Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Пречистване на организма


Recommended Posts

Сега от вас научих за метода Шанк-пракшалана. Прочетох статията, към която имаше препратка.Това, което не ми е съвсем ясно за колко време трябва да бъде изпита водата - в рамките на тези 3 часа или за целия ден? И допуска ли се да се яде нещо друго през това време или колко време след пречистването? :hmmmmm:

Здравей, Моника и благодаря за споделеното от теб!

Шанк-пракшалана:

Прави се сутрин на гладно, по възможност след сутрешния тоалет.

Загрява се вода на температурата на тялото, подсолява се - 0.010 гр. на 1 л.

Водата се приема затоплена с температура не по висока от телесната.

Започва се с пиенето на първата водна чаша и непосредствените упражнения след нея. С упражненията не трябва да се бърза, а да се правят точно и внимателно. Така се редуват - пиенето на вода с упражненията, докато не се достигне до изпиването на шест водни чаши, с подсолена вода. Това влиза в рамките от 40 до 90 минути /пиенето на първите шест чаши, редуващи се с цикъла от четири упражнения/.

Не трябва да се бърза!

Това е първият етап от упражнението - Шанк-пракшалана. След него, в рамките на 5 мин., би трябвало да се появят позиви за "тоалетно изхождане". Ако това не стане се повтаря цикълът с четирите упражнения, без да се пие повече вода.

Вторият етап:

След първото "тоалетно изхождане" се продължава с пиенето на подсолена вода, цикълът с упражнения и "тоалетно изхождане" /“олекващата процедура”/, като се спазва този ред, докато не се достигне от 10 до 14 чаши вода или до достигане на това - при "олекващата процедура" да излиза чиста вода. Това е показател за чиста чревна система!

В случаи на гадене или друг вид неуспех се повтаря цикълът от четирите упражнения.

Захранване:

Да се започне приемане на храна в рамките - на не по-рано от 10 минути и не по-късно от 1 час след завършване на упражнението - Шанк-пракшалана.

Първото хранене се състои от добре преварен ориз смесен с 0.040 гр. олио или зехтин. Може към него да бъдат добавени и добре преварени моркови.

В рамките на 24 часа да не се консумират млечни продукти, хляб приготвен с мая, както и сурови плодове и зеленчуци. Храната трябва да бъде от варени или добре задушени зеленчуци и зърнени каши.

Относно времетраенето на упражнението: Упражненията следват непосредствено пиенето на чашата подсолена вода. Общото времетраене на един от циклите от четири упражнения е около 10 - 15 мин.

Нормалното приключване на упражнението - Шанк-пракшалана е 3 - 4 - 5 часа - индивидуално!

Бъдете внимателни!

Поздрави!

:smarty::yinyang::smarty:

Линк към коментар
Share on other sites

Сега като някоя черна станция да кажа нещо за противопоказанията при този метод - " Жестът на раковината ".

Да внимават хора със склонност към задръжка на вода, защото солта улеснява това, макар да е в количество като при физиологичния серум, в аптеките се продават направо готови банки с такъв разтвор в точно дозирани концентрации, който иска да прилага метода. Не се препоръчва и на хора, страдащи от високо кръвно налягане, сърдечни заболявания, с проблеми в храносмилателната система - язва, колити, апендицит и др. При такива хора методът може да се замени с уринови клизми - три до пет дни се правят клизми с 1 литър прясна урина.

За гладуването - бъдещите майки да го осъществяват преди зачеване, след това е противопоказано, има опасност от отхвърляне на плода, ако има съмнение за бременност и се потвърди - яжте плодове и хляб, но не гладувайте напълно.

Както съветва Синева - бъдете внимателни!

Линк към коментар
Share on other sites

Много точно, Силве!

Мерси за допълнението!

