Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Парабени (Parabens) в козметиката. Опасно за здравето


Recommended Posts

Благодаря ти гранат за рецептите:feel happy: Мислиш ли, че могат да се ползват за ежедневна употреба, ти пробвала ли си някоя рецепта?ю

Колкото до бактериите можем да избегнем развитието им и като бъркаме в крема не с ръце, а с чиста бъркалка, има такива по аптеките предполагам. Също си мислих не може ли да се добави малко сребърна вода в крема или от този Аркол, който предложи Ирина:rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 27
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Все се готвя да си направя крема на Гален,но съм малко мързелива:D - моя позната е много доволна от него - става за ежедневна употреба.Тя е с нормална кожа.Лошото е,че издържа само две седмици в хладилник,но пък е безвреден!

За скраб могат да се ползват пшеничени или овесени трици - действието им е по-меко от на обикновените тоалетни трици.

Валериановия крем съдържа масло от жожоба,а то е естествен консервант - кремът ще е по-траен.

Според мен сребърната вода може да замести дестилираната.

Линк към коментар
Share on other sites

Мисля да пробвам този със спанака:3d_082: и после ще кажа мнение:) Даже да издържат по 2 седмици най-много ги предпочитам пред химиите, които забъркват в бурканчета. Намерих някаква био козметика, мисля че я внасят от Англия, сайтът е http://www.zoya.bg/, може би има хубави продукти. Само глицерина ме притеснява в някои кремове, защото той подхванва някои бактерии.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...