Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Reqiuem/ Mozart


Guest Ивета

Recommended Posts

Нека не ни застигне проклятието ...

Така казват онези, които се възхищават на Моцарт, ала и се плашат от него?

Защо, когато, чуя този реквием отивам в други светове и единствен пътеводител, ми е душата - така обругана от кални пътища и от аморфни души, неспособни на никакво осъществяване. Когато слушам реквиема на Моцарт, аз зная, че имам душа - под дървото, до мъртвия камък, в образа на Луната или в скрития тайник на едно дете ...

Къде е Моцарт - този така непосилен човек за нашето съвремие и приемащ различносттта на своя живот?

Ала, все едно - жив е бил и тази музика е музиката на Вселената, на призоваващите орди на Духа, на онова у нас, което ни доближава до човешката ни душа, която търси спасение.

Моят Моцарт, моят недолюбван, ала от всички признат гений, твоят реквием може да е прераждане за всяка друга душа, ала е бил гибел за теб ...

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 years later...
  • 10 months later...

Под диригентската палка на КАРАЯН, досега само лакримоза сте пускали, което е обидно. Да не говорим за преводите й, просто ужас. Сега следва всичко. Целият ужас на Моцарт - всичко най-страшно, наречено Реквием. И да не забравяме НИКОГА  как той е погребан - в общ гроб. Срам за човечеството.

 

Редактирано от Лиула
Линк към коментар
Share on other sites

Това е най-великото музикално провизведение на всички времена. Всеки път онемявам, като го слушам .

АКо е искала Блаватска да опише човешкят вопъл, Моцарт преди това е намерил пътя.

 

То за мен е над всичко.

Ниско долу трябва да са и боговете. А и те са.

Това е съвършенството.

Линк към коментар
Share on other sites

На фона на реквиема и в негово утвърждение:

Влизайки в ужасните джамии - многохектарни и безхарактерни, безидеийни като послания, ако не броим наборите от флорални мотиви, поради липса на човешки, ислямът, е жалък ерзац на красотата на християнстиянството.

Душата в нашите храмове присъства - в техните отсъства.

Нека, някой ме опровергае. Тръгвам на кръстоносен поход, ако на някой му харесва, или не му.

 

По-страшна самота, не съм изпитвала, откакто бях в най-голямата джамия в света, притесних се за прозиводителите на килими, не за себе си.

 

Религия, която може да произведе най-дългият килим в света, не обича ГОСПОД, а обича земята, по която ходи.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...