Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Баенето


Recommended Posts

На мен в първи клас ми баяха с олово. Една бабичка туркиня ми баеше - нареждаше някакви думи от рода на крокодульо мокодульо, абе не знам, някакви неразбираеми слова. Така че надали думите които съм чул са ме успокоили, щото не съм ги разбирал. :D Но имаше ефект. След това в четвърти клас 2 пъти или повече ( не помня, но поне 2 пъти) ходих при една баба да ми бае с чесън. Въртеше чесъна около мен и нареждаше. :blink: Това даде още по - голям ефект. Първата баячка не знам дали взе пари. Втората взе, но защото майка и даваше. Но помня че ги остави на земята преди да ги прибере и взе да се кръсти.Кристиян, много хард мерки искаш срещу баячките бе. :D Срещу тия двете не би могъл да ги приложиш, защото са починали. :D

Редактирано от hrisko_89
Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 105
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

11baba1.gif

Баенето е вид природна магия.

Както при всички природни магии жертва са както оръдието за въздействие /в случая баячката/, така и мишената /болника/.

Същността му е следната.

Баячката в ролята си на медиум е проводник на сили от определена област на планетарния астрал, "обитаван" от съответните егрегори и йерархии от тази страна и от отвъдното. Целите на това въздействие са най-различни, но всички до една ...неетични /този евфемизъм ползвам преднамерено/.

След съответната подготовка чрез вербално - магнитен ритуал се "отваря4 проход в ауричната защита на болника и в дихателното му поле се "имплантира" съответната мисъл/форма. Действието и е сложно и разнообразно с по-малка или с по-голяма продължителност във времето. При всички случаи, обаче, тази "мина" , проникнала до същността ни в един момент се "взривява" с последици в разрез с избрания ни житейски път. Не отричам, че този вид природна магия може да помогне на болника, но цената...

2743815242957641631248158508RgkllsmoZrunnknnbCke_m.JPG

Линк към коментар
Share on other sites

Задължително ли е при баенето да се гонят разни духове или да се ползват такива за помощници. :blink: Може просто баячът да прави внушения на лекувания чрез ритуалите си, да му въздействие с биополето си.

Линк към коментар
Share on other sites

...първо човек трябва САМ да направи своя избор. Правилен, грешен няма значение. "Помощ идва само СВИШЕ...". "Само Бог помага.Това е истинската помощ." ОК ! Правилни твърдения. Как ? По-конкретно. Еми,... точно с тези същества от Невидимият свят, които бдят за живота и здравето, и следят за изпълнението на задачите, ...за следването на начертаният Път. За мен е много наивно и елементарно да се смята, че помощта е от дадения терапевт, лечител, доктор,...в контекста на тези разсъждения. Човек е създаден здрав и в него има голям енергиен потенциал да се пребори с голяма част от зарази, болести, епидемии,... които също нямат случаен характер, но няма да разводнявам мнението. Общо казано, в следствие на голямото "затъване" в материята, хората губят енергиите си и не могат да "изплуват"...

Сега, в този ред на мисли (по конкретно), нека си зададем въпроса, кой е създал терапевти, доктори, лечители, фармацевти...? Вижте колко профилирани, тясно-специализирани са всички... И непрекъснато се роят ! Какъв е окултният смисъл на този "бум" ?

Добре. Да помислим... Представете си,че сте в контакт с много близък човек и вие отговаряте за него, но не може да си говорите и да общувате пряко с него. Той не ви вижда. Не можете да го съветвате, не можете да му "подадете ръка", ... НО има едно важно условие, за да дадете помощ, близкият ви трябва да поиска и помоли за това. Как той ще поиска ? (трудна работа!) Не ви вижда. Не осъзнава, че ви има. Как ? - Ролята на страданието...Рано или късно то минава границата на поносимост и човек се помолва, ей така искрено, с голямо желание и с цялото си Сърце. Е тогава е ВАШ ред! Условието е изпълнено и вие трябва да помогнете. Какво бихте направили? Как бихте извадили близкият си от помиената яма, която той е изкопал сам, заровил се е там и даже се чувства удобно и моли САМО за "малки" подобрения и уют... Молбата се е молба - "вратата е отключена"... Да уточним! - има милиарди хора по света, чиято поносимост към страданието е изчерпана, осъзнават се и молят...Голяма цифра, но може да се докаже, а проблемите и болестите са близки и идентични. Как ще им се помогне най лесно? Разбира се, че чрез "наука", специализации, хапчета, терапия...(злоупотребите ги пренебрегваме!) После става всичко лесно - подходящи мисли изпращате на вашият близък, той намира "случайно" спициалиста, който "помага" и нещата се оправят...