Аз лично не съм привърженик на нищо изискващо рязка промяна. Предпочитанията са ми към плодово-чаената диета и пълният глад. Пълният глад също трябва да бъде постепенен, без рязкост. Първият месец по един ден в седмицата. Вторият месец по два дена на две седмици и по един в другите две седмици. Третият месец пак редуване на седмица с три дена глад със седмица с един ден глад и така докато гладът не добие силата да бъде от 14 дни без прекъсвани. Мнението ми е, че повече от 14 дни глад са рискови, но не и невъзможни - всичко е строго индивидуално в зависимост от духовното ниво на всеки.

До колкото знам гладуването лекува всичко, т.е. възстановява болният организъм като изхвърля от него рисковите и заболели клетки.

Правилното захранване е от значение за новопоявилите се клетки.

Гладуването е добър оздравителен процес, но с него трябва да се подходи разумно.

:smarty:

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря на Синева за подробното описание на метода Шанк-пракшалана!А също и на Силвия СД - за противопоказанията на метода!Може би няма да посмея за сега да рискувам с него,защото страдам от някои от посочените заболявания и ще продължа да прилагам гладуването(което при мен все още не е стигнало до най-чистия си вариант),с чай и плодове,както се надявам да успея да приложа житния режим през февруари.Дай Боже!

Между другото,дори във формата,в която го прилагам в момента,определено чувствам ефекта,както върху външния си и вид,така и върху цялото състояние на духа ми - настроенията и мислите,които ме спохождат,както и отношенията ми с хората,с които работя и живея,са далеч по-светли и чисти от преди. :hypocrite: А това си е "усмихване" на живота,за което всички мечтаем...

Благодаря ви още веднъж,че ви има - всички вие,които споделяте опита и знанията си в тези форуми! :angel:

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря на Синева за подробното описание на метода  Шанк-пракшалана!А също и на Силвия СД - за противопоказанията на метода!Може би няма да посмея за сега да рискувам с него,защото страдам от някои от посочените заболявания и ще продължа да прилагам гладуването(което при мен все още не е  стигнало до най-чистия си вариант),с чай и плодове,както се надявам да успея да приложа житния режим през февруари.Дай Боже!

Между другото,дори във формата,в която го прилагам в момента,определено чувствам ефекта,както върху външния си и вид,така и върху цялото състояние на духа ми - настроенията и мислите,които ме спохождат,както и отношенията ми с хората,с които работя и живея,са далеч по-светли и чисти от преди. :hypocrite: А това си е "усмихване" на живота,за което всички мечтаем...

Благодаря ви още веднъж,че ви има - всички вие,които споделяте опита и знанията си в тези форуми! :angel:

За нищо!

Дано да не навредим на някого! Всичко е индивидуално и тайната е в наблюдението над собственото тяло и неговите реакции. Много трябва да се внимава с живота, който тялото носи. Нужен е нежен и внимателен подход като към дете!

:yinyang:

Линк към коментар
Share on other sites

:hypocrite: Не вярвам да има някой,който да предприеме каквито и да е резки промени преди да се консултира и обмисли добре последствията от тях,а следователно няма и да навредите.

Колко хубаво си го казала,Синева - "Много трябва да се внимава с живота, който тялото носи. Нужен е нежен и внимателен подход като към дете!"Освен всичко останало,се наслаждавам и на красотата на езика ви,мили приятели. :angel:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...

Здравейте!

Познати и прилагани от мен и мойте близки са следните методи: 1. Гладуване 24 часа - без вода и чай, само молитви. 2. Пости - Велигденския, който скоро ще започне(не успявам да го изкарам целия всяка година, по средата правя пауза, но ще продължавам да опитвам). 3. Уринотерапия - козметични процедури. 4. И съвсем от скоро - 40 грама коняк и същото количество рециново масло сутрин около 6 часа, четири дни подред. Последният метод е противопоказен за всички с проблеми на храносмилателната система и нейните жлези. Източник Г. П. Малахов. 5. Чай - собственоръчно събран от Родопите, включително и мурсалски чай. Това е твърде малко, като сравнявам вашите методи, но поне началото съм сложила.

