Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Прабългари, славяни, траки,...


Ани

Recommended Posts

Интересни виждания- След като Първите са се умешали със местното аборигенно население което казвате се назовавало РОМА? за какви АРИЙ говорим.Има едно книжле на Робер-Жан Виктор "БОГ И БОГОВЕТЕ СА БИЛИ ХОРА" където пак са застъпени подобни тези но доколкото си спомням за основа беше взета Библията и др. религии и вярвания -Имам в предвид беше написано някак по опростено не като в езотеричните писания на БЛАВАТСКА.Някой със екстрасенски способности казват че може би вече да е дошло времето РОМА? да изгрее а АРИЙ да залязат.Спиралата на Живота е Нескончаема а Кръговратът Вечен. Да Хитлер се е опитал както и други преди него да създаде някакво подобие на РИМ но точно това АРИЙ му е изиграло лоша шега.Римляните са били доста по толерантни да не кажа много толерантни към цвета на кожата и различните религии докато не се появяват тая мракобесна сган Християните.А иначе да се слага равенство или да се прави връзка с РИМ като някаква РомА ако правилно съм ви разбрал е някак си много несериозно- Да не забравяме че Римляните са обичали дългите Пирове но и са били Превъзходни Строители и Техници.

Стан, добре дошъл във форума.:) Харесва ми донякъде твоята гледна точка, но ако смятаме да сме толерантни, то трябва да сме такива до край. Това което си написал "мракобесна сган Християните" е признак за абсолютна липса на толерантност към много хора. Би ли си позволил лукса да напишеш същото за мюсюлманите? Според мен - не. Защото смяташ все пак, че тази мракобесна сган, както наричаш християните, са добрички и нищо няма да ти се случи. Затова може да ги плюе човек на воля....Колкото до възхвалите на римляните, то те съветвам да прочетеш "Сатирикон" на Петроний или "Дванадесетте цезара" на Светоний. Римляните съвсем не са били ангели небесни. Имат си и своите положителни страни разбира се...

Малко се поотклонихме от темата за нашите прадеди. Но като се има предвид, че земите ни известно време са били римско владение - град Никюп например, то си заслужава да поговорим и за тях. :)

Ники, малко трудно ми е да те коментирам тъй като не съм запозната добре с източниците, които ползваш. Предполагам, че голяма част от това, което си писал е твоя хипотеза, базирана на тези източници? Все пак добре е, че си сложил Хитлер в тъмната ложа. Иначе щях да се "заям" и с теб. :D По отношение на това, което пишеш за "Рома"? Не знам доколко имат връзка с циганите (ромите)? Мисля, че произходът на ромите е по-друг и много по-късно се появяват в Европа?

Линк към коментар
Share on other sites

Извинявай Ани - нищо лично макар че очаквах някой да реагира по твоя начин.Ми кво да ти кажа Мила за още по тъпото и мракобесно Ислямство-Мохамеданство или както щеш го наречи бих се изразил по същият начин.Религията -независимо коя е ДОГМА и като такава ОГРАНИЧАВА СВОБОДАТА НА ЧОВЕШКИЯТ ДУХ.Бих могъл да ти напиша много по темата за СЪЗДАВАНЕТО и ЗАЩО на РЕЛИГИИТЕ но като гледам постовете ти мисля не е нужно.И понеже Римската История ми е слабост знам много добре защо Константин I Велики прави от Християнството Държавна религия -иначе може би си щяла да четеш за Християнството като за някаква Секта възвикнала в Юдея по времето на РИМ и след туй изчезнала безследно.Както преди време дискутирахме с един Приятел за древните култури -Цитирам го горе долу-Разцвет на Минойската култура и идват Гърците техен разцвет и идват Римляните техен разцвет и идва Християнството и се начеват гонения на друговярващите и т.н. Светата Инквизиция връща Културата на Европа с поне 1000г. назад.Та за туй наричам нещо което е създадено като Религия която ограничава -мракобесно.Тук не говоря за Христос и Учениците му който са една красива притча за създаването на Християнството- Говоря за Християнството създадено по поръка на Константин 300г. след смърта на Христос наследник на което е днешното Християнство - това Скъпа е много далече от ОБЪРНИ И ДРУГАТА БУЗА.... или ДАЙ ВТОРАТА РИЗА НА.....Пък за писанията на ПЕТРОНИЙ и СВЕТОНИЙ имам си ги в Библиотеката от бая годинки препрочитам ги сегиз тогиз щото казах го вече Древната История и специално Римската ми е слабост - има обаче една подробност Петроний усмива парвенютата и упадъка на нравите в една прослойка в Рим близка до нашата днешна псевдоинтелигенция а Светоний пише само за живота и делата на Цезарите-Да го кажа по накратко - не това са хората движели нещата в Римската Империя.И не точно венцехфаля Римляните -като теб си помислих че някой слага някакво равенство между ромите и Римляните което е меко казано бая НЕКОМПЕТЕНТНО.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, Stan :) Наистина не сме се разбрали. Аз харесвам християнските идеи, но не приемам религиите. Тук с теб имаме малко разминаване, но не виждам нищо лошо в това. Ако искаш да си "поговорим" по-подробно по този въпрос - заповядай в темата "Религията - за или против". Темата не е "събуждана" от 2007 г. :) Като гледам доста се е разводнила. Но не ми се открива нова. Ако искаш и имаш конкретни въпроси по плюсовете и минусите на религията, можеш да откриеш тема с избрано от теб заглавие в подфорум "Езотерика". :feel happy:

По въпроса за римляните. Аз също ги харесвам, но тези от по-ранния период. Когато са били република. Също като теб древната история, по-точно тази на Египет, Гърция, Месопотамия,.... ми е слабост. :) Но не мога да кажа, че съм специалист в тази област. Само съм любител. :) Професията ми е доста далече от историята. Темата в която се разговаряме в момента е за нашите предци - прабългари, славяни, траки,... Многоточието означава, че се предполагат и други. За зло или за добро, но сме си направили държава на кръстопът. :D

Можеш да отвориш тема за древните цивилизации (в подфорум "История"), които са оказали най-голямо влияние на европейската, а и на нас. Имам предвид Гърция, Рим, а защо не и Египет, Шумер, Месопотамия,...? Но има опасност да си говорим само двамата в една такава тема. :D Все пак не е лошо да се опита. :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Сорри - имам го лошият навик да се отплесвам в друга посока. Историята е както казват -точна наука макар и хипотетична по някой път но все пак нещата са свързани.Та мисля че пак Римляните дават първите сведения за Славяните.Говоря за земите зад границата по Дунав.По нашите земи славяните се появяват към края на 4 началото на 5 според цитираният по горе от вас Прокопий Кесарийски с каквото датиране има доста несъгласни.Може би е по вярното поне според мен че се появяват по нашите земи заедно с Хуните вероятно влезли във Военноплеменният им съюз или още преди това бягащи от Хунският натиск.Та в тоя ред на мисли може да се предположи че и ПраБългари и Славяни влезли или принудени да влязат по някъкъв начин във Хунският военен съюз са дошли на Балканите малко по рано средата на 3 края на 4 век.Ако ПраБългарите са се изтеглили зад Дунав заедно с Хуните в пределите и на Карпатите и на Поволожието те са били във постоянен контакт със Славяните Южни или Северни.Напълно нормално след това когато ПраБългарите отново тръгват към нашите земи е да създадат съюз и държава със Славяните който са останали от преди тук.От тук и ираноезичните топоними който се срещат и при Славяните и при ПраБългарите.Това е -Атила и Хунският съюз са според мен алфата.Но както казваш Ани и аз съм само лайк по темата в смисъл нямам академично историческо образование.Това не ме притеснява кой знае колко да градя някакви хипотези - защото както и по горе написаха някой теориите и хипотезите на Българските "корифей" по въпроса се люшкат от Марианската падина до Еверест.