[/quоte]

Приемайки поста на Н.Дамянов от тема

"Може ли човек да се справи сам с проблема си?,

изниква въпросът -

Кое ви дава сигурността, че наистина болшинството врачки не са също проводници на чиста енергия, както лекари и т.н. ?

Имате ли някакви мащабни наблюдения, нещо като статистика ( защото пишман-доктори и вс. др. специалисти също има, надявам се - малцинство) , нечие обосновано мнение, на което да се обосновете?

Ще се обоснова, защо не мога да се съглася автоматично с "лошотията" на врачките. Нямала съм допир с такива, разказвали са ми мои близки.

Имам достатъчно опит с фините енергии, за да знам, че болестта е енергия с по-ниска вибрация от естествено хармоничната за човека.. Не може към нея да се прибави енергия с още по-ниска вибрация и да се получи хармония. Казано иначе, не може да крадеш от крушите, а те да стават повече.

Математически -

( -2) + ( -3) = ( -5) , а не на +5

А ако енергийната същност си вземе отрицателната енергия и се храни с нея, това си е нейна работа.

В другата тема ("Може ли човек да се справи сам...") маркирах 2 думи - Страдание и Любов. За мен само те са впряка връзка с оздравяването и нищо друго. Най-малко пък някакви отрицателни енергии.

Повече за тях, тук :

Може ли човек да се справи сам с проблема си?

П.П. Ето малко конкретни разкази за това, как се случва баенето ( впрочем в едно мнение се говори за светена вода от манастир) - от бг-мамите :)http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=385845.0 Форумът обхваща широк спектър жени , както и случки с техни близки, надявам се да дава богата картина.

Защото ние все философстваме, а за това е нужен поне малко суров материал. :)

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

Баенето се прави най-често на деца, при това- насила, не е по тяхна молба, нито е доброволно...Равносилно е на психоенергийно изнасилване. Баене без последствия няма- детте на което са баели като е било примерно на 3 годинки, на 20, 30, 40 или повече години години си отнася последствията- времето е просто разстоянието между причината и следствието.

Баенето във всичките му форми, според мен е най-брутално изнасилване на енергийно ниво.

С удоволствие бил лял куршум (направо от дулото) на всякака баячка- ей така, щото според мен само така може да се помогне на баячката да се избави от проблема с баенето...То е ясно, че не би приела, че точно ТЯ има проблем- не е и нужно...Не е нужно да обясняваш на хлебарката, че е вредител преди да я напръскаш с пестициден спрей...

Ако зависеше от мен- щях да наложа здължителна цианидна терапия на всяка баячка...

Абсолютно...

Ами тази радикалност може да се избегне за сметка на друга радикалност- прочистването на болниците като място за раждане на бебета например. Увреждането на едно бебе започва още от бременността на майката, но самото раждне е сериозно изпитание и за родилката, и за бебето което се ражда- със сигурност болницата не е нито мястото, нито пък раждането се "води" по каквито и да е природни закони....

Работя в клиника точно над АГ-клиниката, и в частност, над родилното отделение...У па да ви кажа, от неонатоложките, през акушерките, и повечето жени-гинеколожки...ко баячките са хлебарки, то тези пък са....

Сигурно имам голям късмет, че не съм се родил в болница, понеже съм роден в малко градче, където болницата била малка, всичко е било "заето" по времето когато съм се раждал...Единтствено майка ми посетила болницата след ражднето, поради нужда от хирургическа процедура...откъде да знае жената, че ще вместо с глава, ще се рлодя с тиква-рекордьорка...та, съм й причинил тук-такм някое разкъсване...

Но, аз също съм родител, и има хора, които познават и на живо хлапето ни- ако ви покажа епикризата, дадена ни след изписването- според нея детето ни е кажи-речи олигофренче...Но не е само това...Като бебе беше на естествено хранене, и в детската консултация го обявиха за "хипотрофиче"- в сравнение с натъпканите с адаптирани млека "мишленчета"...Попитах лекарката кога за последно е имала случай на дете само на естествено хранене, и тя не можа да си спомни...а беше доктори с опит, малко преди пенсия...

Аз нямам вземане-даване с баячки-нито в детството си, нито по-късно. Чувал съм от жена ми, че е била водена тук там на подобни процедури, от които спомените й не са никак красиви, да не говорим за това, че нищо здравословно не се е подобрило от тези процедури...

