Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Осъзнати сънища - споделете ги


Recommended Posts

Осъзнатите сънища са тези сънища, по време на които, вие знаете, че сънувате. Знаете, че всичко, което се случва е сън и осъзнавате, че в същото време вие сладко си спите в леглото. Можете съзнателно по време на съня да използвате своите способности, а често разполагате и със способности, за които даже не подозирате.

Един кратък мой осъзнат сън, който сънувах преди доста време.

Вървя в някакъв полутъмен подлез. Весело ми и е и си подскачам, вървейки към края на подлеза, където се виждаше красива природа. В един момент при един от скоковете оставам малко повече във въздуха от колкото е нормално. Задържам се няколко 1-2 секудни като в безтегловно положение. В този момент осъзнавам, че сънувам, че цялата тази сцена е сън. Толкова много се ентусиазирам от идеята, че се събуждам...

Подготвителното упражнение, което ползвах, за да предизвикам този сън е техниката "Проверка на реалността", която се използва в будно състояние през деня. От време на време през дните от седмицата леко подскачах нагоре и си казвах, че ако мога да се задържа малко повече във въздуха, следователно сънувам. И така един ден този навик се проектира в съня ми и аз разбрах, че това е сън. Събудих се, тъй като често при начинаещите се случва веднага след като осъзнаят, че сънуват да се събудят от вълнение. За да успеете да продължите съня си, но вече осъзнато, трябва да се отнесете към процеса на пробуждане в съня, като нещо нормално и просто да започнете да изследвате.

Моля споделете своите осъзнати сънища в тази тема?

Съзнателно ли ги предизвиквате? С каква техника?

Или става случайно?

Често ли ви се случват?

:sleeping:

Аз се опитвах да го направя с един портокал: да видя портокал в съня си. Повтарях си, че ще сънувам портокал, представях си го... така около 2 седмици, и една нощ сънувам следното:

Влязох в едно магазинче, където бях направила някаква поръчка. Човека зад щанда ми каза:

"Нямаме това, което поръчахте, съжалявам... но ето какво мога да ви предложа..." - и ми донесе една торта от портокалови кори. Изглеждаше странно...подредени портокалови кори във вид на торта, а самите те не бяха оранжеви, а белезникави на цвят... не видях да има нещо между тях...Казах на човека:

"е, нищо, дайте каквото има... Той ме погледна настоятелно, и каза тихичко:

"може би друг път?"

Казах му: "да, друг път"... и взех тортата. Стоях там, с наведена глава, и си мислех: това не е каквото поръчах, а аз какво бях поръчала?

С тази мисъл се събудих.

Та това е горе-долу всичкия ми опит :D

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 62
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

За жалост от доста време не се занимавам с осъзнато сънуване.Но спомените ми са за цял живот.От практиката ми установих със сигурност следната закономерност.Необходимо е да се упорства в желанието за осъзнат сън и рано или късно това се случва.При мен осъзнатите сънища се получаваха периодически през около 20 дена.Не мога да дам някакво конкретно обяснение за това ,но един ден като погледнах дневника си го установих .Тънкостта е да се полага усилие за фиксиране на момента на заспиването и разбира се да не забравиш да погледнеш ръцете си...Просто трябва да бъдеш нащрек да не го пропуснеш.Когато успях за първи път да си видя ръцете на сън,си спомням,че успях да ги повдигна към лицето си за да ги погледна с усилието все едно,че на тях са окачени 30 килограмови дъмбели.Изглеждаха странни,все едно че са от много мек пластелин и променяха очертанията си...Естествено,че не е лесно и не се получава веднага,но когато успееш да се събудиш в съня си , ще изживееш неповторими мигове.Усещането е,че просто нищо не се е променило и пак си буден...но в съня си.Също и спомена,че това си го можел и преди...някога много отдавна,но си го забравил.И ликуването,че си успял да си го СПОМНИШ.Поне при мен беше така.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

в такива сънища можеш да проектираш - неща от ежедневието - просто в съня от този род е по-спокойно - не те разсейват и си даваш свобода на въображението - аз веднъж построих Джурасик Парк като по филма (построих моделите на 3D :) после обаче живнаха като истински - не искам да правя чудовища но искам да науча 3D - в сънища като тези имаш дарба да правиш всичко

Линк към коментар
Share on other sites

Зравейте,напоследък постоянно сънувам осъзнато,например нощес сънувах ,че излизам на вън и навсякъде летят приятни розови полупрозрачни малки и големи същества,беше много приятно,това си го изтълкувах,че не сами,те са навсякъде около нас! Друг сън ми е направил впечатление преди около 3 месеца беше,сънувам пак осъзнато,че малкия ми син на 4г, ме учи как да си говорим телепатично,чрез мисълта, без думи,в съня ми го чувах някак си вътрешно и той мене,тогава ми каза -Ето мамо,виждаш ли колко е лесно... ,И още един имам интересен както си спя някой ми казва,че вече съм Богословена(неискам да прозвучи,че се хваля,просто го сънувах),след последния сън се събудих много приятно,още ме дъжи ! :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...