Редактирано от stan
Линк към коментар
Share on other sites

Интересни виждания- След като Първите са се умешали със местното аборигенно население което казвате се назовавало РОМА? за какви АРИЙ говорим.Има едно книжле на Робер-Жан Виктор "БОГ И БОГОВЕТЕ СА БИЛИ ХОРА" където пак са застъпени подобни тези но доколкото си спомням за основа беше взета Библията и др. религии и вярвания -Имам в предвид беше написано някак по опростено не като в езотеричните писания на БЛАВАТСКА.Някой със екстрасенски способности казват че може би вече да е дошло времето РОМА? да изгрее а АРИЙ да залязат.Спиралата на Живота е Нескончаема а Кръговратът Вечен. Да Хитлер се е опитал както и други преди него да създаде някакво подобие на РИМ но точно това АРИЙ му е изиграло лоша шега.Римляните са били доста по толерантни да не кажа много толерантни към цвета на кожата и различните религии докато не се появяват тая мракобесна сган Християните.А иначе да се слага равенство или да се прави връзка с РИМ като някаква РомА ако правилно съм ви разбрал е някак си много несериозно- Да не забравяме че Римляните са обичали дългите Пирове но и са били Превъзходни Строители и Техници.

Всъщност, институционализираното "християнство", което практически няма нищо общо с Християнството като учение, а пропада до нивото на кръвожадното и мракобесно абрахамство- в което на почит е безподобен и безобразен пустинен дух (ел яху, ал лаху), изпълнен с ревнивост и липса на какъвто и да е толеранс към друговерци...който веднъж "внедрен" в официалната държавническо-управленска структура на римската империя...я разяжда....и тя (империята) се превръща в червива ябълка...А историята от червиви ябълки не може- т.е. няма чалъм, да изцеди "натурален" ябълков сок- що се отнася до етнически въпроси...Чак в наши дни науката е способна да проследи чрез генетиката точни генетични маркери, които следват миграции на хора, време на поява на генвни мутации и т.н....А данните от генетиката вече са опровергали доста исторически хипотези, подкрепени с уж автентичн исторически данни...Там е работата, че историята е сред най-неточните и субективни източници, които точно поради това винаги са служили за манипулативни твърдения и прочие там изгодни за времената и нравите идеологии и възгледи...

Линк към коментар
Share on other sites

Така е - За това и написах "Макар и хипотетична по някой път". Води се като точна наука защото дадените исторически факти или събития се датират по години дори месеци и дни в по новата История на Човечеството.А за манипулативното интерпретиране на Историята -то не е новост - правели са го още в древноста.

Линк към коментар
Share on other sites

Интересни виждания- След като Първите са се умешали със местното аборигенно население което казвате се назовавало РОМА? за какви АРИЙ говорим.Има едно книжле на Робер-Жан Виктор "БОГ И БОГОВЕТЕ СА БИЛИ ХОРА" където пак са застъпени подобни тези но доколкото си спомням за основа беше взета Библията и др. религии и вярвания -Имам в предвид беше написано някак по опростено не като в езотеричните писания на БЛАВАТСКА.Някой със екстрасенски способности казват че може би вече да е дошло времето РОМА? да изгрее а АРИЙ да залязат.Спиралата на Живота е Нескончаема а Кръговратът Вечен. Да Хитлер се е опитал както и други преди него да създаде някакво подобие на РИМ но точно това АРИЙ му е изиграло лоша шега.Римляните са били доста по толерантни да не кажа много толерантни към цвета на кожата и различните религии докато не се появяват тая мракобесна сган Християните.А иначе да се слага равенство или да се прави връзка с РИМ като някаква РомА ако правилно съм ви разбрал е някак си много несериозно- Да не забравяме че Римляните са обичали дългите Пирове но и са били Превъзходни Строители и Техници.

Всъщност, институционализираното "християнство", което практически няма нищо общо с Християнството като учение, а пропада до нивото на кръвожадното и мракобесно абрахамство- в което на почит е безподобен и безобразен пустинен дух (ел яху, ал лаху), изпълнен с ревнивост и липса на какъвто и да е толеранс към друговерци...който веднъж "внедрен" в официалната държавническо-управленска структура на римската империя...я разяжда....и тя (империята) се превръща в червива ябълка...А историята от червиви ябълки не може- т.е. няма чалъм, да изцеди "натурален" ябълков сок- що се отнася до етнически въпроси...Чак в наши дни науката е способна да проследи чрез генетиката точни генетични маркери, които следват миграции на хора, време на поява на генвни мутации и т.н....А данните от генетиката вече са опровергали доста исторически хипотези, подкрепени с уж автентичн исторически данни...Там е работата, че историята е сред най-неточните и субективни източници, които точно поради това винаги са служили за манипулативни твърдения и прочие там изгодни за времената и нравите идеологии и възгледи...

:)

Привет!

Прекрасно знаеш, но ще напиша това и за другите, за да не се спекулира с Християнството, като му се придава нещо, което то не заслужава...

"Движението в Пустиянята, бягството през Червено море от Египет... и търсенето на Обетованата Земя" е просто метафорично изложение за движението по част от Пътя.

Еврейн - в превод: човек който, се движи, скитник, странник (в очите на другите), търсач... този, който търси да се промени, да промени своя егоизъм и да навлезе в аутруизма.

Египет - метафора за първа чакра, засягаща телесната форма, костната система, материализма, сребролюбието, страховете, смъртта, първоелемент "земя"...

Червено море - символизира втори енергиен център, както комплексираността и депресивността, също и липсата на собствена увереност и вяра в себе си. Моисей разделя на две "Червено море", чрез вярата си в Бога и чрез Божието Слово (Сила)... преминава и извежда еврейския народ отвъд това, за разлика от Фараона (Противникът на Бога, егото, което се е самопрогласило за Господар) и войската му, които се издавят в морето...

