Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Лятна Духовна Школа на Рила - 2010


Guest devashaktika

Recommended Posts

Тук може да споделяме наши опитности и впечатления от Лятната Духовна Школа на Рила през 2010 г.

Откриването на школата на 1 август по изгрев слънце бе съпроводено от хубаво време, а ние на молитвения връх с отворени сърца слушахме беседата "Пробуждане на човешката душа".

Паневритмия се игра на третото езеро, след което се проведе урок по Паневритмия за начинаещи, а от вечерта започнаха и лекциите, като първата бе на тема "Пентаграм".

Ето и малко снимки от галерията :)

Редактирано от devashaktika
Линк към коментар
Share on other sites

Аз вчера се завърнах от Рила, където бях за една седмица. Какво да кажа - като си тръгвах ми се плачеше. Чувствах се все едно си тръгвам от вкъщи. Спокойствието което е горе, тишината, общуването със съидейници, досега с природата са просто невероятни. Днес съм малко като ударена с мокър парцал - цялата тази блъсканица от хора, различни шумове от всички страни, които не дават и миг покой на сетивата.:huh: Като че ли с всяка изминала година, която се качвам на Рила това усещане се засилва. Страно е как през другото време на ми прави чак толкова силно впечетление, някак си човек свиква с тези постоянни дразнители, но в първите дни след Рила винаги се чувствам така. Този уикенд пак се качвам дори и само за два дена - просто не ме свърта в София;)

ПП Не знам как се качват снимки в галерията :3d_111:, а имам чудни снимки на изгреви от молитвения връх. Ще съм благодарна, ако някой ми разясни как става номера:v:

Линк към коментар
Share on other sites

Можеш да ги качиш в галерията за Лятна духовна школа Рила 2010 г.. Избираш от менюто горе вляво "Добави картинка". Излиза ти прозорец, където можеш да напишеш име на снимката, след това има поле за коментар или друг текст, най-долу има функция "Картинка за качване", кликваш на "Разглеждане", избираш съотвената снимка от твоя компютър и настискаш "Добави картинка". Това е :)

Ще се радвам да споделиш снимките си от Рила с нас!

Там наистина е прекрасно! Човек слиза различен от Рила :)

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ти devashaktika!!! Както се казва елементарно драги ми Уотсън! :rolleyes:

Вече качих няколко снимки, който иска да разглежда! ;)

Лека вечер на всички!:v:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

В изпълнение Волята на Бога, е силата на човешката Душа!

Следователно, всеки трябва да постъпва според законите, които Бог е написал в него. Аз нямам право, като дойда в дома ви, да кажа, как трябва да ме приемете. Обаче, ще ми бъде приятно, ако ме приемете добре. Това показва вашето благородство. Ще кажа: Ето един благороден човек и по ум, и по сърце. Когато аз постъпвам добре, казвам: Така постъпвам заради Бога, Който живее в мене. Аз не правя това насила, но доброволно, от любов към Него. Ако не изпълня Божията воля, пръв аз зная, че не постъпвам добре. Казано е в Писанието: „Когато нашите пътища са благоугодни на Бога, Той ни примирява със света, с несгодите на живота." Ако не вършим волята на Бога, Той не ни съди, но ни оставя сами да уреждаме работите си. Той само ни наблюдава и мълчи. Ако вършим Неговата воля, Той ни съдейства във всичко.

*

Турете любовта като основен закон в живота си и прилагайте я с духа, с душата, с ума и със сърцето си. Само така ще имате благоволението на Господа, горе на небето и долу на земята.

Старото отмина

Честит призник!

pic_10009926_0535104.jpg

Линк към коментар
Share on other sites

Честит Празник!

Много Светлина, Мир, Любов, Мъдрост, Здраве!!!