Имах баба майка на баща ми), която не познавах много добре, общото време прекарано с нея да е било няколко дни в живота ми най-много. Чак години след като почина, при едно наше семейно гостуване при роднините ми, от една моя леля разбрах, че баба ми лекувала животни, а баща й пък лекувал по странен начин хора- с малки порязвания тук-там по тялото и главата, и бил доста търсен в тази насока...Но, за баба ми ставаше въпрос- тя е лекувала домашни животни, приказвала е с тях, познавала е природни средства и с тях е оказвала съответно лечение- но без насилие над самата животинка...

Нама същество, с което да не е възможно СЪЗНАТЕЛНО общуване. Още повече това се отнася за общуване с едно кърмаче, което ако и само да реве и да не може да говори, това съвсе не означава че не може да общува съзнателно- това, че "големите" не знаят да общуват с децата, това не означава, че децата не могат да общуват съзнателно...

Да ви призная честно, баенета и прочие процедури върху деца, като че ли са неща, които хората търсят за децата си за да се оттърват от собственото чувство за вина...а това, че децата си го отнасят- това като че никак не е важно..."Да правя каквото трябва...."- да но не за сметка на децата...

Ето защо, цианидното отношение от моя страна си остава актуално, дори съм склонен да разработя нещо по-ефикасно, не смълтоносно, но еквивалентно на нанесените щети- хрлумва ми за електрошок- от тези, които и до днес се практикуват по психиатриите...с тази разлика, че бих спестил упойката...Колко може да понесе една баячка- проявявам чисто научно любопитство да узная...а кой знае- някой ден, може да напиша дисертация по тази тема... :D

Линк към коментар
Share on other sites

Кристиян, дали е странно че една баячка /аз, в случая/ мисли като теб.

Може да пробваш без-упойките върху ми, за дисертацията.

Аз обаче подозирам, че баячките идея си нямат какво творят и как вредят, те вярват, че помагат.

Но ти не се сблъскваш с хорските илюзии за 1 път, убедена съм. :P

Редактирано от infinity1305
Линк към коментар
Share on other sites

Извинете, че се намесвам, но "феноменът” баене е развенчан мно-о-о-о-го отдавна.

Това си е чисто и просто невро-лингвистично програмиране, посредством народните психо-техники на убеждаващото въздействие на зрелищният ритуал и ефектният наратив.

Всеки може да се научи и на двете – и на думички и на фокуси.

По-трудното е да стане добър сугестор, за да бъде ефектът и двоен. Тук вече помагат и някои странични помагала – външен вид, подходяща обстановка, предизвикателно или уверено поведение, поглед, впечатлението, че се върши нещо тайнствено… и т.н.

Отдавна са известни и силата на подсъзнанието и фактът, че човек сам се лекува – стига да го допусне.

Така например, при дете под 4-5 годишна възраст внушението действа посредством придружителят. При по-големи деца и хора – те сами се поддават.

Има и редица изключения, разбира се, които много зависят от фактори като възпитание, семейна среда, манталитет и др.

Дали ще е баене, леене на восъци, куршуми или всякакви народни ритуали – все тая. Важното е човек да вярва в тях. Всичко останало – ще го свърши подсъзнанието, пращайки го като команда на съзнанието.

Същото може да се наблюдава и като ефект при религиозните ритуали – кръщение, освещаване, помазване и т.н.

Линк към коментар
Share on other sites

Кристиян, дали е странно че една баячка /аз, в случая/ мисли като теб.

Може да пробваш без-упойките върху ми, за дисертацията.

Аз обаче подозирам, че баячките идея си нямат какво творят и как вредят, те вярват, че помагат.

Но ти не се сблъскваш с хорските илюзии за 1 път, убедена съм. :P

Ами, всъщност, едва ли бих тормозил който и да е човек, ако ще и баячка да е. Единственот което си струва е това, да можеш да поставиш човека причинил нещо негативно на същото място- да преживее, да почувства, да усети психически и физически това, което благодарение и на него самия друг човек е изпитал. Това естествено засега няма как да стане "официално", но неофициално може...

