Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Изворът на живота (The Fountain)


i-l-k-o

Recommended Posts

Хубав филм, гледал съм го когато излизаше по кината и наскоро, когато го даваха по телевизията отново се сетих за него. Нестандартно е направен и в същото време е доста въздействащ. На мен ми хареса много :) Кажете гледали ли сте го? Какво мислите за филма ?

Ето това е трейлъра

Линк към коментар
Share on other sites

Това ми е един от любимите филми:sorcerer: Колкото и пъти да го гледам винаги откривам нещо ново в него, защото е многопластов и не мога да го обясня само с думи, а начинът, по който е направен изисква наистина космическа фантазия и въборажение. Мисля, че е филм на едно по-ново време. Въздействащ е не само с картините, но и със смисъла вложен в него. Предполагам, че всеки открива това което му е нужно..:yinyang:

Линк към коментар
Share on other sites

Филмът те кара да се замислиш за много неща. Макар и да е доста тъжен, на мен ми носи някакво спокойствие и донякъде намалява страха ми от смъртта. В крайна сметка единственият начин човек да се оттърси от този страх е да приеме неизбежното и това, че не може да го промени, нещо което героят във филма осъзнава накрая :)

Линк към коментар
Share on other sites

Много ми харесва какво казва директора на филма: :sorcerer:

"Director Darren Aronofsky emphasized that the storylines in their time periods and their respective convergences were open to interpretation. The director said of The Fountain's intricacy and underlying message, "[The film is] very much like a Rubik's cube, where you can solve it in several different ways, but ultimately there's only one solution at the end."

Точно това, което ти казваш, че накрая човек осъзнава, че все пак смъртта е неизбежна. Но във филма, за да се оттърси от този страх, героят трябва да преживее няколко живота в различни векове, с различни обществени и религиозни вярвания, и така да достигне разбирането в своя "балоноподобен космически кораб":rolleyes: на медатация и концентрация и да се слее с... Вечността.

the-fountain-20061025102443445.jpg

Ето и още малко цитат на Хю Джакман, който играе главната роля:

"The moment Adam and Eve ate of the tree of knowledge, of good and evil, humans started to experience life as we all experience it now, which is life and death, poor and wealthy, pain and pleasure, good and evil. We live in a world of duality. Husband, wife, we relate everything. And much of our lives are spent not wanting to die, be poor, experience pain. It's what the movie's about."

"Aronofsky also interpreted the story of Genesis as the definition of mortality for humanity. He inquired of the fall, "If they had drank from the tree of life [instead of the tree of knowledge] what would have separated them from their maker? So what makes us human is actually death. It's what makes us special."

wy1yTl9mApqxngqltcxIn08Vo1_500.jpg

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...