Jump to content
Порталът към съзнателен живот

9 пентакли


Guest Мона

Recommended Posts

...9-ка пентакли не е от често явяващите ми се карти,но днес при въпрос "Ще стане ли нещо факт? ми се подредиха и не само една деветки:

              1.9меч   2.9чаши  3.9пентакли

 

  Не мога да разбера,след като в началото,в основата са моите страхове и кошмари...дали последващите я деветки обозначават,че тези страхове са излишни и осъзнавайки ги ще се преборя с тях...или,че тази угнетеност и тези съмнения  всъщност са напълно реални...Прави ми впечатление също сборът от 3-те е 27,което също е 9...пътят на Отшелника...

 

Ако си спомняш, темата за 9 пентакли беше в среднонапреднали, но аз я преместих в начинаещи, за да има повече комбинации и пространства за анализ. Което не се случва обаче.Тук отварям една скоба - по всичко личи, че темите, които вълнуват начинаещите са съсредоточени в максимум 3 теми, от подфорум за начинаещи, който наброява 49 теми.

 

Та, да се върна на твоите деветки.

Опитай се да тълкуваш по различен начин натрупването на 9-ки, обърни внимание и направи разбор, защо 9 пентакли е последна, защо 9 меча е първа и защо 9 чаши е втора. Какво значи това и значи ли нещо въобще?

 

Съветвам те да не редуцираш сбора от числа просто така и само защото имаш 3 деветки, защото в случая 9 чаши ти е излишна (водата не може да бъде мост, преход или асансьор от мечове към пентакли), и в този случай сборът би бил не 27, а 18, но не като Отшелникът (отново), а като Луната ... Картата сянка, която в случая се явява кривото ти огледало.

 

Но, все пак, редуцирането на числа изисква огромен опит с картите, за да не се подведе човек в ненужни и най-вече подвеждащи разсъждения. По-важното е, защо имаш натрупване на деветки точно в този порядък и защо имаш точно тези бои.

И по-важният въпрос: коя от тези три карти замества 9 жезли и това възможно ли е изобщо? Къде е огънят, който би задвижил процеса от недворцови карти?

Линк към коментар
Share on other sites

...Да,явно картите както винаги са показали по-важни неща.касаещи мен...отколкото дали нещо ще се случи или не...,макар че и самата несигурност по ситуацията да е помогнало до състоянието ми на 9меч...Периода през изминалата седмица ми беше адски натоварен с какви ли не мисли...и това се е отразило и в картите...Имах съмнения и по здравословен проблем,който се провлачи през последните 3 мес и всичко рефлектира в състоянието ми...3-те 9-ки са гранични карти...карти на предизвикателствата за мен...Този период беше пълен с нощи изпълнени с кошмари...картата 9 меч е буквалната им снимка ...,а в комбинацията с 9чаши показва коктейла.който умът ми беше забъркал с емоциите ми...едва ли не паническо състояние...и както казва Ивета кривото ми огледало беше Луната...неяснотата по много въпроси...усещана на страх за нещата и неспособност за ясно мислене...И тук идва 9пентакли...,за да ме събуди...и да ме успокои...Днес състоянието ми вече е коренно различно...А може би и интуицията вече да ми е подсказала,че нещата не са толкова черни,колкото ми изглеждат...И аз забелязах липсата на 9 жезли...това означава ли,че всъщност това е липсата на защитен механизъм...или напротив-още се опитвам да се защитавам от нещо...Липсата на дадена боя /или карта,както е в случая/ може ли да се разглежда като обърнатият и вариант...т.е. идеята за този ми подход да е грешна и да трябва да опитам да приложа друг,различен подход към ситуацията?!?... :hmmmmm: ...А дали и коя карта може да я замести...не мога да се справя...:)...