Зравейте,напоследък постоянно сънувам осъзнато,например нощес сънувах ,че излизам на вън и навсякъде летят приятни розови полупрозрачни малки и големи същества,беше много приятно,това си го изтълкувах,че не сами,те са навсякъде около нас! Друг сън ми е направил впечатление преди около 3 месеца беше,сънувам пак осъзнато,че малкия ми син на 4г, ме учи как да си говорим телепатично,чрез мисълта, без думи,в съня ми го чувах някак си вътрешно и той мене,тогава ми каза -Ето мамо,виждаш ли колко е лесно... ,И още един имам интересен както си спя някой ми казва,че вече съм Богословена(неискам да прозвучи,че се хваля,просто го сънувах),след последния сън се събудих много приятно,още ме дъжи ! :feel happy:

И повечето мои осъзнати сънища са приятни...и след като се събудиш от тях се чувставаш някак по -леко и приятно ;)Изгледа всеки такъв сън ще си има и значение,но не знам как да ги тлкивам и аз.

На мен доста често ми се е случвало да съм в осъзнат сън.Понякога съм осещала,че сънувам и малко след това съм се събуждала.Но понякога целия сън ми е осъзнат.Последно санувах,че си копувам лак за нокти и съм в магазина и се чудя какъв цвят,а моите приятелки ме съветваха.Аз през цялото време знаех че санувам,накрая точно преди да си купя лак се сабудих. :3d_146:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте :) От много време не бях имал осъзнати сънища, предполагам, че покрай последната сесия не ми остана време и енергия да се занимавам. Наскоро , когато се регистрирах във форума и поразгледах тук таме какво сте писали, реших отново да се захвана с това. И тази сутрин успях :) Вървях по моята улица, когато се сетих, че преди да заспя си бях казал, че ще съм осъзнат. Погледнах си ръцете ( това ми е станало навик от многото четене на Кастанеда преди, където е основната част от практиката) Ръцете ми бяха ужасно истински както обикновено, сякаш бяха с по интензивен цвят от всичко останало в съня, което бледнееше. За момент изпаднах в еуфория и започнах да крещя радостно и да тичам напред към една стара метална рамка, която някога като малки ни служеше за футболна врата. След това всичко ми се губи в мъгла и си спомням, че се пренесох у дома. Апартаментът беше пуст и изпитах някакво неясно чувство на страх, докато обикалях по празните стаи и гледах книгите, лавиците, масите, леглата. Опитвах се да си спомня как изглеждат в реалността и дали отражението им в съня е различно. Чувството беше различно разбира се.Отвсякъде се усещаше стаена заплаха, сякаш ме наблюдават невидими очи. Отидох в кухнята, където дойде баща ми и започнахме да си говорим. Знаех, че той не е истински и това е само сън, но разговорът ни ( който не си спомням ) ми беше приятен и прогони усещането за заплаха. След това се уморих от гледката на апартамента и се озовах на един стар селски път, който се виеше нагоре по зелените баири. Чувството беше съвсем различно този път , а и бяхме много хора - мои приятели, тръгнали на излет. Беше весело и всички карахем колелета нагоре необичайно бързо, като се засмях на това, колко е лесно и колко малко усилие ми коства. От време на време излитах от колелото и наблюдавах от голяма височина всички долу, след което се връщах при тях. Накрая се понесох напред с и се изкачих на върха на възвишението, където видях дирижабъл, който се носеше по въздуха с кошница пълна с хора. Прииска ми се да полетя и да ги достигна, но се отказах, защото приятелите ми идваха отдолу с колелата. Тук вече явно бях започнал да забравям отново , че съм в сън и заспах отново.

Линк към коментар
Share on other sites

_edno_momi4e_

...И повечето мои осъзнати сънища са приятни...и след като се събудиш от тях се чувставаш някак по -леко и приятно wink.gifИзгледа всеки такъв сън ще си има и значение,но не знам как да ги тлкивам и аз...