:3d_053:

Линк към коментар
Share on other sites

Рила 2010 година ще си остане незабравима за мен! Още в самото начало се случи нещо абсурдно, макар и не толкова изненадващо за тези, които ме познават отблизо и знаят колко много съм отнесен и как витая в небесните сфери, та до мен непременно трябва да има някой (за предпочитане жена :)), който да ме заземява. На времето Solej изпълняваше тази функция, но сега се прави на пенсионер и не иска да се качва. :) Та аз – старият планинар, който от 25 години бродя по планините, на път с бусчето за езерата, долових разговор между две сестри, в който ставаше дума за спални чували и… изведнъж се сетих, че не съм си взел спален чувал. :) Поне добре, че си бях взел палатката, щото съм имал случай да спя на Рила само със спален чувал, без палатка, под открито небе, но в друга година и при други обстоятелства. И така – първите три нощи спах без чувал, което трябва да ви кажа, приятели, не е особено препоръчително, пък и приятно, на 2300 м височина. И когато след три нощи на зинзикане бях решил да пренебрегна всяка гордост и да се обърна за помощ към някоя милостива и състрадателна сестра, попаднах на един милостив брат – съпорталец – Тесаракт, който ми хариза за две нощи единия от двата си спални чувала и по този начин спаси Форумите на Портала от голяма и непрежалима загуба. :3d_146: Благодаря ти, братко, Тесаракт – направо се новородих! :3d_161: Междувременно съдбата, толкова милостива към мен, ме срещна и с други наши съфорумци: devashaktika – едно обично, лъчезарно същество, много близка и сродна душа, която още от първата ни среща в Априлци създаде у мен усещането, че се познаваме от векове. 60.gif Но… все още не ми е дошла музата да проучвам специално този въпрос. Атлантида пък я забрах един ден след паневритмията на Бъбрека да я водя на „Ръцете, които дават”, а след това исках да сподели с мен скромния ми обяд :3d_040: , но… тя нахлупи шапка – невидимка и изчезна :3d_030: , като ме остави да се справям сам с храната и да дебелея. Така че, ако съм качил някой и друг килограм и съм развалил манекенския си вид, да знаете, пръст в цялата тази работа има Атлантида. :) Видях и Светлата, колкото да ми каже, че Иво и Мона също са били (дори си направили и снимка заедно), но с тях не се засякох – вероятно за малко сме се разминали, пък и аз се бях маскирал с един тензух на главата като шейх, та може и да не са ме разпознали. :) Впечатлен съм от Мария – София, която имаше голямо желание да се види с мен и въпреки личните си проблеми, се качи само за 19 август и си поговорихме с нея, макар и само 5 минути. Благодаря, Мария! Изненадващо за мен се беше качил и anhira – стар и много близък мой приятел, с когото поговорихме за един наш общ проект. Много изненадваща и емоционална беше срещата ми със стара приятелка, с която не се бяхме виждали от 20 години! Изключителна благодарност дължа на helen, за която думите (на мен, литератора) ми се губят или недостигат… С красивото си, смислено и хармонично присъствие до мен, насити с цвят и аромат Лятната духовна школа и сподели с мен Несподелимото! :3d_047:

Линк към коментар
Share on other sites

Радвам се ,че Borislavil e запазил бодрия си дух и стила на писане'' драги ми Смехурко''.Наистина доста хора някога бяха добре покрай мен .И не само заради спалните чували ,които носех...Мога да припомня как някои си хапнаха ''състезателно'' три килограма кашкавал за три дни.И то изнесен от мен/ с големи мъки/ в лагера край Чистотата.Или как ''зареждаха'' братската трапеза с....кроасани.Не съм още''пенсионер'',защото бях в лагера през 2009 г. /въпреки здравословните рискове/.А ти ,Борка ,къде беше през тази година?

След като направих малък ''скок'' в миналото ,бих искал да поставя два важни проблема за пребиваването на Рила.

Първият е за огромното количество товар,който някои носят на гърба си.Понякога наистина искаме да бъдем готови за различни обстоятелства.Но това може да стане причина за различни травми.И на гръбнака,и на коленете.И да забравим/ по здравословни причини/ за Рила.Учителят съветва да бъдем разумни.А част от нас не са.Такъв бях и аз.Познавам и такива приятели.Вече има и по-леки екипировки,палатки...Готви се и в кухнята.Не е необходимо да се запасявате като за месечна обсада.Пазете здравето си! Ако се разболеете ,това ще засегне не само вас ,но и близките ви.

Вторият основен проблем е за летателните апарати,които прелитат над Паневритмията.Миналата година въртолет ,а тази -самолет. Макар по различно време/като дни/. А това не само пречи на играта на Паневритмия ,но и носи риск за играещите /от ''кацане'' върху тях/.И тази година самолетът е заснет.Но какво от това? Ще продължим ли да бъдем прекалено толерантни? Не ни ли защитава Законът за вероизповеданията? Нали трябва да можем да извършваме духовните си практики свободно и без притеснения? Нали се изискват разрешения за летене над определена територия? Не можем ли да изискаме от отговарящата за това агенция забрана за прелитане над местата ,където се играе паневритмия/ за периода от 1 до 22 август/ ?