Аз съм мъж, но това не ми е попречило да ме болят яйчниците, въпреки че ги нямам- е, това е случка от ученическите ми години, свързана с лятна бригада и момиче, което харесвах- т.е. примал съм момичето и отношението си към него с доста емоционалност. Преживял съм и съм изпитал физически болки, емоционални състояния и т.н., които други хора са изпитвали- и за мое съжаление, значителна част от страданията им съм си отнесъл аз, за сметка на това- те са получавали облекчение...Минаха години преди да осъзная, че всъщност преживявам състояния, които не ми принадлежат и с които не съм длъжен нито да се съобразявам, нито да допускам...Емоционалната наивност води до тежки последствия, от които човек трудно може д се опомни, и още по-трудно да се освободи, или да намери начин да не допуска да се случват повече такива неща...Чак около 30-та ми година започнаха да се навъртат в мен някакви признаци на "осъзнаване", а като навърших 33г. (през 2003 накрая- а цялата 2003г. беше много тежка за мен самия, започна и завърши със загуба на двама души, които бяха много близки за мен..плюс един доста дълго проточил се ремонт в къщи, който катализира проявите на болест, която от тогава та до ден днешен всеки ден ми причинява физическа болка с килограми...)- но, това беше момента в който започнах да се замслям кое всъщност от всичко което прежвявам психически и физически е "мое", и кое е свързано с други хора...По онова време (а и досега де) не разбирам от астрология, и не знаех що значи Луна в Риби, които пък са се насадили в 8-ми дом...Първата и спонтанна реакция от моя страна след като разбрах, че съм възпремчив към състоянията на други хора, които по един или друг начин не са ми емоционално безразлични, бе да се опитам да се затворя...Не че не съмопитвал и преди- но едно е да се изолираш без да знаеш как всъщност да го направиш, и съвсем друго е да си осигуриш периметър на спокойствие, в който да се чувстваш спокойно...В това отношение баенето е категорично нарушаване на онази свещена според мен територия на покой, която всеки един човек има, и независимо дали я осъзнава или не- тя е естественото място, в което всеки един от нас търси спокойствие...да те говорим за това, че при деца тази територия е нещо неподозирано от нас- "големите", а повярвайте ми- при децата тази територия е жизнено важна, и те я използват активно поне до 3-4 годишна възраст, и започват да правят крачки извън нея едва след 5-6-7 година, а пр някои деца и по-късно...Ако на това място едно дете бъде притиснато- ще се травмира....

Водят деца на всякаква възраст на прегледи при мен- било за травми, библо за възпелителни процеси, било за някакви вродени проблеми....Насибствения лекарски преглед причинява също такива поражения, с тази разлика, че лекрите най-често не манипулират детската психика и емоционалност, а наблягат на физическите действия- но и те са напълно достатъчни за това, да причинят на едно дете в ранна възраст проблем с посещението при лекари, което пък в по-късните години се изрзява с развитие на доста разнообразни фобии от лекари, болести, лекарски процедури, или пък неща нямащи на пръв поглед нищо общо с лекарски процедури...но, само на пръв поглед...Насилието над когото и да е винаги си има своите негативни последствия...

Линк към коментар
Share on other sites

Сами се лекуваме ако знаем от какво. И не съвсем сами...

Проблема е че сме неизлечимо болни.

Когато пея люлчини песни на моето бебе омагьосвам ли го? :P

...

Кристиян, емоциите не са по-малко агресивни от баенето, мисля...

Увлекателно разказваш.

Линк към коментар
Share on other sites

Сами се лекуваме ако знаем от какво. И не съвсем сами...

Проблема е че сме неизлечимо болни.

Когато пея люлчини песни на моето бебе омагьосвам ли го? :P

...

Кристиян, емоциите не са по-малко агресивни от баенето, мисля...

Увлекателно разказваш.

Всичко, което изразяваме е "спонсорирано" от Е-моцията, без значение дали е осъзната или не. Човек може да осъзнава емоциите си, и тези осъзнати емоции ние наричаме чувства. Такива осъзнати емоции са присъщи и на животните- т.е. да осъзнаят емоцията и да я проявят съзнателно - много случаи са познати от фолклорните приказки на различни народи, вкл. и от българските народни приказки и предания, в които примерно млад момък заминава надалече, и казва на близките си, че ако с него се случи нещо лошо- примерно ако загине, по реакцията на любимия му жребец, ще разберат за това.