Този сън изглежда е от т.н. "пожелателни" сънища. Едни от най-приятните. :angel:

Линк към коментар
Share on other sites

Този сън изглежда е от т.н. "пожелателни" сънища. Едни от най-приятните.   :angel:

 

Да, това са едни о най-приятните сънища.Като се събудиш се чувстваш,някак по-добре и по-щастлив... :3d_163:

Линк към коментар
Share on other sites

Този сън изглежда е от т.н. "пожелателни" сънища. Едни от най-приятните. :angel:

Да, това са едни о най-приятните сънища.Като се събудиш се чувстваш,някак по-добре и по-щастлив... :3d_163:

И аз понякога сънувам, че съм ученик и съм влюбен в непознато момиче! :3d_048:

Линк към коментар
Share on other sites

И аз понякога сънувам, че съм ученик и съм влюбен в непознато момиче! :3d_048:

 Да това е супер яко,аз съм санувала,че се влюбвам в някой , с който туко що съм се запознала,и чувството в съня е толкова реално,все едно е исатина... :3d_053:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 7 months later...

Имам всеки път странни сънища...Например да сънувам как от нищото се издигам и по едно време чувам пронизителен писък и се събуждам изпотен.

Ако може да разкажа някои от тях?

Ето 2:Сънувах че съм на някакво странно място с тухли и разбити сгради и тнт.След около година пътувах до едно село където никога не бях ходил и по пътя си помислих че получавам Дежа Вю.Много ми беше позната гледката на срутени сгради от миналия век...Но осъзнах че това го сънувах,никога не съм бил там...

Това е странно.

Втория беше свързан със семейството ми.

Бях си в къщата на село и в коридора се показа баба ми а зад нея се появи жена с бяла рокля.Тогава пак усетих горещия страх,бях ужасен.

Не след дълго разбрах за историята на баба ми.

Сестра и е умряла на 50 години.Малко преди да се родя ,от рак починала.Странното е че в съня ми беше с бяла рокля,която се оказала любимата и дреха о_O...

После видях нейна снимка и беше същата която видях в съня си.А баба ми много я обичаше.

Но защо винаги като видя нещо такова и се потя от страх докато спя?

Този писък е ужасен,аз съм Атеист и сънувам откачени работи.(по-долу има обяснение за това безсмислено изречение.)

Пак в къщата на село,качвам се по каменните стълби,вътре баба ми и дядо ми и ме гледат...По едно време чувам нещо до мене но от страх не се обръщам ( В САМИЯ СЪН!) и точно ,когато се обърна чувството на изгаряне се овеличава и виждам норка!(Егати тъпата работа)

Защо ме беше страх от норка ,забога...пак чух писъка и се събудих от страх...

Дали това е само спомен или е въображение.За 3тия сън да пълна глупост но за другите 2 и при тях го имаше писъка,не съм преживявал травми или каквото и да е...А и какво като съм атеист,еми понякога сънувам и черни създания който вселяват ужаса отново...нещо като дявол...

Знам че сънищата ми са откачени и смахнати ,но някои от тях са като предсказания или деда знам...Сънувам нещо и после узнавам че е истина.

Не искам да сънувам тези духове на семейството ми и тнт...

Последния случай е като сънувах жена,която ме моли за пиене и точно да и откажа и пак писъка и ужаса.

После разбрах че майка ми е имала приятелка,която е искала да бъде погребана с ботилка вино...Занесохме и от тогава не го сънувам.

БЛАГОДАРЯ ЗА ВНИМАНИЕТО И СОРИ ЧЕ ВИ ЗАНИМАВАМ С МОИТЕ ГЛУПАВИ СЪНИЩА...

