Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Житен режим всеки месец


Креми (късметче)

Recommended Posts

И аз имам въпрос-при разсип на луната не е ли след пълнолуние?

Чудя се, кога да започна, утре или следващата седмица? Моля ако някой знае да разясни.

Да,2 дена след пълнолуние се започва обикновено.

Целта е да изчистим нещо от себе си

Пълнолунието е 2дни преди,самият ден на пълнолуние и 2дни след.

Същото важи и за новолунието.

В случая би следвало да се започне в неделя.

Може да се направи и след новолуние,тоест при пълнене на луната,но тогава целта е да придобием качества.

Прочети и се консултирай с книжката за житните режими,където има съпоставка:пълнене или расип,месец,ден на започване и съответна цел за постигане.Тук:

http://www.bratstvot.../b5/rejim2.html

Редактирано от Мария-София
Линк към коментар
Share on other sites

За чистенето и за качествата съм наясно, но за луната не ми беше ясно. Кога е пълнолуние, кога, ново... Разбрах вече.

Благодаря, Мария-София.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Жива.Погледни ето тук и си избери в кой ден да започнеш.Мисля,че понеделника -27.09 е подходящ за старт на житния режим в септември .Успех.

Здравей, Клаудия!

Благодаря за линка. От два дни си го имам отворен на екрана и пак не бях решила. За всички дни пише много хубави неща, но мисля да последвам съвета ти - понеделник.

Мария - София, радвам се, че ще си имам дружинка. :)

Редактирано от Жива
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте!

Нещо се бях объркала с деня на пълнолунието. Вместо да извадя 10 часа, аз съм ги прибавила и се получи четвъртък. Още не мога да се оправям бързо с часовата разлика. Обикновено гледам данните от http://www.astrohoroscope.info/moon.htm. А вие?

Както и да е, по-важното е, че успешно направих 10-дневен житен режим и чакам ангелската супичка да изстине :) .

Линк към коментар
Share on other sites

  • 11 months later...

Днес е пълнолунието,от сряда може да се започне житен режим,има ли и други желаещи да го правят освен мен? :3d_039:

Линк към коментар
Share on other sites

Да, но ще започна в петък, след рождения ден на дъщеря ми и първия учебен ден. Този път искам да го направя с лимец.

Според книгата на Светозар Няголов “Хранене, пост и житен режим”

за житния режим през дните от седмицата:

*сряда – най-добре, защото влизаме в лечебницата на природата за 10 дни и завършваме в петък – деня, в който е създаден човекът. Тогава, ако искаме да постигнем нещо в живота си, трябва усилено да работим за развитието на сърцето си и животът ни да стане напълно съзнателен. Целта ни ще бъде постигната с усилена умствена работа и системни сериозни

занимания.

*четвъртък – ние ще проявим своята воля, ще придобием сила, с която ще превъзмогнем мъчнотиите, изпречили се в пътя на живота ни. Сами ще решаваме въпросите и ще работим за собственото си развитие. Режимът ще завърши в събота – деня на Бога, към когото трябва да насочим целият наш личен и съзнателен живот.

*петък – ние ще се свържем с живото Слово Божие – изявената Божия Любов на Земята, което ще ни озари със своята светлина и ще стане господар на нашата съдба, на нашия живот. Това може да се постигне само при пълно проявление на Божията Любов. Режимът ще завърши в неделя – ден на Духа, науката, изобретенията и прогреса в живота, ден на постоянно веселие и непреривна вътрешна радост.

От 22 август до 22 септември Слънцето преминава през зодиакалния знак Дева. Житният режим, направен при разсип на Луната, помага на човек да се приспособи много добре към знанието – да учи с голяма лекота, да го придобива с леснота. Ще може лесно да усвоява чужди езици, ще започне да се изразява красиво и правилно и може да развие поетична и писателска дарба. Ще стане носител на голяма външна и дълбока вътрешна чистота, такава каквато притежават ангелите и тогава ще се свърже с тях. Тази чистота ще го освободи от болезнените му състояния, през които минава – от отровите и напояванията в червата му.

При нова Луна Житния режим дава на човек възможност да намери най-правилния път за учене и придобиване на външно и вътрешно знание. Да защити някоя теза, да се издигне в науката на по-висока степен. Да постигне главно научни резултати от задачите, които си е поставил.

От 22 септември до 22 октомври Слънцето преминава през зодиакалния знак Везни. Когато Житният режим се прави при разсип на Луната човек подобрява музикалните, артистичните или художествени дарби и способности, които притежава, като намира вътрешната връзка на нещата и стига до Любовта — най-важния фактор за създаване на красиви форми и отношения в изкуствата и живота. Ще подобри хармонията и разбирателството в семейството и чрез ред и порядък да създаде уют в дома. При нова Луна Житният режим дава на човек възможност за големи постижения в музиката, изкуството, художеството, за придобиване на външна и вътрешна красота, чрез светли мисли, топли чувства и благородни постъпки.

http://www.zemianazaem.com/archives/21

Редактирано от kuki
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Поздрави!

Започнах днес януарския житен режим.Купила съм си БГ лимец,чийто вкус е прекрасен.

:sorcerer: Има ли някой друг,който ще го прави,да споделяме ?

Линк към коментар
Share on other sites

Аз съм позакъсняла, макар тези дни да си мислех, че имам нужда. По принцип се настроих да го правя през февруари. Много съм го закъсала здравословно и обичайните средства не помагат. Ще започна сега облегчен и разширен вариант, с повече видове зърнени храни, плодове, зеленчуци, семена, ядки и мед. Това не е точно житен режим, ще наблегна на духовния пост.

Идеята за житен режим всеки месец в първоначалния си вариант е за по три-четири дни. Това е о.к. Прочитайки мимоходом темата, отначало разбрах за по десет дни всеки месец. Като се сложат подготовката и отпостването, получава се един безкраен режим, който не е здравословен. Опитах да направя житния режим в пълния му вариант в два последователни месеца и не само, че не успях, но и ми се отрази зле. Строгият и пълен, но съобразен със собствените сили режим, трябва да се прави един път годишно, според мене, както е препоръчал Учителят.

Линк към коментар
Share on other sites

Нямам проблем ,аз се храня по сходен начин.Просто махам салатите. :rolleyes: Единственият ми проблем е,че след 5-7 ден спирам да имам нужда от храна въобще. ;)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 8 months later...

Някой прави ли септемврийския житен режим за придобиване,че да си обменим информация?

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...