Пустинята - място за изпитнание и за придобиване на мъдрост. Частично символизира трета чакра, първоелемент "огън"... в древността за придобиването са трябвали десетки години. Поради тази причина еврейския народ пребивава там 40 години. "40", като число засяга отчистването от познатото да тогава. Пустинята е място за очистване и изпитание открай време, не само в еврейската традиция.

Тук става и спускането на 10-те Божи Заповеди на Синай (планина/връх в Пустинята/очистването)...

Обетованата Земя - символизира сърцето и сърдечната чакра. Това е лозата и виното. Там тече мед и мляко... абсолютното Богопознание. Тази земя е "обетована", защото който я достигне сдтава непоклатим с Любовта и чрез нея може да удържи на всички и всичко, както Давид удържа победата над Голият (безсрамния голтак - егото, което хули и ненавижда Бога, което не се подчинява и което е убиецът на Живота). Земя дадена по обещание, поради обет между Бог и народа/човека копнеещ за сърцето, промяната Свободата, Мира и Любовта...

Та така всеки може да бъде "еврейн" - движещ се по Пътя към сърцето, към Любовта и аутруизма...

Всъщност евреите не са етнос, нито народ. Такива се имат в последствие до ден днешен. В началото са били мнозинство хора, от различни етноси и народи, който заедно са вървяли по този Път към сърцето, създавайки общост, в която да делят всичко, което имат... създавайки Братство.

Едно такова Братство се опита да създаде и Учителя Беинса Дуно...

Според мен, в някаква степен Той успя!

Както Библията, така и Свещения Коран са книги, които разказват за Пътя, за вътрешната промяна в човека, въпреки че са описани в тях външни събития от живота, преплетени и с исторически факти...

Нито Християнството е криво, като учение, нито Исляма. Единственото криво нещо е разбирането на хората за тези неща.

За мен Християнството, Исляма, Будизма, Хиндуизма (с всичките му разделения), Дао и пр. са все едно и също нещо.

Чистата кръв, Арийската, става притежание на онзи, който излезе от разделенията и се Единни.

Ани:

Ники, малко трудно ми е да те коментирам тъй като не съм запозната добре с източниците, които ползваш. Предполагам, че голяма част от това, което си писал е твоя хипотеза, базирана на тези източници? Все пак добре е, че си сложил Хитлер в тъмната ложа. Иначе щях да се "заям" и с теб. По отношение на това, което пишеш за "Рома"? Не знам доколко имат връзка с циганите (ромите)? Мисля, че произходът на ромите е по-друг и много по-късно се появяват в Европа?

Привет, Ани!

Източникът ми е същия, като на онизи, които разказват приказки - Андерсен, Братя Грим... Толкин и пр.

"Рома" са първите хора, но според легендата те са създадени по изкуствен път от Атлантите, за да се ползват за черноработници.

Ариите са онова, което се е родило, когато Атлантите са "взели за жени от хората".

Това е чистата кръв. "Рома" не са имали такава кръв, защото тази кръв е специална. Тя е благородна, Царска. Царска е защото Царува (Господарува) над всички останали живи видове на Земята, както и е способна да управлява четирите първоелемента - Земя, Вода, Огън, Въздух... ако помниш аним. филмче "Капитан Планета" ще знаеш за какво точно пиша. Не само ... Арий е способен и на петия елемент - Сърцето, Любовта... Царуването в йога е познато като "сидхи" - психически способности, Духовни способности.

Тази кръв е била в Атлантите, но те като връх на цивилизацията, а и на еволюционния процес, са преминали към инволюция и към разпад.

Спрямо Арий, Атлантите са имали по-чиста кръв, но...

Спрямо "Рома", Арийците са имали по-чиста кръв...

Първите Царе, Фараони и водачи - Кан-ове, Вождове, Шамани, Лечители са били Арий...

Траките са народ, който е пряк наследник на Атлантида, т.е. Арийски народ. Той подобаващо си е навлякъл омразата и желанието за мъст от другите народи.

Славяните/Слововените са наследници на Траките.

В тракийското учение присъства учението за Орфей и Орфеизма. Рила, Тракийското цвете - безсмъртността... Родопа... Долината на Тракийските Царе... Виното, Музиката (Музите)... Нинфите (Самодивите)... и пр.

Посвещение са дава само на високите върхове - Рила и Пирин/Перун. Музиката, Душата и Любовта/сърцето - това е Родопа планина.

Колкото по-ниско слизаме в надморската височина, толкова и материализма нараства, а с него и веселбите, гуляите, пиршествата, секса, сребролюбството, войствеността...

Траките са били разделени на племена. На такова разделение Ариите са научили индийците (Рома). Кастовата система, спрямо духовната еволюция, спрямо духовното ниво, спрямо нивото на духа, опитността му в материята...

До колко се е получило на практика това разделение в Индия, това е друг въпрос...

:)

Редактирано от Ники_
Линк към коментар
Share on other sites

За протокола и аз да кажа нещо :)

Ромите, Рома, /някои от кастите/ са били пазители в храмовете на Изида. Но тъй като са откраднали някои от древните тайни са наказани да се скитат без род и родина... :feel happy:

А иначе Ники има доста точна информация :thumbsup:

Например аз имам спомен, че съм била жрица в храм на Веста, това беше прекрасно изживяване. И то е по тези земи :)

Линк към коментар
Share on other sites

За това, че траките са преки наследници на атлантите, четох в книгите на Йорданка Николова (мисля, че се казваха:"Съкровищата на тракийските царе"). Идеята й е свързана с общия произход на прабългари и траки като наследници на Ной, който след потопа акустирал на нашите южни планини. Колкото до славяните тя ги отнася до предната лемурийска раса и посочва тяхното първоначално местоживеене на север от нашите земи.

Как са се развивали във времето и историята тези народи, според мен, все още никой не е много наясно. :hmmmmm:

Линк към коментар
Share on other sites

Интересни виждания- След като Първите са се умешали със местното аборигенно население което казвате се назовавало РОМА? за какви АРИЙ говорим.Има едно книжле на Робер-Жан Виктор "БОГ И БОГОВЕТЕ СА БИЛИ ХОРА" където пак са застъпени подобни тези но доколкото си спомням за основа беше взета Библията и др. религии и вярвания -Имам в предвид беше написано някак по опростено не като в езотеричните писания на БЛАВАТСКА.Някой със екстрасенски способности казват че може би вече да е дошло времето РОМА? да изгрее а АРИЙ да залязат.Спиралата на Живота е Нескончаема а Кръговратът Вечен. Да Хитлер се е опитал както и други преди него да създаде някакво подобие на РИМ но точно това АРИЙ му е изиграло лоша шега.Римляните са били доста по толерантни да не кажа много толерантни към цвета на кожата и различните религии докато не се появяват тая мракобесна сган Християните.А иначе да се слага равенство или да се прави връзка с РИМ като някаква РомА ако правилно съм ви разбрал е някак си много несериозно- Да не забравяме че Римляните са обичали дългите Пирове но и са били Превъзходни Строители и Техници.

