор, на този свят има неща, които не могат да се купят с пари. И всичките пари на света да се съберат, няма да помогнат.

За мен това са най-ценните неща.

Да послушаме сърцето си, то знае къде да ни отведе.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Всичко се купува с пари.

Това което не се купува с пари се купува с много пари.

Ако не можеш да го купиш с много пари значи не си дал достатъчно.

:3d_126:

Аз се възхищавам на хора, които не биха се продали за пари, на тези, които и за много и за достатъчно пари не биха се продали.

Надявам се и аз да съм една от тях през целият си живот.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз се възхищавам на хора, които не биха се продали за пари, на тези, които и за много и за достатъчно пари не биха се продали.

Надявам се и аз да съм една от тях през целият си живот.

Такива са вече откупени. И ти си!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 7 months later...

Формула: "Господи, помогни ми в работата, да покажа на хората, че с Тебе ще изкарат повече, отколкото ако очакват на себе си."

източник: "О, Господи, стр. 132, изд. Астрала"

Линк към коментар
Share on other sites

Закони на богатството: И тогава, когато си приел от агресията и нервността на света около себе си, да кажеш стига, това не съм аз. Искам си моето сърце пълно с любов, искам да бъда отново нежна и добра, такава, каквато бях преди и тогава достигам до оня предел, който ме прави богата само с една дума, с един топъл поглед и слънчева усмивка и щастлива, че това съм отново аз, истинска.

Редактирано от wonderful
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Хора, прочетох в един сайт, че ако привличаш пари посредством бяла магия, може да ти бъде отнето нещо друго в замяна ( например да умре близък човек), понеже това привличане на пари е изкуствено, вие как мислите ? Даже са дали някаква формула, с която можеш да се застраховаш от подобно отнемане : " "Но това не причинява вреда на нито едно живо същество" и след това се казва : " А ако си даваш сметка, че не можеш да направиш това, по-добре изобщо да не използваш такива магически методи. В този случай прилагай само първия способ с "хлебарките" - той е безвреден и много ефикасен." ( под хлебарки визират премахване на съответни отрицателни мисли от съзнанието ни). Възможно ли е привличайки пари с бяла магия, човек да изгуби нещо друго, възможно ли е да се защити от изгубване на нещо друго, а ако все пак успее да се защити за даден период има ли опасност да загуби нещо заради парите по - нататък ??

Редактирано от hrisko_89
Линк към коментар
Share on other sites

Бялата магия изключва получаването на нещо незаслужено. Всъщност Бяла магия означава да използваш способностите си в хармония с Божествените, Природните закони. По принцип самото желание да имаш пари е далеч от Бялага магия, дори и когато парите се използват не за нещо лично, а когато е свързано с общото благо. Парите са само посредник. Примерно, искаш да имаш свободни 100 000 лева за да подпомогнеш примерно някой дом за сираци. Белия магьосник ще насочи мисълта си към целта (подпомагането не децата) и няма да определя пътя на парите, от къде ще дойдат и дали въобще ще дойдат. Белият магьосник ще привлече тези, които ще помогнат.

Линк към коментар
Share on other sites

А има ли разлика между визуализация с цел да се замогнеш ( с цел собствена употреба, за роднини, за нуждаещи се) и привличането на пари с бяла магия, едно и също ли са като понятия, действия ?

Линк към коментар
Share on other sites

Възможно ли е привличайки пари с бяла магия, човек да изгуби нещо друго, възможно ли е да се защити от изгубване на нещо друго, а ако все пак успее да се защити за даден период има ли опасност да загуби нещо заради парите по - нататък ??

Aбсолютно. Възможно е Вселената да прояви специфично чувство за хумор и да те снабди с малък стомашно-чревен проблем например, но може и да не ти размине толкова ...олекващо :) .

Дори добрата бяла магия да насочи средства към дом за сираци, може да промени пътя им и да ги отклони от място, където са били по-належащи... пътят към ада е постлан с добри намерения.

" Да бъде Божията воля. "Това единствено е безвредно.

Линк към коментар
Share on other sites

Чел съм, че човек човек ако иска нещо в мислите си - за себе си или за друг, ако прави визуализации в тази насока, най - добре е накрая да каже : " Господи, нека да получа това или нещо по - добро в името на моето най - висше благо и най - висшето благо на всички заинтересовани" или пък : " Господи, нека бъде волята ти"; Тоест оставяш Бог да реши дали да получиш това или нещо което Той знае, че е по - добро .

Линк към коментар
Share on other sites

Добри формулировки.

По принцип визуализациите са трудно изкуство, защото се иска много богато въображение - не само да включиш всичко желано, но и да неутрализираш всичко нежелано. Например момиче може да си желае жених - добър, богат, умен, влюбен...но ако забрави, че иска трезвеник (това в нашето съзнание се подразбира) и че иска и след много години да е влюбен...а и тя да не се влюбва в друг, ... въобще има подводни камъни.

