Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Що е смирение?


Иво

Recommended Posts

“Човек е този, който страни от Бог – отговори учителят. Кой наистина търси Бога? Духовните храмове на повечето хора са натъпкани с идолите на неспокойни мисли и желания. Едва ли някой се сеща за Бог. Затова Той ни изпраща от време навреме своите просветлени синове, за да си спомнят хората за своето божествено наследство. Бог никога не ни оставя на произвола на съдбата. Той мълчаливо се грижи да помага на своите възлюбени деца по всякакъв мислим начин и да ускори техния духовен напредък.”

“Бог ви разбира, дори ако всички други ви разбират погрешно – каза учителят. Той е любящият, който ви обгражда с грижи, все едно какви грехове сте направили. Други ви даряват любовта си за известно време и после ви изоставят. Но Той никога не ви изоставя. По различен начин Бог се грижи всеки ден за вашата любов. Той никога не ви наказва, когато вие се отказвате от Него; вие сами се наказвате. “Ще почувствате, че всички неща ви разочароват, когато вие ме разочаровате.””

“Бог може да се оприличи на един просяк: това е една особено затрогваща изразна форма – каза учителят. Той тъгува за нашето внимание към Него. Учителят на Вселената, от чийто поглед затреперват всички звезди, слънца, луни и планети, тича след хората и вика: “Не искаш ли да ми подариш своята любов? Не Ме ли обичаш, Мен – дарителя на всички дарове, повече от тези неща и предмети, които съм създал на тебе? Не искаш ли да Ме потърсиш?” Но човекът отговаря: “Много съм зает, имам много работа. Нямам време да Те търся.” А Бог казва: ”Тогава ще почакам.””

"Казано от Йогананда" - Парамаханса Йогананда

Линк към коментар
Share on other sites

:1eye:

Ле-ле... що навалица за един термин :

дали да е - "служа "

или - "услугвам" .

Не е за вярване колко безработни хора имало днес ... :dancing yes: Даже и аз се хванах ...въх ..!!!! :hypocrite:

На мене пък ми е писнало от тези думичкоблъсканици и вече си правя фойеверки с тях. Все ми едно кой как ще го каже. По важни са делата. Казват по тях ще сме ги били познали.

И едните със " служа" и другите с "услугвам" са все прави. За смирението не се искат думи.

Защото .... :

......" .... Велик си ти Господи и само в мълчание може да бъдеш изречен ..... "

Таа.. това, къде ли бях го чувал?

Като, че ли някъде на сън .... ????

Линк към коментар
Share on other sites

Браво, Оринави! :thumbsup2:

Да, дела, да се даде мнение също е дело.

Казваш сън... много често ми се струва, че всичко е един голям сън, от който аз... аха ... и ще се събудя, но това е друга тема на размисъл.

:smarty::yinyang::smarty:

Линк към коментар
Share on other sites

По-добре си спинкай блаженно !

Що ти трябва тормоз и дертове на Душата ? Като се събудиш , първото нещо което ще видиш е , че има много заспали смотльовци .... :hypocrite:

Линк към коментар
Share on other sites

Мисля, че когато се събудя...ще разбера Истината.

Във всеки съществува Божествена частица. Когато човек съзре точно това в хората, разбира че никой не е "смотльо" и всеки е ценен!

:)

Линк към коментар
Share on other sites

Уви ... за съжаление , само думи са това ... като го "съблечеш" човек и като видиш , че се гърчи като настъпан червий , разбираш , че Достойнството му е в дрехите и кесията .......

Линк към коментар
Share on other sites

И не съвсем!

Дори и лошите хора в дъното на душите си са изключително добри!!!

Това не е съотношение, а заблуда, илюзия, себелюбие и гордост на онзи самозванец мозъка, затова е нужно смирението!!!

:smarty::yinyang::smarty:

Линк към коментар
Share on other sites

Може и да имаш право .

В дъното ... да .... в дъното.

Който иска да стои вечно в дъното. Аз не искам вечно да съм там . Това не е гордост. А желание да се махна от там. Интересно, че всички се сешат за дъното само като го стигнат .... без дрехи и кесии ... тогава се досещат ..да ..верно е ... в дъното .. или на кръста ...