Всъщност, институционализираното "християнство", което практически няма нищо общо с Християнството като учение, а пропада до нивото на кръвожадното и мракобесно абрахамство- в което на почит е безподобен и безобразен пустинен дух (ел яху, ал лаху), изпълнен с ревнивост и липса на какъвто и да е толеранс към друговерци...който веднъж "внедрен" в официалната държавническо-управленска структура на римската империя...я разяжда....и тя (империята) се превръща в червива ябълка...А историята от червиви ябълки не може- т.е. няма чалъм, да изцеди "натурален" ябълков сок- що се отнася до етнически въпроси...Чак в наши дни науката е способна да проследи чрез генетиката точни генетични маркери, които следват миграции на хора, време на поява на генвни мутации и т.н....А данните от генетиката вече са опровергали доста исторически хипотези, подкрепени с уж автентичн исторически данни...Там е работата, че историята е сред най-неточните и субективни източници, които точно поради това винаги са служили за манипулативни твърдения и прочие там изгодни за времената и нравите идеологии и възгледи...

:)

Привет!

Прекрасно знаеш, но ще напиша това и за другите, за да не се спекулира с Християнството, като му се придава нещо, което то не заслужава...

"Движението в Пустиянята, бягството през Червено море от Египет... и търсенето на Обетованата Земя" е просто метафорично изложение за движението по част от Пътя.

Еврейн - в превод: човек който, се движи, скитник, странник (в очите на другите), търсач... този, който търси да се промени, да промени своя егоизъм и да навлезе в аутруизма.

Египет - метафора за първа чакра, засягаща телесната форма, костната система, материализма, сребролюбието, страховете, смъртта, първоелемент "земя"...

Червено море - символизира втори енергиен център, както комплексираността и депресивността, също и липсата на собствена увереност и вяра в себе си. Моисей разделя на две "Червено море", чрез вярата си в Бога и чрез Божието Слово (Сила)... преминава и извежда еврейския народ отвъд това, за разлика от Фараона (Противникът на Бога, егото, което се е самопрогласило за Господар) и войската му, които се издавят в морето...

Пустинята - място за изпитнание и за придобиване на мъдрост. Частично символизира трета чакра, първоелемент "огън"... в древността за придобиването са трябвали десетки години. Поради тази причина еврейския народ пребивава там 40 години. "40", като число засяга отчистването от познатото да тогава. Пустинята е място за очистване и изпитание открай време, не само в еврейската традиция.

Тук става и спускането на 10-те Божи Заповеди на Синай (планина/връх в Пустинята/очистването)...

Обетованата Земя - символизира сърцето и сърдечната чакра. Това е лозата и виното. Там тече мед и мляко... абсолютното Богопознание. Тази земя е "обетована", защото който я достигне сдтава непоклатим с Любовта и чрез нея може да удържи на всички и всичко, както Давид удържа победата над Голият (безсрамния голтак - егото, което хули и ненавижда Бога, което не се подчинява и което е убиецът на Живота). Земя дадена по обещание, поради обет между Бог и народа/човека копнеещ за сърцето, промяната Свободата, Мира и Любовта...

Та така всеки може да бъде "еврейн" - движещ се по Пътя към сърцето, към Любовта и аутруизма...

Всъщност евреите не са етнос, нито народ. Такива се имат в последствие до ден днешен. В началото са били мнозинство хора, от различни етноси и народи, който заедно са вървяли по този Път към сърцето, създавайки общост, в която да делят всичко, което имат... създавайки Братство.

Едно такова Братство се опита да създаде и Учителя Беинса Дуно...

Според мен, в някаква степен Той успя!

Както Библията, така и Свещения Коран са книги, които разказват за Пътя, за вътрешната промяна в човека, въпреки че са описани в тях външни събития от живота, преплетени и с исторически факти...

Нито Християнството е криво, като учение, нито Исляма. Единственото криво нещо е разбирането на хората за тези неща.

За мен Християнството, Исляма, Будизма, Хиндуизма (с всичките му разделения), Дао и пр. са все едно и също нещо.

Чистата кръв, Арийската, става притежание на онзи, който излезе от разделенията и се Единни.

Ани:

Ники, малко трудно ми е да те коментирам тъй като не съм запозната добре с източниците, които ползваш. Предполагам, че голяма част от това, което си писал е твоя хипотеза, базирана на тези източници? Все пак добре е, че си сложил Хитлер в тъмната ложа. Иначе щях да се "заям" и с теб. По отношение на това, което пишеш за "Рома"? Не знам доколко имат връзка с циганите (ромите)? Мисля, че произходът на ромите е по-друг и много по-късно се появяват в Европа?

Привет, Ани!

Източникът ми е същия, като на онизи, които разказват приказки - Андерсен, Братя Грим... Толкин и пр.

"Рома" са първите хора, но според легендата те са създадени по изкуствен път от Атлантите, за да се ползват за черноработници.

Ариите са онова, което се е родило, когато Атлантите са "взели за жени от хората".

Това е чистата кръв. "Рома" не са имали такава кръв, защото тази кръв е специална. Тя е благородна, Царска. Царска е защото Царува (Господарува) над всички останали живи видове на Земята, както и е способна да управлява четирите първоелемента - Земя, Вода, Огън, Въздух... ако помниш аним. филмче "Капитан Планета" ще знаеш за какво точно пиша. Не само ... Арий е способен и на петия елемент - Сърцето, Любовта... Царуването в йога е познато като "сидхи" - психически способности, Духовни способности.

Тази кръв е била в Атлантите, но те като връх на цивилизацията, а и на еволюционния процес, са преминали към инволюция и към разпад.

Спрямо Арий, Атлантите са имали по-чиста кръв, но...

Спрямо "Рома", Арийците са имали по-чиста кръв...

Първите Царе, Фараони и водачи - Кан-ове, Вождове, Шамани, Лечители са били Арий...

Траките са народ, който е пряк наследник на Атлантида, т.е. Арийски народ. Той подобаващо си е навлякъл омразата и желанието за мъст от другите народи.

Славяните/Слововените са наследници на Траките.

В тракийското учение присъства учението за Орфей и Орфеизма. Рила, Тракийското цвете - безсмъртността... Родопа... Долината на Тракийските Царе... Виното, Музиката (Музите)... Нинфите (Самодивите)... и пр.

Посвещение са дава само на високите върхове - Рила и Пирин/Перун. Музиката, Душата и Любовта/сърцето - това е Родопа планина.

Колкото по-ниско слизаме в надморската височина, толкова и материализма нараства, а с него и веселбите, гуляите, пиршествата, секса, сребролюбството, войствеността...

Траките са били разделени на племена. На такова разделение Ариите са научили индийците (Рома). Кастовата система, спрямо духовната еволюция, спрямо духовното ниво, спрямо нивото на духа, опитността му в материята...

