Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Хиромантия


Recommended Posts

Здравейте. Искам да ви попитам знаете ли някъде човек , който може да гледа на ръка и познава разбира се. Бих си и платила разбира се стига да знам рче ще науча нещо за себе си. Доста неща се промениха при мен за последните месеци и забелязах голяма промяна и в линиите на ръката ми на дясната . Получило ми се е много интересно преплитане в долната част на дланта с линията на съдбата и линията на живота . До преди започваха заедо от китката като една линия и нагоре си вървяха рязклонени . Сега имам като образуван някакав тригъллник като едната му страна е част от линията на съдбата от лявата страна на ръката на дланта а от линията на живота пак имам образувана нещо като фигура . Поглеждайки ги двете изглеждат като крила на пеперуда и на всичкото отгоре двете фигури върховете им правят една точка обща . Като чели съм на някакъв кръстопът и трябва да взема решение на къде да се върви . Наскоро видях и ,че линията на съдбата ми е най-дългата линия почти права тръгваща от китката и стигаща чак до средния пръст до свивката .

Ако някой му се коментира ще се радвам . Иначе много ще съм благодарна ако знаете гледачка на ръка . Много искам да видя какво ще ми кажат.

Редактирано от papita
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Отговори 172
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Здравейте , някой знае ли повече за " Линията на шестата раса (ясновидството) е най-новата, пета, от главните линии. Среща се по-рядко.Започва от основите на Венериния хълм (възвишение) и отива към хълма на Меркурий. Образува се един много важен триъгълник ".

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...

Наблюдавайте ,гледайте да стават малки изменения в линиите .Когато правите упражнения, ще почнат да се явяват нови линии ,успоредни на линиите на Ума и Сърцето.Това е хубав признак . Те са спомагателни линии. Значи вие сте могли да си въздействате .Всеки ден когато се появи една малка линия ,където и да е ,или пък щом се появят кръстчета или други знаци това трябва да ви радва .Всички знаци които се появяват все са хубави .Кръст и квадрат на Юпитер хубаво ,на Меркурий не.

Като се освободите от всичко старо, ще погледнете на ръката си и ще видите на нея нови линии, по които ще четете новото. Тогава ще видите, че от линията на сърцето тече река от жива вода, а от линията на ума излиза светлина. На лицето ще се изразява цялата вселена – израз на Божествения живот.

Учителя

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте :)

Освен това, което имаме от Учителя, някой има ли някакви други материали или книги за хиромантия? Толкова е оскъдно написаното за хиромантия, френология и физиогномика, че просто... :( Търсила съм по Славейков и по езотеричните книжарници книги и информация и единственото, което ми изглежда прилично е някаква книга "Хиромантия и хирогномия" на Таня Тсиолакиду. Някой дали я е чел и може ли да ми каже дали е добра, понеже се колебая дали да си я взимам?

Аз съм чела само една много стара книга "Тайната на ръцете" на Адолф Дебарол, която е доста приятно написана и е с доста пълна информация, но просто от нещата, които Дебарол казва половината се припокриват с това, което Учителя е казвал в беседите, а другата половина доста си противоречат...

И така, благодаря за вниманието и някой ако има желание да си обменяме материали и информация за хиромантия, да ми пише на ЛС. :D

Ето и един блог, който намерих с доста картинки и обяснения, но не гарантирам за достоверност на информацията :)

http://tamilastrology.hosuronline.com/Palmistry/default.asp

Alex_Pato, за линията на шестата раса и на мен ми е много интересно. Някъде като линия на интуицията дават линия, която започва от Лунния хълм и завършва на Меркуриевия, на друго място я дават да започва от Венерината издигнатина и да свършва във Марс, което е по-близко до описанието от Учителя... Според мен просто в момента все още са много малко хората с такава и затова почти не е изследвана и няма информация за нея :)

Редактирано от kossy
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Zdraveite!!

Az imam taka narechenata "maimunska" ili Semianska linia na liavata si ruka. Na diasnata liniata na razuma i tazi na surceto sa sushto svurzani, no ne izglejdat kato edna, kakto e na liavata mi ruka. Liniite na sudbata i na jivota pri men sa sushto v edna i vuobshte imam ciala mreja ot linii na rucete si i nemoga na praktika da se orientiram koia kakva e :)) Tezi na jivota sa pri men 4- ri, a niama na sudbata i vsichki po-izrazeni linii, koito imam se svurzvat sus Semianskata. Izobshto pulen haos :))) Ima li niakoi jelanie da si pogovori s men po tazi tema ???

