Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Тунели на реалността


B__

Recommended Posts

 

 

 Човек трудно може да смени сам тунела си. Хубаво, аз знам как става. И понеже знам, знам също, че само 1 на 200 човека има потенциал да го направи.

 

След като знаеш как се сменя тунела, обясни по-подробно методиката

 

Методиката я пишат на много места.Това са религиите и всички духовни школи.Това го вярвам ,повече  отколкото да го знам.Много хора задават този въпрос ,като излъчването му е ,,неангажирано любопитство" .Той ми звучи по следния начин--виждал ли си такова нещо,а пипал ли си го?В интерес на истината ,наблюдавал съм го ,но какво от това. Моите проблеми(задачи за разрешаване) си останаха същите.Как си представяш че може да се промени един свят (тунел),колко усилия трябват да се промени всичко.Един  тунел да му изровиш ,(подмениш) основите, най много ,да се наклони ,по- разруши ,но видему е пак същия.Виждам как ние хората не сме в състояние да променим дори навик ,пречещ ни в ежедневието.Например аз мога да напиша (кажа) неща ,който са в синхрон с  библията или др. мъдра препоръка.Но дойде ли до практиката става трудно.Сила трябва.Сила и мъдрост за да разберем и не забравим чудесата , случващи ни се по някога.

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 30
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Значи да си представим, че всяка една по-значима промяна в нашия живот е смяна на тунела на реалността 

- женитба, развод, раждане на дете, смяна на месторабота

смяна на местоживеене, - колкото по-далече, например на друг континент - по-голям скок през тунелите

смяна на религиозните убеждения - 

 

Да, но аз си мисля, че тунел на реалността е нещо много по-мащабно , по-астрално

Линк към коментар
Share on other sites

  • 6 years later...
В 26.06.2013 г. at 13:25, mvm каза:

Да, но аз си мисля, че тунел на реалността е нещо много по-мащабно

Ейй, браво! Все пак и едно разумно мнение, отвъд Егото!

Че всичките други мнения, базирани на умствени концепции(изкл.това на Слънчева), са изказани от несъзнаваната позиция на "раздутото Его", което не може да види собствените си ограничения. Щото прекалено много са си повярвали, че знаят!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
В 24.05.2020 г. at 11:12, kipenzov каза:

Ейй, браво! Все пак и едно разумно мнение, отвъд Егото!

Че всичките други мнения, базирани на умствени концепции(изкл.това на Слънчева), са изказани от несъзнаваната позиция на "раздутото Его", което не може да види собствените си ограничения. Щото прекалено много са си повярвали, че знаят!

Няма нищо мащабно в добрия смисъл тук. 

Тунелът на реалността е негативна вибрация базирана на кармични простъпки на човека, опакована в носеща вълна, която по законите на физиката сама не може да затихне и следва човека при всяко следващо прераждане. 

"Чистият" човек тунели на реалността няма. 

Линк към коментар
Share on other sites

В случая "негативна вибрация" е субективна оценка.

За едно същество от друга Галактика, "тунелът на реалността" му също ще е тунел, ама с различни условия на средата. Вероятно и възгледи, манталитет, поведение...

Идеята ми беше, че повечето интерпретации по темата за "тунел" се базират на впечатления, добити от земното ни преживяване на целокупния живот, а никой не си е "оставил вратичката" за непознатото, освен Слънчева и mvm...

 

П.П. за "носещата вълна" съм се чудел каква й е същността, природата и съм стигнал до Солитонните вълни. Ето интересна статия - Решен е 50-годишен проблем в хидродинамиката (видео):).

а за "третото зло" - един неутрон, когато го ротираме на 90 градуса в равнината на наблюдение се "превръща" в протон. Различна симетрия, но една същност - https://nauka.offnews.bg/news/Fizika_14/Simetriia-na-zariadite-CP-invariantnost_10879.html

Редактирано от kipenzov
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...