Jump to content
Порталът към съзнателен живот

За билколечението


Recommended Posts

:v: Здравейте, приятели!

Някой знае ли нещо за приложението и действието на ДИКРАСИНа - на лечителя Димитър Кръстев :smarty:

:feel happy: Любов + Светлина +МИр+Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 6 months later...

Търся индийски билкови препарати

Лечение с индийски билки

Скоро четох за мощното въздействие върху нервната система на следните индийски билки:джатамамси, шакханалпушпи, брахми, джатифала, тагара.

Някой знае ли къде се продават в България?

не ми е известно да се продават самостоятелно в България, но брами се съдържа във билковия комплекс Ментат и във Чаванпраш - продават се и по аптеки (от фирмата Himalaya)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Телемах,

може да видиш книгата: "Излекувай живота си" от Луиз Хей относно причините на дадени болести и пр..... :):thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

И билките, и хомеопатията, предполагат доста предварителни знания и опит, ако трябва да се прилагат оптимално. В днешно време много се занимават с тях, защото е модно, а това не е най-точният стимул нито за препоръчващия ги, нито за следващите препоръките му. Аз се занимавам от дете с билки и от 15 г. с хомеопатия, и пак на много места не съм сигурен, например ново средство, което се рекламира като панацея, никой не ти казва докаде се простира реалният ме ефект и откъде започва неподплатената реклама. Общо взето, в повечето случаи могат да се избегнат вносните билки, защото ние си имаме достатъчно; макар че, например някои индийски билки изглежда са труднозаменяеми с наши и могат успешно да се добавят. Също така и дозировката, и начинът на прием са важни. Чаевете си имат предимства и недостатъци, същото важи и за капките и таблетките, освен това някои е добре да се вземат сутрин, докато други вечер и т.н., но това е обширна наука...

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

:unsure:

Здравейте!  :)

Много интересна тема! Можем да си говорим толкова много по нея.  :)

ечението и изобщо на и бронхит и трахеобронхит), ни правече сироп от дафинов лист - 4-5 листенца се запарват с 500 мл. вода, докато водата се оцвети в златисто до кафеникаво. След това се добавят 2-3 лъжици захар и 4-5 зрънца черен пипер и се кипва отново е ефикасно.

Запарката от люта мента успокоява болките в стомаха (продава се в магазините за чай).

Баща ми имаше проблем с кървящи хемороиди, които, меко казано, са доста неприятни. Опитва различни мазила и лекарства, но без особен ефект. Накрая се запозна с един дядо, билкар, който му препоръча да си прави отвара от един бодил. Нарича се нискостеблена решетка (на мене винаги ми е приличал на малко слънчице). Расте по ниски била с леко камениста почва, плътно прилепнал до земята. Използват се корените, които са около 20 см. Вадят се малко трудно  :blink: . Белят се и се нарязват на кубчета. Мирише невероятно приятно. Три супени лъжици се варят в 1 л вода, прецежда се и се пие три пъти на ден по 150-200 мл.

Май и аз се поувлякох :).

Здравейте,

Случайно да знаете латинското наименование на (нискостеблената решетка), защото в билкарските магазини не я знаят. На латински би било по лесно да се намери.

Мир и Любов! :hmmmmm::unsure:

Линк към коментар
Share on other sites

Carlina acanthifolia - забранена за събиране, някои могат да я подадат под масата и в аптеки, по-възможно е да се намери от директни заготовители; някои фирми също така я внасят. Не е незаменима обаче - ако се прилага за бъбреци или черендроб, има много билки с подобно, защо не и по-добро действие...

Редактирано от Добромир
Линк към коментар
Share on other sites

:v: Здравейте, приятели!