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Дриада

Хиромантията показва известни качества на характера на човек.На дясната ръка, носени от миналото, на лявата в процес на работа в този живот.Попадала съм в лекциите на Учителя на информация, че има хора ,чиито линия на ума и сърцето съвпадат, рядко но ги има.Да се пазиш от такъв човек, като каже нещо прави го и става веднага.Т.е. ум и сърце работят по Бога.Линията на шестата раса ще се вижда по- ясно на ръката на човека. Триъгълничетата говорят, че има някакви способности индивида, квадратите затворено положение, да ходиш по Бога в постъпки, мисли, действия.:thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Zdraveite!!

Az imam taka narechenata "maimunska" ili Semianska linia na liavata si ruka. Na diasnata liniata na razuma i tazi na surceto sa sushto svurzani, no ne izglejdat kato edna, kakto e na liavata mi ruka. Liniite na sudbata i na jivota pri men sa sushto v edna i vuobshte imam ciala mreja ot linii na rucete si i nemoga na praktika da se orientiram koia kakva e :)) Tezi na jivota sa pri men 4- ri, a niama na sudbata i vsichki po-izrazeni linii, koito imam se svurzvat sus Semianskata. Izobshto pulen haos :))) Ima li niakoi jelanie da si pogovori s men po tazi tema ???

Не може да имаш 4 линии на живота:), тя е само една. понякога успоредно до нея върви линия, тя е сестрина линия, това означава че имаш подкрепа отвъд. :)Ангел хранител. Линията на съдбата често отсъства, не е задължително да я припознаваш, ако я има на лявата, а отсъства на дясната, не си открил целта в живота си, луташ се. Често линиите се припокриват, но то си има индивидуално значение. Сами по себе си линиите са нищо, за да ти се каже нещо, трябва да има и нещо повече от знание. Често линията на живота пресича линията на съдбата, спира там и се припокриват или правят кръст, това бележи период на важни решения, промяна в живота. Линиите на дясната ръка са променими, те са живи, нагаждат се според живота ти, според взетите решения, появяват се и изчезват положения. Някои така и не се осъществяват. Гледането на ръка е краткотрайно. Само след месец, положението ти може да е различно.

Редактирано от didi_ts
Линк към коментар
Share on other sites

Blagodaria didi_ts !!

Da, chetoh za tazi sestrinska linia, no pri men sa obshto tri takiva podobni, usporedni na liniata na jivota - dve zapochvat ot Semianskata, a tretata mejdu paleca i semianskata i zaedno s tazi na jivota stigat do prustenite na kitkata mi :))) Govoria za razstoianieto mejdu paleca i liniata na jivota- tam se namirat tezi oshte tri linii. Zashtoto pri men liniata na jivota minava prez sredata na rukata mi i pred neia sa razpolojeni tezi ostanalite tri, koito sa silno izrazeni. Zatova se izrazih taka, che imam tri linii na jivota, zashtoto vsushtnost tazi sestrinskata e pochti kato tazi na jivota , do sredata sa pochti ednakvi, a posle produljava malko po- tunka. Izglejda taka, siakash imam dve na jivota i dve sestrinski linii :)) Razbira se, che tova nemoje da e taka, no taka izglejda :))) Vsushtnost, ako priema, che tazi nai- blizkata do liniata na jivota e sestrinskata , to tia zapochva pochti ot pokazaleca, pravi krust s druga, malka, presicha maimunskata i obrazuva osezaem triugulnik tam i slizaiki nadolu kum kitkata e presechena ot moje bi deset malki liniiki :)) Zatova mi e tolkova slojno. Ne, che e reshavashto za jivota mi :)), no naistina predizvikva interes u men kakvo li tochno oznachava tazi kakafonia vurhu rucete mi :)) Ako imate informacia za hora, koito se zanimavat s razgadavane na ruce, bih Vi bila mnogo blagodarna................ Lek den !!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 9 months later...

Това какво може да значи, ако въобще значи нещо ? На венериния хълм на лявата ръка имам поне три малки хълмчета, като мазолчета са, плътно едно до друго са.На лявата ръка са три основни, подредени са така че ако се прекара линия между тях ще се получи триъгълник, освен тях като че ли има и други, но ми се струват като зачатъци на хълмчета. По - скоро са пет на брой хълмчетата, но трябва под определен ъгъл да ги гледам, за да ги видя добре. На дясната ръка нямам хълмчета, но като че ли имам нещо като зачатъци на такива хълмчета .