Редактирано от Veskok
Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ами,сега като чета,което сте написали се оказва, че аз сънувам осъзнато почти непрекъснато. Не съм правила целенасочени опити да го правя и не знам как се получва. Просто, докато си в съня можеш да мислиш за това,което сънуваш и виждаш,че и да отреагираш...В повечето случаи сънувам починали хора, с които разговарям или сънища,които са като предупреждение за нещо....Не съм споделяла това,което ще напиша...един сън и ще бъда кратка. Никога не сънувам кошмари или почти...Случвало ми се е 2-3 пъти. Най-голям стрес съм преживяла след като почина баба ми. Непрекъснато я вижда на сън как ми казва,че е трябвало да съм аз на нейното място и с един,такъв,гаден смях,който ти смразява кръвта. В единият от тях, тя ме душеше -знаех,че е мъртва и почти бях сигурна,в съня си,че това не е тя...В момента, в който ме хвана за гърлото, единственото,което се сетих е да и кажа, че е мъртва и започнах да казвам"отче наш..."..Чувах гласа си,който не беше мой,удебелен и на бавни обороти...Дори мъжът ми, стрестнат е чул,че говоря с друг глас...та,така...Лечението получих пак на сън. Отново е тя, отново се смее, отново казва, че е трябвало мен да заровят и че е хубаво да се поопъне малко,че е омаляла...Подсъзнателно започнах да мисля, дали не сме объркали нещо при погребението и в този момент от една врата влезе мъж, старец, с бяла риза, нещо,като туника; нисък, с бяла дъла брада и коса. Носеше една китка с някакви малки синкави цветенца и ми каза:"Много си се уплашила,моето момиче" ( оф, и сега настръхвам,като се сетя...)"Изяш тези три листенца и всичко ще е наред". Попитах го какво е.Отговорът беше- джоджен. Вярвайте ми,никога не съм виждала как цъфри тоя джожден.Купувам го от пазара пресен...Събудих се и намерих картинка на тоя джоджен,който напълно отговаряше на китката в съня ми. Имах само сушен, но здъвках три листенца. От тогава всичко спря-))) Този мъж го видях втори път след време, пак в съня си, сред поле от жълти кантариони и ми казаче трябва да ги пия...

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...

Здравейте,на всички във форума!

Току що се регистрирах във вашия форум и веднага бързам да споделя какво се случи с мен миналата вечер.От няколко години се опитвам напразно с няколко епизодични успеха да достигна осъзнатост в съня.Може би недостатъчната упоритост или неправилна техника незнам,но все нещо не ми достигаше.Така,значи да ви разкажа накратко,тук в Щатите където живея почти всеки страда от недоспиване или неправилен режим на спане.Повечето хора работят на повече от едно място на ден и се събират доста часове без сън.По някога спиш 2-3 часа на денонощие и то не когато трябва.Това ми беше главният фактор,който трябваше по някакъв начин да оправя.Просто започнах да си лягам доста по-рано когато ми се отдаде възможност.По принцип имам много лек сън и трудно заспивам.Започнах да се занимавам с някои медитативни техники преди лягане и това до някъде помогна,но само за по-бързото заспиване.Преди известно време открих материал в интернет за Floatation tank има също доста информацици в Youtube ако някой се интересува.Накратко това е резервоар пълен със солена вода,която е затоплена със същата температура като човешкото тяло а също и въздуха в него.Този резервоар е напълно звуко и светлинно изолиран,главата ти е до ушите под водата.Все едно си коркова тапа и се рееш в безтегловност на повърхността.Не можеш да потънеш защото водата е много солена и те държи на повърхността.Целта на това съоражение е да блокира всякакви външни стимоли,нямаш дори чувство за гравитация.Неописуемата релаксация и липсата на външни стимоли след няколко сеанса(докато свикнеш с тази обстановка и не се плашиш) те докарва до състояние на дълбока медитация а след известен брой сеанса до психеделично-мистично състояние сравнимо с това да си взел DMT,LSD,Shrooms или някакъв друг психеделик,но с тази разлика,че тялото не се трови ами точно обратното пречиства се от токсини,напрежения,болки,стари травми,емоционални проблеми,натрупан стрес и още една дозина проблеми.Също така е доста безопасно,защото винаги можеш да прекъснеш това изживяване ако не ти хареса просто надигаш люка който е над теб и всичко свършва.Вчера следобед ми беше втория сеанс.Беше доста по-добре от първия път,нямше го страха от затворено тъмно пространство без всякакъв звук.На два пъти изпитах чувство сякъш нещо се опитваше да се изтегли или всмукне навън от главата ми все едно,че бях пред черна дупка и тя ме всмуква от към главата.Уплаших се доста,просто беше супер плашещо за мен да бъда всмукан в нещо непознато и абсолютно без никаква светлина.Знаех или по скоро тялото ми усещаше,че нещо се отделя от него.Това се случи два пъти за този един час сеанс.И двата пъти си стегнах тялото силно сякаш се борех да прекъсна това всмукване а всъщност аз за това бях там.Прибрах се в къщи доста релаксиран,лек и сякаш виждах всичко по-ясно с по-наситени цветове.Имах чувството,че съм спал 24 часа непробуден сън.

