Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Хиромантия


Recommended Posts

А какво ще кажете за 2 успоредни линии на съдбата.:)Мога да се обзаложа,че никои не е виждал пъка като моята имам 3 линии повече т.е от всяка линия по 2:))Айде тълкуваите сега,де!

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 172
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Описани са и такива случаи- с по две линии, и за всяка си има обозначение. В случая двете линии на съдбата (сатурнови) е нужно да се изследват от къде започват, какъв е техния ход, какъв е техният енергиен поток (огнен,въздушен, земен, воден), взаимоотношенията с останалите линии и хълмове, прекъсвания, точки, чертички и др., дали характеристиките на линията са по цялото протежение, или се менят- земна/въздушна например или каквато и да е, след което да се анализира по същия начин и втората. В случая, без точна "топография" на линиите те могат да имат най-различно значение- от осигурен живот (наследство), през разни форми на успех, до клинична депресия, алчност, психически отклонения и др., така че е невъзможно да се каже каквото и да е, без на първо място да се види най-важното, а именно формата на ръцете, пръстите и хълмовете...линиите са винаги нещо второстепенно, което се мени и с "воля". Какъв ще е смисълът на такъв тип линии на фона на водна длан и какъв на фона на една огнена ръка- съвсем различно значение имат...много хора имат удвояване на линии- най-често на линията на живота (Венера), линията на Сатурн (съдбата) е втора по честота по отношение на удвояването, следва линията на Слънцето...Изобщо, линиите с "вертикална" посока са склонни към удвояване, което има определено значение при всички тях, дава една насока. Вертикалните линии винаги имат отношение към едни процеси, а хоризонталните- към други...

Така че, едва ли двойна линия е нещо, което не се среща често- но, учетворяване е нещо рядко, например аз имам 5 "дубъла" на линията на живота на лявата си ръка, и 4 на дясната, и засеб еси съм изяснил какво означават. Всяка линия "говори", дланта е като една "държава"- има хълмове, а линиите са като реки- оформят се какви ли не интересни неща, а и дланта и отпечатъка, винаги трябва да се изследват и в триизмерен вид, всеки квадрант поотделно...понякога се оказва, че според "наситеността" на даден квадрант, който е по-малък по площ (лице) от друг, именно по-малкия квадрант притежава характеристики на по-голям, поради по-големия си обем...но, това вече са подробности...

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

линии на брака,

въпрос

Една приятелка има на лявата си ръка, 2 съвършенно еднакви линии на брака, както по дължина, така и по дебелина.

На дясната и ръка се разминават и по 2-та показателя ?

Какво може да означава толкова еднакви линии?

Линк към коментар
Share on other sites

Еднаквите са и били по рождение, но тя си е натрупала "допълнително материал" и ги е направила различни. Това са само възможности и то, според хиромантията. Лично аз не я уважавам много като наука...

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Здравейте,

включвам се за първи път и съвсем случайно попаднах на сайта, търсейки значението на една думичка.

Форумът е интересен, а един от участниците изяви желание за допълнителна литература.

Ето тази книга ми попадна преди време Art of Hand Reading на Lori Reid. Не знам, дали е преведена на български, но много подробно и изчерпателно са разгледани всички линии на ръцете.

Не съм се занимавала с херомантия, но съм впечатлена от изчерпателните отговори на голяма част от участниците във форума. Записах си някои неща, благодаря на Кристиан и на всички.

Margis B)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте търсих из нета но не намерих трябва ми информация какво означават за едни странни хиксове имам ги много малки големи около линията на живота.Някои знае ли какво синволизират?

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте Дона,

на запитването ви за хиксовете, в книгата на Lori Reid се казва:

Знаците на линията на живота обикновено се делят на две групи:

положителни и отрицателни.

Звездите, кръстчетата, хиковете, островчета се отнасят към отрицателната група. Те са като предупредителни мерки за трудности и проблеми и дават възможност за действие преди да се случи нерпиятното.

Хиксовете, кръстчетата и звездичките на линията на живота символизират съсредоточване на енергията при неочаквана (внезапна) възбуда, която поставя на изпитание физическите възможности. Такъв знак често се свързва с физическо или психическо сътресение. Например внезапна травма или катастрофа може да се види (появи) като хикс или звезда.

Това е, което прочетох в книгата на Reid. Понеже не живея в BG, не знам дали е преведена на български, но препоръчвам тази книги. Там много подробно са разгледани всички линии.

Лек ден,

Маргис

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Маркис :D а какво ще кажеш за това значи ако откъм страна гривната на ракатата,от линията на живота излиза друга малка и сварзва линията на съдбата и образуват знака хикс?или какво означава ако линията на живота и тази на съдбата са свързани с наклонена линия посоко на дясно ?

:thumbsup2:

пп дано да е нещо хубаво:)

Редактирано от ДОНА
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Интересно ми е има ли значение в хиромантията това с коя ръка пише и работи човек. Знаем, че при левичарите е по развито дясното полукълбо от мозъка. Обратното е при хората, които пишат с дясната ръка - те използват лявото си полукълбо. Сканирания на мозъка потвърждават разлика между мозъците на левичари и десничари. Това означава ли че при хора левичари трябва да се гледа лявата ръка,а не дясната?

Линк към коментар
Share on other sites

Малко буболече за космоса мечтае....(закачка с аватара ти);

Сравни лявата с дясната си ръце, ако искаш да разбереш нещо за хиромантията. Най-внимателно разгледай пръстите си. Опиши какво виждаш по стандартната схема. От цвета на кожата, през всички линии и бенките също. След един месец виж ръцете си отново.