Някой знае ли нещо за приложението и действието на ДИКРАСИНа -  на лечителя Димитър Кръстев

:)

Ами малко билки в солна киселина. В преходните години той успя да си направи всякакви реклами и после да открие аптека и да издава вестник. В крайна сметка само някои от пацентите със ставни, съдови и простудни болести получават известно подобрение, като същото и повече може да се постигне и с други средства - билки, етерични масла, физиотерапия - и то без да има опасности от странични ефекти :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Carlina acanthifolia - забранена за събиране, някои могат да я подадат под масата и в аптеки, по-възможно е да се намери от директни заготовители; някои фирми също така я внасят. Не е незаменима обаче - ако се прилага за бъбреци или черендроб, има много билки с подобно, защо не и по-добро действие...

Много ти благодаря , Добромир !

До колкото разбрах, билката може да се използва освен за бъбреци и черен дроб, а също и против хемороиди и анални рагади.Незнаия заместителите дали биха помогнали за това?Ако имаш информация, сподели я моля те !

Мир и Любов! :hmmmmm:

Линк към коментар
Share on other sites

Ами това заболявне има много лица, не искам да се изказвам по знахарски... Когато имам време ще дам и директно тук за да се ползват от всички някои общи указания, но освен тях има и доста индивидуални съобразявания спрямо индивидуални особености и други налични болести. Можеш да ми пишеш, но едва след седмица ще си освободя достатъчно време, сега влизам в един доста натоварен период, до тогава!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

:) Здравейте, приятели+как "правилно" се приготвя чай от листата на гинко билоба : отвара + запарка + настойка :1eye:

:) една чудесна страница :

Здраве и Мъдрост от Природата

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Редактирано от Благост
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Лекарство за кашлица: вземете сухите люспи на десет глави лук и ги сварете във вода, прецедете водата и в нея сложете половин килограм мед, една-две лъжички счукан синап, една-две лъжички ленено семе. Вземайте от тази смес по една лъжичка три пъти на ден - сутрин, на обяд и вечер.

Вземете си малко равнец, попийте малко и ще мине кашлицата. Лятно време събирайте всички равнец, бял и жълт, та който не може да се лекува с волята си, да пие тия треви. После да вземете от синята тинтява. Наберете си. Те са магнетични растения, които помагат. Наберете си още мащерка, зелени листа ягода. И те са лечебни. Може да ги употребявате. Наберете си от дребната лайка. Ще си имате цяла аптека стъкленички. И тия листа и цветове, като ги затворите в шишета със захлупаци, турете ги на слънце да се пекат - да приемат още енергия от Слънцето. Не ги туряйте на влажни места. Като дойде едно такова състояние да кашляте, извадете си малко, сварете си 1/2 кафяна чашка цяр. Как да го пиете? Вземете си една глътка в устата и си представете този равнец, че сега расте; че той е жив и този равнец поглъща кашлицата ви. Той привлича кашлицата към себе си, нищо повече.

Индийски орехчета, мед и чер пипер. Медът се стопява, а индийските орехчета и черният пипер се счукват. Разбъркваме тези три неща и се получава един маджун, от който болният от кашлица приема в устата и гърлото си, но не го гълта. Този маджун напарва, топли и кашлицата минава.

Книга за здравето

Линк към коментар
Share on other sites

  • 6 months later...

понеже темата е за билколечението, искам да ви насоча вниманието към едни продукти

Това са балсами по стари руски рецепти, най-важното са ефикасни.

За ставни, мускулни болки, простуди, бронхити, синузити, разширени вени, мастопатии и други.

Можете да ги разгледате тук

Имат си и магазини в някои градове, на сайта ги пише.

Член от моето семейство изпробва балсам борсучий, за болки в гърба,

и положителният ефект беше почти моментален. Сега се надяваме да се излекува нацяло, като продължи да използва балсама. Защото по аптеките се продават само болкоуспокояващи гелове, които НЕ лекуват.

Редактирано от mvm
Линк към коментар
Share on other sites

Ето един доста подходящ линк, всичко за билките:

http://www.beinsadouno.com/board/index.php?showtopic=4503

А ето и един подходящ линк, където може де се прочете за билките и личибните им свойства:

http://bilkite.hit.bg/dejstvie.htm

Редактирано от Аделаида
Линк към коментар
Share on other sites

  • 11 months later...

