Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Методът Силва


Recommended Posts

МОЖЕ ЛИ НЯКОЙ ТУК ДА МИ КАЖЕ КАК ДА НАМЕРЯ"МЕТОДА СИЛВА-СИЛАТА НА ПРОДАЖБИТЕ"

ИЛИ ПОНЕ КОГА Е ИЗДАДЕНА И ИЗДАТЕЛСТВОТО :3d_157:

Модераторска бележка: Моля не пишете с големи букви. Това се счита за викане!

Мисля, че издателството е "Нова епоха" и можеш да се осведомиш за тази книга в сайта, който написах в предния си постинг. Със сигурност книгата я продават в София, в книжарница "Нова епоха" на ул."6-ти септември". ето и телефоните на книжарницата : 02/ 981 98 98 и 088 981 98 98.

Ще проверя все пак довечера в къщи - мисля, че я купих по време на семинара през октомври- и ще ти пиша по-сигурни данни в понеделник.

Редактирано от НелиТ
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Отговори 45
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

МОЖЕ ЛИ НЯКОЙ ТУК ДА МИ КАЖЕ КАК ДА НАМЕРЯ"МЕТОДА СИЛВА-СИЛАТА НА ПРОДАЖБИТЕ"

ИЛИ ПОНЕ КОГА Е ИЗДАДЕНА И ИЗДАТЕЛСТВОТО :3d_157:

Модераторска бележка: Моля не пишете с големи букви. Това се счита за викане!

Мисля, че издателството е "Нова епоха" и можеш да се осведомиш за тази книга в сайта, който написах в предния си постинг. Със сигурност книгата я продават в София, в книжарница "Нова епоха" на ул."6-ти септември". ето и телефоните на книжарницата : 02/ 981 98 98 и 088 981 98 98.

Ще проверя все пак довечера в къщи - мисля, че я купих по време на семинара през октомври- и ще ти пиша по-сигурни данни в понеделник.

Нели ,благодаря ти :) .Оказа се,че книгата е свършила много бързо,но има вероятност за следващ тираж.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Наскоро попаднах на една книга за този метод и много се запалих. От няколко дни практикувам описаните в книгата методи, за които се изисква повече време, отколкото при посещене на курса.За съжаление сега нямам възможност да посетя курса, но ми е любопино постигате ли резултати? Колко време ви отне, за да ги постигнете?

Предварително благодаря за отговорите! :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...

Центриране

Центрично мислене е алфа мисленето. Алфа е в центъра на честотния спектър на човешките мозъчни вълни.

Учените са открили, че в разстоянието между планетата Земя и йоносферата високо над нея, се образува резонираща кухина, която съдържа електромагнитна енергия, вибрираща с честота 10 цикъла в секунда - средата на алфа диапазона на човешките мозъчни честоти. Те подозират, че генераторът на вибрациите би могъл да е някъде в дълбините на вселената. Но честотата би ли могла да е и средната честота на билиони човешки мозъци, пулсиращи и долу, на Земята?

Центричният човек има повече алфа честоти от ексцентричния. Можете да го разпознаете по това, че е по-човечен, по-благороден.Че е по-човечен означава още, че е по-здрав и по-духовен. Тези качества се появяват несъзнателно, когато един човек стане центричен, като мисли повече в центъра на мозъчно-вълновия спектър, т.е. в алфа измерението - десет цикъла. Това е същата електромагнитно-енергийна честота, която кръжи около планетата Земя.

Оцеляването на човечеството зависи от поддържането на връзка с Бог - и не чрез телата, а чрез ума. Трябва да се научим да използваме целия си умствен потенциал, даден ни от Бог.

Умът е дарбата на човешката интелигентност да осъзнава. Знаем, че човешката интелигентност може да функционира далеч от мозъка и че съзнанието не е физически ограничено от мозъка или от физическите бариери на пространство и време.

Когато отвърнем съзнанието си от физическото към не-физическото, или духовното измерение, ние' се докосваме до Бог. Когато „изключим" външния свят, като затворим или разфокусираме очи, медитираме, отиваме в „душевното царство", „включваме" връзката си с Бог. У нас се вселява чувството за Бог. Ставаме благовъзпитани. Можем да познаем справедливото, можем да пророкуваме. Можем да лекуваме. Можем да направим по-добър света, в който живеем.

Ти, лечителят

Хосе Силва & Роберт Б. Стоун

izvorite.com - Даунлоуд

Мисля, че молитвеното състояние също представлява влизане в алфа-ниво. Формулите също могат да ни помогнат.

