Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Час на раждане, координати на населено място.


Жорко

Recommended Posts

Моля, кажете ми как мога да разбера в колко часа съм роден (никой не помни), ако не, означава ли това, че никога не може да ми бъде направен хороскоп.Благодаря!

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 35
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 4 months later...

Здравейте,

Ето един много полезен адрес за намиране на координатите на мястото на раждане. Това е необходимо за създаването на рождената карта.

Търсене на координатите на населено място.

Георги

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...
  • 1 year later...

Привет ,

Моля, да обясните за дете,родено на 25.07.07. г. в 00.37 ч.-Сф.как се изчислява асцедента,луния знак,въобще картата му,след като има лятно часово време и като се махне 1 час назад се получава,че е роден на 24.07.2007 г. в 11.37 ч.

Това води ли до промяна на наталната карта .

Коя дата,час и ден са истинските.

И когато се прави хороскоп или номерология ще се знае ли ,че не само часа е друг но и датата и деня и...,о, много ми е объркано.Коя е действителната рождена дата и час. Моля обяснете ми .

БЛАГОДАРЯ

Линк към коментар
Share on other sites

Когато си е родено, тогава е действителния час :). При лятното часово време се добавя още 1 час спрямо Гринуич и става +3ч от Гр, но това повечето програми го съобразяват сами.

Линк към коментар
Share on other sites

Привет ,

Моля, да обясните за дете,родено на 25.07.07. г. в 00.37 ч.-Сф.как се изчислява асцедента,луния знак,въобще картата му,след като има лятно часово време и като се махне 1 час назад се получава,че е роден на 24.07.2007 г. в 11.37 ч.

Това води ли до промяна на наталната карта .

Коя дата,час и ден са истинските.

И когато се прави хороскоп или номерология ще се знае ли ,че не само часа е друг но и датата и деня и...,о, много ми е объркано.Коя е действителната рождена дата и час. Моля обяснете ми .

БЛАГОДАРЯ

Когато се прави хороскоп положението на всяка планета в радикса се изчислява на базата на регулярно издаваните от астрономическите дружества таблици -ефемериди. Ефемеридите съдържат точното положение на всяка планета за всеки ден от месеца, точно за 00:00 часа ВРЕМЕ ПО ГРИНУИЧ. На тази база се правят и компютърните програми.Някои ефемериди, щвейцарските ако не се лъжа, се правят за 12:00 часа на обяд.

Детенцето си е родено, естествено на 25.07.07 в 00:37 в гр. София. :feel happy: .

Просто в този момент на Гринуич е било 21:37 часа,24.07.07.(в същия този момент по на изток, към Япония примерно вече е било обяд местно време и т. н.)За това когато един астролог изготвя картата (обикновено с компютър, има хубави програми и пестят време от изчисления) задължително въвежда географската ширина и дължина(мястото на раждането).

Всъщност положението на луната, меркурий или друга планета за фиксирано време по гринуич не зависи от географското положение, то си е примерно 5 градуса в риби където и да е станало раждането.Домификацията се променя и от меридиан до меридиан Асцендентът ще обходи целия зодиак в зависимост от точното място на раждане.Ако раждането не е в София а във Варна, Асцендентът се измества с няколко градуса (приблизително около 5-6) напред.Ако продължим да се движим на изток, Асцендентът навлиза в следващия знак. А колкото по-близо до полюсите е раждането, толкова по неравномерни са домовете. Карта на раждане в Швеция, например, има домове с 2-3 интерсептирани знака вътре в тях и други съответно много малки домове.Но това е вече извън темата.

Надявам се, че бях достатъчно изчерпателна. :rolleyes:

Редактирано от Атлантида
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Като имаме в предвид,че детото се зачева някъде 10 месеца преди да се роди,и то е 10 месеца в утробата на майката,и през тези 10 месеца е под влиянието на космоса,на зодиакалните знаци,коя ще е неговата зодия като се роди ?

Редактирано от veselinvalchev1981
Линк към коментар
Share on other sites

Като имаме в предвид,че детото се зачева някъде 10 месеца преди да се роди,и то е 10 месеца в утробата на майката,и през тези 10 месеца е под влиянието на космоса,на зодиакалните знаци,коя ще е неговата зодия като се роди ?

Зодията и цялостния хороскоп зависят от момента, в който детето се роди т.е. стане самостоятелен организъм отделен физически от утробата на майката. Докато детето е в утробата, то на практика е част от организма на майката - храни се и диша чрез нея, възприема нейните емоции и т.н.

