Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Асо Пентакли


Guest Мона

Recommended Posts

Пускам и в тази тема въпроса си за работата :) .

Поисках съвет от Таро как да постъпя с определена работа, която за мен е допълнителен доход. Картите са Ас пентакли, 3 пентакли, Крал меча.

Линк към коментар
Share on other sites

Понеже аз помолих Лора да напише комбинацията си тук, съм длъжна да изясня защо - анализът вече е направен в темата Таро и работа.

Особеността идва от изключението Ас пентакли да е в съчетание с 3 пентакли, при която, въпреки, че е на първа позиция (Ас пентакли), то е действащо асо, не е в стигмата на повечето Ас-а пентакли на първа позиция. Тук ключвата карта е 3 пентакли, чрез която Ас пентакли е действащ фактор. При друга комбинацият от карти, това не би било възможно - този шанс, който съдбата буквално ти поднася, а Кралят меча осъществява, щеше да е имагинерен.

Но 3 пентакли въвежда на сцената на реалното битие Ас пентакли. Без нея Асо-то щеше да остане една визия за бъдещето, една мечта, а Кралят щеше да си чака во веки веков мечът му да разсече истината от лъжата, заблудата от решимостта.

Ас пентакли понякога е карта за ежедневни решения, не за мечти. Ето и тази комбинация е израз на такова изключение и затова, съчетанието от тези карти трябва да се подчертае.

Редактирано от Ивета
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Имам въпрос. Забелязах, че Асо Пентакли ми се е обърнало в колодата. Някои има ли някаква идея защо и какво е посланието? Седмица преди да се обърне ми изпадаше често от тестето независимо за какво гледах и дали изобщо питах нещо или просто хващах картите.

Ще съм благодарна ако споделите мнение.

Линк към коментар
Share on other sites

Имам въпрос. Забелязах, че Асо Пентакли ми се е обърнало в колодата. Някои има ли някаква идея защо и какво е посланието? Седмица преди да се обърне ми изпадаше често от тестето независимо за какво гледах и дали изобщо питах нещо или просто хващах картите.

Ще съм благодарна ако споделите мнение.

Предупреждение е.

Обърни спешно внимание на нещата, които досега си отлагала, като започнеш първо със здравето си. Предстои сложен период, в който ще ти трябва сила и яснота в приоритетите.

Таро е сложна система, сложен жив организъм и много преди човекът да изпитва болка, картите страдат, затова се случват тези неща.

Докато отново Ас пентакли се изправи, ще трябва време.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Ас пентакли, Отшелникът, 7 пентакли. Мисля, че въпросът няма значение.

Според мен Ас пентакли и Отшелникът са едно. Аз го тълкувам като изчистване от стари и вече ненужни модели на поведение и мислене, Избистряне, изчистване, оставяне на голям товар, свличане също на нещо вече ненужно за този, който пита. Риза, която вече трябва да се съблече :) .

Линк към коментар
Share on other sites

Ас пентакли, Отшелникът, 7 пентакли. Мисля, че въпросът няма значение.

Според мен Ас пентакли и Отшелникът са едно. Аз го тълкувам като изчистване от стари и вече ненужни модели на поведение и мислене, Избистряне, изчистване, оставяне на голям товар, свличане също на нещо вече ненужно за този, който пита. Риза, която вече трябва да се съблече :) .

Страхувам се това да не се окаже поредната стена, която човекът сам си е поставил. Това по Отшелникът - той е онази стена и онова търсене на себе си, което в случая не е изход (Ас пентакли).

Виждам, че отново има уклон към създаване на погрешни нагласи и най-вече склонност да се търпи и изчаква (7 пентакли).

Докога?

Линк към коментар
Share on other sites

Ас пентакли, Отшелникът, 7 пентакли. Мисля, че въпросът няма значение.

Според мен Ас пентакли и Отшелникът са едно. Аз го тълкувам като изчистване от стари и вече ненужни модели на поведение и мислене, Избистряне, изчистване, оставяне на голям товар, свличане също на нещо вече ненужно за този, който пита. Риза, която вече трябва да се съблече :) .

