Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Транспорт до Рила - информация. Лятна духовна школа - 2010


Recommended Posts

ИНФОРМАЦИЯ ЗА РИЛА

ЛЯТНА ДУХОВНА ШКОЛА

1 – 22 АВГУСТ

ЗАПИСВАНЕ В БЯЛАТА КЪЩА ТЕЛ. 963 43 13 ИЛИ 0897 847 643

ЦЕНА НА ТРАНСПОРТА

ОТ БЯЛАТА КЪЩА – 11 ЛВ.

ОТ ГАРАТА – 12 ЛВ.

ЦЕНА НА КОН

ОТ ДОЛНА ЛИФТОВА СТАНЦИЯ ДО ЛАГЕРА – 30 ЛВ.

/източник/

уточнение 1: еднодневно посещение на 19 август - виж ТУК

уточнение 2: след 11-ти август за транспорт от бялата къща ще записва само Дафина на телефон - 0898 515 892

само от 20.30 ч. до 22 часа

Линк към коментар
Share on other sites

Не може ли все пак да се качи човек със самара на гръб на въпросния лифт?:3d_166:

Линк към коментар
Share on other sites

С раница на гръб не може на лифта, освен ако не е много малка.

Иначе разбира се, че можеш да пренесеш багаж през лифта, даже няколко... Слагат ги в отделна, специално направено за целта, нещо като кабинка за превоз на багажи. Не знам само дали не се доплаща за това, но мисля, че не.

Линк към коментар
Share on other sites

Вижте какво, миналата година се качих с цяла голяма раница на лифта и нямаше никакъв проблем. Качих се не само аз, но и още трима мои приятели със също такива големи раници, всеки беше сам на седалка и до него раницата свалена от гърба разбира се. Лифтът се оказа много даже практична придобивка. Хем евтино, хем няма да се допринася за мъчението на конете! Не мога да разбера как една ивица гора, която може да бъде засадена допълнително на друго място, може да е по-важна от експлоатацията и мъченията на десетки коне?...

Линк към коментар
Share on other sites

Ами от новата хижа до лагера ще има ли горе коне,и знаетели на какви цени ?! Аз ще съм със сина си и няма да мога да съм само със раница багаж ...

Бях чела, че старата хижа може да не е отворена тази година ,някой знае ли нещо по въпроса?

А и скам и да попитам какви са цените на лифта ?!

С раница на гръб не може на лифта, освен ако не е много малка.

Иначе разбира се, че можеш да пренесеш багаж през лифта, даже няколко... Слагат ги в отделна, специално направено за целта, нещо като кабинка за превоз на багажи. Не знам само дали не се доплаща за това, но мисля, че не.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Миналия уикенд бях на хижа "Рилски езера".

Когато пристигнахме на лифт-станцията (в петък), се оказа, че лифтът не работи, понеже е имало силна буря и е бил ударен от гръмотевица.

Качихме се с джип, имаше "превозвачи" с оазки и джипове, които качваха хора и багаж до бариерата, а не до самата хижа.

От бариерата до хижата разстоянието е около километър.

Цената на превозвачите варира от 8 до 10 лв. на човек.

За радост, отстраниха повредата на лифта до неделя, и го ползвахме на слизане от хижата.

Цената на лифта е 10 лв. за възрастен човек.

За смъкването на багаж има отделни контейнери, заплаща се 30 лв. на контейнер.

Не разбрах дали има ограничение за броя на раниците, но ние качихме 15 раници.

На езерата е невероятно красиво, и има много туристи.

Само ви напомням да не забравяте слънцезащитно масло, за хубаво време, и дъждобрани и топли дрехи - ако има прогнози за дъжд.

Имахме късмет да обходим езерета в слънчев и топъл ден, но вечерта се изля порой и градушка, каквито наистина не бях виждала до сега:)

Надявам се тази информация да е полезна на всички и пожелавам незабравими преживявания.

Линк към коментар
Share on other sites

С раница на гръб наистина не може на лифта.Обикновено се слага до теб/една/.Ако няма много хора и е по-голяма, може и на седалката зад теб или пред теб.Има малки рискове да падне ,но обикновено обслужващите лифта се опитват да я закрепят добре /макар и в движение/.Цената в едната посока е 10 лева ,а в двете-15.Но май трябва да се върнете в рамките на 7 дни /не съм сигурен/.Миналата година бяха обявени и цените за превоз на багаж с кон между двете хижи.В повечето случаи има коне край голямата хижа.Но трябва да се качите до обяд. Може и да чакат да се съберат повече хора, за да направят ''керван''.,Миналата година цената за превоза с кон беше 20 лв.Тази година информацията е много малко /за цялото качване/. Но ,ако имате приятели в лагера /и се качвате по-късно/,могат да ви поръчат коне.

Редактирано от Донка
Линк към коментар
Share on other sites

Скъпи приятели, познати и непознати! Моля Ви, не ползвайте лифта от х. Пионерска до Седемте езера. Лифтът няма екологична оценка (ОВОС) и е построен върху свлачище. Непрестанният и неконтролируем поток от хора, които изсипва директно в циркуса на 7те езера може да увреди крехката хармония на едно от най-чистите места на Земята. Преходът до това прекрасно място пеш е не повече от 2 часа. Ние сме способни и силни хора, нека да дадем добър и отговорен пример.