Наскоро открих за себе си една малка, но много силна формула :

Господи, моля Ти се, изпрати ми един ангел да ме научи как да направя най-малкото добро. Да ме научи как да направя най-малкия акт на Любовта. Да ме научи на най-малкото знание. Да ме научи как да дам на хората най-малката свобода и как да проявя най-малкото милосърдие.

Амин.

http://www.beinsadouno.com/prayers.php?id=69

Когато я "мисля" бавно - почти като музикални акорди, усещам в ума си думите като лек повей на вятър. След няколко секунди усещам себе си в състоянието, което е описано в книгата като „алфа ниво" - "ниво на отпуснато сънливо будуване - естественото, удобно, спокойно и отпуснато състояние, през което преминаваме, когато заспиваме вечер и когато се събуждаме сутрин. "

Много ценна за мен лично е втората част на книгата:

Мирогледът на Силва

Глава 41 Светът утре

Новият предел: духовно пространство

Всеки ще се научи да влиза в Алфа

Какъв може да бъде животът?

Обратният път към Отеца

и от част трета - Конкретни приложения:

Глава 50

Избиране на другар

Успешно изпълнение на родителските задължения

Начало на детското образование преди раждане

Глава 53

Как да влияем на времето

(Това с мъглата полунашега - полунасериозно, защото попаднахме в доста тежка ситуация го експериментирах тази зима - и аз малко се "втресох" от ефекта...)

Докато четях книгата, тя ми звучеше много близко, разбираемо, познато. Учителя....

Линк към коментар
Share on other sites

Как да влияем на времето

(Това с мъглата полунашега - полунасериозно, защото попаднахме в доста тежка ситуация го експериментирах тази зима - и аз малко се "втресох" от ефекта...)

Би ли разказала за това, Донка?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 10 months later...

Здравейте!

Група завършили курса 'Контрол на ума' по метода Силва желаят да организират клуб 'Силва' в гр.Варна. Търсим завършили този курс за учредяване на клуба.

Желаещите моля да отговарят в настоящата тема.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Здравей DIiva, какво е нужно за да се направи този клуб. А може би го има вече? Ще се радвам на някаква информация, имам интерес.

Необходим е документ за завършен курс по метода "Силва"

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей DIiva, какво е нужно за да се направи този клуб. А може би го има вече? Ще се радвам на някаква информация, имам интерес.

Необходим е документ за завършен курс по метода "Силва"

Имам, клубът съществува ли вече? Къде може да ви намеря?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравей DIiva, какво е нужно за да се направи този клуб. А може би го има вече? Ще се радвам на някаква информация, имам интерес.

Необходим е документ за завършен курс по метода "Силва"

Имам, клубът съществува ли вече? Къде може да ви намеря?

На 29; 30 и 31.05.2009 в София е поредния курс и след това ще организираме среща. С удоволствие ще ви поканим

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Здравей DIiva, какво е нужно за да се направи този клуб. А може би го има вече? Ще се радвам на някаква информация, имам интерес.

Необходим е документ за завършен курс по метода "Силва"

Имам, клубът съществува ли вече? Къде може да ви намеря?

На 29; 30 и 31.05.2009 в София е поредния курс и след това ще организираме среща. С удоволствие ще ви поканим

Организираме среща на желаещите да създадат клуб „Силва” във Варна. На 10.06.2009г. от 18часа в заведение „Рандеву”, намиращо се между „Медицински Университет” и „Чаталджа”. Заповядайте и се присъединете към нас.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Много интересни мнения прочетох тук!

Някой знае ли дали в Пловдив се провежда такъв курс по Метода Хосе Силва?

Чел съм "Контрол на ума","Силата на продажбите" и знам,че действа,но искам да изкарам и курс за да видя къде се намирам като умения.

Относно вредата като се отлеснем по желанията съм наясно,тук само ще кажа,че съм чел всички книги на "Диагностика на кармата" на Лазарев и никога не забравям,че нашата воля е вторична,а божията е първична.

Та още един път някой знае ли дали в Пловдив се провежда такъв курс,ако не провежда ли се изобщо в България?

Изпращам ти координати на клуб в Пловдив. Може би там ще ти отговорят на въпроса или поне щи ти дадат някакво инфо:

http://www.silvamethodbg.com/club.html

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Методът Силва

Клуб СИЛВА ВАРНА – среща месец септември!

Срещата на Клуб Силва Варна ще бъде в четвъртък 10.09.2009г от 18.00 часа, в Галерия "Арета". Адрес: гр.Варна ул."Пушкин" N:18 (в близост до Музикалното училище). Лектор: Валентина Антонова - психолог.

Вход свободен. Заповядайте!