До колко се е получило на практика това разделение в Индия, това е друг въпрос...

:)

Боже Боже - изв. че се позовавам на нещо в което се съмнявам.Рома?-ПЪРВИТЕ ХОРА АРИЙТЕ смес от тях и АТЛАНТИТЕ -но АРИЙ са по висши от рода на МАЙКА си- Това не е ли някакъв Патриархален сериал.

Иначе казват ХЕРКУЛЕС бил рожба на такъв брак-заченат в големи мъки

щото местните дотогава носели по 3 месеца пък после след кръвосмешението по 9-ма по Лунният календар и т.н. и т.н.....................Ако постоянно четеш ЕЗОТЕРИКА ш са умешаш Кой си и от Къде си.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Хубаво е да се намерят линкове към научни статии и ДНК анализи.

Но нали сме малък народ – за нас няма кой да ги направи.

За ромите в Европа преди попаднах на една сложна статия ( ще се опитам пак да я намеря в нет-а). Искаха да ги оправдаят за лошото поведение и по-нисък интелект с генетични проблеми, довели до необразуване на важни невромедиатори. И така директно казано физиологията им не била добре.

Имаше много сложни медицински термини и имена на химически съединения, които хич не помня. Но изводът бе, че съгласно ДНК анализи, повечето от ромите произлизат от малка група тръгнала нейде от централна Индия (където хората са ниски и доста тъмни). Вероятно арабските завоеватели са ги вземали в плен и така е започнало разселението им. Но те са били семейни кланове, странстващи музиканти и артисти – и са се женили помежду си и така са започнали неблагоприятни изменения в ДНК.

Имаше и карта на разселването им. Съвременните роми достигат до Европа като част от османските орди.

В друго изследване на баските, мимиходом се спомена в едно изречение, че и българите са средиземноморски тип като геном.

В прабългарските кургани скелетите са с европейни черепи. Даже май имаше анализ на Златния Човек от Казахстан – и той май бе европейден и затова потулиха резултатите...

Ще потърся конкретни линкове.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Днес, зачитайки се в темата за алтернативата суха или течна храна, попаднах на едни много интересни мнения, написано от Ники през 2008г.Изказаните или по-точно казано, излелите му се от душата мисли нямат много общо с храната, но са доста интересни в друго отношение. Извадила съм разсъжденията му за нашите прадеди – траки, славяни и прабългари. Ето ги:

Всъщност Тантра е родила Ведите, а самата тя произлиза от Траките. Тук са се появили за първи път и музиката и танца, и сексът и позволените неща - оргии, пиянство, трапези, угощения, девойки, младежи. Смелостта на Траките в боя е пословична. Не един или двама древни хроникьори пишат за това, та дори и Омир.

В траките е нямало страх. Те прегръщали смъртта с удоволствие, освободени. Скрупулите липсвали. От тях произлизат и нравите които после се приписват на древните елини и на древен Рим в последствие.

Траките са преки потомци на Атлантида. Били са високи, руси, със сини очи, най-често. Имат не малка връзка с шотландците. Атлантите са онези Богове, дето се омешали и създали хората. Взели си за жени от тях и така с времето кръвта се изгубила, а от там, ръст, осанка и психически способности също се изгубили. Атлантите са първите Царе и Фараони. Ето защо се казва Царска кръв, или Синя кръв, Благородническа. От Царете, от Фараоните и от Хановете всички се страхували. Не е като днес. Царе днес няма. Тази кръв е отдавна изгубена. Омешали са се кастите!

Атлантити, Траките, Словените (от Слово), Булг+Ариите (Вълци+Орли - от мъдрост и любов, ум и сърце - трето око и сърдечна чакра).

Тази кръв се дължи на онази промяна в енергийната система, описана във всички религии и във всички учения. Трансформацията и трансмутацията.

За съжаление и до ден днешен наследниците на траките, т.е. хората по нашите земи са прекалено умни, за да се обединят. Умният винаги предпочита да работи сам. Индивидуалист е. Това е качества на вълка. Често той е единак и шията му е дебела защото сам си върши работата. Загубили сме сърцето си ( Арийството си - Благо+родството не се ражда вече). Кръвта не може да се трансформира, да се промени, да посинее, а от там не може да се промени и тялото. Способности липсват.

Все още срещу българите има една задкулисна игра, едно подтисничество от останалите народи. Подсъзнателно седи спомена за това колко могъщ народ може да бъде БулгАрий.

Но какво значение има това? Та всички ние сме се въплъщавали във всичките народи. Всеки някога е бил или наш баща, или наша майка, сестра, брат, съпруга, съпруг, или пък наше дете!

Но сега, сега присъства една възможност! Ти Сега си Тук. Родил си се Тук, носиш този ген. У теб присъства тази възможност да възкресиш сърцето си, Любовта, за да бъдеш отново БулгАрий - достоен Божи инструмент.

България се намира точно по средата между изтока и запада, между сърцето и умът. На тази линия стоят още и Египет и Гърция, които по същата причина са били велики култури, не без основата, която са дали Траките там, защото те са ги създали.

А тук си говорим за храни!!!

Че какво значение има, след като и в двата случая има движение, има развитие? Просто сам човек трябва да избере по кой път да мине. Ама бъдещето идва и да не вземем да "изпуснем влака", не че и това има значение, на защо пък да не се накефим? Защо да не го изживеем добре, след като имаме тази прекрасна възможност?

Не напразно тук е бил и Свети Иван Рилски, Исихазмът също е тук, Богомилите, Учителят и още и още знайни и незнайни.

Не напразно тук е тази древна Тракийска традиция, която е позната под името Орфическа, и която е баща и майка на всички учения и религии! Всичко е тук и ни чака да поемем към Безсмъртието и Любовта, към Живота, към Рая.

.....

Не ти се страда нили? Страхуваш се от страданието. Ненавиждаш го. Ненавиждаш болката.

Защо?

Защото не страдаш с Будност! Защото не преживяваш болката осъзнато. Ако правеше това, щеше да знаеш, че тя мигновено губи силата си.

Шапките да Траките са много близки до короните на Фараоните. Дори и днес в Тибет носят такива шапки монасите и учителите им.

Всъщност Тибет е съхранил цялото Тракийско учение!

Има една практика, при която приемаш чуждото страдание и отдаваш своето щастие в обратна посока. Много Гуру-вци са правили и правят същото. Но как е възможно и смеем ли?

Дори Учителя Беинса Дуно е правил често така. Това е причината и за неговата смърт. Сърцето, белите дробове, с елемента "Въздух", с демон "Тъга", "Нещастие", "Мъка". Тай ги е приел в себе си, приемал ги е през целия си живот. Трансформирал е мъката на мнозина. Българите по начало са доста огнени и темпераментни! Хорото е за тях. Да скачат да рипат, та да притихнат. От него Учителя е съставил Паневритмията.