Линк към коментар
Share on other sites

Лифтът струва 15 лв в двете посоки, при положение, че връщането е в рамките на не повече от 7 дни. От новата хижа до лагера багажът може да се носи и на гръб, там няма много наклони. Дори и на два пъти. Но да се искат от конярите 20 лева само за багаж между двете хижи е грозно и е изнудване! Два пъти съм си носил багажа от едната то другата хижа и не е страшно. Страшното е от Пионерска нагоре...

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Разбрах, че раниците се слагат в някакви специални чували преди да се качат на конете. Може ли някой да ми отговори дали намясто продават такива чували - например самите коняри, или всеки трябва да си е взел предварително такъв чувал?

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

В теми от други години съм виждала, че има отговорник на лагера, на когото трябва да се обадиш, когато си сложиш палатката.

Има ли такъв тази година или нещо не съм разбрала. Този телефон по-горе 963 43 13 ИЛИ 0897 847 643

е за записване за транспорта само, нали?

Линк към коментар
Share on other sites

Скъпи приятели, познати и непознати! Моля Ви, не ползвайте лифта от х. Пионерска до Седемте езера. Лифтът няма екологична оценка (ОВОС) и е построен върху свлачище. Непрестанният и неконтролируем поток от хора, които изсипва директно в циркуса на 7те езера може да увреди крехката хармония на едно от най-чистите места на Земята. Преходът до това прекрасно място пеш е не повече от 2 часа. Ние сме способни и силни хора, нека да дадем добър и отговорен пример.

:( За съжаление няма смисъл от подобни призиви, колкото и да го подкрепям, обездвижването на хората и масовото затлъстяване( дори и не видимото) прави хората неспособни дори и за двучасови преходи с раница.

А който е тръгнал за езерата няма нищо страшно вече техниката е предвидила всичко за всички, качете се с кола или бусче до х. Пионерска, от там има и лифт, има и джипки, има и коне има и пешеходни туристи, все някак или някой ще ви качи до горе, ако не можете сами. Има достатъчно много хора, все едно сте в морската градина във Варна, достатъчно много коли, все едно сте долу в Сепарева баня и достатъчно много мръсотия, ако имате и достатъчно много пари, може да ползвате всичко. А за ентусиастите, с малко пари и малко багаж една двучасова разходка в гората, това е ходенето до езерата днес, накратко.

Между другото не е нужно да носите храна за целия период, разстоянието не е голямо, а има и голямо движение на хора, за два- три дена, може да се разходите дори и пеш до долу и да си купите храна за следващите два- три дена. И по- чисто е, и по- практично.А и една малка диета, сред природата би се отразила много добре :rolleyes:

Редактирано от didi_ts
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

В теми от други години съм виждала, че има отговорник на лагера, на когото трябва да се обадиш, когато си сложиш палатката.

Има ли такъв тази година или нещо не съм разбрала. Този телефон по-горе 963 43 13 ИЛИ 0897 847 643

е за записване за транспорта само, нали?

И тази година има отговорник на лагера. Казва се Слав.

Като си сложиш палатката, трябва да се обадиш горе при кухнята, за да ти дадат номер и да платиш символичната таска, която покрива разходите за поддръжката на лагера...

Линк към коментар
Share on other sites

И преди да заработи лифта, малцина се качваха пеша. Последователите на ББ масово пълнеха джипките нагоре от Пионерска :) Аз три пъти съм вървял пеша, но без багажа. Как да вървиш пеща изобщо при положение, че горе 2 седмици няма къде да се изкъпеш. Още първия ден, докато се качваш си вече мръсен. За каква чистота горе в планината можем да говорим, лична и всякаква, при положение че ходиш некъпан??? Нещо не пасва. Не мога да се понасям изпотен и да няма къде да се изкъпя, това най-много тормози там. Къпал съм се в потоците с извинение...скришом от хората.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, има н о в о п р е д л о ж е н и е за пътуване към 7-те езера:

За 1 ден - на 19-ти август.

Тръгване в 6.00 ч. от бялата къща и обратно от хижа Пионерска в 19.00 часа към София.

цена: 18 лв. в двете посоки.

Записването става в бялата къща и на тел.: 963 43 13 /от 9 до 18 ч./

необходимо е предварително заплащане от 10 лв. като капаро.

Линк към коментар
Share on other sites

Има още едно уточнение за записването за пътуване към лагера:

след 11-ти август за транспорт от бялата къща ще записва само Дафина на телефон - 0898 515 892

само от 20.30 ч. до 22 часа

Линк към коментар
Share on other sites

Аз го правех сутрин на път за Паневритмия под езерото Бъбрека, има идеални закътани потоци. :) Всеки ден маршрутът ми беше оттам. Трима небезизвестни братя от Попово се къпят там всяка сутрин в Бъбрека, и не правят лошо...

Линк към коментар
Share on other sites

Включвам се с предложение за транспорт към Рила. Тръгване от София. :thumbsup1: Пишете тук или на тел. 0898520516 - Веси

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте! Нуждая се от транспорт за двама утре сутрин от София към Рила. Ако някой има предложения нека пише тук или се обади на тел. ......

Благодаря предварително :)))

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...