Линк към коментар
Share on other sites

Всичко е добре (щом ползваш урината само външно), с изключение на коняка и рициновото! Предупреждавам, че хиляди хора в Русия са имали странични ефекти от тази система, по-точно от отделни нейни препоръки. Но ако човек няма критерий да отсее кое е подходящо и кое не, нека не следва всичко на сляпо! Тази рецепта е нежелателна за всички, само че при някои проблемите идват по-скоро, поради слабост на съответните органи. Има много по-безвредни методи за прочистване на червата, най вече трябва да се започне с правилно хранене, гимнастика и масажи. Лененото семе и резенето са две отлични, взаимнодопълващи се средства, кито могат да се ползват по различни начини, включително смлени към чубрицата. И да се обърне внимание на щитовидната жлеза, много от запеците идват поради нейната неефективна функция!

Редактирано от Добромир
Линк към коментар
Share on other sites

Да. :hmmmmm: Дай Боже да няма отрицателни последствия. Направено е само четири дни. Препечено ленено семе - лекува много болести на храносмилателната система. Сподели твоите начини за неговото използване. Предварително ти благодаря! :)

Линк към коментар
Share on other sites

Не се препича, за да не се окислят ценните есенциални масти. Само се смила в кафемелачка непосредствено преди употребата, 1 пълна супена лъжица обикновено е достатъчно, на гладно, но може и смесено в храната, напр. към салата, супа или каша :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Според мен най-добрият начин за пречистване на организма е по метода на Лидия Ковачева, както и с дишане. Пълен глад препоръчвам 1 ден в седмицата /обикновено в четвъртък/. Пробвала съм и с пълен глад за по-дълго, но е по-трудно за понасяне. Затова метода на Лидия Ковачева е най-приемлив. Много е важно захранването - даже повече от самото гладуване. Ефектите, които наблюдавам още с първите дни е изостряне и избистряне на погледа, изчистване на кожата на лицето /както и по-цялото тяло/, появява се лека руменина, чувствам се в приповдигнато натроение и странно, че се изпълвам с енергия. Понякога има леки лечебни кризи в области, които са болни или има натрупана някаква негативна енергия, но като цяло мисля, че гладуването изчиства не само тялото, но и мислите.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Намерих в един текст нещо за енергийно пречистване при определени ситуации.

Като че ли тук е най-подходящо да го сложа.

Продуктите вероятно са доста известни, но комбинацията изглежда много силна.

Имам молба за превод и разяснение - към по-добре знаещите руски, а също и запознати със следните продукти, подчертани по-долу -

. Если вы регулярно обнимаете близкого вам человека, который тяжело болен, вы тоже можете заболеть...

... Чтобы снять эффект частичного энергетического загрязнения и истощения, примите 3000 мг чесночного масла. Оно содержит много .... праны и поэтому обладает сильным очищающим воздействием. Но поскольку в чесноке много .... праны, избыточная его доза может вызвать понос. Для восстановления своей энергии примите 2000 мг пчелиной пыльцы, столько же китайского или корейского красного женьшеня и 400-800 межд. ед. витамина Е.

http://yoga.kulichki.net/Pranichealing/Adv...aling/APH03.htm

Опит за превод:

Ако редовно прегръщате близък , който е тежко болен, може също да се разболеете...За да предотвратите ефекта на частично енергийно замърсяване и изтощение, приемайте 3000 мг чесново (масло/сок ?). То съдържа много пранична енергия и затова притежава изчистващо въздействие. Но тъй като в чесъна има много пранична енергия, прекомерната доза може да доведе до стомашно разстройство. За възстановяване на своята енергия вземайте 2000 мг пчелен ???, толкова китайски или корейски червен жен-шен и 400-800 ??? вит. Е.

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Заинтригува ме методът на прочистване на организма с дистилирана вода, препоръчван от Петър Димков. А продават ли се такива апарати?

