Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Хомеопатия - попитай класически хомеопат. Задай въпрос тук


Иво

Recommended Posts

Здравейте, имам следния въпрос.

Кои хомеопатични лекарства могат да заместят антихистаминовите препарати при лечение на алергии?

Благодаря :)

Говорите за палиация, а тя по принцип не е във фокуса на хомеопатията. Ние се стремим да лекуваме причината, а не следствието. И да има хомеопатични л-ва, които могат не само да облекчат алергичната реакция, дори за секунди да спрат анафилактичен шок, но те имат ефект, когато са предписани индивидуално.

Линк към коментар
Share on other sites

Говорите за палиация, а тя по принцип не е във фокуса на хомеопатията. Ние се стремим да лекуваме причината, а не следствието. И да има хомеопатични л-ва, които могат не само да облекчат алергичната реакция, дори за секунди да спрат анафилактичен шок, но те имат ефект, когато са предписани индивидуално.

Благодаря за отговора.

Линк към коментар
Share on other sites

Говорите за палиация, а тя по принцип не е във фокуса на хомеопатията. Ние се стремим да лекуваме причината, а не следствието. И да има хомеопатични л-ва, които могат не само да облекчат алергичната реакция, дори за секунди да спрат анафилактичен шок, но те имат ефект, когато са предписани индивидуално.

Благодаря за отговора.

Слушай Ивета, що се отказа?! Не се страхувай от промените. Те са твои приятели.

Линк към коментар
Share on other sites

ЗДРАВЕЙТЕ. НА 39 ГОДИНИ СЪМ И СПОРЕД МЕН СТРАДАМ ОТ ТЕЖКА ФОРМА НА ХИПОХОНДРИЯ. ТОВА СЪСТОЯНИЕ ЛЕКУВА ЛИ СЕ ОТ КЛАСИЧЕСКАТА ХОМЕОПАТИЯ И БИХТЕ ЛИ МИ ПРЕПОРЪЧАЛИ ТАКЪВ ХОМЕОПАТ В ПЛОВДИВ.

Да, лекува се, леко, нежно и без странични ефекти. Пращам Ви на Лични

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Имам въпрос относно хомеопатия и онкология и специалист във Варна.Имате ли мнение относно видатокс-отровата от син скорпион?

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Имам въпрос относно хомеопатия и онкология и специалист във Варна.Имате ли мнение относно видатокс-отровата от син скорпион?

Да, казват че с нея бил излекуван рак на стомаха на един Караибски държавник, но знам и за несполучлив опит тук, в България. Пращам Ви на лични.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте Александър! Преди около моесец зададох въпроса си относно моята диагноза - хипопитуитъризъм. Бих искала да попитам дали бих могла да забремения само с помощта на хомеопатията при положение, че никога не съм имала естествена менструация, а само предизвиквана с медикаменти.

Линк към коментар
Share on other sites

Хомеопатията не работи с медицински диагнози, а и те често са неточни! - примери? - гледайте телевизиите, всекидневно има примери за това. А и Вие май бъркате диагнозата си, може би искате да кажете хипотириодизъм?

А по принцип, да, хомеопатията може да помогне при стерилност, но само до там, докъдето патологията е обратима, ако пречката е патология. Когато проблема е само психо-емоционален, шансовете са много добри.

Редактирано от Alexander
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Първо благодаря на Alexander и се извинявам, че вчера пуснах тук неподходящ пост за едно кученце. Като описвах проблема му в съседния форум, отново видях, че и аз съм за лечение при хомеопат. Не знам и как точно да задам въпроса си и да опиша какво ми е състоянието, всъщност имам постоянни вътрешни, а и външни противоречия, които явно не съм способна да реша - в смисъл желанието да помогнеш и угодиш на всички, постоянно чувство че си сгрешил и си виновен, едно безкрайно лутане насам натам и обратно. В моменти на криза (освен с кучето, към което имам по особенни чувства) реагирам доста по адекватно, но когато съм в нормална среда или сама, ами положението става страшно. Прибавяме и страха от смъртта. Като някакво раздвоение е винаги се чудя дали го правя правилно или грешно, дали го правя защото наистина го чувствам или просто за пред хората. Такива неща.

Явно въпроса ми е дали съм за хомеопат или за психиатър? Извинявам се ако не е това мястото и са надявам на вашата помощ.

Рали

Линк към коментар
Share on other sites

Добре дошла пак при нас Рали,

На прав път сте да потърсите помощ при нас и ще се опитаме да Ви помогнем. Пиша Ви на Лични.

Редактирано от Alexander
Линк към коментар
Share on other sites

Хомеопатията не работи с медицински диагнози, а и те често са неточни! - примери? - гледайте телевизиите, всекидневно има примери за това. А и Вие май бъркате диагнозата си, може би искате да кажете хипотириодизъм?

