Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Една душа ...в различни тела ?!


Guest Христо

Recommended Posts

Тази идея срещнах в книгата "Пътуване към душата" на Сюзи Холбийч ; нещо подобно съм срещал и в книгите "Диагностика на кармата" на С.Н. Лазарев.В книгата на Холбийч пише, че когато придобие достатъчна широта на съзнанието, тогава душата ни започва едновременно да живее в различни тела в различни светове и измерения. Лазарев също споменава нещо от рода на това, че сме многоизмерни същества, многоклетъчни, имаме двойници в други светове и т.н. Възможно ли е наистина ? Много много странно ми се струва ... :31:

Линк към коментар
Share on other sites

А обратният вариант - в едно тяло, няколко души? Срещал ли си? Защото аз - да. При това в този форум. :3d_146:

Но тук нещата не опират вече до езотериката, а до психологията. Всъщност това е доста често срещано явление в мрежата:

Фалшивата самоличност в Интернет вече води до присъди - тук

Блогър печели дело за фалшива самоличност в Twitter - тук

Линк към коментар
Share on other sites

Ами при обсебване може да има поне две души в едно тяло. :)

И душата на самоубилото се момиче ще страда ли, както страдат душите на другите самоубийци ?

"Според нея има нужда от някакъв контрол на дигиталния свят."

Подобни случаи могат да бъдат използвани като предтекст за установяване на по - голям контрол над човешкия живот.

Редактирано от Христо6
Линк към коментар
Share on other sites

Тази идея срещнах в книгата "Пътуване към душата" на Сюзи Холбийч ; нещо подобно съм срещал и в книгите "Диагностика на кармата" на С.Н. Лазарев.В книгата на Холбийч пише, че когато придобие достатъчна широта на съзнанието, тогава душата ни започва едновременно да живее в различни тела в различни светове и измерения. Лазарев също споменава нещо от рода на това, че сме многоизмерни същества, многоклетъчни, имаме двойници в други светове и т.н. Възможно ли е наистина ? Много много странно ми се струва ... :31:

Широтата на съзнанието предполага човек да не се отъждествява с тялото си и да бъде свободен от ограниченията му. Защо му е на човек да се въплъщава в повече тела, като по този начин само увеличава привличането от страна на материята, докато всъщност целта на еволюцията е да се излезе от ограниченията на старата форми (тяло), което вече не предоставят условия за развитие и да се издигне съзнанието на по-високо ниво? Повечето опитности, които човек ще натрупа от повече тела, с нищо няма да подпомогнат еволюцията му. Важни са не самите опитности, а отношението на човека към тях. Човекът обаче е един, и чрез колкото и тела да действа, с това развитието му няма да се ускори. Все пък душата е тази, която еволюира, а не телата в които тя се въплъщава.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря за мнението. :) Харесва ми. :) Много странно ми звучи да живеем едновременно в различни измерения. Но в книгата пише за някакъв дето по време на регресивна терапия е усетил себе си като "хлъзгаво желатиново същество, живеещо на хиляди светлинни години оттук". И че много пациенти били виждали как душата може да обитава различни тела по едно и също време. На мен тази идея не ми харесва, защото ми е много странна някак си...

Линк към коментар
Share on other sites

Една вметка-при обсебване не са души, а духове-закъснели, пакостливи, лоши...:feel happy:

Душите ни сега разцъфват и ние се свързваме с Бога. Сигурно има и хора без души, но те са далеч, много далеч от светлината.:ph34r:

И-да, ние сме многоизмерни същества, но широтата на съзнанието ни позволява да проумеем това и да го "видим". Чрез опитностите, вътрешни разширяваме съзнанието си.

Линк към коментар
Share on other sites

Една вметка-при обсебване не са души, а духове-закъснели, пакостливи, лоши...:feel happy:
Оффффф ...Души, душхове : въпрос на терминология.
а духове-закъснели,
души които не са се пренесли отвъд поради някаква причина. Нали според някои духът е истинското ни аз, душата се променя и израства, духът ни не се въплъщава изцяло засега и т.н.

Сигурно има и хора без души, но те са далеч, много далеч от светлината.:ph34r:
Какви ще се тези хора без души. :lol:

но широтата на съзнанието ни позволява да проумеем това и да го "видим".
Имаш предвид "НЕ ни позволява".

Пише и още нещо с което не се съгласявам : че като умрем ни посрещат и близки, които са се преродили, посрещат ни със съзнанията си ?! Явно това е свързано с идеята, че не целият ни дух се въплъщава в тялото.

Редактирано от Христо6
Линк към коментар
Share on other sites

 Всяка душа отговаря сама за себе си. Не може да избягаш в друго измерение и да не изпълниш кармичните си задължения. Койtо убива- бива убит , който изяжда - бива изяждан. Не прави на другия това , което не искаш да правят на тебе. Но иначе обсебване има,но това е друг много по-сложен въпрос и не е само обсебване от душа на същото ниво. Виждал съм гонене на обсебени от лоши духове , но процеса е много мъчителен и не е за всеки. 

