Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Драматизмът в живота - какъв е смисълът му ?


Guest Христо

Recommended Posts

Какъв е смисълът от драматизма в живота, защо съществува, защо има неочаквани обрати и напрегнати моменти ? Защо може да си на върха и да се строполясаш набързо, както и обратното ? Такива събития божи дар ли са за хората , изпитание ли са, ние хората ли си ги правим ? Какъв е възможно разни ясновидци да предсказват точните резултати от футболните мачове след като играта може да бъде толкова променлива и нещо съвсем дребно може да окаже влияние на крайния резултат ? Как ли успяват да предвидят резултати на мачове оказали се много динамични и променливи. :31: Значи ли, че ако не всичко, то поне някои неща в живота ни са предопределени ? Давам пример с гола на Емо Костадинов на "Парк Де Пренс" от 1993г., когато 2 секунди преди края на мача, чрез този гол се класираме на световното, с гръм и трясък отиваме там, на косъм сме били да не успеем... Една софийска врачка е била предвидила резултата.Защо са нужни такива драми в живота ни, защо нещата понякога висят на косъм и действията се развиват по начин, който предизвиква силни емоции и напрежение у хората ? Като ще е 2:1 резултата, не е нужно толкова да е драматичен мача. Защо някои неща в живота не стават спокойно, ами драматично ? Смисълът е ? Какъв ? Ще дам още един пример, който не е задължително да прочетете и видите, за да вземете участие, но който иска да види. Възможно ли е смисълът на тези събития да е в следното : те да са добър начин да "лекуват" хората от силната им привъзразонст към земните неща, добър начин да се разрушава хорската зависимост към очакванията, надеждите,плановете; начин да се разрушава вкопчването им в бъдещето, вкопчването в земния живот ?!

-------------------------------------------------------

Четвъртфинал на световното първенство по футбол 2010г. Играят Гана и Уругвай. Редовното време завършва 1:1. Съдията дава 2 продължения по 15 минути. В 120 минута ( последната) се развива атака за Гана. Футболист на Гана пада сам на земята ( подхлъзва се) и съдията може би невидял ситуацията добре дава непряк свободен удар за Гана ( малко след центъра на терена, в половината на Уругвай, далече от вратата...).Ганайският футболист центрира в наказателното поле на Уругвай, негов съотборник нанася удар с глава, но вратаря избива. Следва втори удар към вратата, този път избит от полеви играч на Уругвай ( нападател) ...който естествено получава червен картон за играта с ръка, но спасява отбора си поне за малко от нечестната загуба ...Съдията дава дузпа за Гана - още един шанс за нечестна победа, обаче ганаецът удря горната греда и не вкарва... Стига се до изпълнение на дузпи ( по пет на отбор). Уругвай побеждава, след като е бил на косъм да загуби нечестно ! Драматична победа ! Рядко срещани са толкова драматични събития, били те и спортни. Защо са нужни такива драматизми в живота и как ясновидците успяват да видят резултата от подобни събития ...Смисълът на драматизма в живота ? Защо някои неща стават по трудния начин ?

Пропуснатата дузпа за Гана ( Уругвай - Гана 1:1)

http://www.vbox7.com/play:7d83c3a1

Редактирано от Христо6
Линк към коментар
Share on other sites

В университета, ако единият преподавател ми напише по-висока оценка, другият ще ми напише по-ниска...

Драматизмът наистина развива нашия емоционален свят, аз по-скоро бих го приела положително. Подобен род събития ни карат да се чувстваме по-будни, на ръба, проявявайки една част от себе си, която обиковено остава скрита. В подобни ситуации, ако човек не блокира от страх, често надскача себе си, ангажирайки не само обичайните 3-5% от мозъка си и ресурсите си като цяло, но доста повече.

Има хора, които съзнателно живеят в тази посока. Търсят ситуации, в които ще се наложи да проявят креативност, да намерят нестандартни решения, да проверят силите си, просто да им е по-интересно. Някои в стремежа си да разнообразяват скучния живот стигат дотам да послъгват повечко, ама...

Линк към коментар
Share on other sites

Какъв е смисълът от драматизма в живота, защо съществува, защо има неочаквани обрати и напрегнати моменти ?

За да се научиш да различаваш реалността от илюзията. За да осъзнаеш, че зад множеството „драматични“, както ги наричаш промени, стои нещо постоянно, истинско, което остава независимо от това, какво ще се случи във феноменалния свят. Самата драматичност е илюзия. Това е изцяло субективна оценка за случващото се, личното ти отношение, изцяло оцветено от астралните ти емоции. Ако издигнеш съзнанието си над астрала, драматизмът ще престане да бъде толкова драматичен. Драматизмът е докато си потопен в илюзорните емоции на астрала, докато си обвързан с тях.

Защо може да си на върха и да се строполясаш набързо, както и обратното ? Такива събития божи дар ли са за хората , изпитание ли са, ние хората ли си ги правим ?

Всичко е изпитание, т.е. възможност за развитие. Защо да не може да си на върха и да се сгромолясаш бързо? Това са роли, илюзии. Например ако си световно-известен артист, това е просто личността ти, но не истинската ти индивидуалност. Когато умреш и в следващото си прераждане вече няма да си този световно-известен артист. Понякога „падението“ може да дойде още в този живот, просто защото в ролята, която играеш не е истинска. Тази роля е преходна и няма нищо по-нормално от това да се смени. Непреходен си ти – индивидуалността, актьорът.