А по принцип, да, хомеопатията може да помогне при стерилност, но само до там, докъдето патологията е обратима, ако пречката е патология. Когато проблема е само психо-емоционален, шансовете са много добри.

Благодаря за отговоря, Александър :) Но за съжаление диагнозата ми е точна - хипопитуитъризъм - след отстраняване на аденом на хипофизата, тя вече почти не функционира :( Знам , че за хомеопатията диагнозата не е важна, но все пак вярна или не имам проблем с хормоните - т.е. нямам ги, затова ги приемам медикаменти всеки ден. Бихте ли ми обяснили какво ще рече обратима или необратима патология. Защото в момента единственият ми шанс за забременяване е да се извърши хормонална стимулация, а ако тя не е успешна - ин витро. Дали хомеопатията би могла да ми помогне да избеган тези процедури?

Линк към коментар
Share on other sites

За съжаление Хипофизата е т.н. Изпълнителен директор, който директно командва всички вътрешни органи, вкл. и жлезите с вътрешна секреция, така че оперирайки я, вече сте зависима от конвенцоиалната медицина, вкл. и от хормоно - заместващи препарати.

Редактирано от Alexander
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Откриха ми хламидия, стойности Ig A 0.87 Ig M 1:8 .Възможно ли е да бъде лекувана чрез хомеопатия?

Да, и това е единственото трайно лечение на тези така наречени "вътреклетъчни вампири". Наречени са така, тъй като влизат в клетките, оттам черпят енергия и там са недостижими за антибиотиците.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте ,отново бих искала да помоля за кординатите на добър класически хомеопат от Стара Загора

Пращам Ви на Лични.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Откриха ми хламидия, стойности Ig A 0.87 Ig M 1:8 .Възможно ли е да бъде лекувана чрез хомеопатия?

Да, и това е единственото трайно лечение на тези така наречени "вътреклетъчни вампири". Наречени са така, тъй като влизат в клетките, оттам черпят енергия и там са недостижими за антибиотиците.

Ако може на лични да ми предложите подходящ специалист в тази област

Благодаря Ви!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, можете ли да ми препоръчати добър хомеопат от Стара Загора

Да, може,утре ще Ви пратя на Личната Ви поща.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, можете ли да ми препоръчати добър хомеопат от Стара Загора

Да, може,утре ще Ви пратя на Личната Ви поща.

Звравейте отново. Извинявайте, но напомням за координатите на хомеопат от Стара Загора

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте ! С интерес чета форума и се радвам ,че има хора ,които отделят от ценното си време за почивка ,за да помогнат на другите! Бихте ли ми препоръчали ваш колега от Варна?Имам две дъщери и бих искала да ги лекувам с хомеопатия.Посещавахме хомеопат ,но не съм убедена ,че той е класически такъв.

Благодаря :) !

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте ! С интерес чета форума и се радвам ,че има хора ,които отделят от ценното си време за почивка ,за да помогнат на другите! Бихте ли ми препоръчали ваш колега от Варна?Имам две дъщери и бих искала да ги лекувам с хомеопатия.Посещавахме хомеопат ,но не съм убедена ,че той е класически такъв.

Благодаря :) !

Здравейте,

Пиша Ви на Лични

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! Спешно имам нужда от отговор - доколкото можете да ми помогнете.....

Детенцето ми е на 2г и половина, след консултация с класически хомеопат на 25-ти септември на 27-ми септември му бе предписано конституционалното /надявам се така се изписва/ лекарство - Сулфур 30 СН - взехме го 3 пъти в разредена форма - течна форма на 3 гранулки - детето ми беше с леко течащ нос на 25-ти, до 27-ми вече сополчето с беше леко оцветило в зеленикаво, но по съвет на хомеопатката не слагах нищо - дори ми забрани и стеримар.В събота детето вече беше с темп, гъсти кто тапа зелени сополи тя даде Пулсатила15СН - 1прием на течна форма - днес детето е с кашлица и бистри сополи.

Моля ви дайте съвет с какво да лекувам кашлицата - тя е по-скоро суха, давеща, с леко влажен отенък

Освен, че в момента ме гриззе мисълта как да се справим с моментното състояние, бих искала да ви попитам за професионалното ви мнение - след като детето се влоши след конституцията, това означава ли , че не е определено точното лекарство или грешката е някъде другаде?

Благодаря ви предварително!!!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Много трудно е да се определи конституционалното хо л-во още първия път.

Хомеопатията не лекува кашлицата, а се стреми да направи човек устойчив и така да се самоизлекува. Именно за това се търси индивидуалността на всеки конкретен човек. По интернет никой сериозен хомеопат не би си и помислил да Ви препоръчва лекарства. За това са нужни два часа т.н. хомеопатично интервю и анализ.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...