......

Предполагам, че Ники няма да се разсърди, че съм „събудила” части от тези негови размисли, писани почти преди 2г. Не знам дали сега мисли същото, но в мен неговите разсъждения за траките, за нашето генно наследство от тях събудиха доста мисли. Много е вярно това – ние българите сме умни, но разединени. А не е ли била тази причината траките почти да нямат държава? Въпреки прекрасните качества с които са били надарени? Има и много други интересни идеи, загатнати от Ники в тези два последователни поста в темата за „Течна или суха храна?” от които съм взела цитатите.

:feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Филмът на БНТ "Експедиция България – прародина" 3 серии

http://bnt.bg/bg/mov...lgari_prarodina

1 част -Розетата

Експедицията потегля от България с информацията, че

в Таджикистан съществуват прототипи на 7-лъчната розета от Плиска.

Седем звезди и лъв са изобразени на гербовете на днешната азиатска република от древността до наши дни. Пътят до Централна Азия донася един възможен отговор и множество въпроси, които трябва да бъдат проверени. Следващата стъпка на експедицията ще бъде да прекоси древната река Вахш, наречена днес в част от своето протежение Амударя. Отвъд нея е древна Балкхара /Бактрия/.

2- Балкхара

Балкхара, е сочена от много източници за прародина на българите.

Пръв Г.С.Раковски (1821-1867) предполага, че някъде около памир вероятно се намира прародината на българите.

Наивният му, но родолюбив езиковедски труд дава шанса на тогавашната прохождаща историческа наука да търси нашите първи обиталища на кръстопътя на някои от най-древните цивилизации - персийската и индийската. Запасена с над 50 кг научна литература и в резултат на многобройните си срещи на място, учените откриват сходства и паралели в областта на антропологията, археологията, архитектурата, нумизматиката, медицината, музиката, обичаите, поминъка, занаятите и отговаря на много въпроси, свързани с произхода и прародината на българите.

3- Мадар

Мадар Най-много следи за българите се намират в земите на Северен Пакистан, Североизточен Афганистан, Узбекистан - на територия, може би, от около 1 800 000 кв.м. Експедицията се отправя към Памир, където според информация от древни източници, дневници на пътешественици и изследвания на няколко поколения учени и краведи ще търси следите на Мадарския конник. Българите са наричани от повечето хронисти коневъди

Сведенията а експедицията сочат, че в долината на Балкх има верояте съименник на мадарския конник. Целта е да бъдат открити нови факти около хипотезата за древноиранския и древнопамирски произход на многобройните български изображения на конници. При съпотставяне на избрания материал се откриват много сходства, но не се стига до окончателен отговор.

arl54.jpg

Необходима е продължителна работа по тези места. Налага се нов прочит на изворите, трябва да бъдат направени нови проучвания, които да защитят тази хипотеза, която в близките години да стане вече утвърдена теза в българската историография.

Линк към коментар
Share on other sites

Двойник на мадарския конник статия

Историята е много "хлъзгава" територия.

Но когато ДНК анализите говорят, то .. . всички мълчат.

Интересни ДНК анализи

А това е оригиналът на статията на английски език

http://protobulgarians.com/Statii%20za%20prabaalgarite/Genetichni%20izsledvaniya/Chuvash_HLA.pdf

Извадка от превода:

Чуваши, българи, кавказци и прабългари. Вярва се, че чувашите произхождат от древните българи, които са населявали западната област на река Волга и са дошли от Централна Азия в IV -ти век. Велика България се разделя на различни орди, като четвъртата съответства на чувашите, а петата представя съвременните българи. От данните получени в настоящото изследване обаче следва, че генетичните основи на съвременните българи и чуваши силно се отличават. Чувашите имат централно-европейски и в известна степен, средиземноморски, генетичен произход (вероятно те произхождат от Кавказ), докато българите имат класически средиземноморски състав, групирайки се плътно до македонците и иранците (и руснаците - допълнение). Това се доказва както чрез дървото на съседското родство (не е представено по-горе, виж оригинала на статията), така и чрез анализа на генетичното сечение (Фиг. 3). Твърдението, че чувашите са остатъци от българската орда не може да се потвърди с данните от тази статия и още изследвания в тази насока са необходими.

ЗАКЛЮЧЕНИЕ: Макар статията да се отнася основно за чувашите, тя се отнася в същата степен и за българите, древни и съвременни. Съгласно използвания генетичен маркер (а той е изключително специфичен и достоверен за откриване на родство и бащинство), българите нямат нищо общо със централно-азиатските (алтайски) народи, още повече със сибирските народи. Най-близките, почти генетично-тъждествени до съвременните българи са съвременните иранци и руснаци (за македонците това се знае и без генетични маркери). До голяма степен това отговаря на парадоксалния въпрос - защо руския език е много по-близък до българския, а украинския и белоруския са много далечни? Защото етническото родство на българите и руснаците е почти пълно, а основа на това родство са антите и утигурите, двете крила на един и същи ирански народ...."

Моля биолозите и генетиците да коментират

до колко обективни и достоверни могат да са тези твърдения.

Линк към коментар
Share on other sites

Не съм нито биолог, нито генетик, ама ще коментирам.

Темата наистина е много "хлъзгава", те историците не могат да решат въпроса еднозначно, та ние ли...

Не вярвам много на подобни генетични изследвания, ама все пак не ме учудва, ако наистина чувашите се различават генетично от нас. Етногенезисът на населението на Волжка България е сложен и в него участват най-различни народи, като българите са само един от тях. Интересна е участта на древните българи да създават държави, в които не са преобладаващ етнос.

Възможно е и във формирането на руския народ освен славяни да участват и остатъци от източноирански народи като скити, сармати, алани и тн., както и по-ново време наследници на хазари, прабългари и тн. Ама въпреки това не откривам поне някаква външна прилика между руснаци и иранци.

С други думи, поне за мен, това изследване не дава някаква яснота по въпроса, даже напротив. 

Иначе би ми било интересно генетично или поне антропологично изследване на предполагаемото прабългарско население на Дунавска и Волжка България, както и връзката му със съвременните българи.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Интересен сайт с много статии

Чели ли сте тази книга?

Имате ли мнение за нея?

Тракийското писмо е декодирано

cover.jpg

Това не е поредният “опит за декодиране” на

Плочиците от Градешница (5 хилядолетие пр.н.ера)

и Караново (4 хилядолетие пр.н.ера).

grad01.jpg

За разлика от всички предшествуващи “догадки”, “опити”, “тълкования”, и разни представени предположения относно писмените знаци върху плочиците вече цели няколко десетилетия, научният метод на Д-р Стефан Гайд дава ПЪЛНОТО И ОКОНЧАТЕЛНО НАУЧНО ДЕКОДИРАНЕ на всеки един писмен знак върху плочиците и резултатът е безпрецедентен и сензационен!

grad03.jpg = grad04.jpg

Преводът е:

grad001.gif

Триединният Бог (или боговете) обхожда (обитава в) Тракия, или

Боже, който си в територията на Тракия

grad002.gif

Говоря Истината (Обещавам) да дам (давам) дарове на великия Божий Син

grad003.gif

Прославям великия Бог (да прославя великия Бог)

grad004.gif

Храмът на Бога е велика крепост (скривалище), или

Боже, който си в храма си, бъди ми крепост и защита (защити ме)!