Линк към коментар
Share on other sites

Не съм съгласен само с това,че от момента, в който детето се роди му се определя зодията,но всеки си има гледна точка ;) .Но ако го е казал Петър Дънов,че в момента на раждането на детето се определя и неговата зодия,по бих повярвал.Разбирасе,тази гатанка слага под въпрос хороскопите на хората,а и астологичните прогнози са ми и те малко смешни,нямам нищо против астолозите,всеки може да си губи времето както иска,и да си изкарва прехраната си по какъвто начин намери за добре :rolleyes: .Просто искам да се замислите малко,че човек по скоро е съвкупност от зодиите,и си е индивидуалност,която неможе да се впише в някакви рамки :P

Редактирано от veselinvalchev1981
Линк към коментар
Share on other sites

Не съм съгласен само с това,че от момента, в който детето се роди му се определя зодията,но всеки си има гледна точка ;) .Но ако го е казал Петър Дънов,че в момента на раждането на детето се определя и неговата зодия,по бих повярвал.Разбирасе,тази гатанка слага под въпрос хороскопите на хората,а и астологичните прогнози са ми и те малко смешни,нямам нищо против астолозите,всеки може да си губи времето както иска,и да си изкарва прехраната си по какъвто начин намери за добре :rolleyes: .Просто искам да се замислите малко,че човек по скоро е съвкупност от зодиите,и си е индивидуалност,която неможе да се впише в някакви рамки :P

Преди да се роди детето майката е неговия микрокосмос и нейните мисли, чувства , действия , хранене, дишане и т.н. имат изключително важно определящо значение за формирането на човека, който ще се роди. По-този въпрос Учителя дава изключително ценни съвети и набляга особено на ролята на жените като майки за създаване на новия по-добър порядък в света.

А относно астрологията имай предвид, че тя е много сериозна наука и не слагай астролозите и псевдоастролозите под общ знаменател.

За слагане на човека в рамки пък въобще не може и да става въпрос - хороскопът на всеки човек е уникален както самият човек е уникален като индивидуалност.

Линк към коментар
Share on other sites

Преди да се роди детето майката е неговия микрокосмос и нейните мисли, чувства , действия , хранене, дишане и т.н. имат изключително важно определящо значение за формирането на човека, който ще се роди. По-този въпрос Учителя дава изключително ценни съвети и набляга особено на ролята на жените като майки за създаване на новия по-добър порядък в света.

А относно астрологията имай предвид, че тя е много сериозна наука и не слагай астролозите и псевдоастролозите под общ знаменател.

За слагане на човека в рамки пък въобще не може и да става въпрос - хороскопът на всеки човек е уникален както самият човек е уникален като индивидуалност.

Зодията,за мен е именно такава рамка.Колкото до това че майката е микрокосмоса на детето,спор няма,но не влияе само тя на него,влияе също така и околната среда,пак от Дънов го знам,и щом и околната среда влияе,следователно и космоса си влияе на плода.

Линк към коментар
Share on other sites

Преди да се роди детето майката е неговия микрокосмос и нейните мисли, чувства , действия , хранене, дишане и т.н. имат изключително важно определящо значение за формирането на човека, който ще се роди. По-този въпрос Учителя дава изключително ценни съвети и набляга особено на ролята на жените като майки за създаване на новия по-добър порядък в света.

А относно астрологията имай предвид, че тя е много сериозна наука и не слагай астролозите и псевдоастролозите под общ знаменател.

За слагане на човека в рамки пък въобще не може и да става въпрос - хороскопът на всеки човек е уникален както самият човек е уникален като индивидуалност.

Зодията,за мен е именно такава рамка.Колкото до това че майката е микрокосмоса на детето,спор няма,но не влияе само тя на него,влияе също така и околната среда,пак от Дънов го знам,и щом и околната среда влияе,следователно и космоса си влияе на плода.

Майката опосредствува това космическо влияние, защото детето е в нейната утроба и е част от нейния организъм. Рамки в астрологията няма. Рамките ние сами си ги създаваме, щото още са ни ограничени разбиранията.

Линк към коментар
Share on other sites

Да ограничени са разбиранията на хората,и особенно с тия зодии на 80% от моми4етата им са пълни главите със тях,и все те питат коя зодия си,да видят дали ще си подхождат с нейната :D

Линк към коментар
Share on other sites

Да ограничени са разбиранията на хората,и особенно с тия зодии на 80% от моми4етата им са пълни главите със тях,и все те питат коя зодия си,да видят дали ще си подхождат с нейната :D

Значи време е да се заемеш по-сериозно с астрология за да им даваш по-точен отговор

Линк към коментар
Share on other sites

А да :D ,тръгнах да си губя времето с астрология и хороскопи.Това са резултатите,от хороскопите по медиите и весниците.