Аз също съм левичар, няма връзка с линиите на ръката, а с мисленето. Линиите на ръката са пътеки на произхода, но те най-вече упоменават физическите изменения на личността. Иначе най-добрите "гледачи" на ръка са циганките.

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Наистина съм наблюдавала ръцете си и съм забелязала, че някои от чертите се променят, едни стават по вдлъбнати, други по плътни, трети по преплетени. Майка ми ми е казвала, че преди години една акушерка й казала по свивката на ръката колко деца ще има и от какъв пол, даже и в каква последователност и наистина ние сме точно толкова колкото й е казала.

Линк към коментар
Share on other sites

Не знам дали е съвпадение, но е факт, че е трудно да се налучка това че ще има три деца, пола ни и последователността при която сме родени. Аз постоянно гледам ръце на хора, които имат вече деца и характерните черти съвпадат с броя на децата и пола им. Това се установявало като си свие ръката човек в юмрук и се погледнат сгънките при кутрето. Може пък и наистина да е някаква случайност. Не знам.

Линк към коментар
Share on other sites

Не съм склонна да вярвам. Самата аз се занимавам с таро и зная колко всичко е трудно. За мен е невъзможно по ръцете да се правят заключения за деца или подобни. По-скоро е друг тип виждане, а ръката на майката ти е била енергиен проводник за информация.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Бих искал да попитам някой дали знае нещо за белезите по ръцете придобити по случайност ( от порязване и нараняване, и подобни) и такива, които пресичат линията на живота особено. Имат ли те значение и ако да какво е то. А и за това, дали има значение разтоянието на, което е съответния знак по линията на живота от нейното начало, за времето когато би се случило съответното събитие.

Линк към коментар
Share on other sites

Не съм много веща в хиромантията, но от това което знам и съм виждала, моят отговор е - да, има значение. Дори и да няма нараняване, ако човек се вглежда в ръцете си през период от няколко години например, се установява, че някои линии изчезват, а други се появяват. Пресичането на линията на живота обикновено е свързано с преживяването на някакъв катаклизъм относно здравословното състояние на човека, колкото е по-дълбоко пресичането, толкова по-сериозно, евентуално с постъпване в болница. Има значение и разстоянието, но това само опитен хиромант може да каже точното време, а и те обикновено сверяват с човека по-ранните пресичания кога са се случили подобни събития и след това могат да кажат. Само общо мога да кажа, че в началото годините вървят по-бавно по-линията и постепенно времето се "сгъстява", ако мога така да се изразя.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте.

Благодаря Диана.

Бих се радвал ако ми каже някой към кого и къде мога да се обърна за анализа на дланта и по-специално за точно определяне на значението на един белег на дясната ми ръка. Или, ако има някой който по снимка може да определи. Много ще се радвам, ако се намери някой, който да ми помогне. Благодаря!!!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Имам едно питане към участниците във форума...Наскоро установих,че с един приател имаме абсолютно еднакви линии на ръцете!Ниакои знае ли какво означава това? :)

Линк към коментар
Share on other sites

Вие можете да имате подобни линии на ръцете си, но не и еднакви ръце. Невъзможно е.

Особен знак в това, че лините са ви сходни няма. Поне за мен. Мисля, че други неща, ако са ви сходни, е по-важно. Има връзка с ирисите ви - виж какви са ирисите на твоя приятел и тогава изобщо можем да говорим за сходство.

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Интересно . Много интересно е това Мона , което започна за ирисите , какви видове има ?

Въобще как би трябвало да ги разграничаваме ?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

zdraveite:)

stana mi mnogo interesno predi vreme da 4eta materiali po tazi tema,no vse se 4udeh kak to4no da obesnq

no se reshih(makar i tova koeto shte napisha e kostveno )-t.e:

imam edin beleg po rojdenie(ili pone taka mislq ,zashtoto za purvi put go zabelqzah vav 6-ti klas)

i e mnogo interesen-predstavlqva qsen prustov otpe4atak sas saotvetnata forma i golemina na dlanta mejdo paleca i pokazaleca.strannoto e 4e ne suvpada sas nito edin ot ostanalite mi otpe4ataci,sushto taka ne suvpada sas na nito edin ot rodninite mi.

moqta teoriq e 4e e slojen ot nqkogo vav predishen moi jivot,ili neshto takova za da se vidim vav tozi mi jivot.

ako vi e interesno i iskateda pogovorim po moq slu4ai,shte se radvam mnogo:)

ta nadqvam se nqkoi da dade mnenie:)

Модераторска бележка: Моля пишете на кирилица!

Линк към коментар
Share on other sites

А може ли да видим една снимка на дланта?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Струва ми се, че към тази тема е уместно да се разгледа въпросът за ноктите, тяхната здравина, форма и вид. Чела съм, че чирпанските циганки-гледачки обръщат голямо внимание на това. Погледът им не отминава цвета, петънцата, набраздените напречни и надлъжни линии. Лично съм наблюдавала лекар-токсиколог, който чрез огледа на ноктите, направи окончателно заключение за диагнозата и пораженията в организма на негова пациентка.

Аз пък, когато се запознавам с някой човек интуитивно спирам погледа си и върху ноктите. Не ме е лъгал до сега. Бих се радвала на повече споделени мнения, които ще обогатят моите познания.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...