Изводи:

  • Писмото използувано върху плочицата, намерена в нашата земя – Древна Тракия и това използувано върху подобни плочици и в пирамидните текстове на Древен Египет е едно и също писмо.
  • Намерената Тракийска Плочица от Градешница предхожда по давност подобни намерени в Египет с около две хилядолетия. От това следва, че скриптът на писмото им е възникнал първо в Тракия и е пренесен и разпространен по-късно в Египет. Не е напълно изключена и възможността скриптът да е възникнал първоначално другаде и елитите на Тракия и Египет да са го приели зависимо или независимо едни от други – от този трети източник, но данни за такава трета възможност до сега не са установени.
  • Скриптът в Тракия вероятно е останал с ограничено ползуване, само като таен свещен език за посветения елит, защото не са намерени досега данни за масова всестранна употреба и стилизация от рода на тези, които настъпват по-късно в Древен Египет.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...
Guest Христо6

Ние българите сме потомци основно на прабългарите и славяните. По прабългарска и по славянска линия сме свързани с четвъртата раса на земята ( атлантите), защото те принадлежат към петата раса ( произлязла от атлантската раса, тоест четвъртата). От тази четвърта атлантска раса е произлязла днешната пета раса, към която спадаме ние днешните българи, както и нашите предци ( прабългари и славяни).Доказва се, че прабългарите са от ирански произход ( както и персите). Иранците са третата подраса на петата земна раса - към нея приландлежат древните перси. Прабългарите също принадлежат към тази подраса, както роднините си перси. Към петата подраса на петата раса ( днешната), спадат славяните. По славянска линия сме родствени с германците, които са пета подраса на петата днешна човешка раса.

Редактирано от Христо6
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

БЕЛГРАД - Половината от гените на българите идват от траките. Това научно твърдение е поместено в сръбското списание НИН, което се позовава на заключенията на швейцарския Институт по генетика “Игенеа”.

Със своето проучване, в което са включени балкански и европейски народи, учените от Цюрих са в състояние да наранят сериозно всички онези, които до вчера се кълняха в чистотата на нацията, към която принадлежат, посочва НИН. В същото време твърденията на “Игенеа” наливат вода в мелницата на онези, които се мъчат да наложат пред света, и най-вече пред своите съседи, фабрикувани твърдения за своя античен произход.

“Анализирали сме генетични, а не политически или исторически племена, които могат да се различават генетично”, посочва пред НИН директорката на института Ирна Пасос. “Много е важно да се прави разлика между генетика, история и антропология. Всички тези научни клонове могат да са свързани помежду си, но чрез генетиката не могат да се обосноват всички теории”, казва тя.

Освен 49 на сто тракийска, във вените на българите течала по 15 процента славянска и елинска кръв, 11 на сто от гените ни идвали от античните македонци и 8 процента - от финикийците, твърди изследването.

Радост в Скопие

Публикацията в НИН отекна силно в Скопие. От операцията “изваждане на корените” според сръбското издание “най-доволни могат да бъдат новопробудилите се потомци на Александър Македонски”. Причината е, че според твърденията на “Игенеа”, поне 30 на сто от гените на днешните обитатели на бившата югорепублика са взети от античните македонци. Това доказва колко е прав македонският премиер Никола Груевски да издигне в центъра на Скопие 20-метров паметник на Александър Велики, възседнал коня си Буцефал, посочва НИН.

Във вените на нашите събратя край Вардара все пак тече и друга кръв. Според “Игенеа” 20 на сто се падат на тевтонците, по 15 процента - на славяните и елините, и по 5 на сто - на хуните и финикийците.

В генетичния профил на гърците имало едва 5 на сто от кръвта на Александър Велики. Елинският дял в нея бил 35 на сто, а славянският и финикийският - по 20 процента. По 5 на сто имало тевтонска и илирийска кръв, твърдят швейцарските генетици.

Древен или античен народ - определението, което използва “Игенеа”, е група, която се определя не само на базата на езика, културата и историята, но и чрез ДНК профил. Не става въпрос за “генетичен код” на съответния народ, а генетичен профил. За някои народи, като еврейския например, е по-лесно да се стигне до някакво заключение, тъй като изследванията се базират на генетичен материал, взет от живи хора. За разлика от повечето древни племена, като илирите например, за които анализите се базират на археологически находки, на някой зъб или кост.

При балканските народи миксът от гени бил най-богат при днешните сърби.

Сръбски коктейл.

Във вените им тече коктейл от 30 процента славянска кръв, 21 на сто илирийска, 18 процента тевтонска, 14 на сто келтска, 9 на сто финикийска, 6 на сто елинска, както и 2 процента викингска.

Хърватите дължат 34 на сто от генетичния си профил на илири, 20 процента - на славяните, 18 на сто на келтите, 12 на сто - на тевтонците, по 8 процента - на финикийците и елините. От персийците, каквато връзка се опитваше да доказва покойният хърватски президент Франьо Туджман, няма и следа.

При днешните обитатели на Босна и Херцеговина, които швейцарските учени за удобство не са разделили на бошняци, сърби и хървати, тече 40 на сто илирийска кръв, 20 процента тевтонска, и по 15 на сто келтска и славянска. В генетичната им карта фигурират 4 процента тракийска и 6 процента хунска кръв.

Изненади има и при унгарците, които минават за угрофински народ. Преобладаващата част от кръвта, която тече във вените им, според швейцарските учени, е славянска, но също и тевтонска, еврейска и финикийска.

Албанците, които претендират да са наследници на илирите, имат една трета илирийски гени. Цели 20 процента от кръвта им е славянска, 18 на сто тракийска, 15 процента финикийска, 14 на сто елинска и 2 процента викингска.

Турска мешавица

Най-голяма е мешавицата в кръвта на турците, излиза от изследването на “Игенеа”. В нея има гени на турци, финикийци, бербери, елини, тевтонци, славяни, араби, илири и евреи.

Най-славянският народ са руснаците, сочи изследването.

В същото време кръвта на днешните германци, заради чиято чистота загинаха милиони през Втората световна война, е смес от 45 на сто келтски гени, 25 тевтонски, 20 на сто славянски и 10 на сто еврейски.

Траки = прабългари?