Всъщност са повече от четири (поне сега са повече от 4). Ще може ли да погледнете тази снимка и евентуално да дадете тълкуване ?

http://www.beinsadou...&showentry=3551

На дясната ръка, също са започнали да ми се образуват островчета на същото място - на хълма под палеца.

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Къде са разположени тези три линии?

Аз имам чувството, че ти говориш за линиите на брака, хоризонтално разположени под малкия пръст/Хълма Меркурий/.Зависи на коя от двете ръце и дали ги имаш и на двете.Конкретизирай, за да получиш и точен отговор.

Линк към коментар
Share on other sites

Качвам снимка, всъщност аз гледам моя лява ръка, не знам дали е правилната .. :Д http://picbg.net/pic...3iB3qY&i=658857

а на дясната /мое дясно/ ръка има линия B и под нея малка линия успоредна на B.

http://xiro.ru/palm/images/llove1.gif

Редактирано от Ягода
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Здравейте аз съм десничар ,но нямам толкова линии колкото имам на лявата ръка.Линията на живота и на ума при мен имат общо начало и образуват триъгълник и на двете ръце.Имам падаща линия от линията на сърцето към линията на ума и на двете ръце.Линията на сърцето и ума ми завършват с вилка (като вилица).Имам много кръстове ,особено по-лявата ръка.На 16 години съм и искам да разбера малко повече за мене ,помагайте :)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте аз съм десничар ,но нямам толкова линии колкото имам на лявата ръка.Линията на живота и на ума при мен имат общо начало и образуват триъгълник и на двете ръце.Имам падаща линия от линията на сърцето към линията на ума и на двете ръце.Линията на сърцето и ума ми завършват с вилка (като вилица).Имам много кръстове ,особено по-лявата ръка.На 16 години съм и искам да разбера малко повече за мене ,помагайте :)

Здравей, Vasilkompa, аз също съм десничар, но винаги гледам на лявата ръка и ще ти обясня защо.

Върху лявата ръка е цялата информация за самия теб, като опитност на духа/минали прераждания/ и потенциали, които носиш в този живот. На лявата ръка е отпечатан един своеобразен разказ за теб и пътя на душата ти.При повечето хора линиите от лявата ръка симетрично се повтарят и върху дясната, говорим за основните линии, така, както е в твоя случай.Това не е нито добре, нито зле. Единствено означава, че няма да има големи изненади.Един вид животът е предначертан, на едно различно ниво и няма да има големи пропуски или промени.

Това, че линията на живота и линията на ума имат общо начало и на двете ръце, означава, че имаш добър логически ум, по- скоро си традиционалист, отколкото независим в преценките си, а и много често се осланяш и на мнението на семейството ти/родителите/, означава също и малко по- късно отделяне от родителите, малко по- късна независимост.

Това, че линията на сърцето и линията на ума завършват с вилка е сам по себе си много хубав знак, богатство на емоционалния свят и богатство на ума, търсене на повече от една гледни точки, но мен по- скоро ме вълнува къде завършват тези твои линии, на кой хълм ?

Това е от голямо значение, за линията на сърцето, а за линията на ума, по скоро посоката, извита ли е, накъде сочат тези разклонения ?

По това ще разбереш дали си практик, прагматичен ум или по- скоро имаш въобржение и обичаш фантазията.

Рядко хората имат точно кръстове,или звезди, обикновено 2 по- големи линии се пресичат и те си мислят, че имат кръст, но това всъщност не е така.

Можеш да погледнеш линията на съдбата си и Аполоновата си линия, ако имаш такава.Засега това е от мен, пиши за обратна връзка. Поздрави!

Ина

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте аз съм десничар ,но нямам толкова линии колкото имам на лявата ръка.Линията на живота и на ума при мен имат общо начало и образуват триъгълник и на двете ръце.Имам падаща линия от линията на сърцето към линията на ума и на двете ръце.Линията на сърцето и ума ми завършват с вилка (като вилица).Имам много кръстове ,особено по-лявата ръка.На 16 години съм и искам да разбера малко повече за мене ,помагайте :)

Здравей, Vasilkompa, аз също съм десничар, но винаги гледам на лявата ръка и ще ти обясня защо.

Върху лявата ръка е цялата информация за самия теб, като опитност на духа/минали прераждания/ и потенциали, които носиш в този живот. На лявата ръка е отпечатан един своеобразен разказ за теб и пътя на душата ти.При повечето хора линиите от лявата ръка симетрично се повтарят и върху дясната, говорим за основните линии, така, както е в твоя случай.Това не е нито добре, нито зле. Единствено означава, че няма да има големи изненади.Един вид животът е предначертан, на едно различно ниво и няма да има големи пропуски или промени.