Когато се прибрах използвах случая,че на другия ден не съм на работа и знаех от първия сеанс,че ще спа като бебе.Така че нагласих алармата да ми свири на всеки 15-20мин. и да ми напомня за проверка на реалността.Бях много концетриран и релаксиран,не ми пречеше да си върша някаква работа и на толкова кратко време да правя тези проверки.Легнах си спокоен около 10.30.Навих алармата за 4ч сутринта.Станах поразходих се малко из апартамента,след това седнах и започнах да си повтарям,че ще имам осъзнат сън тази вечер.Представях си как си виждам ръцете и се осъзнавам.Преди да си легна взех едно от хапчетата,които не ми вършеха никаква работа преди(микс от galantamine+choline).Тука започва интересното.Когато си легнах се опитах да релаксирам и да дишам дълбоко.След известно време започнах да получавам видения.Тялото ми се паралезираше от така наречената сънна парализа,но аз си бях буден и доста уплашен.Това ,което усещах беше меко казано шокиращо за будното ми съзнание.Бях хем буден със затворени очи борейки се със сънната парализа хем се въртях,което се оказа,че не е с будното ми тяло.Имаше някакво присъствие.Някакъв възрастен човек ми обясняваше,че не е трябвало да го взимам толкова рано и че това се е случило и с него.Той ми говореше до леглото.Тъкмо ми обясняваше как е почувствал някакво същество да го притиска при сънната парализа и аз веднага усетих нечие друго присъствие(освен възрастния човек) в стаята.В момента в които погледнах към вратата с погнуса видях някакво странно гологлаво джудже,което ме гледаше в тъмното.Няма и секунда след като го видях и ръката ми сякаш преодоля дистанцията между нас и аз го спрях за част от секундата да не се нахвърли върху мен хващайки го за гладкото без коса теме:)).От уплаха се върнах отново в тялото,но всичко се сля- сън и реалност в едно.Вече не знаех кое е сън кое будност.Някой мисля,че това джудже ме повика по име силно с детски глас и аз се събудих и надигнах.Не видях никой.Не можех да стана от страх,просто гъмжеше от присъствие в стаята.Смених позицията си в леглото.Тялото ми започна да се вдървява от към врата,започна веднага усещането за присъствие.Този път си наложих да се успокоя да си поема дълбоко въздух и прекося стаята за да цъкна лампата и да се уверя,че няма никой.Усещах присъствието някаде около мен,но стигнах до ключа и преди да го включа си казах"...егати пак реалити чек:) "и тогава това смътно усещане точно преди да натисна бутона,че тук нещо не е както трябва,просто предусещах момента който съм чакал толкова години.Направо настръхнах превключвайки копчето,не от страх а от еуфория,че се осъзнавам в съня си.Щях да избухна от кеф когато светлината не се включи.Просто беше супер реално до плашещо.Бях толкова екзалтиран,че не обърнах внимание на това,че съм станал от същото легло,но на съвсем различно място в стария апартамент в Бургас където съм израснал.Хукнах през глава и тогава.. хахаха това джудже от,което толкова се страхувах,чахаше на вратата като стража сякаш за да не изляза.Въобще не му обърнах внимание ами отново :) го хванах за гладката гола глава и го отместих встрани от пътя ми с малко грубото обръщение на английско-български "get the f...k out of here :))),че имам важна работа да върша... " Тръгнах по стълбите като се подвуомих дали да не скоча от терасата(живеем на петия етаж),но си казах "ама всичко е толкова реално,да не взема да се претрепя".По стълбите скачах от площадка до площадка без да ползвам стъпалата,удрях стените за да видя дали потдават(не потдаваха).След като излязох от входа забелязах,че е по същото време на денонощието като това в реалноста и още нещо много странно-никаде не се виждаше усветление в целия град като че нямаше ток.Имаше леко сияние като,че се разведелява много рано сутринта.Спрях се за миг с гръб към блока и започнах да си повтарям,че сънувам и трябва да си вида дланите на ръцете.Аз самия за първи път в сън си виждах ръцете.В момента в който ги погледнах сънят сякъш придоби друг по-наситен и по-осъзнат отенък.Имах бяла блуза с навити ръкави до лакътя.Имах си всичко и то напълно реално на допир и вид.Това ме накара да се оглеждам за околкния паизаж,защото ми изглеждаже прекалено сив и мрачен исках да го променя да го проясня и направя по-ярък.Започнах да гледам без да се вглеждам на около по спомен от една от книгите на К.Кастанеда.Получаваше се,но изведнъж видях моя доверен пазач от спалнята да стои до входа и да мегледа доста мрачно както усетих.Образа му беше замаглен и давамата започнахме да се приближаваме един към друг.Тогава го разпознах,беше едно от съседчетата,което живее на същия етаж.Казах му "...ааа това ти ли бе Тячка" и се отдалечих защото лицето му ми се стори много странно сякаш не е на фокус.Тогава получих това безпокойство,че може да заседна тук в тази реалност,която засега поне беше доста сива и ненаселена.Погледнах нагоре към нашия балкон и се замислих за тялото си как ли ще се прибера при нужда,но в момента в който си го помислих и вече си бях в него и буден.По-късно се опитах да се върна на същото място и аз се върнах,но :( в друга стая на друго легло,но същия апартамен от детството ми,неосъзнат но доста наситен сън,чийто сценарий се сменяше доста често и си спомних всичко от него на сутринта.

