Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Ново, любопитно, съдържателно,


Recommended Posts

Не е фантастика: Човекът след 100 г. – все повече киборг

0000117703-article2.jpg

В интервю за в. The Times американският професор Мичио Каку* разказва какъв ще е светът в близкото и далечното бъдеще. Прогнозите му обаче нямат нищо общо с фантастиката и са основани на реални научни открития.

Цялата статия

Линк към коментар
Share on other sites

Селектираха гущер, който сам се клонира

0000118184-article2.jpg

Американски учени успяха да селектират гущер, който снася яйца, без да бъде оплождан, което значи, че сам се клонира, съобщи сайтът Phys.Org.

Генетици от лаборатория в Канзас успяха да кръстосат два различни вида гущери от Ню Мексико, чието женско потомство може да се възпроизвежда, без участието на мъжки екземпляри. Учените отдавна се опитват да получат кръстоски между два различни вида, но обикновено поколението им е ялово. Типичен пример е мулето.

Но екипът на Питър Бауман от Медицинския институт Стауърс в Канзас сити успя да чифтоса мъжки гущер A inornata с женски A exsangus, при което получи 6 яйца, които успешно се излюпиха. Потомството прилича повече на майката, отколкото на мъжкия родител.

Всички гущерчета имат свое поколение, само женски отрочета, които се възпроизвеждат без оплождане. Учените успяха да отгледат четвърта генерация от необикновения хибрид, пише сайтът Phys.Org

изт.

Линк към коментар
Share on other sites

Окултните причини за сватбата на Уиндзор

http://www.parallelr...8-18-55-07.html

Тръпки ме побиха от това. Цъкнах плюсче защото ми прикова вниманието обаче ако има нещо вярно в написаното...3d_153.gif

След сватбата даваха филм за тях и малко нагласен ми се видя и аз се замислях за доста неща обаче това направо ми вдигна шапката... Хмg.gifще си каже.

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

"...всички окултни фиксации водят до стесняване, не до разширение. Те са интересни до един момент, в който ще трябва да ги надскочите, освен ако не искате да останете на нивото на тяхната относителна посредственост. Точно в този ред на мисли реших да сложа разказа за „Човекът, който колекционираше 1 септември 1973 г.“ – защото той символично представя затварянето на вътрешното за сметка на външното (наред разбира се с многото други смисли и послания, които този кратък текст предлага)."

и един клип, който може да изглежда смешно, но има такава символика, описана в цялата статия! особено към края си..и текста на песента.

Линк към коментар
Share on other sites

" Също така можете да придобиете доста добра представа за нещата, като видите кои БЯХА поканени. Нещо което ще направите сами ако ви интересува.

Мен вече не ме." И мене. И преди не ме врпечатляваше кой знае колко, но истерията беше толкова огромна, че просто нямаше как да не ми прикове вниманието в един момент колкото и да си мислех че е абсурдно обаче накрая и аз се втренчих в телевизора. Признавам, че успяха да приковат и моето внимание колкото и абсурдно да ми се струваше в началото. Мда, такава е силата на медиите, не случайно са наречени " Четвъртата власт" така че дори и да не ме интересуват принцовете и принцесите те пак ще успеят да ми набият в канчето новините около тях. И без да ги мисля те сами ще си кажат какво ще се случи по нататък с "приказката" wink.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Елфи, я си спи спокойно.

Има данни, че точно след раждането на Уилям, Чарлз е казал „Това е. Това е краят“.

Най-добрата приятелка на Даяна разказва как принцесата неведнъж и е говорила уплашенa: „Те не са хора. Те са нещо друго!

А има и едни други данни, а именно, че след като прочетох интерпретацията на тези изречения, си ме досмеша:). Вече и аз като кажа на някого, че не е човек, ще разбирате, че е рептилоподобно извънземно. О.К.?

Шегата настрана, интересно е все пак, че датите са избрани като че ли с много съображения. Това за сватбата на Чарлс и Камила и смъртта на Даяна и седемте години и седем месеца и седем дена, които ги делят, е интересно. Но вече какви съображения точно са витаели в двореца на кралската фамилия е по-трудно да се каже, а иначе не би трябвало да е изненада, ако те все още ползват услугите на астролози и нумеролози.