Страхувам се това да не се окаже поредната стена, която човекът сам си е поставил. Това по Отшелникът - той е онази стена и онова търсене на себе си, което в случая не е изход (Ас пентакли).

Виждам, че отново има уклон към създаване на погрешни нагласи и най-вече склонност да се търпи и изчаква (7 пентакли).

Докога?

Въпросът касаеше отношение на човек към мен. Стената е поставена от мен, а може би и от другия човек, но тя е налице. Тя винаги е била там във времето, рушена и създавана отново. И Отшелникът не се явява за първи път в тези отношения, но това е друг въпрос.

Линк към коментар
Share on other sites

А ако до Отшелника беше Слънцето? Тогава щяха ли да паднат тези бариери и щеше ли да има повече откритост?

Конкретно говоря за ситуацията и въпроса, които Лора пита.

Как мислите?

Линк към коментар
Share on other sites

А ако до Отшелника беше Слънцето? Тогава щяха ли да паднат тези бариери и щеше ли да има повече откритост?

Конкретно говоря за ситуацията и въпроса, които Лора пита.

Как мислите?

Аз виждам така нещата: при поява на Слънцето след Отшелникът, ситуацията ще се развие в посока на тотално скъсване - този, който пита просто ще отреже всички връзки с другия, гледайки на себе си като на единствена ценност и тук Аз-ът играе централна роля. Което е един добър изход, защото, в крайна сметка, проблемът ще е "осветлен" и няма да има никакви неясноти.

Стената между двама души би паднала, само ако след карта като Отшелникът има Папата, Крал меча, 6 пентакли - като атрибут на Ас пентакли или 6 жезли (с уговорката, че последните две са кратковременни).

Но нека и Лора сподели какво мисли по въпроса, това е интересна дискусия.

Редактирано от Ивета
Линк към коментар
Share on other sites

Ще имам ли превод на едни пари до края на този месец - 10 меча обърнати, Ас пентакли обърнат, Рицар чаши.

Когато ги видях картите си помислих, питам за пари, но отговора е за друго.

Пиша в тази тема, заради асото и заради силата му тук, но не го разбирам.

Някой да има идеи за картите?

Редактирано от Лора Витанова
Линк към коментар
Share on other sites

Лора, много интересни карти заради обърнатите 10 меча и Асо Пентакли. Смятам, че отговора е положителен заради Рицаря като последна карта. Може да има някакво забавяне и да получиш превода малко след края на месеца.

Искам да те попитам от кога чакаш тези пари и имали просрочване? Тези пари възнаграждение за твоя труд ли са?

Ако искаш ми отговори.

Линк към коментар
Share on other sites

Лора, много интересни карти заради обърнатите 10 меча и Асо Пентакли. Смятам, че отговора е положителен заради Рицаря като последна карта. Може да има някакво забавяне и да получиш превода малко след края на месеца.

Искам да те попитам от кога чакаш тези пари и имали просрочване? Тези пари възнаграждение за твоя труд ли са?

Ако искаш ми отговори.

А защо да не искам да отговоря :) .

Тези пари поне по мои сметки трябваше да са преведени още миналия месец, но е имало някаква смяна на хора, там където са ги начислявали.

И да, парите са възнаграждения за труда ми, т.е. комисионна.

Добри въпроси задаваш.

Аз се сетих и за нещо друго и ще използвам момента да попитам. Винаги ли Асо пентакли е препратка към личността на питащия?

Имам идея за тези карти, рицаря ме препраща към емоционалния свят и асото ми казва в случая, че може да ми се резне главата .

Докато ги гледах картите ми изниква един образ на спускащ се човек с парашут, но не знаещ дали ще му се отвори преди да е паднал на земята.

Линк към коментар
Share on other sites

Няма крушка без опашка, няма дим без огън - така е си Ас пентакли обърнат, така е и с Ас пентакли прав. Разликата е само една при непроективни карти - прав означава защита, обърнат - пробив в системата, срив. Личността е всичко и без личността няма нищо и нищо не съществува. Въпросът е доколко тази личност е способна да понесе самата себе си.

