Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Херпеси - има ли лек?


Recommended Posts

Здравейте мили хора!

Страдам от честа поява на херпеси, ей така без никаква причина. Нещо грозно и неприятно и това е откакто се помня. Лошото е че от няколко години излизат не само по устните ми, а и в носа и около него. В момента пак съм се "разкрасила".

Ще ви бъда супер много благодарна, ако знаете и ми препоръчате нещо ефикасно!

Линк към коментар
Share on other sites

Аз също съм от категорията с много херпеси...Отдавна не ми бяха излизали и сега чакам с нетърпение да се махне...Вируса, който ги причинявал си живее в нас и в даден момент се отключва...Поне така твърди моята лекарка...по едно време бях откачила и питах какво да ги правя...Имало нещо като ваксина, която се поставяше определен брой пъти в годината...на мен идеята никак не ми хареса и предпочетох да установя кога ми излизат... Случаите с мен са два при висока температура или при силен стрес... Най-често след кошмар, ако съм сънувала такъв. И последната пак по тази причина излезе :D

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! Ако в продължение на една година херпес не ви излезе, след последния които сте успели до овладеете, означава, че вируса не е успял да рецидивира, а вероятността пак да се появи след тази една година е много малка. Пробвайте с много антиоксиданти - пшеничен зародиш, боровинка, моркови(салата), киви, ананас, шипките. При мен действа, но съпруга ми ги предава често и борбата е жестока. Усетите ли напрежението само антиоксиданти и херпеса поне не избива, напрежението спада и изчезва. И двамата партньори трябва да работят в една посока иначе е много трудно. Забравих един мощен антиоксидант – грейпфрута, който действа и при грип.

Линк към коментар
Share on other sites

Да, това като обща база е добре, има и хомеопатични средства, но те се предписват индивидуално. Иначе в самото начало като тръгне да избива силно намалява развитието му чрез третиране с разредени етерични масла с противовирусно действие - евкалипт, иланг, роза и др. Има комбинация в заздравяващ мехлем - генерофит.

Интересно е, че хермеси и афти излизат и още в 2 случая, освен спадането на имунитета към вирусите. Първият е скрита алергия, например към мая или глутен (тогава хлябът ги влошава екстремно), вторият - нарушено съотношение между аминокиселините лизин и аргинин. Втората е профилактираща и не случайно зимата, когато няма листни зеленчуци - неин важен източник - херпесите зачестяват. Аргининът, обратното, действа провокиращо и го има най-вече във фъстъците и шоколада.

Линк към коментар
Share on other sites

Вирусът на лабиалния херпес HHV - 1 (Human Herpes Virus 1) е от групата на шестте херпесни вируса, атакуващи човека. Веднъж влязъл в организма, той се проявява активно в острата фаза, имунната система го разпознава като чужд и атакува, след което вирусът преминава в латентно състояние, за да оцелее, докато отново не излезе на сцената при ангажираността на защитната ни система в някаква друга посока - друго заболяване като грип например или дори не заболяване, а просто състояния на преумора, стрес, които водят до срив на имунитета. Има съвременни лекарства, които се справят с вирусите на херпесните инфекции, но изчистването от тях не винаги е пълно. Затова е добре да се наблегне на стимулиране на имунитета.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Винаги когато прочета или чуя да се говори за херпеси и ми се появяват. В петък гледах темата и се чудех дали да пиша по нея и в Събота вече се бях сдобила с няколко херпеса. Лошото е при мен че се появяват на доста причудливи места и най-често в носа и около него. Мажа ги ментолово масло и заздравяват по бързо. Лавандулов спирт също действа добре, но разреден.

Линк към коментар
Share on other sites

Знам един лек от стари хора и той е много прост: Взимате квадрат от вестникова хартия. Правите фуния и я поставяте върху чиниика с върха на горе. Запалвате фунията от към върха и когато тя изгори издухайте пепелта. На дъното на чинииката ще видите едни жълтеникави мазни капчици.От тях вземете и намажете херпеса.

Линк към коментар
Share on other sites

Може би старите хора са практикували оловотерапия - тогава печатното мастило е било с олово и то се е използвало още от Средновековието при разни кожни и др. болести, явно действа противомикробно, макар че далеч по-ефикасно и безвредно е например среброто. Сега вече се използват други мастила и предполагам, че копирането на такъв вид тогавашни рецепти не би помогнало :)

Редактирано от Добромир
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 years later...

:dancing yes:

От известно време у дома използваме Биоцитрин или още известен като Цитросепт (последният е доста по-солена цената). Много сме доволни. Особено, ако успеем да "хванем" херпеса още в началния стадий.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте.На мен ми помогна Ацикловир Стада.Прилага се по възможност веднага след усещането,че ще се появи.Ако се хване веднага,минава(не излиза и не се спуква херпеса) за 2-3дни при често мазане.

Линк към коментар
Share on other sites

"Излезе ли ви цирей, ще знаете, че злото излиза чрез него. Всяка лоша мисъл, лошо чувство или постъпка си проявява във вид на ревматизъм, на цирей или друга болест."

"Здравето се възстановява чрез човешката мисъл, а се поддържа чрез човешките чувства."