Линк към коментар
Share on other sites

А да :D ,тръгнах да си губя времето с астрология и хороскопи.Това са резултатите,от хороскопите по медиите и весниците.

Хороскопите в медиите са подигравка с астрологията, а иначе всяко нещо с времето си :D:D:D;):rolleyes::rolleyes::rolleyes: .

Линк към коментар
Share on other sites

Темата има интересен замисъл, макар той да се е загубил в опитите на автора й да подиграе принципите на Астрологията. Спорове за това, коя дата да се ползва за построяването на хороскопа е имало още от античността. Но като практика се е наложило да се ползва датата на раждане. Според Кабала душата на човека влиза в тялото си с пъвият дъх, от този момент и детето, започва личния си живот като индивид.

Зодията не поставя рамки на индивида, защото тя не е единственият фактор, който изгражда хороскопа. Всеки има индивидуалност, и звездите я описват. Всеки си има своята пътеводна звезда, звезда която се усмихва на душата му и ако ние я следваме ще бъдем себе си, ще бъдем пълноценни и щастливи!

Линк към коментар
Share on other sites

Заради затворената тема.Правени са хороскопи по часа датата на зачеването.Новинаги се взема в предвид датата и часа на раждане и мястото.Много бели са направени с така нареченото секцио ,така нареченото контролируемо раждане.Всяка майка иска да роди гений .Но не винаги може да се получи.

Линк към коментар
Share on other sites

Да, съгласна съм, че това "модерно" напоследък раждане е противопоказно както за майката, така и за детето. Примери много.

За съжаление според мен това не е от увлечение по астрологията (тогава желаещите го щяха да са много по-малко), а поради страх от нормалното раждане, поради липса на вяра, майките и семействата им се доверяват и прехвърлят отговорността в ръцете на лекарите, а най-абсурдния за мен мотив - за престиж. :blink:

Линк към коментар
Share on other sites

И още едно допълнение в полза на нормалното раждане.Много съвременни лекари съветват майките, че така е по-добре за тях самите и за детето. Всъщност секциото е много по-удобно за самия лекар, защото тогава той не е на разположение 24 часа в продължение на 30 дни.Свършва си работата в точно определено време и с това всичко приключва.Да не говорим и за материалната страна.Аз също смятам, че ако не е наложително, е по-добре детето да се роди по нормален път.Защото в определен миг звездите застават по начин, в който душата на новороденото ще може най-добре да изпълни задачите си в този живот.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 months later...

Предлагам на астролозите във форума един експеримент!

По правило се приема радикалната карта за определяща, като показател за личностните характеристики, но ме обзема леко съмнение по отношение на преднаталната или картата на зачатието и нейната роля. След като разгледах моята преднатална карта, видях характеристики, които не са толкова добре подчертани в личността ми, но обясняват някои подсъзнателни желания, които не са добре очертани в радикса. Тогава реших да си направя един експеримент. Направих композит, между картата на зачатие и наталната карта, получиха се доста интересни резултати, които съчетаваха всички характеристики, обединявайки ги в една по - функционална карта.

Мисля че ще е интересно да споделите и вашите наблюдения, върху една такава карта и как тя ви описва!

Линк към коментар
Share on other sites

Какво имаш предвид под преднатална карта изобщо? Малко ми е трудно да разбера как се прави хороскоп на момента на зачатието, при положение че точно този момент не е известен. В най-добрия случай е известен денят, но часът...? :rolleyes: Смисъл от композитна карта също не виждам.

Взема се предвид знака на зачанието при разглеждане на определени неща в хороскопа. Примерно моят знак на зачатие е Девата, каквото и да значи това. По принцип знаците, които да разположени на разстояние от 9 знака един от друг, са в такива "взаимоотношения", белязани от определени подобия.

При мен отдавна не важи натала, ако става дума за транзити примерно. Важи релокационната ми карта за Берлин. Основава се на наблюдения за влиянието на 25 градуса от Скорпион върху развития, свързани с личната ми реализация. Чудех се защо все този градус. Направих си релокация, както ме посъветва една приятелка, и 25 градуса от Скорпион ми "кацнаха" на МС. Оттогава ползвам тази карта, но винаги в комбинация с натала.

Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...