Линк към коментар
Share on other sites

:( Може би смирението понякога означава да оставиш човека , с когото Господ те е срещнал, задавен от собствения си гняв и страх... Защото това е единствения начин да ти дадат Истината за Гнева и Страха в човешкото сърце. Или може би и защото нямаш право да го "спасяваш", а само да се помолиш Господ да му помогне както само той може и и той САМ да отвори сърцето си за Любовта - тя ще си свърши работата... :angel:

Благодаря ти Господи за Истината. :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Да, смирението винаги настъпва след успешна вътрешна война, след разплитане на личностните противоречия и след духовно възпитание.

:smarty:

Линк към коментар
Share on other sites

Може и да имаш право .

В дъното ... да .... в дъното.

Който иска да стои вечно в дъното. Аз не искам вечно да съм там . Това не е гордост.  А желание да се махна от там. Интересно, че всички се сешат за дъното само като го стигнат .... без дрехи и кесии ... тогава се досещат ..да ..верно е ... в дъното .. или на кръста ...

Сега ти разбра ли защо си страдал. Разбра ли за частичката в дъното или ти трябва още страдание?

Аз разбрах. Дано Бог не позволява повече да забравям това!

:yinyang:

Линк към коментар
Share on other sites

Един смирен не би употребил подобен израз. Защо така сега? Тук никой никому за нищо не е виновен. Гневът оръжието на силните ли е? А обидата?

Колко трябва да обидиш човека и колко да го направиш щастлив?

И кое е по - лесното - да рушиш или да градиш?

Нека бъдем приятели всички помежду си!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Страдание е нужно, за да стигне човек до смирение и да познае Божията Благодат, тишина, спокойствие й вечно щастие. Как иначе би разбрал за тях?

Чрез греховете, които извършваме, заради тях ние получаваме и милостта Му.

Как иначе бихме узнали за това, колко милостив е Той?

Чрез мъката, която изтърпяваме, разбираме за безграничната Му любов.

Смирението води до познанието, а то, до любов и всеотдайност!

Щастие за всички!

:smarty::yinyang::smarty:

Линк към коментар
Share on other sites

Само страданието наложено от Бога пречиства.

Другото, онова от хората, забива те надолу ...

Тук е разума - в разликата.

Някои глупаци се взимат за Богове. А диханието им е в шепичките. При това казах - остани без "дрехи" и кесия и тогава ще си приказаме. Тогава и само тогава ще видиш колко смотльовци се правят на съдници, а са червеи земни. И тогава в душата остава само презрението , няма болка, няма омраза , нищо не остава.... и нищо не те интерисува после ...

Линк към коментар
Share on other sites

:)

Слушали сте, че бе казано: "око за око, и зъб за зъб".

+ има си и продължение ....око за око, зъб за зъб :lol: чене за чене, глава за глава...може и по две... :P:harhar:

:1eye: възниква въпрос...средно прост... е ли е възможно Небето да ти възложи :D:dancing yes: много СМИРЕНО да " откачиш например " ченето на някой недосетливец/дето Бог временно не живее в него :P:harhar: било за поучение :smarty:

Оринави, много си прав за страданието - дадено ни от Бога!

Останалото си е от брата на Христа и от неосъзнатите човеци...подлежи на операция/ампутация :smarty: СмиреноМъдроТвърдо :thumbsup2:

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

:(  Може би смирението понякога означава да оставиш човека , с когото Господ те е срещнал, задавен от собствения си гняв и страх... Защото това е единствения начин да ти дадат Истината за Гнева и Страха в човешкото сърце. Или може би и защото нямаш право да го "спасяваш", а само да се помолиш Господ да му помогне както само той може и и той САМ да отвори сърцето си за Любовта - тя ще си свърши работата...  :angel:

Благодаря ти Господи за Истината.  :feel happy:

Мисля, че разбирам това. - Май?

Може би се права?

Интересно ми е, как бе постъпил Христос в случая?

Или ти като дипломиран психолог?/пиши на Л.С./

"Смирение" не е равно на "равнодушие". Да...пасивността е по-лесна, а и няма множество последствия, но понякога човек трябва смело да понесе товара и следствието от лошите последици, когато е за крайното добро. :hmmmmm:

:1eye::hmmmmm::1eye:

:yinyang:

Линк към коментар
Share on other sites

Решение е смирението ,трябва много решимост да си смирен .

Трябва и много да си силен , за да си смирен .

Веднага си представям един вървяш срещу много силния вятър човек . И аз незнам защо . За мен това е смирението . <_<

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...