Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Трябва да уволня служител - има ли безболезнен начин?


SvetlanaNikolova

Recommended Posts

  • Отговори 29
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

:thumbsup: Права си, например моят брат е началник смяна в едно от големите предприятия тук, а имам и втора братовчедка която има доста голям хранителен магазин и те постъпват като теб, но тука става въпрос за нещо залегнало на много дълбоки нива в държавните учреждения и по- големите предприятия...Темата е много дълбока като се замисли човек. Незнам, може би някога нещата ще се променят, но няма да е изведнъж, изисква се доста време и усилия за това. Дано!

П.П. За себе си мога да кажа, че аз никога не съм могла да разчитам на помощта и подкрепата на моите роднини, нито пък на съседите си, а по стечение на обстоятелствата едни от най- влиятелните хора в района живеят около мен, но аз все минавам по тежкия маршрут и може би така е по- добре. Незнам.

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

Само не ми допада че разглеждаш работниците като някакви разглезени служители които необичат да работят и от тоя род неща

Не съм имала това в предвид. Умните хора ме разбраха. Няма да се повтарям пак!

Но виждам каква ще е работоспособноста на хората ако работят по 9 часа на ден ,хора ли ще са или ще се превърнат на зомбита ,защото и като сложим примерно 1 час отиване и връщане до работата ,7-8 часа

Оправдания. Като не им харесва да напуснат! Не е редно да пречат на процеса на работа. Това е тъпо. Нека си намерят работа за мързеливци. Аз работя по 47 часа в седмицата. Пътувам с градски транспорт и ми отнема 1 час отиване и връщане. Въпреки това имам време за приятели, излизанки и типичните женски неща! Утре ме чака 12 часова работна смяна, но аз съм будна. Имам сили защото имам желание!

.А според мен в момента идеалното работно време е 30 часа на седмица

А каква е идеалната работна заплата за това работно време според теб?

Незнам защо така си се засегнала .А идеалната заплата за примерно с 5-10 часа по малко на седмица мисля ,че трябва да остане същата каквато е и за 40 часа .Защото гледах преди време една статистка ,която показва че в Европа ,България е от страните където се работи най продължително и въпреки това ,от както са се покачили работните часове ,производителноста не се е покачила .Но който иска да се хваща и на втора работа ,няма лошо ,но според мен преработването няма да доведе до положителни резултати в дългосрочен план .

Редактирано от veselinvalchev1981
Линк към коментар
Share on other sites

.А идеалната заплата за примерно с 5-10 часа по малко на седмица мисля ,че трябва да остане същата каквато е и за 40 часа

Това е абсурдно! Наистина ли мислиш така? Работиш по-малко, но получаваш толкова колкото другите които работят повече от теб. Хехехехехехехехеееееееееееееееееееееееееее

Деяна,извини ме,но ми се струва че изказването ти е малко крайно,а това крие известен риск да попаднеш в ситуация,която ще те накара да промениш мисленето си.От сърце ти желая това да не се случи!

Не е крайно изобщо! Това е положението! Говорим за служители, които не си изпълняват задълженията. Това беше проблема на жената, която писа в тази тема. Вие за какви болести и бременности ми говорите? Ситуации много, но темата е друга!

Дори и да ме уволнят, за да сложат някой техен човек на мое място ... какво? Не мога да си намеря друга работа ли? Края на света ли настъпи?

Редактирано от Деяна
Линк към коментар
Share on other sites

Ами жива и здрава. В крайна сметка самия живот ни подлага нас и убежденията ни на проверка :). А за конкретния случай, знам, че жената още преди да попита вече беше преценила и взела твърдо решение от което едва ли се е отказала. Незнам, не съм следила много темата. Това което имах в предвид включвайки се беше друго, но... както и да е. Цепи въздуха и карай напред :)

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...