След време човек разбира , че определено поведение от негова страна е достатъчно, за да получава всичко необходимо в добре премерени количества, дори неща, за които не си е мечтал. И съответно отклоняванвто от това поведение ( от Пътя) е достатъчно, за да не се сбъдват визуализациите му в желания от него вариант.

Така че игричката става излишна.

В едно следващо ниво и желанията също.

Линк към коментар
Share on other sites

" Например момиче може да си желае жених - добър, богат, умен, влюбен...но ако забрави, че иска трезвеник (това в нашето съзнание се подразбира) и че иска и след много години да е влюбен...а и тя да не се влюбва в друг, ... въобще има подводни камъни."

:D:3d_139: Е, да, но това, че нещо не присъства във визуализацията не значи, че човек няма да го получи или пък, че ще получи точно обратното на това, което желае по принцип и което е по подразбиране. :D

Линк към коментар
Share on other sites

Примерът беше опростен вариант, Хриско. Дори само думата "добър" вече дава възможност за безброй вариации. И човекът получи това, което си е заслужил(а).

По-важна е другата част от поста ми, смятам аз.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, току-що се регистрирах във форума и реших да проява участие първо в тази тема :)

"Давай, за да получаваш и обичай, за да бъдеш обичан." Всяко направено добро ти се връща многократно и обратно - следователно нека правим повече добри неща и ще бъдем по щастливи. В природата и в цялата Вселена като цяло има закономерност, която не може да заблудим.

Линк към коментар
Share on other sites

Според вас кои са основните закони на Богатството?

Как ги прилагате в живота си?

С какъв резултат?

Изчетох темата, някакси основните закони на Богатството не

ги прочетох.

И по-точно за кое богатство говорим?

Как е по-добре?

Наистина ако липсва материалното богатство вероятноста да липсва и духовно е много по-голяма отколкото

ако сме бедни т.е и бедни ще сме и в други насоки поради липсата на възможности...

Линк към коментар
Share on other sites

Искам да съм беден и нещастен,да страдам докато другите профучават с мерцедеси с 200 километра в час.

И Христос е страдал от болка и  предателства и Буда също.

За да има духовно извисяване трябва страдание.

За да има щастие ти трябва невероятен късмет и наи-вече да получаваш повече отколкото да даваш.

А наи-голямата даденост на човека е тялото и гените които носи.

Страдаите или се радваите истински,

и двете чувства са божествени.

Само че не е възможно всички да се радват или всички да страдат.

:3d_151:

Линк към коментар
Share on other sites

Може, ако се радваш и на страданията :)

Искам да съм беден и нещастен,да страдам докато другите профучават с мерцедеси с 200 километра в час.

Дали?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Ами че парите са разпределени в света! Определено е кому колко да се паднат. Още като се раждаш, има един закон, който определя, богат ли ще бъдеш, или не. Ако не си определен за богат, и 100 чифта цървули да скъсаш, няма да успееш. Ако си роден да бъдеш богат, богатството ще си дойде и без да го търсиш. Тия, които са богати, то е не защото са много умни, не че са съумели да го добият, но то само си идва. Реките как идват? Не мислете, че за да дойдат реките, земята прави някакви усилия. Не, те сами си идват. Турците казват: „Ако ти е определено на късмета богат да бъдеш, богатството само ще си дойде“. Богатият е определен богат да си бъде. Богатството си иде, като някое място богато с растителност.

Из „Градовете Содомски и Гоморски“ – НБ, 16 ноември 1924 г.

Ще се радвам да прочета коментари по цитираното.

Редактирано от Розалина
Линк към коментар
Share on other sites

Ще коментирам, но не от библейска, а от житейска и от лична гледна точка...

Против съм предопределеността за каквото и да било.

Така е и по отношение на парите. Може би разсъждавам така, защото съм от цървулковците, които късат чифт след чифт, но същевременно знаят, че богатството (материалното) не идва даром. По принцип за мен богатство не са парите, финансите, макар, че те са важна част от живота ни. Богатството за мен е знанията, духовността, милосърдието, познанието и т.н. Но в този цитат се акцентира върху парите, ако трябва да го тълкувам буквално...

Не вярвам в съдбата, а напротив считам че всеки един от нас до голяма степен сам определя живота си. Наистина, при някои са необходими повече усилия при постигането на дадена цел, а при други сякаш нещата се нареждат от само себе си... Но е важно и какви цели си поставяш.

От друга страна отстрани може и да изглежда, че другият лесно е придобил желаното, но само той да си знае цената за това.

Всичко е много субективно. Но основното, според мен е че всеки сам кове съдбата си, но не всеки го осъзнава или иска да си признае това.