Линк към коментар
Share on other sites

Заинтригува ме методът на прочистване на организма с дистилирана вода, препоръчван от Петър Димков. А продават ли се такива апарати?

В чужбина - да. Виж например: ТУК или ТУК

За България, не знам.

Линк към коментар
Share on other sites

Наскоро опитах един друг метод, на проф.Иван Павлович Неумивайкин, към който първоначално бях изключително скептична, а и се притеснявах да не ми навреди. Става дума за приемане на вода, в която се капва мъничко кислородна вода. Първоначално се започва само с една капка, в половина литър вода - половин час преди хранене. На втория ден - две капки, на третия - три и така се стига до 10. Има и някои специфики при приготовлението. Той припомня ритуалното преливане в азиатската традиция на чая, обяснявайки, че по този начин се зарежда с прана и препоръчва пресипването на водата около 30-на пъти от един, в друг съд. Понякога оставях в стъклен буркан водата да се зареди на слънце или друг път я пиех гореща (особено сутрин). Също така приемането на малко сол преди това помага на задържането на водата в организма, тъй като понякога, колкото и парадоксално да е, пием много вода, но натоварваме бъбреците, а тя не успява да проникне и изчисти в дълбочина токсините в клетките.Не се сещах винаги да добавям солта, но ефектът като цяло от процедурата беше много добър. Нямах никакви проблеми със стомаха, напротив, прочистването, което настана, и за което сам той описва в статията по-долу, беше много добро. Също така е изключително важно да не пием вода минимум час-два след хранене, тъй като се разрежда киселнита, която трябва да обработи храната и така тя започва да гние в организма. Това преди не го спазвах и наистина имаше неприятни ефекти. А сега...след необходимият резултат (продължих близо седмица всеки ден с по 10 капки в 1/2 литър вода) прецених да направя пауза. Подобно прочистване съм имала само по време на житен режим (почти без жито, а предимно ябълки, орехи и мед) на Езерата.

Вижте статията, може да се окаже полезна на някой:

Лечение с вода

А тук можете да посетите официалният му сайт:

http://beztabletok.ru/images/neu/about.htm

:)

Редактирано от jul
Линк към коментар
Share on other sites

Заинтригува ме методът на прочистване на организма с дистилирана вода, препоръчван от Петър Димков. А продават ли се такива апарати?

В чужбина - да. Виж например: ТУК или ТУК

За България, не знам.

Благодаря ти, Иво! Сетих се да посетя българското гугълче и оттам разбрах, че и у нас тези уреди се продават.

Линк към коментар
Share on other sites

Рецептата, която правя в момента. Преди да започна, си направих изследвания и според тях само левкоцитите ми бяха малко не в норма, след като свърша с "чесъна" ще си направя нови изследвания да видим, но аз съм физически здрава и това го правя по-скоро с профилактична цел. За сега мога да кажа само, че няма отрицателен ефект.

РЕЦЕПТА ЗА ПОДМЛАДЯВАНЕ С ЧЕСЪН

_______________________________________________________________________

ПРИГОТВЯНЕ: Разтриват се 350 гр. чесън с дървена или порцеланова лопатка, от тази маса се вземат 200 гр. (главно сок) и се слагат в стъклен съд. Заливат се с 400 гр. 96%-ен спирт. Капакът се затваря плътно и съдът се поставя на студено за 10дни. После масата се прецежда и се поставя за още 3 дни на студено.

ПРИЛОЖЕНИЕ: Строго по схемата със студено мляко (50 гр. мляко на един прием) 3 пъти дневно, докато не свърши цялата настройка.

Дни на приемане

Време на приемате и количество капки

Дни на приемане

Време на приемате и количество капки

1 ден: сутринта-1 капка; през деня-2 капки; вечерта-3 капки

2 ден: сутринта-4 капка; през деня-5 капки; вечерта-6 капки

.........