Аз не знам дали някога ще се кача в лагера.Но за тези ,които го правят ,е необходимо да се създадат достатъчно добри условия за духовна работа.Все пак това е духовна школа ,а не пътуващ ''планински'' цирк.

Редактирано от solej
Линк към коментар
Share on other sites

Слава на Бога,

и на Тесаракт,като негов проводник,

че спаси любимия брат Борислав ,защото форума би загубил съществена част от навременните и точни вдъхновени негови коментари ,които ни приземяват където трябва и когато трябва.

Искам само да кажа,че на 19-ти,на паневритмията Борислав и Хелен играха чудесно в двойка, в най-външния кръг...

Поздрави на всички,които участваха в празника и допринесоха за вълшебството...

:thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

За мен това беше първи Събор на Рила.

Първата ми Паневритмия на Рила.

И за първи път посетих някои специални и свещени места.

Самата Паневритмия беше уникално изживяване за мен, за което даже не знам как точно да се изкажа.

С borislavil е много хубаво и лесно да играеш. Благодаря ти!

Благодаря на всички хора, които бяха там и дадоха от своята Любов, Мир и Хармония за да можем всички да съпреживеем този свещен танц.

Всяка секунда прекарана там ме изпълваше с Благодарност и Любов.

:3d_046:

Линк към коментар
Share on other sites

Да,с Borislavil лесно и весело се играе. Преди повече от 20 години бяхме по-срамежливи и играехме двамата. По-точно-учехме се да играем. Поздрави на всички ,които са играли и преживяли хармонични Паневритмии по време на Лятната духовната школа 2010 г.! А и не само там.

Редактирано от solej
Линк към коментар
Share on other sites

Прекрасно е, че сте се видели горе и че сте имали хубави срещи, преживявания.:thumbsup1:

Пък аз не можах да се кача тази година за съжаление, но на 19 ей тъй по интуиция, /защото нямах компютър известно време по технически причини/ реших, че ще ида на мястото на Учителя, към 6 ч. Казах си-все ще има някой. Отидох и наистина имаше хора, с които се запознах. Към 7 ч. и наряд имаше. Беседата "Съществени връзки" сякаш беше в точния момент и ми даде отговори. Паневритмията беше изключително хармонична. На следващия ден също.

По различен начин усетих празника, но не съжалявам. Прегръщам всички!:3d_053:

Линк към коментар
Share on other sites

Заслужава да се отбележи и концертът, който изнесе Огнян Николов на 21 август след паневритмията в подножието на връх Харамията, на полянката в близост до езерото на Чистотата, след което проведе нещо като кратък курс за изпълнение на някои от песните на Учителя с движения, показани му лично от ученичката на Учителя - Лиляна Табакова, и разказа междувременно някои интересни истории, свързани с живота на Братството. Благодаря ти, Оги! :thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

И така – първите три нощи спах без чувал, което трябва да ви кажа, приятели, не е особено препоръчително, пък и приятно, на 2300 м височина. И когато след три нощи на зинзикане бях решил да пренебрегна всяка гордост и да се обърна за помощ към някоя милостива и състрадателна сестра, попаднах на един милостив брат – съпорталец – Тесаракт, който ми хариза за две нощи единия от двата си спални чувала и по този начин спаси Форумите на Портала от голяма и непрежалима загуба. :3d_146: Благодаря ти, братко, Тесаракт – направо се новородих! :3d_161:

Радвам се, че можах да помогна! Все пак гледай другия път да не си забравиш палатката, че нямам навика да нося по две палатки...:3d_146:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Заслужава да се отбележи и концертът, който изнесе Огнян Николов на 21 август след паневритмията в подножието на връх Харамията, на полянката в близост до езерото на Чистотата, след което проведе нещо като кратък курс за изпълнение на някои от песните на Учителя с движения, показани му лично от ученичката на Учителя - Лиляна Табакова, и разказа междувременно някои интересни истории, свързани с живота на Братството. Благодаря ти, Оги! :thumbsup2:

Изпълненията на Огнян Николов те карат да затаиш дъх и да отправиш своя ум и сърце към Великото. :3d_161:

Редактирано от helen
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...