Ползвала съм с успех билковите рецепти на Мария Требен.Не е ли най-добре всеки,който има здравословен проблем да го сподели,а този, който може да му помогне да го направи директно.Не е нужно да се правят цели справочници по билколечение!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 months later...

Ако човек реши да лекува с билки сериозно заболяване трябва да потърси помощта на добър фитотерапевт.Опасно е доверяването на човек на който билковите рецепти се диктуват от извънземен приятел или ги получава като видения.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Някъде бях чела, Учителят казваше, че билките трябва да се ползват само в краен случай. Винаги се въздържам да пия билкови отвари, особено, че не са ми приятни. Според мен особено важно е човек да има добро чувство за това, което прави. По този начин може да се излекува и без помощта на билки.

Когато ме заболи глава например, усещам къде точно е болката, хващам си главата с ръце и стоя така известно време докато усетя как почва да си заминава. Пробвали ли сте да обикнете болката...? Когато бях малка и ме болеше главата бях намерила решение, когато майка ме прегръщаше, аз лягах в скута й, главата ми, където ме болеше, лежеше на нея и след време така болката изчезваше...

Поздрави!

Линк към коментар
Share on other sites

Бобаля,човек може да се излекува най-вече с това,в което вярва че ще му помогне.Някои хора вярват в кристалите,други в билките,трети в лекарствата на традиционната медицина,четвърти в хомеопатията,пети в енергийното лечение,шести в духовното и т.н.Ако на човек му наложат начин на лечение,към който той е негативно настроен,вероятността да се излекува е минимална.За успеха на дадено лечение главна роля играе вярата в лекарството и човека който лекува.Важно е да не се оставяме да ни подвеждат с гръмки реклами на лекари,лечители,лечения и лекове,а трезво да вземем решение кой и по какъв начин да ни лекува.

Линк към коментар
Share on other sites

А защо едни вярват в едно, а други в друго? Исках да обърна внимание на самото билколечение и на отношението на Учителя към него и на това кое е необходимо и кое не. Дали е само до вяра, дали когато вярваме, че си помагаме по един начин всъщност не пропускаме нещо от незнание и не си вредим в друго отношение? Не е ли важно човек да усети и да разбере сам кое ще му помогне да се излекува, без да се опира на рецепти? Кой може да каже какво е отношението на Учителя по този въпрос? А не се ли сещате, че той е давал едни рецепти на едни и други на други, но не по шаблон, който е научил, а по вътрешно знание, т.е. не всичко действа по еднакъв начин в различни условия - хора, болести, вяра. Знаете, че понякога само билкие не са достатъчни, колкото и вяра да има човек, има и други влияния, с които трябва да се справи. Какво имам в предвид - имаше един разказ, за някакъв човек, който бил много болен и никой не можел да му помогне. За това човекът се обърнал с молба към Учителя, а първото условие, за да го излекува, било да даде някаква сума на някого си. Важното тук е било даването, ако не го бил направил човекът, каквото и лечение да му се приложело, нямало да оздравее.

Какво ви кара да вярвате, че това, с което се лекувате, наистина се лекувате? Човек може да се излекува по хиляда начина, но не само заради вярата си. Тя е условие. Та - дали не трябва преди да почне да се лекува човек, да се замисли какво е отношението му към болестта, а после да се осланя на билките?