Аз не съм майка, и не мога да се поставя в тази позиция- нито познавам бременността, нито раждането....Но като родител съм бил около бебето, говорил съм му, от време на време съм му попявал това-онова- не за да го приспивам, а по-скоро за да го разсмивам...и едва ли щях да го правя, ако не съм бил стимулиран по някакъв начин от самото бебе да го позабавлявам, или пък да го утеша, или нещо друго- според естеството на ситуацията. Въпреки че бебето все още няма възможност за вербално общуване, то общува прекрасно по невербален начин, и ако всеки родител се позамисли и си припомни по възможност по-цялостно и пълно моменти от ранното детство на детето/децата си, ще си припомни и осъзнае, че всъщност, децата дори още по време на бременността, както и след раждането си, в най-ранната детска възраст- от 0м. до около 2,5-3г. са общували прекрасно по невербален начин както помежду си, така и с възрастните, така и с домашни животни- ако е имало такива наоколо.

Така че, всички форми на общуване са възможни благодарение на емоцията- тя е първичнта енергия, която прави общуването възможно както при хората, така и при животните. Съзнателното общуване може да бъде вербално и невербално. А общуването е обмен на информация, а информация може да се предаде само под форма на енергия (емоцията е тази енергия)- така че, дали искаме или не, при всяко общуване ние приемаме и предаваме информация/енергия. Друг е въпроса дали това става по взаимно съгласие, или едната страна е принудена по някакъв начин- физически или психически да приеме информация/енергия, която не желае, или която би му се отразила негативно. По този начин при нас хората е възникнала т.нар. "втора прирпода"- навиците...Независимо дали са нещо полезно или ни вредят, навиците се оказват понякога много по-силни отколкото можем да си представим, и често пъти човек предпочита смъртта пред тоа, да се раздели с някой свой навик...В тази тема не е място да се дискутира върху тази тема точно- но това е положението. Децата започват да приличат на родителите си не поради "гени" и "наследственост", а поради развиването на "втора природа".

Всеки може да се сети за пример на някое "опако" дете, което "ни се води, ни се кара", което ни родители, ни учители са били в състояние да контролират, както да "възпитават".- Такива деца най-често не приемат чертите на родителите си, освен съвсем бегло, на физическо ниво, а развиват свой собствен облик- и при тях има изградена "втора п рирода", която обаче не е тази, която е опитано да бъде наложена...

Такива своенравни деца, растейки, може да попаднат както в единия, така и в другия полюс на морално-етичните разбирания, които ние хората имаме в диалектическото битие в което живеем...

Линк към коментар
Share on other sites

Взаимоотношенията / общуването / енергообменът между хора, както и между всичко и всичко в този свят, не са само под форма на насилие.

Точно в този сайт ли се забрави това?

Линк към коментар
Share on other sites

...

Всеки може да се сети за пример на някое "опако" дете, което "ни се води, ни се кара", което ни родители, ни учители са били в състояние да контролират, както да "възпитават".- Такива деца най-често не приемат чертите на родителите си, освен съвсем бегло, на физическо ниво, а развиват свой собствен облик- и при тях има изградена "втора природа", която обаче не е тази, която е опитано да бъде наложена...

...

Това е добрата новина.

Самото желание за контрол над други човешки същества /неосъзнато - най-вече над децата ни/ е в резултат на трудно контрулируемата ни емоционалност, в чийто капани пребиваваме непрекъснато, от самото начало. Много интересна тема.

Но аз да се върна към баенето /контрол?/

Как се лекуват уроките без баене? Няма ваксина против уроки, значи и лекарство ли няма? :P Те са факт.

Късметче, разбира се, че не са... но не е ли твърде луксозна заблуда да виждаме само красивото...

Линк към коментар
Share on other sites

Да де, и аз това се чудя как може подобни видимо негативни практики като баенето да се захаросват зад любящи и надъхани с "позитивност" слова... Дано поне относно децата и тяхната свещена свобода бъде будна съвестта и родителите не си позволяват подобни експерименти с тях само поради неграмотност и незнание какви бих били последиците за тях.

Линк към коментар
Share on other sites

Самото желание за контрол над други човешки същества /неосъзнато - най-вече над децата ни/ е в резултат на трудно контрулируемата ни емоционалност, в чийто капани пребиваваме непрекъснато, от самото начало. Много интересна тема.

Именно....желанието за контрол най-често е много неосъзнато и маскирано зад илюзията....че "помагаме", а всъщност се набъркваме там, където най-малко е необходимо. Със сигурност е изпитание за една майка да го преодолее - и не по-малко за детето й.

Линк към коментар
Share on other sites

видимо негативни практики като баенето да се захаросват зад любящи и надъхани с "позитивност" слова...

неграмотност и незнание какви бих били последиците за тях.

Не забелязвам някой да захаросва нещо.