Редактирано от mihailo
Линк към коментар
Share on other sites

Всъщност аз ще го направя вместо Ани. Тук наскоро от моя комп се регистрира един приятел, за който споменах в този пост поздравявайки mochito. Той е този който ми намери и песента на Тейлър Дейн която търсех от много време. Той ми е истински духовен брат и до Учението чрез него съм се докоснала( т.е. до нашата компания нещата преди години достигнаха първо чрез него , но това са дълги и широки подробности които не касаят темата). От години му разказвам за портала и най- накрая го регистрирахме от при мен като аз самата му аранжирах профила, но от тогава не му знам нито паролата нито нищо защото той си я смени и понякога си влиза, чете си нещо и си излиза. Исках да пише тук, но като го гледам май много не се интересува от това. Но знам, че понякога влиза когато си поиска и това не се случва от моя компютър и предполагам, че може ясно да се види от админите, нито пък аз знам кога ще влезе и т.н... Т.е. той си е съвсем отделна и реална личност от мен въпреки че ми е братче по дух, а това си го знам че е така т.е. че е истински въпреки че няма как да ви го докажа, но аз си го знам защото съвсем реално мога да го ощипя като го видя :P. Всъщност, има една жена от нашия форум с която съм го запознавала, но не смятам че това е важно за някого от тук. Дано примерът да е достатъчен. Поздрави!

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

Аз пък целенасочено започнах да внедрявам няколко личности в едно тяло, защото вече взех да си омръзвам, пък и не съм доволна от начина, по който функционирам - липсват ми определени качества и поведение, с които да си разрешавам задачките. Понеже и тялото ми омръзна такова, каквото е, реших и него да променя.

Накрая ще кажа, че страдам от амнезия, да ми издадат друга лична карта, защото и самата аз няма да се позная.

:3d_020:

Всъщност, има ниво на съзнание, в което аз съм ти и ти съм аз, тоест мога да бъда всяко произволно нещо, в неговото тяло, с неговия светоглед...

Редактирано от kuki
Линк към коментар
Share on other sites

  • 7 years later...

Твърдението, че може душата да живее едновременно поне два живота се съдържа и в "Пътя на душите" на Майкъл Нютон. Трудно ми е да го възприема като вярно и това си му е.

Линк към коментар
Share on other sites

Не бях чела Майкъл Нютон. Години след това го прочетох - след като загубих близък човек. За първи път се сблъсках с идеята за една душа в много тела .... на сън. Сънувах собственото си погребение и хем тялото ми бе в ковчег, хем бях и от страни. Първоначално си мислех, че съм умряла. Но един глас настойчиво ми обясняваше, че е аз имам много физически тела и това, че едно от моите физически тела е умряло, не означава, че аз съм мъртва. Много спорих с този глас, защото това не беше човек, който стои срещу мен, а глас в главата ми (на сън). Аз му обяснявах, че когато човек почине, той си е умрял. Гласът ми повтаряше, че аз имам много физически тела. Ядоса се в един момент и успя да ме обори с моята собствена логика като казва: "Как можеш по друг начин да си обясниш логически това, освен, че имаш много физически тела.' И дори се щипах, за да усетя, че съм жива. Всичко това на сън. Но той успя да ме убеди. Много шантава история. Наистина преди това не се бях сблъсквала с тази концепция. И сега ми е малко трудно да я приема.

Отдавам този сън на някакви психологически неща в онзи период.

Линк към коментар
Share on other sites

преди 17 часа, User123 каза:

Не бях чела Майкъл Нютон. Години след това го прочетох - след като загубих близък човек. За първи път се сблъсках с идеята за една душа в много тела .... на сън. Сънувах собственото си погребение и хем тялото ми бе в ковчег, хем бях и от страни. Първоначално си мислех, че съм умряла. Но един глас настойчиво ми обясняваше, че е аз имам много физически тела и това, че едно от моите физически тела е умряло, не означава, че аз съм мъртва. Много спорих с този глас, защото това не беше човек, който стои срещу мен, а глас в главата ми (на сън). Аз му обяснявах, че когато човек почине, той си е умрял. Гласът ми повтаряше, че аз имам много физически тела. Ядоса се в един момент и успя да ме обори с моята собствена логика като казва: "Как можеш по друг начин да си обясниш логически това, освен, че имаш много физически тела.' И дори се щипах, за да усетя, че съм жива. Всичко това на сън. Но той успя да ме убеди. Много шантава история. Наистина преди това не се бях сблъсквала с тази концепция. И сега ми е малко трудно да я приема.

Отдавам този сън на някакви психологически неща в онзи период.

Сънят, преди или след прочитането на книгата? :) 

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...