Линк към коментар
Share on other sites

В темата "Здравето и картите Таро", 9 пентакли беше индикирана като карта, при наличието на която няма рак. Стана ми любопитно дали винаги ролята й в подредби за здравословно състояние е да неутрализира по-голямото зло, изобщо тежки заболявания. Или няма такава константна проява? И дали изобщо, ако е включена в част от процес, дава известен баланс той да не ескалира? 

Линк към коментар
Share on other sites

В темата "Здравето и картите Таро", 9 пентакли беше индикирана като карта, при наличието на която няма рак. Стана ми любопитно дали винаги ролята й в подредби за здравословно състояние е да неутрализира по-голямото зло, изобщо тежки заболявания. Или няма такава константна проява? И дали изобщо, ако е включена в част от процес, дава известен баланс той да не ескалира? 

 

9 пентакли е отвъд доброто и злото като човешки понятия. На болния може да донесе изцеление, на здравия - смърт.

 

Има една много хубава чешка приказка (ако изобщо може да се нарече приказка), която идеално обяснява ролята на 9 пентакли:

В едно село имало млад лекар и той имал договорка със смъртта: ако тя седне в краката на болния, лекарят го лекувал, за да оздравее, ако седне до главата на болния, лекарят трябвало да го остави да умре. Така минало много време, лекарят не излекувал много болни, а лекувал само онези, които Смъртта му посочи. Не разбирал какво се случва ...

 

Но понеже бил много добър човек, той тайно от нея, лекувал онези съселяни, които тя била посочила да умрат.

 

Един ден, Смъртта го поканила да отиде с нея до една пещера. Там лекарят видял много свещички, едни току що запалени, други - до средата, а трети - съвсем още малко време и ще изгаснат завинаги. Всяка свещ отговаряла на един човешки живот.

Завела го Смъртта до една догаряща свещ и му казала - това е твоята свещ, лекарят много се учудил, заболяло го ...

Смъртта му отговорила - ако не помагаше на онези, за които ти казвах да не лекуваш, сега щеше да имаш свещ разпалена и буйна.

 

Сега ти ще плащаш затова, че променяш хода на съдбата. Ще платиш със собствения си живот. Твоето добро не е доброто на Съдбата и на хода на Времето.

 

Та така и с 9 пентакли ...

Редактирано от Лиула
Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Искам и аз да ви споделя една комбинация с 9 пентакли,която в случая незнам какво място намира в моят въпрос.На едно мое питане-дали нещо ще стане,дали нещо ще се получи,ще има ли възможност за реализация,картити бяха-Асо жезли,Деветка пентакли,Императорът.Първоначално като видях 9 пентакли реших,че няма мърдане,ще става каквото трябва да става,но не мислите ли,че Императорът на трета тотолно стопира нещата?

Линк към коментар
Share on other sites

Искам и аз да ви споделя една комбинация с 9 пентакли,която в случая незнам какво място намира в моят въпрос.На едно мое питане-дали нещо ще стане,дали нещо ще се получи,ще има ли възможност за реализация,картити бяха-Асо жезли,Деветка пентакли,Императорът.Първоначално като видях 9 пентакли реших,че няма мърдане,ще става каквото трябва да става,но не мислите ли,че Императорът на трета тотолно стопира нещата?

 

Нито 9-та, нито Императорът са от значение, Асото подкопава всичко, базата е рехава.

Та, в този смисъл, комбинацията не акцентира на 9-та.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Една интересна комбинация от днес - 9 пентакли, Дяволът, Звездата  :)

 

Прочетох, че 9 пентакли с Дявола, както и 9 пентакли със Звездата са устойчиви комбинации. От една страна, влиянието на Дявола е удължено, от друга - 9 пентакли със Звездата значи и изцеление. Прилича ми на повтаряне на едни и същи грешки отново и отново - като в омагыосан кръг. Картите обещават и промяна, но времето затова сякаш още не е дошло.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Пиша в тази тема, макар и да имам съмненията, че е най-подходящото място.