За справки и информация:

Недялко Илиев GSM:0878 16 91 08

Светла Димитрова GSM:0895 61 52 79

Email: svetla.dimitrova@solvay.com

Център "Арета": http://www.aretacentre.com/

Поздрави и все по-добре!

Светла

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 years later...

От клубове няма нужда според мен. Има една изключително добра книга, в която методът Силва е обяснен напълно разбираемо и достъпно за всеки. Включени в нея са и множество примери и насоки как точно да се прилага метода, и кои цели са най-важни за достигане чрез него. Книгата е предоставена за свободен прочит онлайн от издателят й за България, за да е достъпно това знание до възможно най-голям брой хора. Аз на по-добро четиво и практическо ръководство по темата не съм попадал. Препоръчвам я:

68960c4aaadc8c39dff72ccc96ded991.jpg

"Живот без граници" - д-р Робърт Стоун (виртуална читалня)

Робърт Стоун, доктор на философските науки, е автор и съавтор на 86 публикувани книги с повече от четири милиона продадени екземпляра. Завършил е Масачузетския технологически институт, член е на МЕНСA и нюйоркската Академия на науките. Повече от двадесет години чете лекции по метода СИЛВА.

Редактирано от sawme
Линк към коментар
Share on other sites

Това пък е групичката на УлтраМайнд ЕСП - новият семинар на Хосе Силва - във фейсбук:

https://www.facebook...37739729574505/

Отворена е за всички, които желаят да научат повече за методиката и откритията на Хосе Силва, и които искат да споделят своите успехи независимо дали са постигнати благодарение на самостоятелното им обучение с книгите или след посещение на семинар.

В групата ни има и хора, които са се учили сами и са постигнали забележителни успехи. В крайна сметка начина, по който ще научите концепцията и техниките на Хосе Силва зависи единствено от вас и е ваше право и избор - едни се справят по-добре в група и на семинар, а други обичат да изчитат всичко, което има и сами да си проправят пътя в практиката.

Благодарение на всички хора, които се включиха почти всеки ден се споделя интересна актуална информация, която ентусиазира и вдъхновява всички ни и ни изпълва с огромно желание и воля да продължаваме да подобряваме способностите си.

За онези от вас, които гледат да стоят далеч от фейсбук ;) по разбираеми причини (наистина човек се пристрастява малко)

създадохме и страничка на УлтраМайнд ЕСП отново във фейсбук, но за нея не е необходимо да имате регистрация. Можете да четете постовете, да гледате видеоклиповете и снимките без никакво допълнително действие от ваша страна:

https://www.facebook...nd.ESP.Bulgaria

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 years later...

През изминалата година доста сериозно се наложи да поработя с този метод и съм много доволна от тези книги:

Как да получите помощ от другата страна

Ти лечителят

Методът Силва за контрол на ума

 

Има и още издания, но засега съм запозната с тези. Нямаше как да работя с курс, но и книгите са много добри. В интерес на истината вътре непрекъснато се напомня за човешката и Божията воля (там я наричат на Вселената) и че много трябва да се внимава над какви визуализации се работи. Има дадени много примери и ако човек чете внимателно и изпълнява точно, ще постигне добри резултати. Особено добър ефект имах аз лично при почистванията на тялото и помощта на болното място да възстанови здравите си функции. 

 

Докато се учех и практикувах си спомних за добре познатото на всички утвърждение на Петър Димков, което той е препоръчвал да се казва сутрин точно след събуждане! Той съветвал своите пациенти сутрин, още с отварянето на очите, да повтарят следната чудодейна формула: „Аз съм здрав. Всеки ден във всяко отношение все по-добре и по-добре се чувствам“.Тя се повтаря бързо до 21 пъти всяко изречение. Чела съм, че броят на повторенията съответства на нивото, отвъд което започва реално клетъчно препрограмиране. Т.е. биоенергийната система на човека наистина започва да се обновява. Силва е същия принцип, но обяснява как може да се влезе контролирано в ниво алфа. 

 

От опита си бих казала, че да се практикува Силва би следвало само ако човек има стабилна вяра в Божията воля и задължително е свободен от страх. В никакъв случай не бива да се влиза в ниво алфа, ако човек не е в състояние да се освободи от страха си. Усещането е като да се шофира - ако човек се страхува от колата си, от пътя, от другите коли, по-добре е да не сяда зад волана. 

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Имам въпрос към запознатите с метода Силва. Медитацията от 15 мин. където броим от 100 до 1 пише, че трябвало да се прави сутрин. Но не винаги би ми било удобно. Питам се дали може да се прави вечерно време преди заспиване в леглото?

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...