Ами това е в общи линии.Днес съм доста екзалтиран и не мога да си намеря място от вълнение,едно от нещата,които ми попречиха да остана в съня.

Редактирано от Itsonyoff
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Няколко пъти до сега съм се осъзнавала на сън. Но за 1 път чета за тези техники. Моята работа е свързана с пътуване и е интересно, че ако не съм вкъщи (В България), нямам тези ярки и хубави сънища, дане никакви. В момента в който се прибера и се започва една поредица от съниша, повечето осъзнати.

Последните 2 пъти сънищата ми бяха следните:

1-вия път се опитах да се видя в огледало, защото повечето пъти , когато го правя и не съм аз - някоя негърка, разни мъже, или хора който некога не съм виждала. Този път се помъчих да се видя, но беше много трудно и образа беше размазан. НО бях аз. Всичко стана за секунди и се събудих.

2-рия сън. Бях с най-добрата си приятелка на 1 круизен кораб. Бяхме на последния дек на някакво изискано парти. Тогава се осъзнах, че сънувам и й казах " наистина много ми липсваш, искам да се видим, но трябва да ти кажа истината " това е сън, а не реалност и ще се радвам да се видим скоро на живо". Тогава сънят ми се разпадна.

Имала съм страшно много странни сънища, изтеглих си няколко книжки по темата и започвам да чета .

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

"Отвсякъде се усещаше стаена заплаха, сякаш ме наблюдават невидими очи..."Причината да се изпитва вледеняващ страх по време на осъзнатото сънуване е изместването на т.нар. "събирателна точка",чрез която се формира нашето осъзнаване на реалноста.С изместането и ние навлизаме в други светове,които са част от "луковицата" , за която споменава Кастанеда в книгите си.В тези светове ни дебнат други "неорганични" съзнания и усещането за тяхното присъствие ни довежда до панически страх.Нещо повече... с овладяване на изкуството на сънуването на по-късни етапи е напълно възможно да се сблъскаш с тях и физически/разбира се в съня си/Аз например , имах среща с две такива "неорганични " създания , които имаха странната форма на кремвирш и се движеха като левитираха над земята.В момента в който ме забелязаха и се упътиха към мен се събудих облят в пот от ужас...Между другото искам да допълня поста си,защото забелязах,че някои бъркат осъзнатия сън с другите сънища.Макар и ярки и впечатляващи , те не са осъзнати.Добиването на умението на "осъзнатото сънуване" изисква месеци наред упорити занимания и същевременно спазване на определени правила в начина на живот.Не можем да живеем по обичайния начин и да имаме успех.Това е с цел за да се "натрупа" нужната енергия за осъзнат сън.Осъзнатия сън е този в който сънуващия може да контролира и по желание да изследва обектите на сънуването.

Редактирано от karasko
Линк към коментар
Share on other sites

Снощи сънувах такъв сън за първи път. Бях на изпит с една бивша съученичка. Раздадоха ни листовете и видях, че моя тест нещо не ми харесва затова помолих моята съученичка да си разменим тестовете, но тя отказа да ми го даде. Тогава изведнъж се сетих, че сънувам, казах си ''чакай малко аз сънувам, значи щом сънувам мога да променя съня с мисълта си.'' Много се зарадвах, че е сън и тогава със силата на мисълта накарах съученичката ми да ми даде теста. После излязох бях в някакъв град, който не познавах, имаше една улица с коли, които не ми даваха да пресека тогава пак с мисълта си ги накарах да спрат колите. Почувствах се като супер герой :D :О След това пожелах да видя един приятел, който не бях виждала от години и той се появи пред мен два пъти ''казах си искам да се срещна с ... и той се появи веднага пред мен :D невероятно. Към края вече времето стана мрачно и тогава погледнах към небето и казах'' искам времето да е слънчево'' и след малко облаците взеха да се отместват, за да се появят слънчевите лъчи. След това се събудих :) Не съм го предизвиквала по никакъв начин с разни техники :) но снощи попаднах на книга на една авторка , там имаше разни молитви и аз на майтап прочетох една за припомняне на житейската мисия, но само това, не знам дали е заради молитвата или случайност. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Аз не тази а предишната нощ сънувах, че с мисълта си спирам един автобус. Иначе отнякъде знаех, че ако не го направя ще има тежки последствия за пътниците. И успях. Вярно е, че мина през някои стени но никой не пострада.