 

Ще бъде ли извършено нещо в определения за това срок - Крал меча, 10 жезли, 9 пентакли

 

За мен акцентът пада върху осъзнаването на ситуацията (която всъщност не е нещо сложно) и подходящата за това работа. Крал меча ще възнагради умеещия да понесе тежестта на 9 пентакли, или другояче казано - да заземи с усилията си насочената идея на Краля. Тоест пътят няма да е без сътресения, за което намеква точно 10 жезли на втора позиция. И още - десятката е основният мотив в тройката карти, това е силата, която ще постави в движение Крал мечове, точно, за да получи материално проявление  :)

Редактирано от Димитрина_
Линк към коментар
Share on other sites

Пиша в тази тема, макар и да имам съмненията, че е най-подходящото място.

 

Ще бъде ли извършено нещо в определения за това срок - Крал меча, 10 жезли, 9 пентакли

 

За мен акцентът пада върху осъзнаването на ситуацията (която всъщност не е нещо сложно) и подходящата за това работа. Крал меча ще възнагради умеещия да понесе тежестта на 9 пентакли, или другояче казано - да заземи с усилията си насочената идея на Краля. Тоест пътят няма да е без сътресения, за което намеква точно 10 жезли на втора позиция. И още - десятката е основният мотив в тройката карти, това е силата, която ще постави в движение Крал мечове, точно, за да получи материално проявление  :)

 

Димитрина, тук имаш само две карти - Крал меча и 10 жезли.

9 пентакли е онова, което искаш те да не са, да не бяха. Но, да са могли да бъдат.

Редактирано от Лиула
Линк към коментар
Share on other sites

  • 8 months later...

Предлагам ви 2 комбинации с особен акцент върху 9 пентакли. Комбинациите са свързани помежду си, но това не е толкова важно от гледна точка на конкретиката на въпроса, а по-скоро промяната и пътя на 9-та пентакли в структурата след 2 тежки Големи Аркана и след друга 9, а именно - 9 меча и преди 6 пентакли, като продължаваща тренда на пентаклите в една особена симбиоза от 9 пентакли с 6 пентакли. Интересни фрази са се получили.

Ето и самите комбинации:

Дяволът, Отшелникът, 9 пентакли

9 меча, 9 пентакли, 6 пентакли

 

Ако ви се тълкува и анализира, моля.

Редактирано от Лиула
Линк към коментар
Share on other sites

Дяволът, Отшелникът, 9 пентакли

9 меча, 9 пентакли, 6 пентакли

 

Аз ще пробвам, пиша каквото ми хрумна на прима виста. И в двата случая процесът на развитие не предполага сериозна намеса на други хора. Поне не и по пътя на развитието. Буквално "адът" е бил личностен, пътят за освобождение тромав, но сигурен. 9 пентакли е като събуждане и в двете комбинации. Отшелникът символизира оттеглянето от проблемното състояние по Дявола (каквото и да е било то). Оттегляне първо мислено, може би приемане на ситуацията, заедно с прилежащото й време (тази карта ми се струва, че дълго време дава отражение).  Приемането е и начин да се излезе от състоянието по 9 меча, приемането на нещата такива каквито са, за да не са вече твой враг, просто спътник, но не и водач. Най-буквално 6 пентакли може да се разчете като "помогни си сам, за да...", но едва ли е правилно прекаленото опростяване при тълкуването тук. Още повече 6 пентакли след 9 меча са почти като синоним на Отшелник след Дявол. Доколкото /само/бичуването е заменено от някакъв вид психическо и ситуационно равновесие. И двете комбинации не са крайна дестинация за питащия, но са като подаващо се слънце в облачното небе.

Линк към коментар
Share on other sites

Джи, когато анализираме комбинации с 9 пентакли, трябва да имаме поне 10 неща наум.