От там нататък дали това, което авторът на статията казва, е така, е трудно да се разбере и, най-малкото, изисква редица неща, като съществуването на такива рептилоподобни извънземни, да се приемат за даденост, но не съм сигурен, че засега е необходимо да стигаме чак до там. Трябва да отбележа, че засега такива илюминатно-конспиративни статии от такъв тип не допринасят особено много за организирането на смислени и реално значими позиции, които да дават дори главна насока към адекватни действия. Но ще се въздържа засега да коментирам в по-големи детайли.

И щях да забравя - няма да е лошо авторът на статията да си опресни някои правила относно употребата на пълен и непълен член, щото и българският (а не само българския) правопис изисква това от него:).

Редактирано от Florestan
Линк към коментар
Share on other sites

thumbsup.gif Да , и на мен ми направи впечатление, че е изпуснал на места думи които не са много чисти, хайде така да го кажа. Чистотата на словото е важно изискване след като човек се е наел да пише за подобни неща и изпуснатите думички се забелязват, това от една страна от друга в един момент ми направи впечатление, че прекалено много се отнесе чак по едно време си помислих, че чета някакви фантасмагории т.е. "пресоли манджата"- както се казва от обикновените хора в такъв случай, но факт е че прекалено много се шумя около тази сватба и че успяха да впримчат вниманието на много хора включително и моето въпреки че както казах в началото въобще не ме интересуваше и дори ми се струваше леко абсурдно. Гледайки с лека насмешка на тези неща постепенно и аз се хванах как в един момент много здраво се задълбочих в размишления по този въпрос т.е. и моето внимание вече беше впримчено , а това вече е източване на енергия според мен и то доста сериозно. Нека не забравяме какво казват толтеките по този въпрос, знаете... Това, че са ползвали услугите на астролози и нумеролози е ясно, дори Алена го каза по телевизията. Въобще, ясно е че всичко е премислено до най- дребния детайл, но с какви мотиви... ще си каже. Както и да е. Ние си имаме Учителя и Неговото Слово така че всичко е наред, да си работим върху него другото не е толкова важно . Поздрави и хубав ден! Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

Има условия за живот извън Слънчевата система

0000118902-article2.jpg

Изображение: National Science Foundation/Zina Deretsky

Френски учени потвърдиха, че на скалиста планета на орбита около близка звезда съществуват главните условия за живот, съобщи "Дейли телеграф".

Модел на планетата Глийзе 581d показва, че тя има потенциал да е достатъчно топла и влажна, за да има живот като земния. Тя е на орбита около червеното джудже 581, което е на около 20 светлинни години от Земята. Това прави звездата една от най-близките до нас.

Глийзе 581d е във външния край на "златната зона" около звездата, където не е нито прекалено горещо, от което водата да се изпари, нито прекалено студено, та водата да е вечно замръзнала. Температурата й е каквато трябва, така че водата да е в течна форма.

Атмосферата е плътна и климатът е не само стабилен, но и достатъчно топъл, за да има океани, облаци и валежи, посочи в съобщение за пресата френският Национален център за научни изследвания.

Известни са повече от 500 планети, обикалящи около други звезди. Екзопланетите получават името на звездата си и латинска буква, съответстваща на реда на тяхното откриване. Досега най-голям интерес от планетите около Глийзе 581 привличаше Глийзе 581g. Миналата година беше обявено, че масата й е приблизително колкото земната и също е в "златната зона".

След това обаче много специалисти се отказаха от нея, като някои дори допуснаха, че тя може въобще да не съществува и да е направена грешка заради "подскачане" на звездната светлина. По-голямата от нея Глийзе 581d е с маса, която е седем пъти по-голяма от тази на Земята, а размерът й е два пъти по-голям, показва новото изследване.

Планетата беше открита през 2007 г. Първоначално се смяташе, че на нея не е уместно да се търси

живот, защото до нея достига само една трета от слънчевата светлина, която облива Земята, а и може да е обърната към звездата си само с едната си страна.

Моделът, създаден от климатолозите на Националния център за научни изследвания, показва изненадващ потенциал. Нейната атмосфера натрупва добре топлина благодарение на плътния парников газ въглероден двуокис, а червената светлина от звездата прониква през атмосферата и затопля повърхността.

"Във всички случаи температурата позволява на повърхността да има течна вода" - изтъкват учените.

Глийзе 581d все пак е доста негостоприемна. Плътната атмосфера и дебелите облаци оставят повърхността в постоянен червен здрач, а голямата маса означава, че гравитацията ще е два пъти по-голяма от земната". За да се стигне от Земята до Глийзе581 d, е необходимо да бъдат разработени нови технологии.