А по отношение на даденият цитат - че реките сами си идват и земята не прави усилия за това, изразявайки се метафорично ще допълня, че реките ако са твърде пълноводни или бурни, ще отнесат земята или тя ще ерозира.... Може би трябва да помислим и в този аспект...

Линк към коментар
Share on other sites

Аз поне разбирам цитата изцяло в буквален смисъл. Ако става въпрос за нематериално богатство (познание, духовни качества, сила на волята, способност за различаване и др.), то написаното не важи. Предопределеността... Всъщност акцентът е върху маловажността на материалното богатство. Духовното развитие се осъществява при всякакви материални условия – и в бедност, и в изобилие. Вниманието на човека следва да е насочено първо към духовното му израстване, независимо от материалното му положение. А самото материално положение наистина е определено в дадени граници за човешкия живот (или за отделните негови етапи), коитограници човек трудно може да прескочи, още повече без това да се отрази негативно на духовното му развитие (защото в този случай, ако богатството не му е било предопределено, но човека пожелае да го постигне, ще трябва да насочи всичките си усилия в тази посока и не само да се откаже от духовните си стремежи, но и да направи доста компромиси с духовността си). Когато богатството само търси човека, без той да полага особени усилия, тогава то може да бъде съвместено с духовността, ако човекът насочи стремежите си към последната, а богатството остави на второ място, не като цел или постижение, а като даденост.

Линк към коментар
Share on other sites

ако богатството не му е било предопределено, но човека пожелае да го постигне, ще трябва да насочи всичките си усилия в тази посока и не само да се откаже от духовните си стремежи, но и да направи доста компромиси с духовността си). Когато богатството само търси човека, без той да полага особени усилия, тогава то може да бъде съвместено с духовността, ако човекът насочи стремежите си към последната, а богатството остави на второ място, не като цел или постижение, а като даденост.

Считам, че няма пряка връзка между материалното положение и нивото на духовността и двете не са взаимосвързани. Всичко е индивидуално и субективно.

Нека да разгледаме следните случаи:

1. Човек е материално добре, т.е. той не мисли за за задоволяване на ежедневните си потребности. От това не следва, че той ще се насочи към духовно развитие. Напротив - може парите, богатството да го покварят...

2. Човек едва свързва двата края, няма дори покрив над главата си. От това не следва, че този човек няма потенциал за духовно израстване или че ще мисли единствено и само за насъщният. Напротив - именно тежкото му материално състояние може да го подтикне към духовно израстване или да е причината за такова.

3. Когато богатството само търси човека, този човек може да не притежава умения да оцени това богатство и да не може да го управлява, а вследствие на това да го загуби; а може и да му се струва, че притежаваното от него богатство не е достатъчно и да хвърли всички свои усилия към увеличаването му, а не към развитие на духовността си.

Мисля, че парите в една или друга степен покваряват човека. И често такъв човек прикрива зад духовността и стремежа си към духовно израстване страх за богатството си. А притежавайки богатство, човек се бои да не го загуби, т.е. вниманието му е раздвоено, усилията също.

Ще си позволя да цитирам Сенека от "Нравствени писма до Луцилий": " Който се нуждае от богатства, той се и бои за тях. А никой не се наслаждава на благо, което му създава тревоги; все се мъчи да прибави още нещичко. Прави сметки, слюнчи тефтери. От господар става иконом."

В заключение - нищо на този свят не е даденост и не следва да го приемаме като такава...

Не зная доколко ясно съм изразила позицията си:)

Линк към коментар
Share on other sites

Ами че парите са разпределени в света! Определено е кому колко да се паднат. Още като се раждаш, има един закон, който определя, богат ли ще бъдеш, или не. Ако не си определен за богат, и 100 чифта цървули да скъсаш, няма да успееш. Ако си роден да бъдеш богат, богатството ще си дойде и без да го търсиш. Тия, които са богати, то е не защото са много умни, не че са съумели да го добият, но то само си идва. Реките как идват? Не мислете, че за да дойдат реките, земята прави някакви усилия. Не, те сами си идват. Турците казват: „Ако ти е определено на късмета богат да бъдеш, богатството само ще си дойде“. Богатият е определен богат да си бъде. Богатството си иде, като някое място богато с растителност.

Из „Градовете Содомски и Гоморски“ – НБ, 16 ноември 1924 г.

Ще се радвам да прочета коментари по цитираното.

Аз това го тълкувам така - всеки човек се ражда със задачата да научи някакъв урок, да издържи даден изпит. Това може да бъде изпита на богатството, а може и да бъде изпита на бедността. Нормално е който се е родил да учи урока на богатството, да го "привлича".

За подобен изпит се говори в беседата "В рова на лъвовете".

Вторият изпит – на Данаил, е изпит на богатството. Като забогатее, човек побеждава външните мъчнотии. Той има знания, затова идат вътрешните изкушения.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...