За нас изконното население на българските земи са траки и в този смисъл ги приемаме за прабългари, вие като народ сте 49 на сто траки. Това заяви вчера за “Труд” от Цюрих новата директорка на “Игенеа” Аманда Фелбер на въпрос: “Защо праотците ни не са споменати в изследването на нашите корени”.

“Това са генетични статистически данни. Става дума са сравнителни стойности, а не за качествени изследвания”, каза г-жа Фелбер. За да изготвят статистиката си, генетиците са взели слюнчени проби от представителна група българи. Изследвани били по бащина линия. Фелбер обаче отказа да назове точната бройка на изследваните. Категорична бе обаче, че учените работят по изпитани методики.

източник:

</h1><h1 class="lead">Българите взели най-много гени от траките

Линк към коментар
Share on other sites

Tрaкийските хроники

За "Тракийските хроники" думата "сензационно" е твърде слаба!

Всеки считащ себе си за родолюбец би трябвало да има в дома си този сборник от исторически летописи, както "История Славяно-Българска".

В книгата са извадени на светло и в пълнота, чрез древните документи, тайни или изопачени факти от нашата история. Тя предоставя "цялостната Визия относно ролята и мястото на българския (тракийски) народ в световната история...

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 7 months later...

Еdno от най-големите езера на Тибетското плато, което се вижда от сателит:

TANGRA YUMCO (SNIMKA) гугъл мапс

culturalchinaa16ac039048d52c7ac41.jpg

източник

"...Басейнът на езерото Тангра Юмко се намира на 4,530м надм, височина, близо до руините на царството Yamtung Kingdom. Това е мястото, на което е почитана богинята Gangzhuoma, най-уважаваното женско божество за Бон религията. До езерото се намира и най-старият манастир на БОН религията - Yubon Monastery, изграден в скалите. ..."

***

2009724113521191.jpg

Езерото се отличава с уникален, по-мек климат в сравнение със Северен Тибет. В селото на брега му се отглеждат ечемик и различни видове зеле - нещо необичайно за тази голяма надморска височина.

***

Introduction

Lake Tangra Yumco is considered as a holy lake in Bon Religion followers. Lake Tangra Yumco lies in the deep lake basin bottom, next to Tangra Qonco. Actually, they are in the same lake basin. It is said that they were the same lake long time ago. That is how the name, Tangra Qonco comes. In Tibetan, Tangra Qonco means little Tangra Yumco. It is said that water of the lake may change into three different colors a day. In the west bank, there stand continuous dark red cliffs, just like a row of screen. These cliffs clearly recorded every water decline in Lake Tangra Yumco. Stone steps eroded by the lake water surround the lake round in round from the top mountain at the lakeshore to the lakefront. Go ahead from Lake Tangra Qonco, after about 5 kilometers, and you’ll see the most famous holy lake in the north Tibet: Lake Tangra Yumco.

Tangra Yunco runs from south to north, shaping like a big shoe. The lake is surrounded on three sides by mountain, with only a gap at Dargo Mountain in the south lakeshore. There are seven peaks in Dargo Mountain, just like seven neatly ranked pyramids. The mountain together with the Lake Tangra Yumco is respected as the holy place by Bon Religion followers. Beside the lake there is a monastery, Yubon Monastery, built in the scarp cave. It is said that Yubon Monastery is the oldest one in Bon Religion.

At the shore of Lake Tangra Yumco, there is a small village with nearly 100 households, Wenbu. Majority of the villagers live partly on agriculture, partly on livestock. They explored a little field on the lakeshore and plant qingke, tomatoes, cole and green Chinese cabbages etc. It’s amazing to see these plants being planted in the place above elevation 4,500 meters, thanks to the Lake District climate.

Wenbu villagers show no fear of either earthquakes or active volcanic mountain. In the eyes of the villagers, Wenbu is the paradise most suitable for them to multiply.

Located in north Tibet, Wenbu is not cold in winter at all. When we are there, we do not need to wear the heavy coat necessary in other parts of north Tibet. In that part of the world, you may find qingke barley wine thriving. This is unusual in north Tibet, whose fierce climate makes growing the barley almost impossible. The per-hectare yield reaches 3,000 kg.

A legend among Wenbu Villagers

Long, long ago, people living here did not grow qingke barley. To eke out a living, they drove sheep fully loaded with salt to the remote farming areas to exchange for barley. Given the long distance involved, they still could not get enough to eat.

One couple-Dargo Mountain and Tangra Yumco Lake-were uneasy about seeing this tragedy. The husband-Holy Mountain of Dargo went on an expedition and seized a bag of qingke barley from Quxui. As he fought his way back, an arrow hit his bag of barley. The qingke barley spilled out from the hole made by the arrow. When he met his wife-Tangra Yumco Lake, only a handful of barley were left, so he scattered this by the lake, and his wife watered the field with her milk. This produced the thriving fields of barley in the village.

As a token of gratitude for the couple, Wenbu people have since ancient times been worshiping the holy mountain and holy lake by offering sacrifices to them before spring plowing and autumn harvesting. Sacrifices offered include wine brewed with local barley.

Bon Religion

At the entrance of Wenbu Village you can find a Sutra Wheel Spinning House furnished with a giant sutra tube for worshippers to spin. Unlike those in other parts of Tibet, they turn the tube leftward in silence. Worshippers of the Bon religion spin sutra wheels or tubes leftward. In Tibetan, Bon means substance, implying that the Bon religion is a religion for all in the universe. It is hence the oldest religion in the world.

Songs relating to the leftward spinning of sutra wheels or tubes unique to the Bon religion coincides with the movement of the earth around the sun. Such logic is found also in rock paintings found in Ritog. Thus, it would seem to have much to do with the movement of the solar system, but no one can find clearly explain it today.

Legend has it that the Bon religion, founded by Tunba Sinrao, has 108 volumes of Gangyur and 280 volumes of Dangyur. Gangyur that include the teachings of the Bon religious founder on the origin of the universe, biographies of worshippers, prayer words and rules. Dangyur includes religious rituals, explanations to teachings by Bon religious founders, and contents related to logics, medicine and industrial arts.

The Bon religion has been passed down through history orally or by hiding a considerable amount of sutras in mountain caves or rock cracks in central, southern and northern Tibet.

It is said that when an eminent monk of the Bon religion practiced divination in a mountain close to Wenbu, he saw a vision of the founder who orally passed him the Dangla Garcha, a Bon sutra, Dangla Garcha refers to A Laud to Dangla, which depicts a goddess riding a white lion and donned in the best dresses in the world. Accompanied by many heavenly maids she descended from the heaven to Tangra Yumco Lake. As she reached the lake, the vast skies were irradiated with colorful rays. And when the goddess reached the bottom of the lake, a fantastic city appeared.

To bless the world, the goddess invited heavenly treasures to be buried in various parts of Tibet.

The eminent monk recorded all he was told and his records turned out to be a much favored sutra book of the Bon religion."

(източник - англ. език)

Други мения и статии

Редактирано от Дъгата
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...