Възможно ли е смисълът на тези събития да е в следното : те да са добър начин да "лекуват" хората от силната им привъзразонст към земните неща, добър начин да се разрушава хорската зависимост към очакванията, надеждите,плановете; начин да се разрушава вкопчването им в бъдещето, вкопчването в земния живот ?!

Да, много често е така.

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

Христо ,горе долу си нацелил отговорите ,според мен такъв вид драматизъм обединява хората .А иначе като започнат да се драматизират нещата от животът не виждам никакъв смисал .

Линк към коментар
Share on other sites

В университета, ако единият преподавател ми напише по-висока оценка, другият ще ми напише по-ниска...
И на мен ми се е случвало. Равновесието в живота се проявява и в такива дребни неща.

П.п. На футболната игра Фифа10 ми се е случвало да ме бият най - много, когато съм почвал да играя най - надъхан ( да ги разгромя) и когато съм бил най - уверен. Друг път с по - малко усилия и концентрация съм побеждавал. :lol: Понякога топката не влиза като по чудо, друг път влиза от неочаквани ситуации.

Редактирано от Христо6
Линк към коментар
Share on other sites

В университета, ако единият преподавател ми напише по-висока оценка, другият ще ми напише по-ниска...
И на мен ми се е случвало. Равновесието в живота се проявява и в такива дребни неща.

П.п. На футболната игра Фифа10 ми се е случвало да ме бият най - много, когато съм почвал да играя най - надъхан ( да ги разгромя) и когато съм бил най - уверен. Друг път с по - малко усилия и концентрация съм побеждавал. :lol: Понякога топката не влиза като по чудо, друг път влиза от неочаквани ситуации.

Според мен загубите ти на Fifa10 са от пренавиване на играчите ти и подценяване на противникът :lol: ,и на каква трудност играеш :) ?

Редактирано от veselinvalchev1981
Линк към коментар
Share on other sites

World Class - World Class - Fast

Одеве в импровизиран турнир отстраних Байерн, Чикаго Файърс, Барселона и отпаднах от себе си ...Играех с Ювентус и реших да играя срещу Ювентус ( два ювентуса). Моят падна от компютърния след изпълнение на дузпи ...Еххх...Това е пример, че най - голямата победа е да победиш самия себе си, и че най - трудно човек побеждава себе си. :3d_146:

Редактирано от Христо6
Линк към коментар
Share on other sites

World Class - World Class - Fast

Одеве в импровизиран турнир отстраних Байерн, Чикаго Файърс, Барселона и отпаднах от себе си ...Играех с Ювентус и реших да играя срещу Ювентус ( два ювентуса). Моят падна от компютърния след изпълнение на дузпи ...Еххх...Това е пример, че най - голямата победа е да победиш самия себе си, и че най - трудно човек побеждава себе си. :3d_146:

Да точно най трудно е човек да побеждава "себе си" ,както във филмът Матрицата .Това е най трудният противник с който човек трябва да се справи ,най трудният защото те познава много добре .Тази борба всеки рано или късно ще води ,докато станат приятели със своят Аз :) .

Иначе защо непробваш да вземиш някой слаб отбор от долните дивизии на Англия примерно и да се опиташ да го вкараш в елита :) .Аз преди като играех по често така правих и ми даваше голям кеф :)

Линк към коментар
Share on other sites

Ами аз играя една демоверсийка с осем отбора общо.Може и да пробвам, ще видя. Човек и в дребните неща може да види големи истини и мъдрости.

Редактирано от Христо6
Линк към коментар
Share on other sites

Драматизмът в живота - какъв е смисълът му ?

Много голям. Как иначе ще започнем да "виждаме триизмерно", Всяка ситуация която ни разтърсва е "операция за проглеждане". Наш е изборът, дали да я приемем малодушно и със силна доза самосъжаление или да отворим очите си за новите неща, да погледнем по отстрани и да видим новите възможности.

Действие, приемане и ясна мисал това е магическата комбинация.

Днес научих произхода на фразата - " Ако ти поднесът лимон, направи си лимоната" подкрепен с един страхотен пример.

Решава един предприемач да си купи земя във Флорида и да става фермер. Когато влиза в собственост обаче и е вложил всичките си пари се оказва че там няма нищо, нищо не вирее, Не може да отглежда нито плодове, нито прасета, на нея не вирее нищо освен храстовиден дъб и гърмящи змии. Тогава му хрумва идея, да превърна недостига в изгода, да извлече максималното от тези гърмящи змии. За удивление на всички той започва да консервира месо от гърмящи змии. След няколко години фермата му за гърмящи змии привлича над 20 000 туристи годишно, като той извлича пълна изгода, продава месото, кожите и отровата им. Близкото село е прекръстено на негово име. (истинска история)

Та по този повод една хубава фраза:

" Двамина гледаха през решетките на затвора.

Единият видя калта на двора.

Другият видя звездите."

Първото е драматизъм, второто е ......... трансформация на драматизма :P

Редактирано от didi_ts
Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря за отговора и за интересния коментар.

За удивление на всички той започва да консервира месо от гърмящи змии.
Този ако е бил вегетарианец сигурно животът е нямало да му поднесе такъв лимон. Обаче предпочитам драматизма със знак плюс : както е лошо и като по чудо да стане добре, вместо добре добре добре и накрая ... :thumb down:
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...