10 ден: сутринта-28 капка; през деня-29 капки; вечерта-30 капки

Такъв курс за подмладяване се прави 1 път на 5 години. Предназначението му е да пречисти организма от мастни и варовикови отлагания, да подобри общата обмяна на веществата. В резултат се предотвратяват болести като склероза, паралич, инфаркт на миокарда, стенокардия, образуване на различни тумори, възстановява се зрени____________________________________________________

РР От себе си мога да добавя, че след 10-я ден остава още много от чесъна и аз процедирах по мое осмутрение- пия по 25-30 капки три пъти на ден.

За сега ефекта, който виждам е, че отделителната система започна да работи редовно сутрин.

Линк към коментар
Share on other sites

За мен най-доброто пречистване си остава гладуването. Гладувала съм до 40 дни. Приемам много течности - предимно разреден чай, при симптоми на хипогликемия - лъжичка мед. Проблеми не съм имала, освен понижение на артериалното налягане, което се коригира бързо със сол и вода. По време на гладуването правя и физически упражнения с умерена интензивност, по 1-2 часа дневно. Лично на мен ми е по-лесно да не ям нищо, отколкото плодове в минимални количества - само ми раздразват апетита :)

Линк към коментар
Share on other sites

:hmmmmm: Тъй като освен личен опит в този метод имам и много наблюдения, бих желал да предупредя, че рядко има област в която индивидуалните особености да са толкова различни! Както в една друга сега развивана тема, някои се приспособяват трудно, други - лесно към вегетарианството, а някои са само на плодове или даже само на "прана" - и тук е същото. Познавам човек, който 2 пъти годишно гладува по 40-50 дни и си е ОК; но опитът му да препоръча същото на други завърши зле... И макар да е по принцип вярно, че пълният глад (но и без сол!) има предимства пред частичните разтоварвания, само здравите хора имат леки кризи, иначе става опасно. При тежки кризи - ако се касае разбира се за дълги срокове пълен глад - има реални опасности, най-вече при бързо прекъсване на разтоварването чрез неправилно захранване. И още нещо, което го няма в книжките и сайтовете по гладуване - базовата схема от древността не е предвидила човек да гладува в замърсена обстановка и да пие чешмяна вода по време на глада - по-чувствителните от онези, които го правят, могат да си навредят сериозно. То е същото, когато се казва, че ред лекарства, приети по време на глад, могат да бъдат направо убийствени, а не просто да имат някои странични ефекти. Познавам жена, която се увреди сериозно, като даже само клизми правеше с топла чешмяна вода, а иначе вътрешно си пиеше дестилирана. Ами въздухът? Служебното натоварване? Психоенергийната атмосфера? Нужни са истински гладолечебници (не като сегашните дебелариуми), които да съчетават място, метод и компетентни лекари, за да се прави безопасно дълъг пълен глад, както впрочем и други траещи със седмици интензивни природни терапии. Другото е на собствен риск - и ако при някой нещата са проработили, много е важно той да не пренася механично опита си върху другите! Ако човек иска за се разтоварва без рискове, бих препоръчал дори не плодова, а плодово-зеленчуково-билкова схема, като - ако има голямо натоварване в работата - може да се включат и малко белтъчни, витаминни и минерални добавки - това дори и в големия град ще помогне безопасно, даже независимо от паралелната ангажираност. По-строгите режими следва да се правят самостоятелно само пробно - по 1 до 3 дни - и по възможност да не се работи тежка физическа или свързана със стресове дейност. :yinyang: Редактирано от Добромир
Линк към коментар
Share on other sites