Поставих куп въпроси, на които никой с нищо конкретно не отговори.

Общи приказки от камбанарията на знаещи и можещи. Това си е право на този , който пише.

Но ако някой обвинява, нека първо да обясни

1. как и какво е видял той/ тя от тези практики

2. с какво е намалил неграмотността и незнанието по този въпрос

Пак задавам въпроси, нe захар.

...................

"не е ли твърде луксозна заблуда да виждаме само красивото..."

Infinity,

...

не става въпрос само за красивото. Думата "само", както и "никога' / " винаги" е желателно да се ползва много отговорно.

Уверявам те, че многократно съм я прехвърлила през ума си, преди да я напиша и оставя в мнението. Не е адресирана към тебе.

Но е добро начало да установим И красивото, ако го има. Така неизбежно ще уточним и грозното, защото освен твоето твърдение за грозните думи на една баячка ( едно - не е статистика), никой нищо конкретно не казва.

Поздрави на пеещото бебе! :)

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

Безсмислено е да спорим. Не споря, изказвам мнение. За съжаление не мога да нарека една агресия "хубаво нещо", колкото и да се напъвам.

Помолих други знаещи да баят да пишат тук, с тях бих обсъдила къде е силата на процеса - в грозните думички или другаде. От опит знам какво е... и не го практикувам.

Дори да опитам да установя красивото в този акт, няма да е възможно, такова няма.

Освен всичко останало имам съмнения и относно "добрината да се помага" и полезността. Диалектика.

Все си мисля, че е редно да мислим за лошото което вършим, а красотата си е на мястото си, няма къде да отиде, ако пожелаем да я докоснем... там си е... но не е добре да кичим с нея наред само за да успокояваме съвест...

Баячки, магьосници... гледачки... каква красота?? Има... същества, които само това чакат - някой да си повярва, че има божествени възможности и дарява живот и здраве. Извинявай, смешно ми е... :D

Но... нямам си вземане - даване с такива, само съм чувала... :)

Бебето вече е здравичко и с цели 3 зъба. Благодаря ти :)

Редактирано от infinity1305
Линк към коментар
Share on other sites

Всъщност, не търсите знаещи, понеже твърдостта на личната ви позиция не може да си позволи противоречаща им авторитетност.

Не искате и конкретности, защото ако ви опиша някои настъпващи процеси и използвани етерно-астрални сили/същества, само ще се оцъклите и ще пропищите.

Баенето вярно е като антибиотик - замазва ти конкретния симптом и отвсякъде ти скапва организма.

Баячката, горката, е едно окаяно парцалче в ръцете на едни астрални същности, които са от много по-ниски порядъци на същестуване от самите нас.

И да свързваш насила онзи, уж желаещ излекуването си, с тези паразити... Определете си го сами...

И аз мога да бая -

бай-бай!

Линк към коментар
Share on other sites

Баенето е вид "слововибрационно хармонизиране"...Ако човек потърси в народните песни, ще открие много примери за слововибрационни хармонизиращи редове (чисто енергийно въздействие, насочено чрез звука и мелодията към определени енергийни центрове), които ако изчислим, ще разберем какви енергоинформационни корекции могат да правят. И обратното- знаейки принципа на създаване на един енергоинформационен слововибрационен ред, може да се "измисли" "баенка" за всеки един конкретен случай...

Има известни "универсални" хармонизираощи "баенки" които представляват известни фолклорни песни....Който иска, може да ги опита. Няма да посочвам примери, за да няма предварителна сугестия- вземете различни примери като песни на "лазарките", или някои кукерски песни...

Изпейте една такава песен над съд с вода, и замразете водата след това.

За сравнение, в същия съд поставете отново същото корличество вода, и "излейте" ругатни, обиди, помислете сид нещо отрицателно...след което оставете водата да се замрази в хладилника...

И накрая, като "контрола" замразете същото количество вода веднага след като я напълните в съда...

След като се замрази, изследвайте формата на образуваните кристали....

Баенето е свързано задължително с използването на вода за "очистване" и "пречистване"

Прочетох това, писано преди 3 години и ... си мисля, че има различни видове "баене".

Както и че разстоянието от "Осанна" до "Разпни го" по принцип си е много къса дистанция. :)

Редактирано от Диана Илиева
Линк към коментар
Share on other sites

И аз мисля, че не трябва да поставяме всичко под общ знаменател. Сигурно има както баячки използващи груби текстове, така и такива, чиито думи се изпълнени с духовност. Иначе баенето си е чиста магия. Наистина силно е застъпен елемента на внушението, усилван от ритуалността и създаването на чувство, че нещо се прави по проблема на човека на който се бае, но това не означава, че липсва енергийно въздействие. То разбира се може да е както подходящо, така и неподходящо, според индивидуалните качества и духовността на баячката и метода, който използва.