 

Освен това, когато публикувах двете комбинации, тръгнах с идеята да се погледне на тях като на възможност да изоставим тотално представите си затова как се тълкуват подобни конструкции и да видим, да погледнем на Таро по изключително нов, модерен начин.

Науката за Таро се развива, старите концепции умират, раждат се нови. Смелост при анализата, това трябва. И подобен тип анализ искам да насърча. 

Линк към коментар
Share on other sites

 

Дяволът, Отшелникът, 9 пентакли

9 меча, 9 пентакли, 6 пентакли

 

Ако ви се тълкува и анализира, моля.

Според мен това е хронологичния ред на комбинациите,ако касаят един въпрос.Първата по Дявол с Отшелника загатва за дългосрочна ситуация, която е наболяла във времето.Интересна е за мен появата на 9 пентакли тук.Имам усещането ,че именно тя дава надежда за пропукване на нещо-някакво солидно статукво-на психическо или реално ниво, НО след време...и то колко-неясно.Не казвам, че 9 пентакли като е трета ще се появи и ще започнат да се случват неща, но просто дава шанс да се осъзнае след време натрупването и да започнат да се случват реални ситуации, които да доведат и до промяна.Все едно появата й посочва, че този проблем е нещо значимо в нечий живот и че има какво и ще се научи нещо от тази ситуация.

Не знам защо ми хрумна ,че около 6 месеца са изминали между двете комбинации и изобщо ,че са свързани ,но при втората вече има една по-реална готовност за действие и промяна било в начина на мислене или на отношението по някакъв въпрос (това по 9меча,9пентакли).Все още обаче, с тази 6 пентакли всичко предстои. Липсват ми тук дейните карти от големите аркани - Смъртта или Кулата, Колесницата, липсват ми и мечовете от малките аркани. 

Линк към коментар
Share on other sites

Струва ми се, че нещата от субективизъм търпят възход към обективизъм. Поради прехода от големи аркани към малките. 9 пентакли може да се категоризира като вододелна точка, разделителна линия. От една страна, миналото, или изживяваното като такова, от Дявола, Отшелника и 9 меча, а от друга, - новият хоризонт, или поне представите за изгрева, по 6 пентакли. Според мен 9 пентакли има трансформираща роля в тази поредица. 

Вторият ред показва истинската стойност на случващото се, тесният проход на пътешествието между Сцила и Харибда, за което има само наченки и обещание да се случи от първата комбинация. 

В контекста 9 пентакли е вратата, която се явява изход и вход по едно и също време. 

Линк към коментар
Share on other sites

 

Освен това, когато публикувах двете комбинации, тръгнах с идеята да се погледне на тях като на възможност да изоставим тотално представите си затова как се тълкуват подобни конструкции и да видим, да погледнем на Таро по изключително нов, модерен начин.

Науката за Таро се развива, старите концепции умират, раждат се нови. Смелост при анализата, това трябва. И подобен тип анализ искам да насърча. 

 

Самоцитирам се.

Трябва ново тълкуване на Таро. На всички карти :)

 

Дяволът, Отшелникът, 9 пентакли, не чувате ли музика? Не четете ли нова азбука? И нов език?

Всичко е въпрос на ново възприятие, нищо общо с досегашното, освен имената.

Кой е кодът?

Редактирано от Лиула
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ще опитам пак. 

 

 

Дяволът, Отшелникът, 9 пентакли

9 меча, 9 пентакли, 6 пентакли

 

 

По първата комбинация, картите могат да бъдат картина на поглед отвъд утвърдения образ в огледалото, - поглед надълбоко, поглед директен към базовата концепция, към същността на нещата. 9 пентакли за мен тук е директна връзка към този път или място. Тя е трансмитерът, по който тече информацията. 6 пентакли ще контурира  крайния облик, възможно е обаче да не е пълен, защото 6 пентакли не може напълно да отрази 9 пентакли.

Линк към коментар
Share on other sites


×
×
  • Добави...