На космически кораб, който се движи със скорост, близка до тази на светлината, ще са му необходими 20 години. При сегашната ракетна технология обаче са нужни 300 000 години.

изт.

Линк към коментар
Share on other sites

Китайците минават на „Кирилица“ до 2025г

Всички китайци ще трябва да се научат да пишат на кирилица до 2025г. Това решение е взето на най-високо равнище от управляващата Китайска комунистичаска партия. Решетието е продиктувано от необходимостта да се облекчат контактите между Китай и останалия свят. След мащабно проучване поръчано от китайските управници, станало ясно, че основната пречка за по-бързото навлизане на китайски стоки, услуги и граждани сред останалия свят е китайската азбука. Китайските йероглифи са трудно разбираеми и направо непонятни за останалата част от света, а и самите китайци отделят неимоверно много време за изучаването им.

Според анализаторите провели изследването, ако Китай приеме, коя да е друга от основните азбуки разпространени в света, това би улеснило неимоверно обмяната на мисли,идеи, стоки и услуги във всяка една сфера. Това би ускорило и разпространението на китайската култура и ценности сред останалия свят. На проведеното заседание на държавния елит, сред кратко но бурно обсъждане е взето политическото решение, новата Китайска азбука да бъде кирилицата. Основните критери натежали в полза на това решение са два:

1.Политически – идеологически народите използващи кирилицата са по-близки до Китай и неговата държавна система, най-вече Русия.

2.Практически – кирилицата предлага по-добър набор от букви, чрез които могат да бъдат изписани специфични звуци от китайския език.

Като окончателен вариант е избрана българската съвременна азбука, като най-добре отговаряща на изискванията на Китайския народ. Във връзка с приетото решение представители на Китайското правителство са се свързали с българското министерство на образованието, за да уточнят как би било възможно да се изпратят в България един милион китайски учители, които да бъдат обучени в ползването на кирилицата или България да изпрати един милион българи които да обучават в новата писменост китайския народ. Засега все още не е ясен какъв отговор са дали от страна на българското правителство

http://networkedblogs.com/hZdyS

Линк към коментар
Share on other sites

Последните научни открития показват, че гравитацията взаимодейства с време-пространството по начина, по който Алберт Айнщайн описва преди десетилетия. Този въпрос предизвика специален интерес, защото би обяснил изцяло теорията на „Superwave“ формулирана от астрофизици от калибъра на доктор Пол Лавиолет в линията на „CDR – Cuantic Diferencial Radio Frequency“.

Взаимодействието на гравитацията с началните пространствени вълни и тези на това, което ние познаваме като време чертае сценарии, в които на суб-квантово ниво може да се манипулира самото време-пространство

Според модела представен този път от Франсис Еверет (главен изследовател на мисията Gravity Probe B на университета в Станфорд) време-пространственият вортекс около Земята е манипулиран точно както Алберт Айнщайн предсказа преди десетилетия

Откритието е от изключително значение не само за научната общност. С негова помощ както казва Клифърд Уил от вашингтонският университет, бихме могли да разберем теориите на мостът на Айнщайн-Розен и други такива касаещи време-пространството. Всеки път става все по-ясно: Шумановия резонанс е ключът към разбирането на гравитацията, а не обратното

Цялата статия и видео:

http://www.parallelr...7-18-17-58.html

Редактирано от Мария-София
Линк към коментар
Share on other sites

Цитат от източника:

Всеки път, когато се сблъсквате с пророчество за края на света, знайте, че то провокира зверове в емоционалната сфера, които се стремят да предизвикат страх в умовете на хората, за да крадат енергия. Емоционалните тела на много хора, разпространяващи подобни пророчества, са толкова пълни със страх, че те буквално са обсебени от зверове. Те са им внушили, че ако вярват в пророчествата и ги разпространяват, че бъдат спасени и възнаградени със задгробен живот.

Откровено казано, ако чувствате, че такива пророчества възбуждат емоционалното ви тяло, то призовете духовна защита и правете призиви, които ще възстановят чувството ви за собствено достойнство.

...

Всеки път, когато видите проповедник или свещеник, говорещ за Библията като за непогрешимо Божие слово, знайте, че имате работа с лъжлив учител.

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

Спътник откри 17 нови пирамиди в Египет

0000119525-article.jpg

Инфрачервени спътникови снимки разкриха 17 затрупани пирамиди в Египет, както и повече от 1000 гробници и 3000 древни селища, съобщи Би Би Си.

Първоначалните разкопки вече потвърдиха някои от откритията, включително и две предполагаеми пирамиди.