Това, че линията на живота и линията на ума имат общо начало и на двете ръце, означава, че имаш добър логически ум, по- скоро си традиционалист, отколкото независим в преценките си, а и много често се осланяш и на мнението на семейството ти/родителите/, означава също и малко по- късно отделяне от родителите, малко по- късна независимост.

Това, че линията на сърцето и линията на ума завършват с вилка е сам по себе си много хубав знак, богатство на емоционалния свят и богатство на ума, търсене на повече от една гледни точки, но мен по- скоро ме вълнува къде завършват тези твои линии, на кой хълм ?

Това е от голямо значение, за линията на сърцето, а за линията на ума, по скоро посоката, извита ли е, накъде сочат тези разклонения ?

По това ще разбереш дали си практик, прагматичен ум или по- скоро имаш въобржение и обичаш фантазията.

Рядко хората имат точно кръстове,или звезди, обикновено 2 по- големи линии се пресичат и те си мислят, че имат кръст, но това всъщност не е така.

Можеш да погледнеш линията на съдбата си и Аполоновата си линия, ако имаш такава.Засега това е от мен, пиши за обратна връзка. Поздрави!

Ина

Линията на сърцето ми е към Юпитеровия хълм ,а линията на ума е към Марсовия хълм или Линията на интуицията имам и Аполонова линия(Слънчевата нали)

Имам мисля че и линия на съдбата.

Имам много хиксове над линията на сърцето 4 5 някъде.Ми горе доло е това питай ако искаш още нещо.

Поздрави Васил :)

Редактирано от Vasilkompa
Линк към коментар
Share on other sites

Така без добра снимка на ръката е трудно да се каже нещо и доколкото знам се гледа на активната ръка на човек тоест ако човек е десничар значи се гледа на дясната ръка .И както е писал Иво в началото при гледането на ръка трябва да се вземат и други фактори в предвид .

Линк към коментар
Share on other sites

Това че имате определени линии не значи че ще важат до края на живота ви. Те се променят както се променяме и ние.Ако сме синсхронни с Божията воля се удължава линията на съдбата, Аз я нарича линия на Любовта към БОГА.. Появява се и втора линия на живота.Спомагателна.

Тия които искат да помагат на другите . Трябва да имат поне три чертички вертикални под кутрето .Наричат се знака на самарянина. Аз имам от 5 до 8 . и се променят.

Най ми беще смешно когато една циганка реши да ми гледа, аз я изслушах и после и гледах..Каза знаеш много но гледаш само греховете на хората.Кажи им как да се оправят и оправи най напред себе си. Беше много права,няма да я забравя.

Аз не гледам само на ръката виждам лицето. Ако зная датата раждане ми е по лесно.Интуицията помага .Гледай и аурата. Лошото когато знаеш че е боклук не знаеш как да постъпиш.Не знам как но виждам повече.

Не можеш да четеш мислите на кандидат булките и да ги приемеш.

Жената ще спаси света но с чисти мисли.

Редактирано от Донка
Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, Васил!

Не може да нямаш линия на съдбата. Виж за Аполоновата и линията на интуицията не е задължително да ги имаш.

Да довърша с обясненията, защо се гледа основно на лявата ръка.

Дясната ръка също се гледа, аз постоянно поглеждам към нея, сравнявам и виждам развитието на определени потенциали, които човек има по рождение, а също така и недостатъците дали са преодоляни, дали са се задълбочили.

Когато един и същи знак има и двете ръце е сигурно, че това ще се случи.Например линиите на брака.Обикновено са различен брой на лявата и на дясната, това всеки може да провери.

Дясната ръка за мен е свършен факт, там бъдеще няма за гадаене. Рядко има някаква прогноза.Там е всичко, което е реализирано сега в този живот.

Василе, това, че линията на чувствата свършва при Юпитер е много добър знак, успешни ще бъдат делата ти, ще имаш късмет и в сърдечните въпроси.И имаш добри лидерски заложби.

Ако имаш още някакви въпроси или нещо конкретно те интересува, каквото мога ще ти помогна.До скоро !

Ина

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, Васил!

Не може да нямаш линия на съдбата. Виж за Аполоновата и линията на интуицията не е задължително да ги имаш.

Да довърша с обясненията, защо се гледа основно на лявата ръка.

Дясната ръка също се гледа, аз постоянно поглеждам към нея, сравнявам и виждам развитието на определени потенциали, които човек има по рождение, а също така и недостатъците дали са преодоляни, дали са се задълбочили.