И попаднах ето на това:

http://www.beinsadou...%B0%D0%BB%D0%B0

А на него попаднах през един друг сън, преди два дни. Там се мерех с пушка но ми беше трудно да уцеля. Тя имаше мерник само отпред. ПО едно време я разгледах и се сетих, че ако спра дъха си, ще меря по-точно. И тогава й "израстна" и задния мерник. Но пак ми беше малко трудно. Като се събудих попаднах на горната лекция. "Не работите в причиния свят", веднага ми направи впечатление. :)

И сега само търся по-лесен начин, като твоя. Да си идват нещата от самосебе си.

Редактирано от mecholari
Линк към коментар
Share on other sites

Един от поледните ми осъзнати сънища...

Сънувам, че съм някъде, явно е без значение мястото, защото не беше конкретизирано с детайли в самия сън, та "там" съм и до мен някакъв телевизор предава нещо, също не бе конкретизирано какво, само дето беше шумно. Тогава се сетих/осъзнах, че сънувам и че сънят бива да е мир, покой, почивка за тялото, пък и за ума, затова реших съвсем съзнателно да изключа телевизора, натиснах бутона и хоп... медитацията започна. :3d_125:

Линк към коментар
Share on other sites

Аз често се моля в моите осъзнати сънища. С "Отче наш".

След съня ми с пушката първо прочетох мисълта на деня, която е гореспоменатата лекция, а след това отворих „Методът Силва за контрол на ума“. И първото нещо; което прочетох беше как Силва излекувал един свещеник. Спрял дъха си поради една причина:

...

Няколко часа по-късно, когато свещеникът спеше, а аз си бях вече у дома, свърших и останалата работа. Нап­равих нещо много различно от това, което правя сега. Както вече споменах в предишната глава, бях чел, че пси­хичните енергии се предават най-добре, когато нечий живот е в опасност. Вместо да влизам в нивото си, което бих направил днес, задържах дишането си и в същото време си представих свещеника в добро здраве. Минаха няколко дълги минути, докато тялото ми закрещя за въз­дух. Аз не се разделих с образа на здравия свещеник. Меж­дувременно мозъкът ми изригна в нещо като психически вик и отнесе внимателно задържания образ на идеалното здраве точно там, където би трябвало да бъде.

....

И поради тази причина последните дни ,няколко пъти издишам въздуха си и казвам молитвата. Досто е трудно наистина.

След това си намерих в интернет едно упражнение от метода на Силва:

(на руски)

Когато е необходимо да визуализирам мястото за почивка, представям си Бог като бяла Светлина нежна и Любяща.

А сега отворих „Учителят-обзорна книга“ и попитах „това да го публикувам ли?“, и разместих курсора на случаен принцип.

С Любовта човек започва своята еволюция. Учителят

Линк към коментар
Share on other sites

Ще Ви разкажа моя сън-ако някой може да помогне-моля,да разтълкува..Моито сънища доста често са някакви объркани.Ако може да помогне,винаги са цветни и ярки.Откакто се влюбих(да кажем) сънувам момчето.Толкова е реално всичко това-сънят ми показва неща,които обикновено правя с него в ежедневието ми..Понякога се чудя дали е сън или реалност.Наскоро сънувах,че съм при началната ми учителка и в дневника(училищния дневник) моята най-добра приятелка е написала името на този,който харесвам.Когато я питах защо,тя започна да плаче...Не мога да си обясня нищо.в съня ми се появява майка ми,за да ме хване,когато правя нещо нередно.Веднъж сънувах катастрофа.Когато се забихме в стената,усеетих как бие сърцето ми лудешки-тъмнина в съня.Събудих се.Често ми се случва да сънувам,че съм станала и че съм в училище вече,а всъщност да се успивам в леглото...Ако някой може,нека помогне в тълкуването на всички тези странни сънища! :)

Редактирано от ani_san
Линк към коментар
Share on other sites

ani_san много са откъслечни и накъсани Дай повече подробности Нещо се загатва за отговорност , дисциплина , страх но информоцията е много малко

Линк към коментар
Share on other sites

  • 10 months later...