В много други гледания, особено ако Ас-а е на първо място, освен мечти, желания и надежда, просто значи, че самото Таро слага бариера и не казва нищо. Няма и да каже. Наивно е да се мисли, че то нещо голяяямо казва. Обикновено казва - SILENCE.

Представете си стена, ама не с катинар или просто ключ. Става дума за олово. Оловна тежка стена.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравей, Ивета, тук едни комбинации са останали недокоментирани, би ли споделила анализът им :)

Сега и аз ще пусна една силна комбинация, начело с Ас пентакли.

Ас пентакли, 10 меча, Справедливостта.

По-натам ще анализирам горната комбинация.

Минавам да споделя една уникална комбинация с Ас пентакли:

Крал чаши, Ас пентакли, Кралица чаши.

Линк към коментар
Share on other sites

Тъй като едната комбинация я разглеждахме в скайпа ще постна коментарите тук:


Ивета: Търсех аз една комбинация из дневниците си, стори ми се поучителна и много интересна. Опасна е, ама за самия човек:
Крал чаши, Ас пентакли, Кралица чаши
Въпросът всъщност няма значение с тия карти, които са уникални, важен е резултата и има ли такъв.

Къде е проблема с това асо и тия две дворцови карти от боя чаши?
Нали говорим за таро.

Крал и Кралица разделни от Ас Пентакли. Дали щеше да е същото с другите крале и кралици е въпроса?
Например крал пентакли, ас пентакли и кралица пентакли
Това е тотална смърт

Крал Меча, Ас Пентакли, Кралица Меча
и Крал Жезли, Ас Пентакли, Кралица Жезли
Нека да разцъкаме това, това е важен урок в таро. Подобно ще е и с 10-те в боите.

Лора: А ако кралете са последни тогава?
Ивета: Но там ще говорим за състояния, не за конкретни хора.
Няма да има равнопоставеност по смисъла на модела - в началото бе мъжа.
Имайте предвид, че картите на този етап, работят с нашата архетипна схема, не с феминистката и ще значи друго.

Най-голямата смърт - физическа е при пентаклите,
емоционална - при чашите,
раздяла с егото - при мечовете,
раздяла с властта - при жезлите.
Последните имат особености:
при мечовете - егото все още не е установено като факт,
при жезлите - вече се разделяме със статукво.

Така, че ако ви се пандат тези карти за развод - такъв ще има. Или за загуба на имоти.

Редактирано от Lifetime
Линк към коментар
Share on other sites

Човешкото сърце генерира най-голямото и най-мощното енергийно поле в сравнение с всеки друг орган на тялото, включително главния мозък. Това електромагнитно поле, чиято ос минава през средата му, има диаметър около 2,5 – 3,5 м. Прилича на геврек или торус.

В друга тема - за Портата, говоря за тороидалното поле, но сега акцентът ми, дори и кратък, има друга насоченост.

От всички карти в Таро, единствен Ас пентакли отключва лотоса по посока отвътре-навън, където човешкото често е разпънато на кръст, но това е неизбежен път към следващата стъпка.

Редактирано от Ивета
Линк към коментар
Share on other sites

Интересни карти излязоха на въпрос дали да направя нещо:

Рицар Чаши, Асо Пентакли и 6 Чаши

Мисля, че е добро решение, което ще промени ситуацията ;)

И е нещо, което ми харесва и вдъхновява.

Линк към коментар
Share on other sites

Интересни карти излязоха на въпрос дали да направя нещо:

Рицар Чаши, Асо Пентакли и 6 Чаши

Мисля, че е добро решение, което ще промени ситуацията ;)

И е нещо, което ми харесва и вдъхновява.

Тези карти по-скоро говорят за емоцията, която те води. Искаш си миналото, обаче по много романтичен начин. Асото ти казва "внимавай" в тоя случай. Не преминавай границата на романтичните мечтания.

Мисля, че си сама в това, което си решила да правиш, нямаш подкрепа от никой.

Линк към коментар
Share on other sites

Ох, сгрешила съм картите :o

Последната е 6 Меча, а не чаши....

Рицар Чаши, Асо Пентакли и 6 Меча

Благодаря, Лора!