Когато един и същи знак има и двете ръце е сигурно, че това ще се случи.Например линиите на брака.Обикновено са различен брой на лявата и на дясната, това всеки може да провери.

Дясната ръка за мен е свършен факт, там бъдеще няма за гадаене. Рядко има някаква прогноза.Там е всичко, което е реализирано сега в този живот.

Василе, това, че линията на чувствата свършва при Юпитер е много добър знак, успешни ще бъдат делата ти, ще имаш късмет и в сърдечните въпроси.И имаш добри лидерски заложби.

Ако имаш още някакви въпроси или нещо конкретно те интересува, каквото мога ще ти помогна.До скоро !

Ина

Имам Линия на съдбата ,която е насочена между малкия и безименния пръст ,но е по-близо до безименния, също и Аполонова линия имам, много хиксове в триъгълника както и върху Линията на ума ,която има общо начало с Линията на съдбата ,също Линията на сърцето ми се вижда най-добре и имам няколко хикса под пръста на Аполон и пръста на Меркурий и мисля да си взема книга да ми препоръчаш някоя :) това са въпросите ми.

Поздрави

Линк към коментар
Share on other sites

Васил, за съжаление мисля, че трябва да прочетеш малко повече литература, в момента не си готов да си направиш самоанализ.Аз лично обичам да гледам много уроци по хиромантия в www.youtube.com, на английски.

Неправилно разчиташ лините на ръцете си. Линията на съдбата винаги завършва при Сатрурн/средния ти пръст/, възможно е да има разклонения към Меркурий, или Слънцето, но като цяло линията трябва да сочи и да свършва до твоя среден пръст/Сатурн/.

В момента мисля, че я бъркаш с чернодробната линия или линията на здарвето, която обикновено свършва между Меркурий и Слънцето/ малкия и безименния пръст/.

Аполонова линия/ ясно изразена и дълга/ имат много малък процент хора, обикновено това са хора, които успяват да постигнат добро кариерно развитие или се занимават с изкуство. Дори и да имат обикновено тя е къса и стига едва до линията на сърцето/линията на чувствата/.

Тази книга е добра, поне да видиш графиките, основни тълкувания при различни положения на линиите и знаци върху хълмовете и линиите.

http://www.book.store.bg/p45377/hiromantia-ili-hirognomia-dva-nachina-da-poglednem-v-bydeshteto-tania-tsiolakidu.html

Още влез в www.youtube.com и напиши, Palm reading, ще ти излязат много видеоуроци, които намирам за изключително полезни и увлекателни.Препоръчвам ти уроците на най- възрастния хиромант, американец.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Понеже хиромантията ми е изключително интересна ,имам два въпроса,на които ще ми е любопитно да получа отговори :harhar: Благодаря предварително. :))))

1) на китката на лявата ръка имам белег по рождение -средно голямо петно с малко по -тъмен цвят от естествения цвят на кожата ми - В петното "са подредени" десетина бенки,които образуват почти идеална 8 -мица.

Майка ми ми е разказвала как ,докато е била бременна с мен ,се е уплашила ,че си е загубила часовника и се е пипнала точно за китката - от там съм получила и белега.

Въпросът ми е ,подобни "рождени белези " вземат ли се сериозно предвид при гледането на ръка ?По -скоро положителен или отрицателен знак са ?

(Извинявам се ,ако е било разискавано по назад в темата )

2) От вътрешната страна и на двете си ръце наблюдавам следното - от първата и най -дебела гривна излиза нагоре клонче към основата ( леко вдлъбнатата част) на дланта .От върха на това клонче тръгва ясна права линия ,която пресича началото на Линията на Съдбата ,пресича края на линията на Ума ,прекъсва за кратко при линията на Сърцето и от отново продължава нагоре -свършва при меркуриевия хълм.

Малко тъпо сигурно го описвам,но в момента няма как да приложа снимка :3d_030: .Хах

Въпроса ми е ,това Слънчева линия ли е или ?Как да го тълкувам?Сигурно е важно след като го имам и на лявата и на дясната длан...

Редактирано от issi
Линк към коментар
Share on other sites

Това е стандартното разположение на линията на здравето или чернодробната линия .Винаги човек я има и на двете си ръце.

Указва в какво състояние са различни органи, изобщо здравословното състояние.

Аполоновата линия завършва при безименния пръст.Или хълма на Аполон/Слънцето/.Тя е повече към вътрешността на ръката.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...