Сега разбирам, че май имам осъзнати сънища, от около две седмици вечер като си легна и затворя очи започват разни движищи се образи и различни пейзажи, но по скоро космични са виждам преди да заспя, а съм в напълно съзнание , в прехода преди да заспя, но не го определям като сън защото когато сънувам например ходя, отивам някъде или правя нещо, докато при това сънуване тези картини се разиграват пред мен, също така и не са много ясни .както и ми е и трудно да ги разтълкувам .Претполагам това е осъзнатото сънуване ,прехода когато си затвориш очите и фазата прди сънят, и още си в съзнание .

Редактирано от veselinvalchev1981
Линк към коментар
Share on other sites

Аз често се моля в моите осъзнати сънища. С "Отче наш".

"Отче наш...

Инш Аллах...

Който си на небесата...

Инш Аллах...

Да се свети твоето име...

Инш Аллах..." , и т.н.

 

Преди, когато не слагах "Инш Аллах", някои неща не ми се получаваха.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Висшата сила действително помага в осъзнаването по време на сън.

Важното е да знаете точно към коя сила отправяте молба или отправяте внимание ...

Когато разберете пластовете на съзнание ще ви е по лесно на се ориентирате към кой да се обръщате.

 

Преди да ви споделя мнението си за това какво точно са съзнателните сънища, ще разкажа някои скорошни.

 

В някакъв жилищен квартал съм, срещам жена със дете, преди това и други хора. Изстрелях се през пластове до повърхността на водата сякаш преди съм се намирал на дъното на океан. Под краката ми има сплетени бамбукови клони на решетка от по 50 см. Слънчево и нежен бриз вее, бях на около 100 метра от бряг виждат се палми и златист пясък. Осъзнавам че решетката от бамбук е за да изолира съзнанията под нея. Гмурвам се пак до дъното, до жената с детето. Искам да ги попитам, или по скоро с възмущение да им кажа "Вие свободни ли сте?!" "Свободни ли сте", но енергията е толкова плътна че съм почти като в желе,  от устата ми не излизат думите а се напрягам да ги изговоря.  След това се събудих.

Няколко пъти съм сънувал че дишам под вода, братовчедка ми също е сънувала че диша под вода, което си е странно по своему.

 

Друг сън.

Сънувам че съм подвластен на някакво съзнание. Получавам шанс да се откопча от властта му, но за целта трябва да угася цяло поле от факли. Осъзнал че не мога да го сторя сам, паднах на колене "Господи освободи ме от властта" "Угаси факлите", излезе лек вятър и угаси всички факли на веднъж. Почувствал леко вибриране по тялото си, след това покой. Пълен покой. Седя, чернота и празнота. Усещам нещо, сякаш чувам някакъв звук или шум и се напрягам да чуя. Сякаш от далечината се чува народна песен, невероятно ритмична и с толкова смислен текст че чак в съня си казах "толкова ритмична мелодия, и толкова смислена, че ми е трудно да си представя как мога да си измисля подобно нещо". Вече не помня целия текст но в средата се пееше "майко Добро ле".


От там тръгнах да разгадавам името Добро, оказа се че означава "до бога", ако някой му се чете ето един линк, доста дълго е иначе за обяснение... https://forum.tisitova.com/viewtopic.php?f=12&t=1401

 

 

Така това което мисля за съня.

 

Съня се получава когато активната мисъл намалее, тогава това което се възприема от Ума до голяма степен е продиктувано от пластовете около сърцето. Както каза някой преди, луковицата. Обаче трябва да се знае че това е една от формите на съзнание. Така информацията от тези пластове около сърцето облива ума, точно както ако река преминава през пласт на каменна сол, ще стане солена река. Така е и с сънищата. Пластовете са солта, а любовта която блика от сърцето става с "цвета" или по точно информацията през където преминава.

 

Самата структура на пластовете е обяснена от г-н Чорбаджииски, но накратко ще я опиша като слоеве сита, както и той казва. Омразата страхат и т.н. гадни емоции и мисли остават най-отгоре - най-външния слой. На вътре е най-финната емоця, любов и т.н.. Така че тая луковица е всичко което се възприема по време на сън, но възприето от Ума, иначе няма да помните съня, нали така :)

 

Когато дадено осъзнаване (точката) се премества към по външната част, започва да контактува със страх злоба и т.н. при което реакцията е да бяга от тях, и се връща в централната си позиция :D ...

 

Тези пластове по луковицата, представляват информация за места случки обекти емоции и т.н. от минали животи.Така че когато сънувате осъзнати сънища не излизате от себе си. И по точно от пласта на сърцето, Вишну, Ибар - по българско му :)

Редактирано от Vananda
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...