Екипът, ръководен от д-р Сара Паркак, анализира снимки от спътници на НАСА на орбита на 700 км над земята, оборудвани с мощни камери, които могат да заснемат обекти с диаметър по-малък от 1 м на земната повърхност.

Инфрачервените камери са използвани за заснемане на различни материали под повърхността. Древните египтяни са строили къщите си от кирпич, който е много по-плътен от околната почва. Затова на снимките се виждат затрупани къщи, храмове и гробници.

"Това са само обектите, близо до повърхността - каза д-р Паркак. - Има още много хиляди обекти, затрупани с наноси от Нил. Това е само началото на този вид изследвания."

Пробните разкопки показват, че те могат да се превърнат в едни от най-важните археологически площадки в Египет.

изт.

Линк към коментар
Share on other sites

Това откритие само потвърждава твърдението на учения Ернст Мулдашев, който пише в една от книгите си, че предстои да бъдат открити още много пирамиди, както на сушата, така и на морското и океанско дъно на планетата.

Линк към коментар
Share on other sites

Слънчевата активност свързана с раждането на дете със синдром на Даун

0000119679-article.jpg

Рискът от раждане на дете със синдрома на Даун зависи от силата на слънчевата активност в седмицата преди зачатието. До този извод стигнаха украински учени, съобщи "Информнаука".

Идеята да се проучи взаимовръзката между слънчевата активност и заболяването се появила, след като била установена цикличност на раждането на деца със синдрома на Даун.

През различните години броят на децата, родени с този синдром, ту се увеличавал, ту намалявал, при което промените стават синхронно в различни страни и географски области.

Така учените анализирали данните за раждане на над 300 деца със синдром на Даун в периода от 1974 до 2006 г., чиито родители със сигурност знаели периода на зачеване.

За сравнение учените взели предвид и информация за периода на зачеване на здрави деца, родени в приблизително същото време и място.

За всеки отделен случай учените анализирали слънчевата и геомагнитната активност, а така също и полярността на магнитното поле 94 денонощия преди и 74 денонощия след зачеването.

В резултат на това станало ясно, че на честотата на раждане на дете със синдрома на Даун влияе само слънчевата активност.

Една седмица преди зачеването на дете, страдащо от заболяването, слънчевата активност е била максимална. А при здравите деца такава не е наблюдавана.

При повишена слънчева активност нараства интензивността на ултравиолетовите лъчи с близо една трета. Тези промени могат да предизвикат мутации и нестабилност на генома в половите клетки на родителите, а синдромът на Даун обикновено се явява вследствие на грешка при деленето на клетките. Установено е още, че тази генетична аномалия се появява при зачеването.

Честота на раждане на дете със синдром на Даун е приблизително 1 на 700 и тя е еднаква във всички страни, всички раси и всички социални групи. Годишно в България се раждат около 100 такива деца.

При децата и възрастните със синдром на Даун се наблюдава забавяне в развитието, но те притежават таланти и дарби, които трябва да бъдат насърчавани. Ранната интервенция трябва да бъде осигурена скоро след раждането. Добре е физическа, речева и подпомагаща развитието терапии да започнат от най-ранна възраст.

изт.

Линк към коментар
Share on other sites

Стив Джобс: история за любов и загуба:

Това. което искаме да Ви представим е една негова реч, която е държал пред студентите, завършващи Санфорд през 2005 г.:

Бях късметлия – открих какво обичам доста рано. Аз и Воз (има предвид Стив Возняк) създадохме Епъл в гаража на родителите ми, когато бях на 20. Работихме упорито и за 10 години Епъл израстна от компания от 2-ма души до компания, оценявана на над 2 милиарда и с повече от 4000 служители. Тъкмо бяхме пуснали нашето най-добро творение – Макинтош, година преди това, а аз тъкмо навърших 30.

И тогава ме уволниха!

Цялата статия:

http://www.positivespirit.net/2011/05/steve-jobs-istoriq-na-lubov-i-zaguba/

Редактирано от Мария-София
Линк към коментар
Share on other sites

Много се говори за 2012 г, за бедствия и катаклизми, но като че ли някъде в сянката на всички пророчества стои термина Квантов преход. За това говорим с инж. Иван Иванов, който е и преводач на така наречените „Диктовки” на Леонид Иванович Маслов.

http://bnr.bg/sites/horizont/Shows/Musical/prikluchenia/Culture/Pages/KvantovPrehod.aspx

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...