Баба ми лее куршум. Това не знам дали е точно баене. Не зная също дали използва някакви думи докато лее оловото. Тя обаче в никакъв случай не е човек, който би произнесъл дума с грубо и безнравствено съдържание. Определено е силна и борбена личност и си мисля, че не изпитва страх от нищо. Това го казвам, защото тя лее куршум в случаи, когато в резултат от изживяването на някакво стресиращо събитие или опасност, хората са преживели силен страх и и целта е освобождаването от него. Глупаво е да ходиш да се освобождаваш от страховете си при човек, който не се е освободил от своите.

Сега за въпроса, доколко трябва да използваме подобни методи. Имам усещането, че баенето, както и други магически практики са опит да се прескочи даден проблем, вместо да се разреши; да се заобиколи. Също така можем да имаме желание да се постигне някаква цел „по лесния начин“, без полагане на необходимите усилия и създаване на подходящите условия за това. Детето ни е болно и ние искаме то да оздравее, без разбира се да мислим заслужено ли ще е това или не. В това няма нищо лошо. Въпросът обаче е какво средство ще използваме за целта. Ние трябва да сме наясно за метода, който използва баячката. Тук вече могат да се породят доста проблеми и сериозен конфликт на интереси. Баячките в повечето случаи не знаят какво точно правят, а всичко извършват механично. Необходимо е да обърнем внимание и на самата баячка – на нейната духовност (това не бива да се разбира като притежаване на езотерични знания, а като искреност, честност, почтеност, добронамереност, прямота), култура (пак не е задължително да се покрива с общоприетия етикет), излъчване. Трябва да сме наясно и че баенето няма да реши проблема окончателно. Това може да направи единствено засегнатия.

Линк към коментар
Share on other sites

Чета ви и съм склона да се съглася с Кристиян за циянидната терапия спрямо баячките, ама к'ва терапия да има спрямо непросветените майки???( онези недуховните и неинтересуващи се от езотерика, а?!?)

Сега разбирам и оценявам плюса на атеизма си!

Щот незная какви бих ги забъркала от незнание (но НЕ от желание за контрол)когато

след една операция на сливиците сина ми имаше страх една година ... докато отзвучи.

Слава Богу, че не вярвах!

както и да ви звучи! :)

Баенето вярно е като антибиотик ...

Баячката, горката, е едно окаяно парцалче в ръцете на едни астрални същности, които са от много по-ниски порядъци на същестуване от самите нас.

И да свързваш насила онзи, уж желаещ излекуването си, с тези паразити... Определете си го сами...

Е на т'ва му казвам първокласна PR-акция!

хем казва-хем не изказва

чудя се къф емотикон да сложа

Редактирано от Еси
Линк към коментар
Share on other sites

Чета ви и съм склона да се съглася с Кристиян за циянидната терапия спрямо баячките, ама к'ва терапия да има спрямо непросветените майки???( онези недуховните и неинтересуващи се от езотерика, а?!?)

Сега разбирам и оценявам плюса на атеизма си!

Щот незная какви бих ги забъркала от незнание (но НЕ от желание за контрол)когато

след една операция на сливиците сина ми имаше страх една година ... докато отзвучи.

Слава Богу, че не вярвах!

както и да ви звучи! :)

Баенето вярно е като антибиотик ...

Баячката, горката, е едно окаяно парцалче в ръцете на едни астрални същности, които са от много по-ниски порядъци на същестуване от самите нас.

И да свързваш насила онзи, уж желаещ излекуването си, с тези паразити... Определете си го сами...

Е на т'ва му казвам първокласна PR-акция!

хем казва-хем не изказва

чудя се къф емотикон да сложа

Ами емотикон на "гъба"- щото след като антибиотиците уморят бактериите...никнат гъби...

П.П. Когато завали Божествена любов от небето- добре еда си носи човек чадър :3d_060: Любов с подходящи предпазни средства, може да вдгне нивото на вярата до 98%- което никак не е малко...

Линк към коментар
Share on other sites

Е на т'ва му казвам първокласна PR-акция!