Линк към коментар
Share on other sites

Искам нещо да напиша за Асо пентакли и Страшен съд. Често сме споменавали, че асото е като затворена врата, но тук се отваря ... за Страшния съд. Имаме пробив. Черупката се пука и влиза малко светлина. Все едно ти светва крушката, само че пътя до там е доста болезнен. И става само с .... бой по егото до като мърда, както казват :)) Интересен е резултата от тия две карти, третата карта. Някой може ли да сподели примери с такива карти? Моята трета карта в случая беше Умереността.

Извинявам се ако сме писали за това вече.

Линк към коментар
Share on other sites

Искам нещо да напиша за Асо пентакли и Страшен съд. Често сме споменавали, че асото е като затворена врата, но тук се отваря ... за Страшния съд. Имаме пробив. Черупката се пука и влиза малко светлина. Все едно ти светва крушката, само че пътя до там е доста болезнен. И става само с .... бой по егото до като мърда, както казват :)) Интересен е резултата от тия две карти, третата карта. Някой може ли да сподели примери с такива карти? Моята трета карта в случая беше Умереността.

Извинявам се ако сме писали за това вече.

Аз съм имала Асо пентакли, Страшен съд, Колесница - абсолютен край на нещо и смяна на посоката, но тук Асото беше по-скоро като страж - каквото става е за добро, така и беше. Отвори се, както казваш, врата към нещо ново, но беше и бързо, заради Колесницата.

В друга комбинация със Страшен съд и Умереност нямаше никакъв резултат - тогава ми "светна", че те двете са нещо абсурдно една до друга - Страшният съд има нужда от някакъв друг акумулатор да движи нещата. Но ти имаш и Асото на първа - не знам какъв ти е въпросът, но според мен акцентът в тези твои карти не е в някакво конкретно събитие, ами в процеса, който тече, а той е бавен и болезнен.

Със сигурност, както казваш ти, черупката се пука, но как ще се развият нещата, и ще се развият ли въобще - за това може би е добре да попиташ по-натам пак...

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Бих искала да разбера поне малко какво е значението на Ас пентакли в комбинацията от Магьосник, Ас пентакли, Висша жрица. Признавам си, че нищо ясно не ми хрумва, но аз и без това избързах да пиша преди да съм помислила.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Въпросът: "Какво да очаквам от отношенията си с даден човек?"

Дявол, Асо пентакли, Кралица чаши

Струва ми се, че съм влагала много празни надежди, мечтания за бъдещо развитие на отношенията, но е дошло време на равносметка или по-скоро - на пълно безвремие. Не мога да чакам нищо, освен тотален емоционален срив. Или да поема по нов път...

Линк към коментар
Share on other sites

  • 6 months later...

Въпросът: "Какво да очаквам от отношенията си с даден човек?"

Дявол, Асо пентакли, Кралица чаши

Струва ми се, че съм влагала много празни надежди, мечтания за бъдещо развитие на отношенията, но е дошло време на равносметка или по-скоро - на пълно безвремие. Не мога да чакам нищо, освен тотален емоционален срив. Или да поема по нов път...

 

Има един прост отговор: нищо.

Защо, натрупване на Дяволът като първа карта и огромният зид, който се изправя - Ас пентакли пред Кралица чаши не й оставя нищо, освен да тъне в самозаблуди. 

Целият проблем идва от отношението към ситуацията, а именно Дяволът - непознаването й, виждането само на собствените желания, които, и тогава, и сега, и когато и да било, ще бъдат нереалистични, но това, за жалост, е и отношение към живота.

Щеше да има шанс, ако така менливата Кралица чаши от вода бе се издигнала до въздуха чрез един прост пентакъл ... 

Линк към коментар
Share on other sites

Днес на въпрос, какво да направя, за да стане нещо, излязоха - 

Асо Меч, Колесницата и Асо Пентакъл

 

Как мислите, това дали означава, че трябва да впрегна цялата си енергия, на момента? Само дето вероятно ще си остане пожелание...има много силен импулс, но някак е много относително - действай, ама какво точно да направя...

Линк към коментар
Share on other sites


×
×
  • Добави...