"Болестите в света идват периодически. При това колкото повече се увеличават престъпленията по отношение на любовта, толкова повече се увеличават болестите и аномалиите в човешкия живот. Щом приложите закона на любовта в домовете, обществата и народите, веднага болестите ще намалеят. Аз не говоря за човешката любов, но за Божията, която повдига духа на човека и разрешава всички въпроси."

"Болестите показват пътищата на вашето отклонение от великия Божествен живот, или от правата мисъл."

"Когато боледува от някаква болест , човек се намира в страданието на плътта. Като страда, той изучава законите на живота. Всяка болест показва, че е нарушена някоя добродетел. Болката на очите, на главата, на гърдите, на стомаха, както и на всички останали показва, че тези органи са лишени от нещо. Щом придобият това, което им липсва, здравословното състояние ще се възстанови."

Петър Дънов, Книга за здравето

Забелязала съм, че когато си позволя да се гневя на някого, вместо спокойно и аргументирано да изложа своето становище, веднага ми излиза малка гнойна пъпка и веднага знам, че не съм била права. Ако си позволя да споделя нещо от разговор, който съм имала с близък, приятелка, колежка или съседка с някой друг, веднага знам, че съм сгрешила и следствието не закъснява - отново ми излиза малка гнойна пъпка. Мога да дам много примери както от моя живот, така и от този на хората, които ме заобикалят. Научила съм се да следя при кои наши думи или постъпки, какви последствия има и се оказва, че Дънов винаги е прав. Има причина, има следствие. Причината винаги е в нас самите, следствието е това, което ни се случва. От Дънов се научих да внимавам какво говоря, как и кога да кажа нещо, каквото и да ми се случи веднага се обръщам към себе си и търся отговора в делата и постъпките си. Това ми стана втора природа, но въпреки това често ми се случва да сгреша. Много е трудно да търсиш винаги причините в собствените си действия, да водиш война сам със себе си, но когато разбереш принципа на думите и от Библията и тези на Дънов " не ритай с/у злото", "търпението се възнаграждава" и на много други мъдрости, човек започва да се стреми да живее по-правилно и да постъпва по Божите закони. Страданието винаги учи на нещо. Дънов казва " Бог не живее в болно тяло!" и вместо да се питаме " защо на мен ми се случва всичко това, Господи...", трябва да се обърнем навътре в нас самите, там се крият всички отговори. Много егоистично е и много трудно е да се въздържаш да правиш или не правиш нещо. В единият случай знаеш, че ще следствието няма да закъснее, в другия, че нищо лошо няма да ти се случи. Решението е в нас самите. На окултен език говорим за възмездие, в науката има закон" на всяко действие, има равно на него противодействие". Но този процес е твърде дълъг и твърде труден за нашите човешки души!

Линк към коментар
Share on other sites

Страданието винаги учи на нещо. Дънов казва " Бог не живее в болно тяло!" и вместо да се питаме " защо на мен ми се случва всичко това, Господи...", трябва да се обърнем навътре в нас самите, там се крият всички отговори. Много егоистично е и много трудно е да се въздържаш да правиш или не правиш нещо. В единият случай знаеш, че ще следствието няма да закъснее, в другия, че нищо лошо няма да ти се случи. Решението е в нас самите. На окултен език говорим за възмездие, в науката има закон" на всяко действие, има равно на него противодействие". Но този процес е твърде дълъг и твърде труден за нашите човешки души!

Човек може да се променя не само пасивно чрез страданието, а и активно чрез Любовта, прошката и развитието на способностите, дадени му от Бог. Има тема "Лечение с прана". Там става въпрос и за самолечение.

Възможностите за избор се увеличават с нашето съзряване.

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

Херпес - "Закостенели мисловни модели, негативизъм." - Сюзи Джонс - Шесто чувство

От Аюрведа - кориандър - това е вид подправка, намира се в големите супермаркети, малка част от семената се накисват с топла водичка, да стане кашица и после се налага върху херпеса за около 20-30 мин. Кориандърът помага и за очистване на кръвта, за целта - в цедка се поставят семената, заливат се с гореща вода и се оставят малко да покиснат. Пие се с мед.

Линк към коментар
Share on other sites

Народа много мъдро го е кръстил: "Стреснуша" "Стресница".

И наистина херпесния вирус, който иначе си кротува в нервните възли - ганглиите, при стресови състояния се активизира и предизвикват херпес.

Иначе почти всеки човек си носи този вирус, който най-често се предава при раждане, при движението на плода по родовите канали.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 years later...

Може ли да ми препоръчате ефикасно средство срещу херпес на устни?
Иска ми се да се махне напълно раната за по-малко от седмица.

Какво ползвате за зарастване и падане на коричката?

Сега съм с ациклостад (Ацикловир 5%), 1 ден, но ми се струва слабо.

Линк към коментар
Share on other sites

Прочетох горните мнения и ми се струва, че не видях бирена мая - много ефикасно средство за изчистване на организма. За външната раничка доста бързо ми е действал лист от дебелец или дебела мара, може да опиташ (при липса на първите две) и листенца от дървото на живота или от златен мустак. Нужно е да се свали внимателно ципицата от долния край на листото и да се наложи за няколко часа върху раничката. 

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...