хем казва-хем не изказва

чудя се къф емотикон да сложа

Хм... имаш право Еси, но само наполовина и ти. Хем казваш - хем недоизказваш. Уточни за каква PR-акция и в каква посока става въпрос, че да те разберем еднозначно и тебе. Дали е PR-акция в услуга на Бог и кой Бог, или е PR-акция в услуга на Дявола. Пък и тук мога да ти ги разгранича нещата, но ще омръзна на форумците с многословието.

Защото:

И аз мога да бая -

бай-бай!

Това е вярно, но пак наполовина. Няма жив човек който да не може да бае.

То баенето си е чиста молитва по моите разбирания. Но молитва към кого, за кого и за какво са много важни условия, които обикновено се изпускат от недоразбиране най-вече от атеисти. Защото "баячките" не искат от тях Вяра, Религиозност и прочие, а само пари. Вярата в Бога и видовете Религиозност са стройни системи изискващи много дълбочинни познания. А баенето си е точно замазване на проблема. Мисля, че признанието на Венцислав, че може да бае, е искренно до някъде. Той си знае докъде.

На мене по ми изнася да моля Бога - Христос при потребност, от колкото да бая на астрални същества. Със сигурност Христос е чист и ако молитвата ми бъде чута, ще знам, че ефекта идва от Свято Място и Свят Богочовек.

Вместо да правите цианидна терапия на баячките, накарайте ги да влезнат в църквите по-добре .... в стройната система направена от Бога чрез Апостолите и Светците. Иначе няма на кого след цианидната терапия да викате мамо, бабо, лельо и прочие .... Пък психотерапевтите се ангажират само с натрупване и владеене на ограничено познание / ограничено според "багажа" на даващият диплома за психотерапевт/ и обикновено те са дипломирани от държавата баячки. А знайно е, че от всяка върба свирка не става.

Ако молитвата се прави от чист човек /свещеник/ към чисто божество с чисти намерения - ми няма лошо.

Ако молитвата се прави от нечист човек към нечисто божество, намеренията си остават на заден план вече. Защото свещеннодействащият трябва да е чист при произнасяне на молитва, за да може да протече чрез него чиста и лекуваща енергия. И да моли за помощ ако не Бог, то поне Светец.

Ето това е положителен PR-акция ... ;)

Линк към коментар
Share on other sites

Хм... имаш право Еси, но само наполовина и ти. Хем казваш - хем недоизказваш. Уточни за каква PR-акция и в каква посока става въпрос, че да те разберем еднозначно и тебе.

Добре е когато човек пише да е ясен. Нахвърлянето на думи които провокират въображението е малко кофти.

Смятам знаеш като мъж, че съблазняването е в загатването на голота, а не в самата голота.

Може би, Венцислав се страхува, че ако опише с думи това което е чел (на мен по ми е интересно дали има опитност щот знания без опитност за мен лично са си тегоба) за нисшите астрали ще предизвика енергия която да отвори дупка във форумът ни и да го катурне в небитието или некъде другаде ... :rolleyes:

Ако молитвата се прави от чист човек /свещеник/ към чисто божество с чисти намерения - ми няма лошо.

И най-чистият човек с най-чистите си намерение не може да помогна, ако душата не е извървяла пътя си.

Линк към коментар
Share on other sites

Съмнявам се Венцислав да се страхува.

Аз нали ви пиша след опитност, не виждам полза да има.

Тук по-знаещи се оказаха не онези, които умеят да баят като мен /къде сте бре!/ ами другите с предположенията и добрите намерения.

Та има ли знаещи баещи или само си правим проветрение?? Че имам въпроси... по темата.

Редактирано от infinity1305
Линк към коментар
Share on other sites

До тук събрахме конкретика за работа с 2 вида под нас по йерархията:

- негативни мисъл-форми

- нисши астрални същности.

Също и с цялата йерархия над нас, представена с названията на християнската църква (която според пишещите се ползва в значително по-малка степен).

Никой не предположи, че висшите същества може да са познати на народите ( вкл. нашия) от предхристиянството. А езическите ре-лигии ;) са известни от историята и археологията. Без съвременни данни не ми се правят предположения, колкото и логични да изглеждат.

Тъй като аз нямам нужда от повече обяснения, спирам. Темата е сериозна. Който се интересува, ще намери познания и опитности по нея.

За мен беше важна, защото е част от живота, в който искаме да се съхраним и развиваме.

Благодаря на участниците, които видяха тук нещо повече от интригуващо занимание за свободното време, и особено на Ян за някои впечатляващи формулировки :) и на Дианчето за навременните допълнения.

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...