Линк към коментар
Share on other sites

А защо едни вярват в едно, а други в друго? Исках да обърна внимание на самото билколечение и на отношението на Учителя към него и на това кое е необходимо и кое не. Дали е само до вяра, дали когато вярваме, че си помагаме по един начин всъщност не пропускаме нещо от незнание и не си вредим в друго отношение? Не е ли важно човек да усети и да разбере сам кое ще му помогне да се излекува, без да се опира на рецепти? Кой може да каже какво е отношението на Учителя по този въпрос? А не се ли сещате, че той е давал едни рецепти на едни и други на други, но не по шаблон, който е научил, а по вътрешно знание, т.е. не всичко действа по еднакъв начин в различни условия - хора, болести, вяра. Знаете, че понякога само билкие не са достатъчни, колкото и вяра да има човек, има и други влияния, с които трябва да се справи. Какво имам в предвид - имаше един разказ, за някакъв човек, който бил много болен и никой не можел да му помогне. За това човекът се обърнал с молба към Учителя, а първото условие, за да го излекува, било да даде някаква сума на някого си. Важното тук е било даването, ако не го бил направил човекът, каквото и лечение да му се приложело, нямало да оздравее.

Какво ви кара да вярвате, че това, с което се лекувате, наистина се лекувате? Човек може да се излекува по хиляда начина, но не само заради вярата си. Тя е условие. Та - дали не трябва преди да почне да се лекува човек, да се замисли какво е отношението му към болестта, а после да се осланя на билките?

Вярата е нещо твърде лично за да се коментира кой в какво вярва,защо вярва и дали греши.Всеки човек има право на избор,а кое е правилно и кое не,решава само Бог!

Поздрави!:)

Линк към коментар
Share on other sites

Да се довериш на вътрешната си интуиция е страшничко... Рискът от грешки е много голям. Понякога интуицията ни насочва да вземем нещо, което би предотвратило развитието на проблем, за който дори не подозираме. Спомням си много ясно моменти, когато преди години ми се е приисквало да откъсна и изям определени части от растения, за които дори не съм знаела дали са ядивни или отровни, още по-малко - какво действие имат. След време разбрах, че те биха ме спасили от болести, които тогава навярно са били в зародиш, а днес са доста напреднали. Всичко трябва да се проверява и да не се взима на сляпо.

От друга страна повечето от нас са изгубили вътрешния си усет за това от каква храна имат нужда. При дивите животни и малките деца не е така. Този усет може да бъде върнат, но разумното начало не бива да се изпуска никога. Има много ядивни храни и растения, които могат да послужат и за профилактика, и като лекарство. Те са с голяма степен на безопасност, в болшинството случаи.

Друго, за което си дадох сметка напоследък, търсейки информация за болестите на дъщеря ми е, че едни и същи билки са подходящи и за двете ни, макар болестите ни да имат различна проява в по-голямата си част. Предпочитам да взимам нужните за нея неща, но напоследък ме гложди мисълта, че трябва да излекувам и себе си, да не се пренебрегвам, за да оздравее и тя.

По-сложно е, отколкото на пръв поглед...

Линк към коментар
Share on other sites

Когато имам здравословен проблем се доверявам на лекар и на собствените си знания в областта на алтернативната медицина.Никога не ползвам само един метод на лечение.Това е моят избор.:feel happy:

Интуицията понякога лъже и не е разумно човек да се осланя само на нея.

Латина,лекувай не само дъщеря си,а и себе си!Направи го заради нея,ако нещо ти пречи да го направиш за себе си.Успех!:)

Линк към коментар
Share on other sites

Интуицията, вътрешният глас, не лъже, но в желанията си или чувствата си, човек може да го почне да го тълкува и така да сгреши самият той. Съгласна съм, че знание е необходимо, особено ако лечението трябва да се прилага на друг човек, а не върху самият себе си.

Granat1, за вярата - зададох само въпрос, в който не съм влагала осъждане!

И отново бих попитала, някой знае ли какво е отношението на Учителя към билколечението?

Поздрави!

Линк към коментар
Share on other sites

"Има растения,които лекуват и най-опасните и мъчнолечими болести.Който не ги познава,страда.Затова казваме,че хората страдат поради своето невежество.Изучавайте растенията и техните лечебни свойства."

"Чрез цветята,растенията,плодовете,дърветата човек се лекува,свързва се с тяхната магическа сила."

"Изучавайте магическата сила на растенията.Те имат скрити огромни сили."

П.Дънов "Нова книга за здравето""

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...