Ами въздухът? Служебното натоварване? Психоенергийната атмосфера? Нужни са истински гладолечебници (не като сегашните дебелариуми), които да съчетават място, метод и компетентни лекари, за да се прави безопасно дълъг пълен глад, както впрочем и други траещи със седмици интензивни природни терапии. Другото е на собствен риск - и ако при някой нещата са проработили, много е важно той да не пренася механично опита си върху другите! Ако човек иска за се разтоварва без рискове, бих препоръчал дори не плодова, а плодово-зеленчуково-билкова схема, като - ако има голямо натоварване в работата - може да се включат и малко белтъчни, витаминни и минерални добавки - това дори и в големия град ще помогне безопасно, даже независимо от паралелната ангажираност. По-строгите режими следва да се правят самостоятелно само пробно - по 1 до 3 дни - и по възможност да не се работи тежка физическа или свързана със стресове дейност. :yinyang:

Здравей,

съгласна съм с цитираното по-горе! На мен лично не един опит са се проваляли именно поради замърсената градска среда и натоварването в работата, конкретно в София. Затова такъв прочистващ пост правих на Рила.Не казвам, че всички са като мен :) Но това върви с един закон, че когато се прави пост или какъвто и да било лечебен глад, основната идея не е само за прочистване на тялото...и когато човек е зает с много задължения, които го отклоняват от възможността да е повече съсредоточен, самовглъбен, съществува реалната опасност по време на подобно гладуване в него да "се настанят" нежелани "енергии". Природата не търпи празнота. Важно е гладуването да бъде съзнателен процес, насочен не само към тялото, но предимно към душата и подкрепен от вътрешна молитва.

~

Редактирано от jul
Линк към коментар
Share on other sites

И аз съм съгласна с Добромир.

От друга страна, вярно е, че средата е замърсена днес, но да не забравяме, че и човекът се е адаптирал към нея. Поради повишените изисквания, повишени са и адаптационните способности на човека.

Така или иначе, към режими, които силно се различават от нормалния режим на човека, трябва да се пристъпва с повишено внимание. Човек трябва да се вслушва в тялото си.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...

Е, може и да не е с пълен глад! Защо не опитате житната диета на Дънов? Ето, от днес е благоприятно да се започне Хем сваляш някой и друг килограм, хем си прочистваш организма. Заслужава си човек да го направи!

Модераторска бележка: Моля пишете с малки букви.

За житния режим имаме няколко отделни теми: Житен режим 2009 - в първото мнение по темата са дадени линковете към старите теми и други полезни страници.

Редактирано от Донка
Линк към коментар
Share on other sites

Пробуждайки в себе си енергията на Сребърно Виолетовият Пламък, ние се доближаваме по близо до Бог, по-близо до себе си. Позволяваме на тази финна енергия да ни служи и да работи за нашето най-висше благо и добро. А то е това да сме здрави, щастливи, да се радваме на живота и на всички блага, които ни се предоставят. Енергията на Сребърно Виолетовият Пламък изчиства физическото тяло от токсини, от тежки наслоявяния, от неполезни енергии загнездили се в нас.

Енергията на Сребърно Виолетовият Пламък ни помага да изразяваме емоциите си, помага ни да виждаме красотата в себе си и в другите, помага ни да изживяваме твореца в себе си, помага ни да сме щастливи от връзката както със себе си, така и с другите около нас. Тази енелгия носи в себе си същността да изгаря пипалата на емоцията наречена страх. Отстранят ли се пипалата на страха, той не би ни навредил, а ни е от полза и го приемаме като приятел. Щом сме го приели в нашите си мисли чистота е всеобхватна и делата са ни чисти и в сърцата засиява истина една и това е честността, бистрото знание, истинската любов, дълбоката мъдрост, радостта от това да сме здрави и щастливи ний сега.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Привет,

Търся метод за пречистване на организма, в последно време се чувствам доста отпаднал, летаргичен, с мъглив ум...

С гладуването го изключвам, първо не мога да гладувам, не си представям да не поемам някаква храна (а не ям много по принцип), и второ съм 55кг :rolleyes:

Може би някои дихателни практики, това с дестилираната вода пробвал ли го е някой?

Друг начин, но е по скъпичък:

http://www.ossem.eu/...e.aspx?pg=arl29

Редактирано от hakama
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...